Boavista – Marítimo 3:0 (kon.) | Rio Ave – Moreirense 3:2 (kon.) | Guimarães – Estoril 3:3 (kon.)
Vitória SC Guimarães
3:3 (0:1)
GD Estoril Praia
Neděle 12.03.2017, 21:15 • Estádio Dom Afonso Henriques, Guimarães • Portugalská Primeira Liga • 25. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:53:06)

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 4:1. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:23.

Zápas, kterému nechybělo snad nic, je u konce. Šest gólů, tři červené karty, emoce... Druhý poločas byla jedna velká akce, na hřišti nebylo místo pro nudu. V 52. minutě srovnal na 1:1 Rafael Miranda a vypadalo to, že se Vitória nadechne k velkému obratu. Jenže už za minutu zůstal volný Matheus Índio a prudkou ranou vrátil Estorilu vedení. To jim vydrželo jen do 64. minuty, kdy proměnil brejk Moussa Marega a obrat byl dokonán v 71. minutě po parádní střele Rafaela Martinse. Jenže poté začalo karetní drama, vyloučeni byli domácí Rafael Miranda a Tozé a Estoril hrál rázem přesilovku o dva muže. Ta byla sice zmírněna po vyloučení hostujícího Joela, ale pokračující nápor byl korunován v páté minutě nastavení, kdy hlavou na konečných 3:3 srovnal Mattheus. Velká bitva tak svého vítěze nepoznala.

90+6
    90+5. MATTHEUS - 3:3

90+5
    Estoril právě vstřelil branku!
    Hosté to zvládli a vyrovnali! Na centr z pravé strany si naskočil MATTHEUS a svou přesnou hlavičku poslal mimo dosah gólmana Joãa Miguela. Na lavičce Estorilu propuká obrovská radost, na té domácí panuje smutek a možná i vztek.

90+4
    Brankář Vitórie má míč ve svém držení, za svůj zákrok si vysloužil aplaus publika.

90+3
    Píská se proti domácím, hosté se velice rychle snaží přesunout hru před branku soupeře.

90+2
    Marega se po krátké pauzičce vrací do hry.
    90+1. Joel stáhl Maregu a po druhé žluté a tedy i červené kartě je vyloučen

90+1
    Marega na zemi a ne vlastní vinou. Fauloval jej Joel, dostal žlutou kartu a jelikož i on už jednu měl, zápas pro něj po červené kartě končí.

90
    Bude se nastavovat pět minut.

90
    Bude se rozehrávat od branky Vitórie.

89
    Pokračuje nápor Estorilu, domácí obrana je seřazena na hranici šestnáctky.

88
    Carlinhos pouze proběhl kolem prudkého centru z levé strany. Chyběl mu možná půlkrok. Reklamoval ještě teč a tím pádem i roh, jenže bez úspěchu.

87
    João Miguel odkopává od vlastní branky, nikam zvlášť samozřejmě nepospíchá.

86
    Estoril v náporu, domácí se nyní pouze brání a snaží se dostat míč co nejdál od vlastní branky.

85
    Další žlutá karta, za faul ve výskoku ji dostal hostující Mano.

84
    Tak už zase hrajeme!

Aleš Pur

Branky: 52. Miranda, 64. Marega, 71. Martins – 3. Kléber, 53. Índio, 90+5. Mattheus

Karty:   43. Miranda (GUM), 45+1. Hurtado (GUM), 72. Martins (GUM) – 5. Mattheus (ETR), 44. Joel (ETR), 55. Carlinhos (ETR), 68. Índio (ETR), 85. Mano (ETR)   79. Miranda (GUM) – 90+1. Joel (ETR)   80. Tozé (GUM)

Vitória SC Guimarães: Miguel – Aurélio, Sá, Pedrão, Konan – Hernâni (76. Zungu), Miranda, Celis (58. Martins), Hurtado – Marega, Sturgeon (58. Tozé). Trenér: Pedro Martins.
    Náhradníci: Jesus – Zungu, Tozé, Gouano, Raphael, Texeira, Martins.

GD Estoril Praia: Moreira – Mano, Brandão (34. Dankler), Diakhite, Joel – Índio (68. Allano), Amado, Carlinhos, Mattheus – Kléber, Licá (77. Tocantins). Trenér: Pedro Gómez Carmona.
    Náhradníci: Ribeiro – Ailton, Eduardo, Gomes, Tocantins, Dankler, Allano.

Rozhodčí: Tiago Martins – Luís André Campos, Pedro Mota