Philadelphia – Pittsburgh 4:0 (kon.) | Calgary – Boston 2:5 (kon.) | Colorado – Detroit 3:1 (kon.)
Anaheim – St. Louis 2:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:5 (1:1, 1:1, 1:3) Stav série: 0:2
HC Kometa Brno
Čtvrtek 16.03.2017, 15:00 • MINI WERK ARENA • Play-off extraligy st. dorostu • Semifinále

Konec zápasu. (17:15:33)

59:33
    Ochman zůstává na střídačce, domácí to ještě zkusí.

59:33
    Oddechový čas pro domácí.

59:33
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Krejčí I – 2 min., podražení).

59:01
    Kometa právě vstřelila branku!
    Prázdnou branku trefuje DANIEL KOWALCZYK a svým druhým gólem posílá hosty do finále. Bez asistence.

58:40
    Ochman už je na střídačce a domácí to zkouší v šesti.

58:00
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty základní hrací doby. Pokud se Ocelářům nepodaří vyrovnat, budou to také poslední minuty celé série.

57:51
    Havránek nasměroval puk před branku, odtamtud jej ale odrazili brněnští hráči.

57:20
    Matula získal puk a ve středním pásmu ušetřil několik vteřinek.

56:00
    Kvasnica to zkusil nahozením od mantinelu, Holík si tento pokus pohlídal a zasáhl lapačkou.

55:26
    Puk opět směřuje přes všechny čáry až za branku Ochmana a to znamená jediné, další zakázané uvolnění Komety.

55:00
    Puk vylétl do ochranné sítě a opět se přerušuje.

54:37
    Oddechový čas pro hosty.

54:37
    Další icing na straně Komety, hra se opět stěhuje k Holíkovi.

53:45
    Najsar se přes brněnskou obranu neprotlačil, hosté vzápětí vyhazují na zakázané uvolnění.

51:55
    Hosté se necelých deset minut před koncem základní hrací doby opět ujímají vedení. Karel Plášek se natlačil do brankoviště a z dorážky usměrnil puk do sítě MATĚJ SVOBODA. Asistence: Karel Plášek, Vojtěch Střondala.

51:15
    Adámek už si odpykal svůj trest, domácí jsou kompletní.

49:15
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (J. Adámek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

48:47
    Do hry se vrací oba potrestaní hráči a pokračovat se bude v pěti na obou stranách.

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 18. Peterek (Najsar), 24. Havránek (Papaj, Molin), 43. Raška (Rufer, Peterek) – 6. Plášek (Střondala), 32. Plášek (Kowalczyk, Střondala), 45. Kowalczyk (Škvrně), 52. Svoboda (Plášek, Střondala), 60. Kowalczyk

HC Oceláři Třinec: Ochman (Štěpánek) – S. Radzienciak, Krzak, Rufer, Timotej Marguš, J. Adámek, Michálek – Havránek, Čmiel, Tománek, Indrst, Klocek, Przybyla, Kvasnica, Peterek, Raška, Plandor, Kalus, Papaj, Najsar, Molin
    HC Kometa Brno: Holík (Šindelka) – Krejčí I, Věžník, Slabý, Jurnečka, Kowalczyk, Kučera, Vašíček, Jeřábek – Süss, Svoboda, Minárik, Střondala, Krejčí II, Matula, Novák, Frydrych, Škvrně, Kunc, Plášek, Kadlic

Rozhodčí: Koziol, Mikula – Adamec, Poruba