Schalke – Augsburg 3:0 (kon.) | Hamburg – Mönchengladbach 2:1 (kon.)
FC Schalke 04
3:0 (3:0)
FC Augsburg
Neděle 12.03.2017, 15:30 • Veltins Arena, Gelsenkirchen • Německá Bundesliga • 24. kolo
    Guido Burgstaller se hattricku nedočkal, ale za svůj dnešní výkon se rozhodně stydět nemusí.

Rozhodčí Kampka nic nenastavil a už nenechal domácí ani rozehrát rohový kop. Hráčům Schalke to ale nemusí vůbec vadit, jelikož především díky skvělému prvnímu poločasu přehráli Augsburg jasně 3:0 a posunuli se v bundesligové tabulce na jedenáctou pozici. První dva góly Königsblauen vstřelil Guido Burgstaller a ještě v prvním dějství upravil skóre do konečné podoby Daniel Caligiuri. Hostům se dnes nedařilo téměř nic, což dokumentoval i kapitán Verhaegh, jenž neproměnil ani penaltu. (17:21:07)

90

90
    Hosté hned po rozehrávce lehce ztratili míč a pustili do protiútoku Konopljanku. Tomu však střela vůbec nesedla a Hitz měl velmi snadnou úlohu.

89
    Po faulu Nestasiće budou hosté rozehrávat od půlící čáry.

87
    Domácí fanoušci už slaví vítězství, o kterém Königsblauen prakticky rozhodli již v prvním poločase.

86
    Schöpf si z pravé strany naváděl míč na střelu levou nohou. Ve finále si ho ale dal příliš daleko a zakončit nemohl.

84
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Guido Burgstaller, přichází Jevhen Konopljanka.
    84. Po rohovém kopu přestřelil hostující bránu Höwedes.

84
    Mohlo to být 4:0! Geisův roh hostující obrana tečovala pouze k Benediktu Höwedesovi, který o kousek přestřelil!

83
    Guido Burgstaller zastavil ve skluzu míč před brankovou čarou a ještě dokázal odcentrovat. Vybojoval roh.

82
    Už druhou dobrou šanci zazdil Max Meyer. Domácí fotbalista dostal přihrávku do šestnáctky od Geise, ale svůj obstřel poslal hodně vedle vzdálenější tyče.

81
    Před námi je posledních deset minut řádné hrací doby. Zápas se už spíše dohrává.

79
    Či Tong-won byl přistižen v ofsajdu. Akce hostí tak byla zastavena.

78
    Dennis Aogo se uvedl na hřišti zákrokem, za který obdržel žlutou kartu.

77
    Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Halil Altintop, přichází Philipp Max.

77
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Dennis Aogo.

76
    Z ničeho nic šance Schalke! Choupo-Moting ji připravil pro Maxe Meyera, který trestuhodně zamířil přímo do středu brány.

75
    Tempo hry už hodně upadlo. Domácí si nyní přihrávají na své polovině.

Martin Augustin

Branky: 3. Burgstaller, 29. Burgstaller (Choupo-Moting), 35. D. Caligiuri (Kolašinac)

Karty:   31. Höwedes (SCH), 57. Bentaleb (SCH), 78. Aogo (SCH)

Neproměněná penalta: 32. Verhaegh (AUG), brankář Fährmann zneškodnil

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 20:10.
    FC Schalke 04: Fährmann – Kehrer, Höwedes (C), Nastasić, Kolašinac (77. Aogo) – Meyer, Geis, D. Caligiuri (64. Schöpf) – Bentaleb – Choupo-Moting, Burgstaller (84. Konopljanka).
    Náhradníci: Nübel – Konopljanka, Aogo, Stambouli, Schöpf, Badstuber, Huntelaar.

FC Augsburg: Hitz – Verhaegh (C), Kačar, Hinteregger, Stafylidis – Kohr, Leitner – Schmid (46. Teigl), Altintop (77. Max), Ku – Bobadilla (40. Či Tong-won).
    Náhradníci: Luthe – Či Tong-won, Teigl, Max, Danso, Usami, Rieder.