Toronto – Chicago 1:2 (po pr.) | Tampa – Washington 3:5 (kon.) | Carolina – Nashville 4:2 (kon.)
Minnesota – NY Rangers 2:3 (kon.) | Ottawa – Montreal 3:4 (0:2 po s.n.) | Arizona – St. Louis 0:3 (kon.)
Edmonton – Vancouver 2:0 (kon.) | San Jose – Anaheim 1:2 (kon.) | Pittsburgh – Florida 4:0 (kon.)
New Jersey – Columbus 1:4 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 5:4 (kon.)
Toronto Maple Leafs
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Chicago Blackhawks
Neděle 19.03.2017, 00:00 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Ode mě je to dnes již vše. Za pozornost Vám děkuje Jiří Sameš. Přeji hezký zbytek nedělní noci a zase někdy u dalších onlajnů na počtenou. (03:06:22)

Dnešní utkání sledovalo 19 505 diváků.

Utkání mezi Maple Leafs a Blackhawks právě skončilo. O vítězi muselo rozhodnout až prodloužení. Vítěznou branku vstřelil sedmnáct vteřin před jeho skončením Ryan Hartman, pro kterého to byla šestnáctá branka v sezoně. Corey Crawford podpořil svůj tým čtyřiadvaceti úspěšnými zákroky. Frederik Andersen si na druhé straně připsal sedmatřicet úspěšných zákroků!

64:43 Ryan HARTMAN - 1:2

64:43
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Sedmnáct vteřin před koncem prodloužení rozhoduje o výhře Blackhawks RYAN HARTMAN. Branku si ještě potvrdili rozhodčí u videa. Asistence: Artěmij Panarin.

64:01
    Ohlášena poslední minuta prodloužení!

62:44
    Skvělý Crawford! Na brankáře Blackhawks uháněl osamocen James van Riemsdyk, Crawford však dokázal zastavit jeho bekhendový blafák!

62:33
    Andersen zastavil betonem Haydenoův pokus.

61:35
    Marnerova střela mimo Crawfordovu branku.

61:18
    Vhazování po levici Frederika Andersena.

60:58
    Rozhodnout mohl Patrick Kane, Andersen vyrazil ramenem!

60:48
    Ale pozor, na druhé straně situace 2 na 1! Rielly vzal zakončení na sebe, ale střela mu nesedla.

60:32
    Chicago je nastěhováno v útočném pásmu.

60:01

Šedesát minut nám vítěze neurčilo, rozhodnout tedy bude muset pětiminutové prodloužení, v případě nutnosti pak samostatné nájezdy.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:58
    Puk ve středním pásmu, uvidíme prodloužení.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!

58:18
    Puk skončil v ochranné síti, vhazovat se bude v obranné zóně Maple Leafs.

57:35
    Také Hartmanova střela zamířila mimo, Andersen tak opět nemusel zasahovat.

56:23
    Panarinova střela končí vedle Andersenovy branky.

55:34
    Boyle a Toews na vhazování po levici Andersena.

55:34
    Do konce řádné hrací doby zbývá necelých pět minut! Dočkáme se nějaké branky nebo půjde toto utkání do prodloužení?

55:34
    Hra přerušena, je tu další z reklamních přestávek.

55:16
    Marnerova střela míjí Crawfordovu branku.

54:49
    Hunwick s kotoučem u Andersonovy branky.

53:03
    Nyní se však píská zakázané uvolnění Chicaga, hra se tak přesune do jejich obranného pásma.

52:38
    Blackhawks se nadále drží v útočném pásmu, obrana Maple Leafs se musí mít na pozoru!

52:11
    Skvělý Andersen, kterému fanoušci nyní aplaudují vestoje! Švédský útočník Marcus Krüger měl na holi tutovku, ale dánský brankář podržel svůj tým.

51:09
    Gardiner se snažil před brankou najít Connora Browna, ale neuspěl.

50:29
    Kadri a Krüger na vhazování po pravici brankáře Blackhawks.

50:29
    Krátce po polovině třetí třetině je skóre mezi Maple Leafs a Blackhawks stále vyrovnané, 1:1. Na střely aktivnější i nadále hosté (33:23).

50:29
    Crawford má puk pod kontrolou a je tu další reklamní přestávka.

50:23
    Polák rozjíždí další útočnou akci domácích.

49:53
    Puk skončil na střídačce Toronta, vhazování v neutrální zóně.

49:02
    Po střele Jamese van Riemsdyka to v Air Canada Centre jen zahučelo.

48:44
    Nylanderova střela zblokována holí Keitha do ochranné sítě. Vhazovat se bude v obranném pásmu hostů.

47:49
    Ofsajd Blackhawks, vhazovat se bude ve středním pásmu.

47:29
    Kadriho střela, Crawford vyráží.

46:58
    Kadri a Schmaltz na vhazování po pravici Coreyho Crawforda.

46:58
    Hra přerušena, na řadu přichází reklamní přestávka.

46:52
    Rozehrávka Trevora van Riemsdyka zachycena ve středním pásmu hráči Maple Leafs.

45:20
    Vhazování po pravici Frederika Andersena.

45:07
    Tomáš Jurčo v další velké šanci Blackhawks! Slovenský útočník však narazil pouze na levý beton dánského brankáře.

44:49
    Vhazování po levici brankáře Toronta.

44:08
    Na druhé straně se zaskvěl také Andersen, který obstál proti teči Jonathana Toewse!

43:25
    Oduya a Seabrook zakládají útočnou akci Hawks.

42:35
    Crawford vyráží pokus Jamese van Riemsdyka.

41:50
    Před brankou střílející Auston Matthews ztroskotal na Crawfordovi!

40:34
    Pánikova střela končí v rukavici Andersena. Vhazování po levici dánského brankáře.

40:01

Jaký bude průběh třetí třetiny? To se dozvíme za několik desítek minut. Třetí dvacetiminutovka za malou chvíli začíná, tak pojďme na to!

Nejvyšší ice time má na svém kontě po dvou třetinách obránce Blackahwks Duncan Keith. Třiatřicetiletý Kanaďan na ledě zatím strávil 15 minut a 58 vteřin.
    Na straně Maple Leafs je nejvytěžovanějším hráčem obránce Jake Gardiner. Zkušený bek odehrál 15 minut a 48 vteřin.

Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 15 – 25
    Zblokované střely: 12 – 11
    Hity: 23 – 17
    Vyhraná vhazování (%): 67 – 33

Je za námi také druhá třetina utkání mezi Maple Leafs a Blackhawks. Hostům z Chicaga se podařilo krátce po polovině hrací doby srovnat skóre zápasu na 1:1. Svou první branku v kariéře vstřelil John Hayden.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:39
    Haydenova střela mimo Andersenovu branku.

39:22
    Do obrovské šance se dostal Auston Matthews! Zpoza branky dostal přihrávku od Hymana, Crawford však proti jeho střele dokázal nastavit vyrážečku!

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

37:53
    Kadri nezvládl přechod do útočného pásma, rozhodčí pískají postaven mimo hru.

37:19
    Vhazování ve středním pásmu.

36:36
    Blackhawks kombinují v útočném pásmu.

35:47
    Kotouč opustil ledovou plochu. Následuje další z reklamních přestávek.

35:37

35:08
    Gardiner s kotoučem v obranném pásmu Maple Leafs.

34:38
    Začíná druhá minuta Oduyova trestu.

34:15
    Marner nabil Zajcevovi, jeho střela však minula Crawfordovu branku.

34:02
    Marner ještě udržel útočné pásmo, následně nahodil na Crawforda, ten byl ale na svém místě. Vhazovat se bude po levici brankáře Chicaga.

33:37
    Budeme svědky první přesilové hry v utkání!

33:37
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Johnny Oduya – 2 min., hákování).

32:57
    Andersenova rozehrávka jen k soupeři.

31:55
    Kotouč skončil po zásahu jednoho z domácích hráčů v ochranné síti, vhazovat se bude v obranné zóně Toronta.

31:23
    Střela Nazema Kadriho mimo Crawfordovu branku.
    30:51 John HAYDEN - 1:1

30:51
    Je srovnáno! Seabrook poslal z obranného pásma dlouhou přihrávku na Toewse, který výborně našel JOHNA HAYDENA a ten střílí svou vůbec první branku v NHL! Asistence: Jonathan Toews, Brent Seabrook.

30:39
    Oduya zblokoval Hunwickovu střelu, Crawford tak zasahovat nemusel.

30:19
    Pánik prohrál bruslařský souboj s Riellym, píská se tak zakázané uvolnění Chicaga.

30:01
    Krátce po polovině zápasu vedou Maple Leafs stále nad Blackhawks 1:0. Na střelecké pokusy aktivnější hosté z Chicaga (23:13).

30:01
    Hra přerušena a na řadu přichází další reklamní přestávka.

30:00
    Střela Williama Nylandera do tyče Crawfordovy branky!

29:17
    Vhazování po pravici dánského brankáře ve službách Maple Leafs.

28:55
    Střela Duncana Keitha od modré, Andersen vyrazil jen před sebe. K dorážce se však nikdo z hostujících hráčů nedostal.

28:28
    Sošnikov se snažil protlačit před Crawforda, dobře však zasáhl bek Hakws Brian Campbell.

27:17
    Střelu Riellyho vykopl Crawford levým betonem.

26:41
    Toews našel Trevora van Riemsdyka. Jeho prudká střela však skončila na zadním mantinelu.

26:26
    Andersen má puk pod kontrolou. Po reklamní přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Maple Leafs.

25:09
    Oduyovu střelu zblokoval Morgan Rielly. Obránce Maple Leafs se pak těžce sbíral z ledu.

25:05
    Maple Leafs vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici brankáře Andersena.

24:44
    Matthews a Krüger se staví na vhazování v neutrální zóně.

23:51
    Kotouč skončil mimo hrací plochu. Další vhazování proběhne ve středním pásmu.

23:39
    Z úhlu to nyní zkoušel James van Riemsdyk. Na Crawforda si však nepřišel, vhazovat se bude po pravici brankáře hostů.

22:50
    Marčenko zlomil při střele od modré hůl a musí tak na střídačku pro novou.

22:26
    Nylanderova střela, Crawford vyráží.

21:53
    Toronto nezvládlo přechod do útočného pásma.

21:39
    Zakázané uvolnění domácího celku, vhazovat se tak bude znovu v obranném pásmu Maple Leafs.

21:14
    Hjalmarsson zblokoval střelu Lea Komarova.

20:53
    Vhazování po pravici brankáře Toronta.

20:46
    Další dobrá šance Chicaga! Po střele Jonathana Toewse nevěděl Andersen, kde je kotouč. Celou situaci však nakonec i se štěstím zvládl.

20:21
    Hayden tečoval před brankou pokus Toewse a Andersen si připsal důležitý zákrok!

20:01

V Air Canada Centre ještě dochází k úpravě ledu.

Oba týmy se vrací ze šaten, druhá perioda tak za malou chvíli začne!

Tresné minuty: 0 – 0

První třetina utkání mezi Maple Leafs a Blackhawks je minulostí. Viděli jsme v ní jednu branku – skóre otevřel v 9. minutě Auston Matthews. Oba týmy tak odchází do šaten za stavu 1:0 pro domácí Toronto.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:52
    Duncan Keith zahrál vysokou holí, hra je tak přerušena a osm vteřin před koncem první třetiny se bude vhazovat v obranném pásmu Hawks.

19:23
    Chicago se dostalo do postavení mimo hru.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první dvacetiminutovky.

18:23
    Boyle a Toews na vhazování po levici Frederika Andersena.

18:23
    Hartmanův pokus zblokován Hunwickem do ochranné sítě. Na řadu přichází další z reklamních přestávek.

17:05
    Slovenský útočník pak ještě nabil na modrou Trevoru van Riemsdykovi, jeho pokus však kryje Andersen.

16:29
    Pánikova střela, Andersen vyráží.

16:22
    Odehráno 16 minut a 22 vteřin. Na střely aktivnější Blackhawks (11:8), ale Maple Leafs vedou zásluhou branky Austona Matthewse 1:0.

16:22
    Andersen má kotouč pod kontrolou, následuje další reklamní přestávka.

15:27
    Střela Jamese van Riemsdyka zamířila mimo.

15:11
    Hartmanova střela z úhlu Andersena nepřekvapila.

14:01
    Komarov tečoval střelu jednoho ze svých spoluhráčů mimo Crawfordovu branku.

13:57
    Keithova rozehrávka končí zakázaným uvolněním. Další vhazování tak proběhne v obranném pásmu Blackhawks.

12:48
    Střela Marnera z levého kruhu pro vhazování, Crawford vyráží vyrážečkou.

12:01
    Hartmanova prudká rána, Andersen vyráží do rohu.

11:45
    Hosté se drží v útočném pásmu.

10:13
    Campbell čeká s pukem v obranném pásmu Chicaga až jeho spoluhráči dostřídají.

09:45
    Campbellova rána od modré, Andersen zasahovat nemusel, jelikož byla zblokována Gardinerem.

09:13
    Icing domácích.
    08:25 Auston MATTHEWS - 1:0

08:25
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Je tu první branka zápasu! Nylander a AUSTON MATTHEWS si dvakrát vyměnili kotouč a druhý jmenovaný procedil puk mezi betony Crawfroda. Pro Matthewse dvaatřicátá branka sezony. Asistence: William Nylander, Zach Hyman.

07:59
    Seabrookova střela od modré čáry zblokována Komarovem mimo hrací plochu.

07:13
    Puk skončil mimo hrací plochu, vhazovat se bude opět ve středním pásmu.

06:45
    Přihrávka rukou, vhazovat se bude tentokrát ve středovém kruhu.

06:29
    Bozak vyhrál vhazování a ke střele se dostal Nikita Zajcev. Crawford byl však na svém místě a vhazovat se bude znovu po jeho levé ruce.

06:25
    Bozak a Toews na vhazování po levici Coreyho Crawforda.

06:25
    Crawford přikryl kotouč pod rukavici, hra je tak přerušena. Následuje první reklamní přestávka.

05:30
    Nyní se zakázaným uvolněním proviňují domácí. Vhazovat se tak bude v jejich obranné zóně, konkrétně po pravé ruce Andersena.

05:02
    Po zakázaném uvolnění Chicaga se vhazuje po pravici brankáře Crawforda.

04:29
    Kaneova nebezpečná střela, Andersen vyráží!

04:21
    Obranná dvojice Hawks Oduya – Seabrook zakládá útočnou akci z vlastního pásma.

03:50
    Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se tak bude v jejich obranné třetině.

03:10
    Marčenko s pukem za brankou svého týmu.

02:35
    Další vhazování v obranném pásmu hostů poté, co Campbell zblokoval střelu Williama Nylandera do ochranné sítě.

02:27
    Vhazování po pravici brankáře Chicaga.

02:03
    První velká šance zápase! Na Crawforda se řítil osamocen Mitch Marner, ale na brankáře Hawks si forhendovým blafákem nepřišel.

01:49
    Hjalmarssonova střela od modré končí v rukavici Frederika Andersena.

01:12
    Na druhé straně střílel Panarin, Andersen si připsal první zákrok v utkání.

00:45
    Riellyho střela, Crawford zasahuje vyrážečkou.

00:01

Nyní je již vše připraveno k úvodnímu vhazování, na které se staví Brian Boyle a Jonathan Toews. Utkání mezi Torontem Maple Leafs a Chicagem Blackhawks tak může začít!

Zahajovací formace jsou na ledové ploše, na řadu přichází americká a kanadská státní hymna.

Z:46 V:28 P:15 OG:115 PR:2,53 ÚS(%):92,0 SO:2

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly (A), R. Polák, Gardiner, N. Zajcev, Hunwick (A), Marčenko – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Marner – Komarov, Kadri, Co. Brown – Hyman, Matthews, W. Nylander – M. Martin, Boyle, Sošnikov.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith (A), Hjalmarsson, Oduya, Seabrook (A), B. Campbell, T. van Riemsdyk – Panarin, Schmaltz, P. Kane – Pánik, Toews (C), Hayden – Hartman, Krüger, Jurčo – Desjardins, Kero, Tootoo.

Rozhodčí: Graham Skilliter, Mike Leggo – Shandor Alphonso, Darren Gibbs.

Chicago Blackhawks (45-20-5)

Blackhawks jsou v čele západní konferenci a na svém kontě mají 95 bodů.
    Defenziva Chicaga letos odvádí dobrou práci. V průměru inkasuje 2,47 branek za zápas, což je sedmé nejlepší číslo v NHL. Zlepšení by ovšem mělo nastat při hře v oslabení. Černí jestřábi totiž ubrání pouze 77,9% přesilovek soupeře, což v této statistice stačí až na 25. příčku v soutěži.
    Svěřenci Joela Quennevilla zvítězili v posledních třech utkání v řadě. Naposledy vyhráli na ledě Ottawy Senators 2:1. Vítěznou branku vstřelil v 57. minutě slovenský útočník Richard Pánik a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Do branky se postavil Scott Darling a připsal si 33 úspěšných zákroků.
    Chicagu zbývá do konce základní části odehrát 12 zápasů.