Philadelphia – Pittsburgh 4:0 (kon.) | Calgary – Boston 2:5 (kon.) | Colorado – Detroit 3:1 (kon.)
Anaheim – St. Louis 2:1 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
4:2 (2:2, 1:0, 1:0) Stav série: 2:0
HC Škoda Plzeň
Čtvrtek 16.03.2017, 18:00 • Home Credit Arena Liberec • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Už ve čtvrtek čeká Bílé Tygry a plzeňské Indiány druhý vzájemný duel. Jak ovlivní vývoj série?

První utkání

Už první duel napověděl, že se máme v sérii na co těšit. Mnozí možná očekávali, že budou Tygři dlouhou pauzou zaskočeni, to ale rozhodně nebyla pravda. Naopak, domácí vstoupili do zápasu natěšení a v prvních dvanácti minutách si díky Radivojevičovi a Valskému zajistili dvoubrankové vedení.

Ve druhé třetině se skóre nezměnilo, zato obraz hry se změnil. V prvním dějství totiž Tygři své soupeře přehrávali, kdežto od druhé dvacetiminutovky již byla hra velmi vyrovnaná.

Ve třetí třetině dokonce Plzeň zavelela k pořádnému zdramatizování. Stach snížil na 1:2 a hostům najednou chyběla jediná branka k vyrovnání. Místo toho se ale z dorážky trefil Bulíř a pečetil na konečných 3:1.

Stav série je tedy v tuto chvíli 1:0. Stále však není zdaleka rozhodnuto, neboť před námi může být klidně i šest dalších duelů. Kdo si ve druhém čtvrtfinále vytvoří lepší pozici před stěhováním do Plzně?

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – R. Šimek, Ševc (A), Mojžíš (A), Vitásek, Jánošík, Derner – Bartovič, P. Jelínek, L. Krenželok – Lakatoš, Bulíř, Radivojevič (C) – Valský, Vantuch, Svačina – J. Stránský, Bližňák, J. Vlach – Ordoš.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – P. Kadlec (A), Němeček, Pulpán (A), D. Sklenička, Čerešňák, Frühauf, Slovák – Lev, Kratěna (C), D. Kubalík – Indrák, Preisinger, Stach – Martin Procházka, Kracík, T. Svoboda – Schleiss, Kodýtek, Koreis.

Rozhodčí: Kubičík, Bulanov – Hlavatý, Tošenovjan.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Rozbruslení již skončilo, začátek utkání se blíží.

Oba celky jsou již na ledové ploše!

Vše je připraveno k úvodnímu buly!

00:01

00:24
    Liberečtí vyrazili kupředu, ale o kotouč v rohu přišli.

00:43
    Na druhé straně musel Lašák rychle z branky, aby odpálil kotouč do bezpečí před dojíždějícími útočníky.

01:37
    Je tu první vyloučení. Lukáš Derner (LIB) míří na trestnou lavici za podražení.

01:43
    Šimek okamžitě vyhazuje do bezpečí.

02:01
    Puk je znovu až u Machovského.

02:23
    Kadlecova střela zapadla do lapačky brankáře Lašáka.

02:50
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A je tu branka! Střela JAKUBA LVA od modré sice mířila blízko středu branky, nejspíš však byla ještě tečována a nakonec zapadla za záda brankáře Lašáka.
    Asistence: Petr Kadlec a Miroslav Indrák.
    02:50 Jakub LEV - 0:1
    Zdroj: Hokejka TV

03:08
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tak takhle ovšem vypadá blesková odpoveď! Po 18 sekundách je znovu vyrovnáno. JAKUB VALSKÝ vypálil z takřka nulového úhlu, ovšem puk nepochopitelně propadl Machovskému do branky!
    Bez asistence.
    03:08 Jakub VALSKÝ - 1:1

03:21
    A následuje liberecká přesilovka. Jaroslav Kracík (PLZ) dostává menší trest za držení protihráče.

03:46
    Branko Radivojevič si zprava sjel k brance a prudce vypálil, Machovský však puk tečoval do ochranné sítě.

03:59
    Plzeň se osvobozuje z tlaku a vyhazuje.

04:30
    Rázem je to 2:1! To jsou věci. Ševc vypálil od modré, MILAN BARTOVIČ těsně před brankářem tečoval puk a rázem vedou domácí!
    Asistence: Martin Ševc.
    04:30 Milan BARTOVIČ - 2:1

04:55
    Pulpánovu střelu od modré vyrazil Lašák mimo branku.

05:27
    Po nepřesné rozehrávce je tu zakázané uvolnění Liberce.

06:17
    Indrák to zkusil z pravé strany, ale minul branku.

06:28
    Tentokrát už Lašák musel zasahovat a kotouč udržel v lapačce. Následuje komerční přestávka.

07:03
    Tygři jeli ve třech na jediného brankáře! Radivojevič však akci řešil střelou a nechall pouze vyniknout Matěje Machovského!

07:23
    Na druhé straně zasáhl proti Kubalíkově ráně Lašák, bude se vhazovat po jeho levici.

08:24
    Nyní se o puk bojuje především ve středním pásmu.

08:34
    Po plzeňském ofsajdu je hra přerušena.

09:01
    Valský a Vantuch vyzkoušeli Machovského pozornost, hostující brankář odolal.

09:59
    Vitáskovo nahození proskákalo až k brance, Machovský kotouč vykopl do rohu.

10:12
    Puk se odrazil za mantinel, bude se vhazovat ve středním pásmu.

10:44
    Zaútočit se pokusili také hosté, nicméně neuspěli.

11:27
    Po souboji za brankou Matěje Machovského se hosté zmocnili puku.

11:57
    Šimkův bekhendový pokud vyrazil brankář Machovský do bezpečí.

12:38
    Miroslav Preisinger (PLZ) podrazil Lukáše Vantucha a míří za to na trestnou lavici. Ještě před přesilovkou následuje komerční pauza.
    SJEDNEJTE SI CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ U GENERALI

12:52
    Hosté vyhazují.

13:07
    Po nepřesné rozehrávce domácích přišla šance hostí, Lev však pálil pouze do Lašáka.

13:24
    Bude se hrát ve čtyřech, Petr Jelínek (LIB) dostává trest za sekání.

14:11
    Ševc vyvezl puk a dovolil unaveným Tygrům vystřídat.

14:38
    Plzeň hraje v plném počtu.

14:44
    A vidíme druhou využitou přesilovku! Hosté ujížděli dva na jednoho, PETER ČEREŠŇÁK to vzal na sebe a střelou na bližší tyč propálil Lašáka.
    Asistence: Jakub Lev.
    14:44 Peter ČEREŠŇÁK - 2:2

15:21
    Krenželok tečoval puk k Machovskému, ten okamžitě rozehrává.

15:55
    Hosté jsou u puku a snaží se vymyslet útočnou akci.

16:22
    Zakázané uvolnění Bílých Tygrů.

16:34
    Vlach vyzkoušel z pravé strany Machovského pozornost, ovšem ten puk vyrazil.

16:50
    Plzeňský přechod do útoku zastavil ofsajd.

17:11
    Dernerovo nahození od modré zaplulo do výstroje plzeňského brankáře.

17:21
    Bartovičova střela z otočky vyděsila brankáře Machovského, ale nakonec si brankář poradil a vyrazil puk do rohu.

18:22
    Lakatoš se snažil proklouznout do útočného pásma, byl však odstaven od puku.

18:38
    Další liberecké snažení překazil ofsajd.

19:23
    Stránského střelu Machovský vyrazil do rohu kluziště.

19:56
    Valského střela skončila vysoko nad.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina je minulostí. Zejména její start byl hodně divoký, vždyť ve třetí minutě se hosté ujali veden, nicméně o dvě minuty později už vedli pro změnu Tygři. Plzeň nakonec v 15. minutě podruhé v tomto duelu využila přesilovku a do druhého dějství tak půjdeme za stavu 2:2. Druhá třetina začne přibližně v 18:55.

Střely na branku:
    Liberec – Plzeň 18:10

Hráči jsou zpět na ledové ploše.

20:01

20:33
    Bartovič vyrazil s pukem do útočného pásma, ovšem zde byl odstaven.

20:53
    Matěj Machovský (PLZ) vyhodil puk mimo hrací plochu a inkasuje dvě minuty. Trest odpyká Miroslav Indrák.

21:13
    Svačina se dostal k odraženému a z první vypálil, ale přestřelil branku.

22:04
    Plzeňští vyvážejí do středního pásma.

22:24
    Machovskému ještě teď zvoní v uších! Jelínek ujížděl sám na brankáře, ovšem svou střelou trefil břevno!

22:53
    Hosté hrají v plném počtu.

23:19
    Jan Ordoš (LIB) zahrál vysokou holí a míří na trestnou lavici.

23:39
    Kotouč skákal po brankovišti a Lašák ho neměl pod kontrolou, rozhodčí se však upískl a přerušil hru. Nyní se plzeňským hokejistům omlouvá.

23:52
    Bude se hrát ve čtyřech, po hákování Jaroslava Kracíka (PLZ) je počet hráčů na ledě srovnán.

24:38
    Liberečtí se nastěhovali do pásma a snaží se něco vymyslet.

25:19

25:52
    Už i Plzeň hraje v plném počtu.

26:23
    Liberecký přechod do útoku zastavil ofsajd, následuje komerční přestávka.

26:51
    A další liberecká přesilovka. Peter Frühauf (PLZ) dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

27:32
    Puk se odrážel řed plzeňskou brankou, nakonec ho však Machovský včas skryl v lapačce.

27:58
    Ševcova střela od modré skončila na Machovského betonu.

28:23
    Svačina našel parádním pasem před brankou MILANA BARTOVIČE a ten ranou z mezikruží propálil Machovského bezony!
    Asistence: Vladimír Svačina a Jakub Valský.
    28:23 Milan BARTOVIČ - 3:2

29:12
    Branko Radivojevič (LIB) po hákování posílá svůj tým do čtyř.

29:38
    Domácí vyhazují puk do bezpečí.

30:12
    Kotouč je opět až u Machovského.

30:32
    Lukáš Pulpán (PLZ) se natlačil do brankáře Lašáka a následně inkasuje dvouminutový trest za nedovolené bránění.

31:13
    Liberečtí hrají v plném počtu.

31:41
    Před Krenželokem se otevřel prostor, když dorážel do takřka odkryté branky, ovšem těsně minul! Odražený puk nakonec Machovský skryl v lapačce a přerušil hru.

31:54
    Šimek parádně našel rozjetého Jelínka, toho ovšem vychytal hostující gólman.

32:03
    Machovský si na nedostatek práce nemůže stěžovat, nyní zlikvidoval Šimkovu dělovku od modré.

32:15
    Puk je ve středním pásmu, hosté střídají.

32:32
    Oba celky hrají v plném počtu.

33:11
    Indrákovu tvrdou ránu z pravé strany Lašák vyrazil do bezpečí.

34:02
    Pulpánův pokus skončil vysoko nad.

34:15
    Už to vypadalo, že pojede Svačina sám na brankáře, ovšem nakonec o kotouč přišel.

34:29
    Bulíř z dobré pozice těsně minul hostující branku.

35:19
    Frühaufova střela byla zblokována obranou.

36:07
    Svoboda zavítal s pukem do libereckého pásma, následně od něj ovšem byl odstaven.

36:50
    Domácí dobře napadají hostující rozehrávku a nepouštějí Indiány do útoku.

37:14
    Lakatošovo nahození od modré čáry skončilo mimo.

37:27
    Puk je mimo hru a teprve nyní jsme se dočkali druhé komerční přestávky.

38:06
    Bulířova přihrávka z útočného pásma byla nepřesná a našla pouze brankáře Lašáka...

38:36
    Tygři už se ovšem opět stěhují do útočného pásma.

39:00
    Jaroslav Vlach (LIB) míří na trestnou lavici za nedovolené bránění. Je tu plzeňská přesilovka.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé třetině jsme viděli jen jedinou branku. Postaral se o ní v přesilové hře Milan Bartovič, který v mezikruží zužitkoval přesnou přihrávku od Vladimíra Svačiny. Před třetím dějstvím je ovšem výsledek stále otevřený. Jak se bude zápas vyvíjet v poslední dvacetiminutovce? To se dozvíme přibližně od 19:50.

Střely ve druhé třetině (celkem)
    Liberec – Plzeň 11:4 (29:14)

Hráči jsou na ledě, start třetí třetiny se blíží!

40:01

40:20
    Lev dobře přihrával před branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k puku nedostal.

40:57
    Kadlecova dělovka skončila pouze ve výstroji Petra Jelínka.

41:00
    Liberec hraje v plném počtu.

41:30
    Před Lašákem se nebezpečně odrážel kotouč, zkušený brankář si však poradil a přerušil hru.

41:50
    Puk v ochranné síti, vhazuje se ve středním pásmu.

42:14
    Puk znovu vylétl z ledové plochy, tentokrát na střídačku Tygrů. Hra se stěhuje před Lašáka.

42:29
    Mojžíšovo nahození nenadělalo Machovskému žádné problémy.

43:22
    Do hry se nechtěně zapojil i Roman Will, náhradní brankář Liberce, na nějž přilétla u mantinelu dvojice hráčů v souboji. Zdá se však, že si ze situace žádné šrámy neodnesl.

44:09
    Hra nabírá na tempu a přesouvá se z jedné strany na druhou.

44:45
    Stránský si nevšiml odraženého puku a nemohl tak vyrazit kupředu.

45:19
    Valského pokus z úhlu Machovský zlikvidoval.

45:49
    Petr Kadlec (PLZ) míří na trestnou lavici za nedovolené bránění.

46:04
    Hosté vyhazují k Jánu Lašákovi.

46:24
    Krenželok pálil z mezikruží jen těsně vedle pravé tyče!

46:59
    Také Šimkovo nahození těsně minulo branku!

47:32
    Plzeňští znovu vyhazují.

47:50

48:14
    Zakázané uvolnění Liberce.

48:54
    Valský nahodil puk a nastěhoval se do útočného pásma.

49:39
    Vantuch pouze nahodil a dal Tygrům čas střídat.

49:57
    Puk opět skončil mimo kluziště, následuje komerční přestávka.

50:18
    Plzeňský přechod do útoku přerušil ofsajd.

50:39
    Bartovič s Jelínkem ujížděli dva na jednoho, po rychlé kombinaci ale nakonec první jmenovaný nedokázal vypálit!

51:15
    Hra se rychle přelila před libereckou branku.

51:29
    Domácí vyhazují za cenu zakázaného uvolnění.

52:19
    Preisingerovu střelu vyrazil Lašák lapačkou do bezpečí.

52:33
    Tygři opět zahráli pouze na zakázané uvolnění.

53:05
    A další liberecký icing.

Dnešní utkání sleduje 7 439 diváků.

53:42
    Lašák vypíchl kotouč pouze k Procházkovi, ten ale nestihl zakončit.

54:04
    Tečovanou Kadlecovu střelu vyrazil Lašák betonem.

54:24
    To byla takřka stoprocentní šance! Tomáš Svoboda stál po rychlé kombinaci před odkrytou brankou, ovšem Lašák se skvěle přesunul a vychytal plzeňského útočníka!

55:02
    Hosté se opět stěhují do útočného pásma.

55:22
    Kupředu však vyrazil Valský, který tvrdou ranou vyprášil Machovskému betony.

55:57
    Lakatoš zavezl puk do pásma, domácí šetří čas.

56:32
    Procházka bekhendem přihrával před branku, ale žádného spoluhráče nenašel.

57:03
    Stránského tečovaný pokus skončil vysoko nad.

57:32
    To už byla ovšem pro LUKÁŠE KRENŽELOKA lahůdka! Po přesné přihrávce Radima Šimka už stál před prázdnou brankou a touto pozicí nepohrdl.
    Asistence: Radim Šimek a Milan Bartovič.
    57:32 Lukáš KRENŽELOK - 4:2

58:04
    Plzeňští se zmocňují puku a snaží se s vývojem ještě něco udělat.

58:39
    Liberečtí však své soupeře nepouštějí do pásma.

58:51
    Machovský je venku z branky!
    SJEDNEJTE SI ASISTENČNÍ SLUŽBY U GENERALI

59:28
    Čas neúprosně utíká, to už Plzeň nestihne.

59:50
    Ve celké šanci se ještě zjevil Indrák, jeho jedovatou střelu z pravé strany však Lašák vyrazil do rohu!

A je dobojováno! Ve třetí třetině se hosté dlouho snažili vyrovnat, nakonec však přišla až pojistka Lukáše Krenželoka, který pečetil na konečných 4:2.

Nejlepší hráči utkání
    Jakub Lev (PLZ) a Milan Bartovič (LIB)

Stav série je tedy po dvou zápasech 2:0 pro Bílé Tygry. Už v neděli se toto čtvrtfinále stěhuje do Plzně a bude zajímavé sledovat, jak se bude vyvíjet nadále.

Tímto se s vámi loučím a těším se na viděnou u dalších přenosů. (20:23:31)

Dominik Jakubec

Branky a nahrávky: 4. Valský, 5. Bartovič (Ševc), 29. Bartovič (Svačina, Valský), 58. L. Krenželok (R. Šimek, Bartovič) – 3. Lev (P. Kadlec, Indrák), 15. Čerešňák (Lev)

Rozhodčí: Kubičík, Bulanov – Hlavatý, Tošenovjan

Diváci: 7 439