Belenenses – Braga 1:2 (kon.) | Moreirense – Tondela 1:1 (kon.) | Sporting – Nacional 2:0 (kon.)
FC Ferreira – Benfica 0:0 (kon.)
CF OS Belenenses
1:2 (1:2)
SC Braga
Sobota 18.03.2017, 17:00 • Estádio do Restelo, Lisabon (kapacita: 25.000 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den u portugalského fotbalu! Dnes nás čeká 26. kolo, ve kterém změří síly domácí Belenenses, které přivítá Bragu. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Belenenses se momentálně nachází na 10. místě Primeira Ligy. Na svém kontě mají 32 bodů a záporné skóre 19:26. Z posledních pěti utkání dokázali vybojovat 8 bodů za dvě výhry a stejný počet remíz. Nejlepší střelci týmu jsou s třemi góly Caeiro a Camara.

Braga okupuje čtvrtou příčku. Na svém kontě 43 bodů a kladné skóre 36:21. Na třetí Sporting mají ztrátu již osmi bodů. Na páté Guimaraes mají náskok pouze dva body. Z posledních pěti utkání dokázali urvat 6 bodů za výhru a tři remízy. Nejlepší střelec týmu je s osmi góly Fonte.

Posledních pět vzájemných utkání:
    30.10.16 Braga-Belenenses 2 : 1
    13.03.16 Belenenses-Braga 3 : 0
    28.12.15 Braga-Belenenses 2 : 1
    31.10.15 Braga-Belenenses 4 : 0
    24.04.15 Braga-Belenenses 1 : 1

CF OS Belenenses: Cristiano- Diogo, Silva, Coutinho, Hanin- Camara, Gomes, Ahman-Persson, Rosa- Ortuno, Junior
    Náhradníci: Mendes- Caeiro, Edgar Ie, Nunes, Sousa, Viana, Yebda

SC Braga: Marafona- Carneiro, Rosic, Jorge, Djavan- Cardoso, Vukčevič- Cartabria, Horta, Santos, Fonte
    Náhradníci: Matheus- Gamboa, Goiano, Pinho, Silva, Stojiljkovič, Velazquez

Rozhodčí: Luís Godinho.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Domácí Belenenses nastoupí v modrých dresech, hosté v tradiční červené kombinaci dresu.

Hlavním rozhodčím dnešního utkání je pan Luís Godinho.

1

1
    Výkop obstarali hostující hráči.

2
    Braga právě vstřelila branku! Carneiro vyslal dlouhý míč na Fonteho. Před ním ale do míče skočil domácí FLORENT HANIN, který si nešťastně poslal míč do vlastní brány. Hosté se ujímají rychlého vedení.
    2. HANIN - 0:1

3
    Domácí chtějí vstřelit vyrovnávající branku, ale každá akce končí nepřesností v rozehrávce.

4
    Ortuno si naběhl pro míč, ovšem byl dobře pokrytý Cardosem a míč ztrácí.

5
    Braga bude mít standartní situaci poblíž postranní čáry po faulu Hanina.

6
    Do pokutového území letěl až moc dlouhý a prudký míč. Brankář Cristiano ho chytá do rukavic. Domácí rychle zakládají postupný útok.

7
    Horta předvedl krásnou individuální akci, když nasadil nebohému Diogovi jesle. Následná střela ovšem končí metr od pravé tyče.

8
    Rohový kop pro Belenenses.

9
    Rohový kop nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť ve vzduchu dominoval hostující Jorge.

10
    Po zblokované střele Rosy mají domácí další rohový kop.

11
    Braga se opět v pohodě ubránila, protože míč byl příliš krátký a hned první obránce ho odvrátil do bezpečí.

12
    Gomes nestíhal pohyb Vukčeviče, který se hnal do šestnáctky a tak si pomohl faulem. Hosté budou pokračovat na balónu.

13
    Belenenses vysunulo své napadání až na útočnou polovinu. Nakonec z toho slavili úspěch, neboť Rosic dlouhým míčem našel pouze domácího brankáře Cristiana.

14
    K Vukčevičovi se na hranici vápna dostal odražený míč. Tento hráč ihned napálil míč, ovšem k ráně nedošel, protože Silva ho zblokoval na rohový kop.

15
    Rohový kop byl zahrán na krátko. Braga z toho nic nevytěžila, protože domácí svým napadáním donutily hosty až k zahrání na brankáře Marafonu.

17
    Domácí v poklidu kombinují na své polovině hřiště. Celá akce se dál rozvíjela po pravém křídle, kde ovšem domácí udělali chybu v přihrávce.

18
    Sudí píská další faul, tentokrát to byl hostující Cartabria, který fauloval.

19
    Braga právě vstřelila branku! RUI FONTE obdržel míč na hranici vápna. Obtočil se k bráně a levačkou napálil míč k levé tyči. Brankář Cristiano se natahoval marně.
    19. FONTE - 0:2

20
    Byla nařízena penalta!

21
    Rosič fauloval dobře rozběhnutého Ortuna. Belenenses budou mít velikou příležitost k snížení stavu.
    21. Faul Rosiče na Ortuna.

22
    Belenenses právě vstřelila branku! ROQUE JUNIOR nekompromisně napálil míč do levé strany brány. Brankář Marafona skákal k pravé tyči.
    22. JUNIOR - 1:2

24
    Domácí se gólem dostali zpátky do utkání a v posledních sekundách na hřišti dominují.

25
    Braga se zachránila díky nepřesné přihrávce domácího Ahmana-Perssona. Marafona ovšem špatně odkopl balón a domácí zůstávají nadále u míče.

26
    Braga není schopná konstruktivně zaútočit a začínají si koledovat o další branku.

27
    Camara se krásně dostal po levé straně do vápna, kde odcentroval k vzdálenější tyči na úplně volného Juniora. Ten z první střílí, jenže jeho ránu zblokoval Jorge.

28
    Juniorova nepřesná přihrávka končí pouze u Rosiče.

29
    Santosova dalekonosná rána zhruba z třiceti metrů končí minimálně deset metrů nad brankou Cristiana. Velmi nepovedená rána.

30
    Camara obdržel krásnou přihrávku do běhu po levé straně. Dostal se až do vápna, kde celou akci zakončil střelou. Brankář Marafona konečky prstů vytěsnil míč na rohový kop.
    30. Šance Camary.

32
    Braga si s velkou dávkou štěstí ubránila. Rychlým útokem se ale nedokázali prosadit, neboť domácí se výtečně vrátili do obranného bloku.

33
    Fonteho střela byla velmi nepřesná. Cristiano bude odkopávat od brány.

34
    Další z mnoha faulů v utkání, tentokrát od hostujícího Vukčeviče.

36
    Velmi nebezpečný protiútok domácího Belenenses zachránil výtečným zákrokem brankář Marafona, který nadvakrát chytil střelu Ortuna.

37
    Žlutou kartu dostává Cardoso (SC Braga).

38
    Jediným větším dnešním zklamáním dnešního útoku jsou snad jen prázdné tribuny.

39
    Belenenses zkušeně drží míč na své polovině hřiště, protože realisticky vidí, že hosté opět začínají hrát svoji hru.

40
    Celá akce domácích byla zakončena nepřesnou střelou Camary.

41
    Camara vybojoval rohový kop pro svůj mančaft.

42
    Velký závar před branko ukončil odkopnutím hostujícího Rosiče.

43
    Nepřesná kombinace domácích končí u brankáře Marafony, který bude odkopávat od brány.

44
    Ofsajdové postavení Juniora.

45
    Rozhodčí Godinho se rozhodl, že nastaví jednu minutu nad rámec základní hrací doby.

45+1
    Poslední minutka prvního poločasu nepřinesla žádnou zajímavost a tak sudí píská konec prvního poločasu.

45+1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

Sledovali jsme velice atraktivní první poločas, který přinesl hned tři branky. Jako první se prosadila v první minutě Braga, kdy si vlastní gól vstřelil Hanin. Poté se krásnou střelou prosadil Fonte a vypadalo to, že Braga si jde za vítězstvím. Jenže domácí se probudili a zvýšily své obrátky. V 22. minutě vstřelili branku, když se z penalty prosadil Junior. Zbytek poločasu dominovali domácí, jenže už žádnou branku nepřidali.

46

46
    Domácí vytěžili z prvního útoku rohový kop.

47
    Roh byl zahrán bídně. Braga se v poklidu ubránila a míří do rychlého brejku.

48
    Dlouhý míč na Ortuna byl nepřesný. Carneiro jednoduše získává balón pro své barvy.

49
    Další centr do pokutového území Bragy skončil střelou kapitána Camary, který se jako první dostal k odraženému míči.

50
    Odpískán faul na Coutinha.

51
    Do ofsajdového postavení se dostal velice aktivní Junior, který po vstřelené brance je asi nejlepší hráč na hřišti.

52
    Hra v druhém poločase zdaleka nedosahuje kvalit poločasu prvního. Velmi časté jsou přerušení a také fauly, tedy klasický zápas portugalské ligy.

53
    Rohový kop pro Bragu.

54
    Belenenses se s velkým štěstí ubránilo, ovšem hosté jsou nadále u míče.

56
    Hostující trenér si připravil své první střídání v utkání.

57
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Cartabria, přichází Stojlijkovič.

58
    Další nepřesnosti uprostřed hřiště končí faulem domácího Camary.

59
    Střídání v týmu CF OS Belenenses: ze hřiště odchází Camara, přichází Caiero.

60
    Pěkná kombinace Belenenses končí Ortuna. který si vykoledoval odpískání faulu.

61
    Žlutou kartu dostává Duarte (CF OS Belenenses).

62
    Střídání v týmu CF OS Belenenses: ze hřiště odchází Ortuno, přichází Nunes.

63

64
    Domácí si pohlídali tuto standartní situaci díky skvělému výskoku Silvy.

65
    Hostující trenér si připravil své druhé střídán ív utkání.

66
    Útočný faul nově příchozího Nunese, který nevybíravě fauloval Marafonu.

67
    Hostující brankář nadále leží na zemi.

68
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Santos, přichází Silva.

69
    Dalšího falu se provinil hostující Cardoso, který na polovině hřiště nestíhal pohyb Gomese.

70
    Nepřesná kombinace Belenenses. Braga bude vhazovat poblíž své svatyně.

71
    Nunes dobrým obranným zákrokem u postranní čáry vybojoval míč pro svůj celek.

72
    Žlutou kartu dostává Nunes (CF OS Belenenses).

73
    Nunes se dožadoval zisku vhazování, jenže postranní sudí byl neoblomný. Braga zůstane u míče.

75
    Braga nikam nespěchá a v poklidu drží míč na své polovině hřiště. To se nelíbí domácím, kteří začínají být hodně nervózní.

76
    Útočný faul hostujícího Fonteho, který si vypomohl lokty v osobním souboji s Diogou.

77
    Braga lacině odkopla míč na polovinu Belenenses, které hrne všechnu svoji sílu do útoku.
    77. Šance Fonteho.

78
    Silva takticky podržel míč u postranní čáry a následně si vykoledoval odpískání faulu.

79
    Domácí trenér si připravil poslední střídání v dnešním utkání.

80
    Střídání v týmu CF OS Belenenses: ze hřiště odchází Rosa, přichází Viana.

81
    Domácí se nemohou dostat přes obranný val hostů, kteří pak následně zdržují hru.

83
    Žlutou kartu dostává Marafona (SC Braga).

84
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Nunes (CF OS Belenenses).

85
    Domácí to po zkratu střídajícího Nunese budou mít hodně těžké.

86
    Braga kombinuje na útočné polovině a sbírá sekundy k vysněnému vítězství.

87
    Další z mnoha faulů v druhém poločase, který se s první půlí nedá vůbec srovnat.

88
    Držení míče: 54%-46%.

90
    Rozhodčí Godinho se rozhodl, že nastaví pět minut nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Horta, přichází Goiano.

90+2
    Nepřesná kombinace domácích končí u brankáře Marafony.

90+3
    Hlavičko use v pokutovém území hostů prezentoval Fonte, ovšem jeho pokus jde jen těsně mimo.

90+4
    Útočný faul Dioga, který prohlubuj zmar domácích.

90+5

Druhý poločas byl pouze parodií na fotbal. Braze to ovšem stačilo a získává další tři body do tabulky. Ta zůstává nadále na čtvrtém místě, ale přibližuje se třetímu Sportingu. Belenenses zůstávají na desátém místě.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na viděnou. (18:58:05)

Ondřej Klos

Branky: 22. Junior (pen.) – 2. Hanin (vla.), 19. Fonte

Karty:   61. Duarte (BLN), 72. Nunes (BLN) – 37. Cardoso (BRG), 83. Marafona (BRG)   84. Nunes (BLN)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 14:6. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 24:19.
    CF OS Belenenses: Cristiano- Diogo, Silva, Coutinho, Hanin- Camara (59. Caiero), Gomes, Ahman-Persson, Rosa (80. Viana)- Ortuno (62. Nunes), Junior

SC Braga: Marafona- Carneiro, Rosic, Jorge, Djavan- Cardoso, Vukčevič- Cartabria (57. Stojlijkovič), Horta (90+1. Goiano), Santos (68. Silva), Fonte

Rozhodčí: Luís Godinho