Philadelphia – Pittsburgh 4:0 (kon.) | Calgary – Boston 2:5 (kon.) | Colorado – Detroit 3:1 (kon.)
Anaheim – St. Louis 2:1 (kon.)
HC Kometa Brno
5:0 (0:0, 2:0, 3:0) Stav série: 4:3
HC Dukla Jihlava
Čtvrtek 16.03.2017, 17:00 • DRFG Arena • Play-off DHL extraligy juniorů • Čtvrtfinále

Je konec! Rozhodující utkání vyznělo jednoznačně ve prospěch domácí Komety, která tak slaví postup do semifinále, ve kterém narazí na Plzeň. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (19:23:35)

59:18
    Brno zakládá jeden z posledních útoků, u puku Havlát.

58:48
    Gajarskému střela z levého kruhu nesedla, puk pomalu dojel na připravený beton Brože.

58:13
    Dostál za svou bránou zastavuje nahozený puk, Kometa má ještě šanci na několik střeleckých pokusů.

57:39
    Havlát je na ledě a téměř celý zbytek třetí části bude Brno hrát přesilovku.

57:10
    Luboš Horký se rozjel pomalu a hledal skulinku mezi betony Brože. Tam se ale puk nevešel a navýšení náskoku Komety se tak nekoná.

57:10
    Horký v úniku faulován a je nařízeno trestné střílení! Zkompletuje brněnský útočník hattrick?

56:37
    Král hledal najíždějícího Dymáčka, rozhodčí ale přerušuje a vykazuje hru pro postavení Havránka v brankovišti Jihlavy.

56:01
    Pískáno zakázané uvolnění Jihlavy.

55:38
    Kratochvíl dostal puk do pásma, tam o něj ale v souboji s jihlavským bekem přišel.

54:46
    Aleš Heinrich (JIH) předčasně odstupuje z tohoto utkání. Za tvrdý faul do oblasti hlavy a krku dostává pět minut plus automaticky trest do konce utkání. Pětiminutové vyloučení odpyká Krtek.

54:16
    Dostál jen o chlup ubránil čisté konto! Po střele Pospíchala mu puk propadl mezi betony a už se ploužil za brankovou čáru, jeden z domácích beků ale pohotově kotouč zastrčil pod domácího brankáře.

53:39
    Oddechový čas pro hosty.

53:39
    Havlát (KOM) dostává dvě minuty za hákování a další dvě minuty za podražení.

52:37
    Gajarský se dostal po pravém křídle přes modrou a šel do šance spolu s Mlynářem proti jedinému bekovi. Adam Gajarský vzal zodpovědnost na sebe a vypálil ke vzdálenější tyči, Brož kryje. Brno ale příliš mrzet tato nevyužitá akce nemusí.

51:57
    Královo nahození od modré si Brož kryje lapačkou.

51:26
    Po odraženém puku za bránou Dostála se natahoval Heinrich, který ale nakonec neměl možnost zamířit do částečně odkryté klece.

51:00
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brno už vede 5:0! Novák zavážel puk po levém křídle a mezi kruhy si důrazně o přihrávku klepl kapitán PETR KRATOCHVÍL, který ihned dostal kýženou přihrávku a puk svižně vyslal k pravé tyči až do sítě. Asistence: Matěj Novák a Aleš Trnka.

Michal Kuba

Dominik Vaněk

Branky a nahrávky: 25. Horký (Havlát, Šnajnar), 37. Horký (Havlát), 45. Havlát (Mlynář, Zábranský), 47. Mlynář (Havlát, Horký), 51. Kratochvíl (Novák, Trnka)

HC Kometa Brno: Dostál (Krček) – Trnka, Furch, Král, Zábranský, Šnajnar, Mikyska, Kabelka – Novák, Havlát, Dvořák, Hasoň, Gajarský, Čejka, Horký, Mlynář "A", Dymáček, Havránek, Kratochvíl "C"
    HC Dukla Jihlava: Brož (Juda) – Pospíchal "A", Pražák, Srnský, Váňa, Huňáček, Kadlec, Hrabaň, Krtek – Maštera, Ondráček, Heinrich "A", Mejzlík, Adam, Berka, Peschout "C", Čermák, Kraučuk

Rozhodčí: Čech, Dědek – Gebauer, Hanzlík