Caen – Monaco 0:3 (kon.) | Dijon – Saint-Étienne 0:1 (kon.) | PSG – Lyon 2:1 (kon.)
Paris Saint-Germain
2:1 (2:1)
Olympique Lyon
Neděle 19.03.2017, 21:00Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 30. kolo

Je dobojováno. Domácí si ve druhém poločase v poklidu došli pro vítězství. Lyon se nedostal do větší příležitosti a nepomohly mu ani změny v sestavě. Skóre tak zůstává stejné jako po první půli a z výhry se zaslouženě radují domácí. To je ode mne pro dnešek vše, přeji pěkný zbytek večera a těším se zase někdy příště u onlajnů, na počtenou. (22:57:59)

90+3

90+3
    Hraje se poslední minuta utkání. Lucasův pokus z hranice vápna poslal hostující obránce na rohový kop.

90+2
    Di María se dostal s míčem až na velké vápno. Místo zakončení zvolil zpětnou přihrávku a pošetřil tak cenné vteřinky pro svůj tým.

90
    Rozhodčí nastaví nad rámec utkání tři minuty. Poslední šance pro Lyon s výsledkem něco udělat.

89
    I tým PSG využívá poslední možnost střídání. Motta nahrazuje Veratiho.

87
    Verrati krásně přenesl hru na pravou stranu, kde si míč převzal Lucas a uháněl společně s Cavanim na Lopese a dva obránce. V rozhodující chvíli ale poslal přihrávku na svého spoluhráče pozdě, ten tak míč přeběhl a do zakončení se nedostal.

86
    Morel se snažil v pádu odcentrovat do pokutového území Paříže. Nepovedená přihrávka ale zamířila pouze ke kopačkám Silvy. Hostům se nedaří najít recept na dobře organizovanou obranu domácích.

85
    Pár minut před koncem zápasu se obraz hry nemění. PSG v poklidu drží míč na kopačkách a hlídá si výsledek.

83
    Lyon otevírá hru a tlačí se do útoku. Z toho pramení chyby v obraně. Jednu takovou nyní nevyužil Matuidi, který dostal od Cavanio kolmou přihrávku mezi obránci. Jeho střela ale trefila pouze reklamní panel za brankou.

81
    Cavani se dostal k míči díky chybě v rozehrávce hostí. Navedl si míč až na roh velkého vápna. Jeho centr zablokoval obránce ve výskoku a pařížský útočník se vehementně hlásil o penaltu. Sudí ale zůstává v klidu.

79
    PSG také mění sestavu. Na do hry jde Lucas, opačným směrem putuje Pastore.

77
    Poslední naděje na změnu skóre v podobě střídání na straně Lyonu. Ze hry odchází Depay a přichází Cornet.

74
    Hosté jsou přesně v opačné situaci, než jakou by si asi představovali. Místo usilovného dobývání Trappovy branky sledujeme neustále bránění. Další střela z kopačky Di Maríi skončila jen těsně vedle levé tyče Lopesovy branky.

73
    Špatnou rozehrávku Lyonu vystihl díky důrazu na vápně Matuidi. ze souboje o míč se ale kulatý nesmysl odrazil za brankovou čáru. Lopes bude odkopávat.

70
    Hra se nyní přiostřuje. Sérii ostřejších zákroků ukončil až faul Pastoreho. Centr z volného přímého kopu si Trapp v pohodě pohlídal.

68
    Faul Matuidiho a rychlá rozehrávka k ničemu nevedla. Depay se zamotal u brankové čáry a o míč přišel.

65
    Lyonu se stále nedaří prolomit posílenou pařížskou obranu. Rafaela zastavil vracející se Verratti a od cesty mu ještě uštědřil jesličky, Což notně ocenili diváci na stadionu.

64
    Další střídání v týmu Lyonu. Ghezal jde na trávník, odchází Valbuena.

64
    Gonalons zatáhl za dres Matuidiho na půlící čáře a poprávu dostává žlutou kartu.

62
    Lyon začíná další akci až od vlastní branky. Rafaelova přihrávka si nenašla cestu do pokutového území. Míč je opět v držení Pařížanů.

58
    Hráči Lyonu nyní nevykazují žádné známky toho, že by mohli v nejbližších minutách alespoň vyrovnat. Míč je většinu času na kopačkách PSG, které podniká jeden útok na Lopese za druhým.

57
    Po dalším útoku z pravé strany a kontaktu s Aurierem zůstal Lopes chvíli ležet na trávníku. Už je ale opět na nohou a bude se pokračovat ve hře.

55
    Další dlouhý míč na Pastoreho. Tentokrát to už vypadalo nebezpečněji. Lopes musel ven z brány až na hranici vápna kde včasným skokem pod nohy pařížského obránce schoval míč v náručí.

54
    Také Julian Draxler odchází do sprch. Na hřiště za něj přichází Matuidi.

53
    Di María poslal dlouhý míč ze středu hřiště mezi obránce. Pastore na něj ale nedosáhl a Lopes tak neměl sebemenší problém míč sebrat a v klidu rozehrát.

51
    Lacazette už svůj střelecký účet nerozšíří. Na hřiště za něj přichází Darder.

49
    Di María zakončil oblehání branky hostí střelou pouze do prvního obránce, který stál před ním. Na druhé straně se Nedokázal po centru Lacazetta prosadit Fékir, který poslal míč daleko do hlediště.

48
    Míč mají opět na kopačkách hosté. Nepovedený přechod středem hřiště ale skončil faulem. Míč tak zadarmo získali hráči PSG.

46
    Druhý poločas zahájili rozehrávkou hráči Lyonu. První akci měl na svědomí Depay, jeho centr ale našel ve velkém vápně pouze Silvu, který míč odhlavičkoval do bezpečí.

46

Je za námi první polovina utkání. Hosté v zápase sice rychle vedli, když se v šesté minutě trefil Lacazette, domácí ale dokázali zareagovat na nepříznivý vývoj a ještě do přestávky skóre otočili. Díky trefám Rabiota s Draxlerem. Hráči Lyonu tedy mají do druhého poločasu jasný úkol. Vzít si vedení zpět.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

44
    Nespěšné obléhání branky Pařížanů se změnilo v rychlý protiútok poslední přihrávku na Cavaniho ale zachytili obránci Lyonu. Lopes zasahovat nemusel.

43
    Další volný kop v podání PSG, Di Maria si postavil míč asi čtyřicet metrů od branky. Jeho centr ale spoluhráči nezachytili a míč tak odskákal až za brankovou čáru. Odkop od branky Lyonu.

40
    Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
    Pastore narýsoval v krátké době druhou přesnou přihrávku do pokutového území soupeře, tentokrát z ní těží JULIAN DRAXLER. Ten trefuje přesně k pravé tyči a domácí otáčí skóre duelu.

37
    Mohlo to být hned 2:1 pro domací, ale Lopes předvedl skvělý zákrok, kterým vychytal Di Mariu ve velké šanci.

34
    Je vyrovnáno. ADRIEN RABIOT dostal přesnou přihrávku do vápna, rychle se zorientoval a přesnou střelou tentokrát nedal Lopesovi šanci.

32
    Lyon odvrací i další Di Mariův centr.

29
    Valbuena a po něm ani Maxwell neuspěli se svými centry. Hosté si v defenzivě počínají skvěle.

24
    Domácí celek se probouzí a dostává se nyní více do hry. Zatím ale bez větších příležitostí ke srovnání.

20
    Žlutou kartu dostává Edinson Cavani (Paris Saint-Germain).

20
    Lyon si zatím vzadu počíná jistě, poradil si s Di Mariovým rohem.

16
    Žlutou kartu dostává Adrien Rabiot (Paris Saint-Germain).

12
    Hosté jsou v úvodu utkání aktivnější. Další rohový kop tentokrát končí v Trappových rukavicích.

6
    Lyon právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají do vedení! ALEXANDRE LACAZETTE se dokázal dostat k centru po rohovém kopu Lyonu a hlavičkou překonává brankáře Trappa.

2
    PSG v náznaku první dobré šance. Draxler se uvolnil na hranici vápna, ale mířil jen doprostřed branky, kde byl připravený Lopes.