Jablonec – Jihlava 5:0 (kon.) | Hr. Králové – Brno 0:0 (kon.) | Karviná – Plzeň 2:3 (kon.)
Bohemians 1905 – Dukla Praha 1:2 (kon.)
MFK Karviná
2:3 (1:0)
FC Viktoria Plzeň
Neděle 19.03.2017, 16:30 • Městský stadion, Karviná - Ráj • ePojisteni.cz liga • 21. kolo

Z Karviné je to vše, děkuji za pozornost. (18:48:41)

To vše sledoval vyprodaný stadion, tj. 4 830 diváků.

Pro Karvinou znamená porážka pokles na 7. pozici, přeskočily ji Teplice. Plzeň se pak touto výhrou vrací do čela celé soutěže o bod před Slavii!

Žluté karty: 4-1

Druhý poločas byl doslova nabitý událostmi, takový zápas se v Karviné v této sezóně ještě nehrál! Domácí velmi dlouho vedli, ale nakonec nemají ani bod a Plzeň se vrací do čela ePojisteni.cz ligy! Viktorka od počátku druhé půle přišpendlila soupeře k vlastní brance, do šestnáctky létal jeden centr za druhým, zkoušelo se to i kombinačně, ale velmi dlouho domácí odolávali. Hru výrazně oživil v poločase střídající Krmenčík a právě on měl první šanci, jeho hlavička byla tečována těsně mimo. Na tuto šanci z ojedinělého útoku odpověděl domácí Wágner, ale také hlavičkoval mimo. Plzeň pokračovala v bušení na karvinská vrata, ale beranidlo proniklo až v 72. minutě, kdy hlavou vyrovnal Bakoš. Na to ještě dokázali z druhého útoku ve druhé půli karvinští odpovědět v 79. minutě nádhernou akcí Panáka s Budínským, který vrátil domácím vedení. Jenže o 3 minjuty později znovu vyrovnal nekompromisní střelou Ivanschitz a minutu před vypršením základní hrací doby završil plzeňský tlak ve druhém poločase přesnou střelou Hořava. Jeho gól však doprovázel kontroverzní moment, kdy se dal Hejdovi pískat ofsajd. Otřesená Karviná se již na nic nezmohla a dobře rozehraný zápas nakonec ztratila v poměru 2:3.

90+4

90+4
    Plzeň v pohodě brání, Karviná je tak zaskočená vývojem posledních minut, že se k ničemu nedostává.

90+3
    Krmenčík následně udělal drobný útočný faul, který však vyšperkoval ještě jednou konfrontací s faulovaným a dostává žlutou kartu.

90+2
    Hosté se již nikam neženou, přesto měl ještě jednu šanci Krmenčík. Pálil však vedle.

90+2
    Domácí ztratili míč, Eismann fauloval a dostal žlutou kartu.

90+1
    Nastavují se 4 minuty.

90
    A Moravce Jovanović.

90
    Ještě před rozehráním Karviná dvakrát střídá. Kalabišku nahrazuje Weber.

90
    Laštůvka protestoval proti situaci při gólové střele tak vehementně, že dostal žlutou kartu.
    89. Tomáš HOŘAVA - 2:3

89
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Jan Kovařík na levém křídle posadil na zadek Puchela, jeho centr sice ještě obrana pohlídala, ale srazila míč pouze k TOMÁŠI HOŘAVOVI, který tvrdou ranou po zemi dokonává obrat v zápase! Plzeň vede 3:2, ačkoliv Hejda, který stínoval zasahujícímu Laštůvkovi, stál evidentně v ofsajdu! Bez asistence.

89
    Na další míč nedoskočil Krmenčík.

88
    Zemanův centr razantně odhlavičkoval Košťál.

88
    Jedenáctý roh Plzně ve druhém poločase.

Libor Štěpán

Branky: 13. Wágner (Panák), 75. Budínský (Panák) – 72. Bakoš (Krmenčík), 82. Ivanschitz (Zeman), 89. Hořava

Karty:   17. Šisler (KAR), 64. Wágner (KAR), 90. Laštůvka (KAR), 90+2. Eismann (KAR) – 90+3. Krmenčík (PLZ)

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 6:9. Rohy: 1:15. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 13:9.
    MFK Karviná: Laštůvka – Jan Moravec (90. Jovanović), Hošek, Košťál, Eismann (C) – Šisler, Janečka – Budínský, Panák (79. Puchel), Kalabiška (90. Weber) – Wágner.
    Náhradníci: Pindroch – Holík, Jovanović, Puchel, Weber, Duda, Jurčo.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Matějů (46. Krmenčík), Hejda, Hubník (C), Limberský – Hromada (64. Ivanschitz), Hrošovský – Kopic (83. J. Kovařík), Hořava, Zeman – Bakoš.
    Náhradníci: Bolek – Janža, Krmenčík, J. Kovařík, Chrien, Hájek, Ivanschitz.

Rozhodčí: Zelinka – Kotík, Antoníček