NY Rangers – Tampa 2:3 (kon.) | Philadelphia – Columbus 3:5 (kon.) | NY Islanders – Carolina 4:8 (kon.)
Nashville – Winnipeg 5:4 (po pr.) | Calgary – Pittsburgh 4:3 (1:0 po s.n.) | Vancouver – Boston 3:6 (kon.)
Arizona – Colorado 1:0 (kon.) | Los Angeles – St. Louis 1:3 (kon.)
po s.n. (1:0)
Calgary Flames
4:3 (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Pittsburgh Penguins
Úterý 14.03.2017, 02:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Česká stopa v utkání:

Michael Frolík (CGY) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:51 (05:25:47)

1. Johnny Gaudreau (CGY) 1+0
    2. Conor Sheary (PIT) 1+1
    3. Derek Engelland (CGY) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 30-35; Zablokované střely: 13-17; Vhazování: 49%-51%; Hity: 14-8; Přesilové hry: 1/3-1/4; Trestné minuty: 8-6.

Calgary dokázalo na domácím ledě ve Scotiabank Saddledome porazil úřadující držitele Stanley Cupu, které sice zachránil krátce před koncem normální hrací doby Sidney Crosby, v samostatných nájezdech se ale jako jediný nádherným bekhendovým blafákem prosadil Kris Versteeg a ukončil sérii pěti výher Penguins v řadě, zatímco Flames vyhráli podesáté za sebou a vyrovnali rekord organizace z roku 1978. Senzační počin. Konečný výsledek: Calgary Flames 4 Pittsburgh Penguins 3 po samostatných nájezdech.

Kris VERSTEEG - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Calgary Flames.
    Autorem vítězné branky je KRIS VERSTEEG.

3. série
    1:0
    Phil Kessel si sjížděl před bránu z levé strany a rozhodl se pro rychlou střelu zápěstím, která po ledě mířila ke vzdálenější pravé tyči, Brian Elliott ji ale levou bruslí vyrazil mimo! Flames vítězí!

2. série
    1:0
    Sean Monahan mohl rozhodnout a dobře mířil nad lapačku Marca-Andreho Fleuryho, který právě s ní dokázal puk vyrazit.

2. série
    1:0
    Sidney Crosby zvolil rychlou střelu zápěstím, jenže minul pravý horní roh brány. Brian Elliott nemusel zasahovat.

1. série
    1:0
    Kris Versteeg to provedl nádherně, když v blízkosti levé tyče nádherným bekhendovým blafákem zamířil pod horní tyč! Krásná trefa!

1. série
    0:0
    Jevgenij Malkin zvolil rychlou střelu, kterou Brian Elliott pravým betonem skvěle vyrazil.

Samostatné nájezdy začínají.

Pětašedesát minut o vítězi utkání nerozhodlo a na řadu přichází samostatné nájezdy. Flames usilují o vyrovnání rekordu z roku 1978, dokáží na něj dosáhnout? O jejich desáté výhře v řadě rozhodne loterie. Za pár okamžiků jdeme na to! Skóre po prodloužení: Calgary Flames 3 Pittsburgh Penguins 3.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:59
    Mark Giordano v poslední sekundě prodloužení vypálil z pravého kruhu pro vhazování, Marc-Andre Fleury ale jeho střelu po rychlém protiútoku letící těsně nad ledem vyrazil!

64:00
    Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.

63:55
    Brian Elliott zastavil střelu Jevgenije Malkina, který na pravém křídle pálil od modré čáry. Penguins si vzali oddechový čas, aby nabrali síly.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 14. Stajan (Engelland, Chiasson), 22. D. Wideman (Versteeg, S. Bennett), 46. J. Gaudreau (Versteeg), rozh. náj. Versteeg – 3. Sheary (Guentzel, Crosby), 16. Malkin (Kunitz, Kessel), 57. Crosby (Sheary, Guentzel)