Philadelphia – Pittsburgh 4:0 (kon.) | Calgary – Boston 2:5 (kon.) | Colorado – Detroit 3:1 (kon.)

2. Alex Pietrangelo (STL) 0+0
    3. Jonathan Bernier (ANA) 26 zák., 1 gól, 96,3% (05:47:29)

Domácí hokejisté vybojovali výhru v tomto zápase, který mnoho vyložených šancí nepřinesl. Za Anaheim se prosadili Rickard Rakell a Ryan Getzlaf. V jednapadesáté minutě snížil hostující Ivan Barbašev. V samotném závěru zápasu odvolalo St. Louis brankáře, zkoušelo to v šesti, ale domácí svůj těsný náskok uhájili.

59:59
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Patrik Berglund – 2 min., vysoká hůl).

59:59
    Ještě jedno přerušení hry, bude se vylučovat.

59:45
    Ryan Kesler neuspěl před prázdnou brankou, výborně zablokoval jeho střelu hostující hráč.

59:20
    Výborně hraje obrana Blues, domácí celek se snaží rozhodnout.

59:00
    Poslední minuta hry a domácí se dostali z obranného pásma za polovinu hrací plochy.

58:34
    Tlak hostujícího celku pokračuje, domácí nemohou puk vyhodit do středního pásma.

58:04
    Oddechový čas pro hosty.

58:00
    Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

57:30
    Joel Edmundson se probojoval do zakončení na druhé straně, a tak musel své umění předvést Jonathan Bernier.

57:03
    Patrick Eaves se dostal do výborné střelecké pozice, se zakončením čekal dlouho, ale jeho pokus skvěle zastavil Jake Allen.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, domácí celek stále vede o jednu branku.

56:25
    Paul Stastny to zkoušel od modré čáry, jeho pokus však postrádal přesnost.

55:51
    Hosté pokračují v nátlakové hře, výborně proti střele Brodziaka dokázal zakročit Jonathan Bernier.

55:00
    Hampus Lindholm výborně zablokoval střelecký pokus soupeře. Hosté se snaží hrát aktivně, získat převahu před brankou a vytěžit z ní vyrovnání.

54:04
    Andrew Cogliano se málem dostal k odraženému kotouči, který mohl poslat za brankovou čáru. Výborně ale zastoupil obránce, který jeho pokus zablokoval.

53:39
    Patrik Berglund se dostal do postavení mimo hru, a tak se bude po komerční přestávce vhazovat ve středním pásmu.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 6. Rakell (Getzlaf), 27. Getzlaf (Cogliano) – 51. Barbašev (Pääjärvi)

Anaheim Ducks: Bernier (Enroth) – Fowler, Bieksa, H. Lindholm, Manson, Vatanen, Holzer – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Eaves, Getzlaf, Rakell – N. Ritchie, Vermette, Perry – Boll, N. Thompson, Wagner.
    St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Bouwmeester, Pietrangelo, Edmundson, Parayko, Gunnarsson, Bortuzzo – Schwartz, Stastny, Tarasenko – Steen, Berglund, Perron – Pääjärvi, Barbašev, Jakupov – Upshall, Brodziak, Reaves.

Rozhodčí: Leggo, StLaurent – Cormier, Cameron

Diváci: 14 760