Toronto – Chicago 1:2 (po pr.) | Tampa – Washington 3:5 (kon.) | Carolina – Nashville 4:2 (kon.)
Minnesota – NY Rangers 2:3 (kon.) | Ottawa – Montreal 3:4 (0:2 po s.n.) | Arizona – St. Louis 0:3 (kon.)
Edmonton – Vancouver 2:0 (kon.) | San Jose – Anaheim 1:2 (kon.) | Pittsburgh – Florida 4:0 (kon.)
New Jersey – Columbus 1:4 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 5:4 (kon.)
Tampa Bay Lightning
3:5 (2:2, 0:0, 1:3)
Washington Capitals
Neděle 19.03.2017, 00:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Budaj) – Dotchin, Hedman, Strålman (A), Garrison, Šustr, Coburn (A), Witkowski – Kučerov, Point (A), Palát – Gourde, Drouin, Killorn – J.T. Brown, McKegg, Dumont – Froese, Erne.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Alzner, Niskanen, Orlov, Shattenkirk, Orpik (A) – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Williams, Kuzněcov, Ma. Johansson – J. Vrána, Eller, Connolly – T. Wilson, Beagle, Winnik..

00:01

02:33
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

03:44
    Washington právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovou hru po vyloučení Witkowsiho za příliš mnoho hráčů na ledě. Skvělou kombinační hru předvedli hráči Capitals! Nicklas Bäckström z pravého kruhu přihrál za branku, zpoza které Marcus Johansson přihrál volnému T. J. OSHIEMU, jenž k levé tyči prostřelil domácího Vasilevskije. Ten po inkasované brance opouští branku. Asistence: Marcus Johansson a Nicklas Bäckström.
    03:44 T. J. Oshie - 0:1

03:44
    Střídání v týmu Tampa Bay Lightning: ze hřiště odchází Andrej Vasilevskij, přichází Peter Budaj.

04:06
    Střídání v týmu Tampa Bay Lightning: ze hřiště odchází Peter Budaj, přichází Andrej Vasilevskij.

05:53
    Eller z levé strany útočného pásma hledal před brankou najíždějícího hráče, ale Budaj si tuto teč pohlídal.

07:10
    Hraje se dlouho bez přerušení. Domácí se přes menší komplikace usazují v útočném pásmu, ale hráči Capitals jim rychlým přístupem nedovolují zakončit.

08:24
    K dobré střele se dostal Kučerov, který v pádu poslal nebezpečnou střelu na Holtbyho.

10:00
    J. T. Brown se po rychlé přihrávce dostal do samostatného úniku, ale jeho kličku na střelu forhendem si Holtby pohlídal a drží čisté konto.

11:52
    Domácí propadli v útočném pásmu a kvůli této chybě inkasují druhou branku! Alexander Ovečkin se kličkou na pravém kruhu pro vhazovaní v obranném pásmu zbavil jednoho z domácích hráčů a dostal se tak do přečíslení dva na jednoho. Ze středu levého kruhu našel žabičkou přesně čepel připraveného T. J. OSHIEHO, který nasměroval kotouč za Vasilevskijho záda a připisuje si tak druhou branku v tomto zápase! Asistence: Alexander Ovečkin a Nicklas Bäckström.
    11:52 T. J. Oshie - 0:2

13:29
    K tvrdé střele z vrchu levého kruhu se dostal kapitán Washingtonu Ovečkin! Jeho tvrdou střelu Budaj vyráží do rohu.

14:17
    Kuzněcov neměl komu přihrát a tak se ze středního pásma stáhl zpět do obranné třetiny, odkud v klidu předal kotouč obráncům.

15:16
    Budaj tvrdou střelu od pravého mantinelu ukrývá ve své lapačce a přerušuje tak hru. Vhazovat se bude po jeho pravici.

15:24
    Po vysoké holi T.J. Oshie zůstává na ledě ležet Dotchin, vedle kterého probíhá výměna názorů.

15:24
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (T. J. Oshie – 2 min., vysoká hůl).

15:52
    Tampa právě vstřelila branku!
    Domácí využívají přesilovou hru a jsou v kontaktu! Victor Hedman dostal nabídku na modré čáře a svým nápřahem zadělal před brankou Capitals velké zmatky! Holtby nejprve vyrazil kotouč před sebe a dorážející Ondřej Palát a Brayden Point odrazili kotouč k pravé tyči, kde byl zcela volný střelec první branky domácích NIKITA KUČEROV, trefil přesně pravé růžek! Asistence: Ondřej Palát a Brayden Point.
    15:52 Nikita KUČEROV - 1:2

16:11
    Je srovnáno a domácí k tomu potřebovali pouhých devatenáct sekund! Jonathan Drouin získal na modré čáře kotouč a rychlou přihrávkou našel na středu pravého kruhu volného ALEXE KILLORNA, který si dovolil kličku do středu útočného pásma. Během kličky byl podražen, ale i v pádu dokázal prostřelit Holtbyho k levé tyči a tímto zásahem srovnává stav utkání. Asistence: Jonathan Drouin.
    16:11 Alex KILLORN - 2:2

18:37
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Greg McKegg – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (J.T. Brown – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (John Carlson – 2 min., hrubost).

19:00
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

19:22
    Útočná akce domácích skončila těsně před brankou Washingtonu a nyní se do protiútoku řítí hráči Capitals.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:01

22:24
    NisKansen to zkusil z pravé strany modré čáry, ale jeho střela k Vasilevskijemu neprošla.

22:58
    Lightning se osvobozují z krátkého tlaku vyhozením do středního pásma.

23:45
    Velká šance hostů na znovuzískání vedení! Kučerov ne levém kruhu čekal komu přihrát, ale rozhodl se pro Shattenkirka z druhé vlny, který se snažil vrátit kotouč zpět Kučerovovi.

25:07
    Oběma týmům se nedaří vytvořit větší střeleckou šanci a tak se hraje spíše ve středním pásmu.

25:24
    Nepřesná rozehrávka Lightning končí až za brankou Holtbyho. Odpískáno zakázané uvolnění.

25:59
    Garrison z levého křídla našel přes brankou najíždějícího střelce druhé branky Killorna, jehož teč shořela ve výstroji Holtbyho.

26:17
    Tentokrát vyslal na brankáře Capitals střelu z vrchu levého kruhu Čech Ondřej Palát, kterou Holtby ukryl ve své výstroji.

26:51
    Ve středním pásmu dostal diagonální přihrávku Burakovsky, jenž střelou zápěstím otestoval pozornost Vasilevskije z levého kruhu.

27:00
    Okamžitě z buly se dostal ke střele z mezikruží opět Burakovsky, který trefil brusli spoluhráče Connollyho a z dorážky trefil Vasilevskije do oblasti krku. Rozhodčí přerušili hru, aby zjistili zda je domácí gólman v pořádku.

28:03
    Tampa Bay zvýšila své tempo a hosté pod tlakem vyhazují přesně na branku domácích. Zakázané uvolnění tak nehrozí a Capitals spěchají na střídačku.

29:13
    Dělovku Šustra od modré čáry zablokoval na vnější části pravého kruhu Kuzněcov.

29:49
    Přechod domácích do útočného pásma je přerušen hvizdem čárových rozhodčích signalizující ofsajd.

30:00
    První polovina utkání je za námi. Tampa Bay – Washington 2:2; střely na branku: 13-16.

31:57
    Na levou stranu modré čáry dostal přihrávku z obranného pásma Connolly, jenž rychlým pasem našel mezi kruhy Ellera, ten ale nezvládl procedit kotouč za Vasilevskiho záda.

33:28
    Dotchin za brankou tvrdě dohrál Williamse a domácí získávají kotouč.

34:12
    Ze spodní části pravého kruhu to zkusil zápěstím Burakovsky a domácí gólman si tak připisuje další zákrok.

34:24
    Z ostrého úhlu se snažil i na podruhé dorážet Burakovsky, ale branku přestřeluje.

34:54
    Střela Kučerova končí v lapačce Holtbyho, který svým zákrokem přerušuje hru a dává tak prostor komerční přestávce.

36:05
    Hráči Capitals přistupují velmi rychle a dělají tak při rozehrávce domácích velké potíže.

36:24
    Po střele od modré čáry se před brankou snažil změnit trajektorii střely Wilson, ovšem neúspěšně.

36:58
    Froese se na pravém kruhu dostal k dorážce, když Holtby vyrazil střelu od modré čáry. Po této střele hostující gólman vyrazil kotouč pouze před sebe a z levého kruhu se v dobré rychlosti řítil za dorážkou Dumont, ale Holtbyho nepřekonal.

38:29
    Eller ukázal svou šikovnost a až z obranného pásma se dostal do prostoru mezi kruhy, odkud neměl kam a tak přihrál na vrch pravému kruhu najíždějícímu Burakovskymu, jenž z první nepřekonal domácícho Vasilevskije.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát jednu minutu.

39:32
    Rozehrávka domácích končí sražená mimo hrací plochu.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé třetině jsme branku neviděli a tak oba týmy nastoupí do závěrečné třetiny s vyrovnaným skórem 2:2. Stále platí, že se ve čtvrté minutě prosadil T.J. Oshie, který se o pár minut později ve dvanácté minutě prosadil ještě podruhé a hosté tak vedli zásluhou tohoto borce 2:0. To ale nevydrželo a v šestnácté minutě se prosadil Nikita Kučerov a o minutu později Alex Killorn. To všechno jsou aktuálně dnešní střelci.

40:01

40:54
    Hosté vstoupili do třetí části velmi aktivně a zatím drží Lightning ve svém pásmu.

41:01
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Jonathan Drouin – 2 min., hákování).

41:08
    T.J. Oshie se pokusil o kompletaci hattricku, když se pokoušel tečovat střelu od modré čáry na levé tyči.

41:15
    Domácí vyhazují kotouč až k Holtbymu.

42:28
    Po dvou nebezpečných šancí hostů se domácí opět osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

42:39
    Ovečkin nedokázal úspěšně dorazit kotouč za Vasilevskije po jeho zákroku!

42:48
    Přihrávka na levý kruh na klasicky napřaženého Ovečkina byla úspěšná a Vasilevskij byl otestován tvrdou střelou!

43:14
    Hosté opět v dnešním utkání získávají vedení po využité přesilové hře po vyloučení domácího Drouina! Alexander Ovečkin našel Andre Burakovskyho, který přihrál na modrou čáru na již napřaženého Matta Niskansena, jehož střela propálila vše co stálo v cestě, ale předtím než kotouč se zastavil o síť za Vasilevskijeho zády, byla trasa střely upravena tečujícím JUSTINEM WILLIAMSEM. Asistence: Matt Niskansen a Andre Burakovsky.
    43:14 Matt NISKANEN - 2:3

45:30
    Hráči Capitals jedou na plný plyna a navyšují tak svůj náskok další brankou! Nicklas Bäckström z levé strany přihrával na T.J. Oshieho za brankou, který jen poslal kotouč před branku. V brankovišti si na přihrávku sáhl holí Vasilevskij, jenž kotouč vyhodil do vzduchu a golfovým úderem se na spodní části pravého kruhu trefil JOHN CARLSON. Asistence: T. J. Oshie a Nicklas Bäckström.
    45:30 John CARLSON - 2:4

47:57
    Holtby zvolil riskantní přihrávku zpoza branky. Kdyby projíždějící Erne zachytil kotouč, skóroval by do zcela prázdné branky.

48:45
    Z obranného pásma vyslal Witkowski na útočný výlet Browna, který z levého kruhu trefuje pouze připravenou vyrážečku Holtbyho, od které se střela odráží vysoko do ochranné sítě.

49:41
    U nahozeného kotouče byl v obranném pásmu hostů první Niskanen, který nedokázal vyhodit kotouč přes zdvojenou přesilu napadajících domácích.

50:00
    Polovina třetí třetiny je za námi a já přináším statistiky střelby ze třetí třetiny, které zatím jasně dávají navrch Washingtonu Capitals. Střely: 3-9.

51:46
    Velký závan v brankovišti hostů! Gourde nastřelil tyč a poté se zpoza branky snažil zakončit vyjetím k pravé tyči Erne.

53:04
    Z levého kruhu pro vhazování se dostal ke střele Burakovsky, jehož střelu vyrazil Vasilevskij pouze před sebe a k neúspěšné dorážce se dostal Williams.

53:33
    Kučerov to zkusil na druhé straně, když zařízl brusle do ledu na vrchu pravého kruhu a střelou zápěstím přes clonícího Alznera vyzkoušel pozornost Holtbyho.

54:07
    Během pokusu o tlak domácích se dostal za brankou ke kotouči Orlov, jenž vysokým obloučkem našel přesně unikajícího Ovečkina, který si dlouho zpracovával neposedný kotouč.

55:13
    Kučerov byl vytlačen až do ostrého úhlu, z kterého trefuje pouze boční síť.

56:00
    Domácí Lightning zvýšili nápor což je vidět i na střelbě. Ze 3-9 střel z desáté minuty je to nyní 8-11.

56:45
    Ovečkin se snažil dostat do protiútoku, ale jeho střelu srazil do levého rohu připravený Stralman.

58:00
    Běží poslední dvě minuty a trenér Cooper odvolává Vasilevskije z branky! Domácí posílají na led šestého hráče.

Oddechový čas pro domácí.

58:30
    Domácí dávají kontaktní branku! a ještě mají minutu a půl na vyrovnání utkání. Brayden Point vyhrál čistě buly na levém kruhu pro vhazování po zakázaném uvolnění hostů a NIKITA KUČEROV nic nevymýšlel a švihem zápěstím prostřelil Holtbyho a snižuje na těsný stav 3:4! V dnešním zápase si připisuje tak druhou branku. Asistence:Brayden Point.
    58:30 Nikita KUČEROV - 3:4

59:17
    Pravděpodobně je rozhodnuto! Domácí celek nezvládl přechod ve středním pásmu a po přihrávce Nicklase Bäckströma se dostal na červené čáře ke střele autor hattricku T. J. OSHIE, jenž obloučkem trefuje prázdnou branku. Asistence: Nicklas Bäckström.
    59:17 T. J. Oshie - 3:5

59:17
    Lightning se nevzdávají a i přes inkasovanou branku to zkouší se šesti hráči v poli.

59:45
    Kotouč opustil hrací plochu a Vasilevskij je donucen vrátit se zpět do branky.

V dnešním zápase vítězí 3:5

Souhrn utkání

1. třetina – Skóre otevřel hned ve 4' T.J. Oshie, který nejprve prostřelil Vasilevskije ze spodní části pravého kruhu a poté ve 12' se dostal do úniku Alexander Ovečkin, jenž z levého kruhu našel skvělou žabičkou čepel prvně jmenovaného střelce, který jen nasměroval kotouč do odkryté branky k pravé tyči. Zdálo se, že se domácí do tempa nedostanou, ale v 16' se dostal na pravém kruhu k odraženému kotouči Nikita Kučerov jehož trefa do sítě snížila stav utkání na 1:2! O minutu později, tedy v 17' se prosadil Alex Killorn, který v pádu mezi kruhy dokázal prostřelit Holtbyho k levé tyči.

2. třetina – Ve druhé třetině jsme branku neviděli. Velmi blízko byl nejprve Shattenkirk, který se v dobré pozici mezi kruhy pokoušel ještě o vyšperkování celé situace přihrávkou na obsazeného Nikitu Kučerova, jenž nezvládl zakončit. O chvíli později to zkusil Burakovsky ze středu hřiště, ale trefil pouze výstroj Vasilevskije. V dvaatřicáté minutě se ocitl mezi kruhy Eller po přihrávce Connollyho od modré čáry, ale ani on nezvdládl procedit kotouč za Vasilevskijho záda.

3. třetina – Ve třetí třetině se brzy prosadil po drobné tyči Justin Williams a to po střele ze Matta Niskansena ze 44' od modré čáry. O dvě minuty poději ve 46' se dokázal trefit baseballovývm úderém John Carlson. V závěru se povedlo domácím zásluhou Nikita Kučerova ve 49' snížit na rozdíl jedné branky, ale hned na to se v 60' trefil do prázdné branky autor hattricku T.J. Oshie.

2. Peter Budaj (TBL), 0 zásahů, 00:22
    3. Ondřej Palát (TBL), 0+1, 1 střela, 26:16 (03:56:58)

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 16. Kučerov (Palát, Point), 17. Killorn (Drouin), 59. Kučerov (Point) – 4. Oshie (Ma. Johansson, Bäckström), 12. Oshie (Ovečkin, Bäckström), 44. Williams (Niskanen, Burakovsky), 46. Carlson (Oshie, Bäckström), 60. Oshie (Bäckström)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (4. Budaj) – Dotchin, Hedman, Strålman (A), Garrison, Šustr, Coburn (A), Witkowski – Kučerov, Point (A), Palát – Gourde, Drouin, Killorn – J.T. Brown, McKegg, Dumont – Froese, Erne.
    Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Alzner, Niskanen, Orlov, Shattenkirk, Orpik (A) – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Williams, Kuzněcov, Ma. Johansson – J. Vrána, Eller, Connolly – T. Wilson, Beagle, Winnik – Burakovsky.