Toronto – Chicago 1:2 (po pr.) | Tampa – Washington 3:5 (kon.) | Carolina – Nashville 4:2 (kon.)
Minnesota – NY Rangers 2:3 (kon.) | Ottawa – Montreal 3:4 (0:2 po s.n.) | Arizona – St. Louis 0:3 (kon.)
Edmonton – Vancouver 2:0 (kon.) | San Jose – Anaheim 1:2 (kon.) | Pittsburgh – Florida 4:0 (kon.)
New Jersey – Columbus 1:4 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 5:4 (kon.)
San Jose Sharks
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Anaheim Ducks
Neděle 19.03.2017, 03:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Dobré ráno u NHL. Společné se podíváme na kalifornské derby mezi týmy San Jose Sharks a Anaheim Ducks.

Domácí tým je na prvním místě Pacifické divize, když zatím nasbíral 91 bodů. San Jose dnes končí šestizápasovou sérii na vlastním ledě a zatím to má klub v bilanci tři výhry a dvě porážky. Jedna z nich přišla v posledním utkání, San Jose prohrálo se St. Louis 1:4 a jedinou branku vsítil Vlasic.

Logan Couture 52 (24+28)

Hosté jsou v tabulce hned za svým dnešním soupeřem. Na San Jose mají šestibodovou ztrátu a dnes budou chtít odčinit porážku z domácího ledu proti Buffalu. Těsný zápas skončil výsledkem 1:2 po samostatných nájezdech a jediným úspěšným střelcem týmu byl v první třetině Rakell.

Ondřej Kaše (ANA) 14 (5+9)

Zápas v SAP Center začne ve 3:30 ráno, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns, P. Martin, Braun, Vlasic, DeMelo, Dillon – Pavelski (C), J. Thornton (A), Hansen – J. Ward, Couture (A), Marleau – Bødker, Hertl, Donskoi – Sörensen, Tierney, Haley.

Anaheim Ducks: Bernier (Enroth) – Vatanen, Fowler, Manson, H. Lindholm, Montour, Bieksa – Eaves, Getzlaf (C), Rakell – Silfverberg, Kesler (A), Cogliano – Perry (A), Vermette, N. Ritchie – O. Kaše, N. Thompson, Wagner.

Rozhodčí: Dwyer, Rank – Amell, Cameron.

00:01

00:39
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Tak tohle je rychlý úvod a hosté jdou do vedení, když se po getzlafově přihrávce do mezikruží prosadil PATRICK EAVES a po jeho střele pod horní tyčku vede Anaheim 0:1. Asistence: Ryan Getzlaf, Rickard Rakell.
    Patrick EAVES - 0:1

01:01
    Další střelecký pokus hostů, zápěstím to zkusil Fowler.

02:40
    Domácí se zatím nemohou dostat do tempa, se svou akcí neuspěl ani Pavelski.

03:35
    Hertlovu ránu zblokoval Fowler, hosté jdou do protiakce.

04:40
    Mělo se vylučovat a to na domácí straně, po chvilce dohadů ale sudí svůj verdikt vzali zpátky a pokračuje se standardně v pěti na obou stranách.

05:36
    Domácí vnikli do pásma, nahození ale pokryl gólman Bernier a pro jistotu přerušil hru.

06:08
    No a málem to bylo 0:2. Do sóla se dostal Kesler, zvolil svižnou střelu a orazítkoval Jonesovu tyčku!

06:30
    Nyní se už vylučuje a domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hákování dostal Jakob Silfverberg.

06:36
    Hned po buly pálil od modré Burns, jeho tvrdý pokus vyrazil připravený Bernier. Hosté poté vyhodili přes všechny čáry.

07:55
    Vlasicova rána nebyla přesná, tahle přesilovka zatím domácím nevychází podle představ.

08:29
    O další střelu se pokusil Vlasic, ani tentokrát nebyl přesný.

08:30
    Hosté už jsou v plném počtu, Silfverberg se vrátil na led.

08:40
    A hned se zapojil i do útočné kombinace a po Getzlafově přihrávce mezi kruhy i zakončil. Jones jeho rychlý pokus se štěstím vytěsnil.

09:57
    Anaheim je v plném počtu nebezpečnější, domácí tým se má před Jonesem co ohánět.

11:41
    Oba týmy střídají během nepřerušené hry, sledujeme teď pasáž, odehrávající se daleko od obou branek.

12:24
    Od modré střílel hostující Fowler, jeho rána šla mimo. San Jose jde do protiútoku.

13:14
    Málem se do sóla dostal domácí Hansen, přihrávka na něj byla ale příliš prudká a puk skončil u Berniera.

13:53
    Máme tu šarvátku, kterou ale rozhodčí velice rychle ukončili. Ward a Kesler si u Bernierovy branky moc úderů nerozdali.

13:53
    Nakonec je z toho přesilovka pro Anaheim, Jak Ryan Kesler, tak Joel Ward dostali dvě minuty za hrubost, domácí útočník navíc dostal menší trest za nesportovní chování.

14:40
    Domácí jsou zamčeni ve svém pásmu, Jones je ale opravdu pozorný a na všechny pokusy má svou odpověď.

15:50
    Hraje se v rohu, tohle domácím vyhovuje.

16:01
    Z trestné lavice vyskočil Haley, který odpykával jeden z Wardových trestů a dostal se do sóla. Zvolil střelu, ale trefil přesně Bernierovu lapačku!

16:43
    Vyhození domácích zachytil Silfverberg a ihned vystřelil. Jeho pokus byl na poslední chvíli zablokován.

17:18
    Do individuální akce se procpal domácí Couture, prokličkoval se až k zakončení, byl ale vytlačen do záporného úhlu. I odtud ale dokázal poslat puk na Berniera, který si musel dát pozor na to, aby si puk nesrazil do vlastní branky.

17:53
    Domácí si zahrají přesilovou hru, Brandon Montour trefil hokejkou Donskoie do obličeje a dostal dvě minuty za vysokou hůl.

18:29
    Anaheim jde do tří, dvě minuty za podražení dostal Cam Fowler!

18:36
    Úvod dvojnásobného oslabení ale hostům vyšel, ihned po buly vyhodili přes všechny čáry.

19:13
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno! Thornton si na pravé straně počkal na nejlepší moment a poté přihrál zcela volnému LOGANU COUTUREMU, který zblízka zamířil pod horní tyčku Bernierovy branky – 1:1. Asistence: Joe Thornton, Patrick Marleau.
    19:13 Logan COUTURE - 1:1

19:59
    Málem to bylo 2:1, v pokračující přesilovce se do zakončení dostal Vlasic, nyní ale gólman Anaheimu zvládl zakročit.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Máme za sebou první třetinu a do kabin se jde za nerozhodného stavu 1:1. Úvod do zápasu měli lepší hosté a hned v první minutě se prosadili do trefě Patricka Eavese. San Jose trvalo dlouho, než se dostali do tempa a tím pádem i do šancí. Bernier nejprve vychytal Haleyho sólo, ale na konci třetiny už neodolal ani on a ve dvojnásobném oslabení kapituloval, přesnou ranou pod jeho břevno se z gólu radoval Logan Couture. Do druhé dvacetiminutovky půjdou domácí navíc se zbytkem přesilové hry.

20:24
    Pouhé centimetry scházely k tomu, aby Couture vstřelil svůj druhý gól. Dostal puk na vrchol pravého kruhu a svou ranou přes několik hráčů trefil tyčku!

20:29
    Hosté jsou už v plném počtu, Fowler se vrátil do hry.

21:55
    Mezi kruhy teď dostal přihrávku Haley, jeho okamžitá střela byla sražena. Domácí vstoupili do druhé třetiny ve velkém stylu.

22:59
    Domácí míří do dalšího útoku.

23:08
    Za brankou hostujícího týmu se po přerušení hry strhla menší potyčka, rozhodčí ji ovšem velice rychle rozehnali a vylučovat se nebude.

24:30
    Tlak San Jose trochu poklesl, hraje se teď převážně ve středním pásmu.

25:56
    Zlomit to chtěl DeMelo, jeho pokus od modré ale skončil v rohu.

26:23
    Neuspěl ani Marleau, když chtěl dorazit další DeMelův pokus. Bernier své brankoviště uhájil.

27:28
    Po pravé straně se do pásma vřítil Sörensen, jeho střelu Bernier pouze vyrazil před sebe a v dorážce se objevil Haley. Jeho bekhend prolétl těsně vedle.

28:35
    Hosté se po delší době dostali do útoku, zpětnou přihrávku na modrou dostal Bieksa, než si ale zpracoval, už u něj byl protihráč a zvládl jej zblokovat.

29:00
    Bernier má další úspěšný zákrok, nyní chytil střelu, kterou na něj vyslal Marleau. A pro jistotu přerušil hru.

29:47
    Bødker vybojoval za brankou hostů puk, okamžitě jej poslal na modrou a Bernier měl postaráno o další nášup práce.

30:21
    Gólman Anaheimu se v této třetině rozhodně nenudí, obránci mu totiž moc nepomáhají a hráči San Jose mají dostatek příležitostí k útočným rejdům.

31:14
    Burnsova střela od modré byla příliš vysoká, tohle na branku nešlo.

32:51
    Lindholm čeká na své spoluhráče, s pukem zatím operuje u vlastní branky.

33:29
    Hosté jdou dnes podruhé do vedení. Na modré čáře ztratil puk Paul Martin a JAKOB SILFVERBERG své sólo chladnokrevně proměnil umístěnou střelou. Bez asistence.
    33:29 Jakob SILFVERBERG - 1:2

34:10
    Hosté jsou rázem na koni, zatímco San Jose je zaskočeno. Před Jonesem se objevil Rakell a snažil se o zakončení z bezprostřední blízkosti.

34:53
    Z ostrého úhlu střílel Vlasic, Bernier byl u tyčky přilepený a jeho pokus vyrazil.

34:55
    Hosté si zahrají přesilovou hru, dvě minuty za podražení dostal Joel Ward.

35:20
    Fowlerova střela šla mimo, puk poté vylétl ven z pásma.

36:07
    A další střela hostujícího obránce. Nyní mířil přesněji, Jones jeho švih schoval ve své výstroji.

36:15
    Domácím se podařilo vyhodit, puk je nyní za brankou Jonathana Berniera.

36:46
    Dva těžké zákroky si připsal domácí brankář a Sörensen poté celou situaci uklidnil vyhozením puku.

36:55
    Domácí jsou již v pěti, tahle přesilovka ale ze strany Anaheimu nevypadala zle.

37:25
    Hosté se v posledních minutách rozstříleli, další pokus na Jonese vyslal Cogliano.

38:34
    Od inkasované branky se nám domácí trochu vytratili z ledu a převahu má Anaheim.

39:08
    Zlomit to mohli Couture a po něm Ward. Prvně jmenovaný po zisku puku objel branku a snažil se rychle zasunout za první tyčku, druhého vychytal už ležící Bernier.

39:57
    Bernier si poradil i s Pavelskiho střelou, puk vytěsnil do rohu.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Po čtyřiceti minutách jsou na tom lépe hosté z Anaheimu, kteří si do šatny odnáší vedení o jednu branku. Tento náskok si vybudovali v době, kdy vrcholil tlak San Jose, ale po chybě na útočné modré přišla ztráta puku a Jakob Silfverbeng své sólo dokázal proměnit. Tento okamžik nakopl hosty natolik, že převzali aktivitu, další gól už ale nepřidali. Po dvou třetinách tak platí stav 1:2.

40:45
    Thorntonovu střelu dokázal Bernier vyrazit, nadělala mu ale trochu problémů.

41:53
    Donskoi se snažil v rohu kluziště vybojovat puk, pomáhal mu i Hertl. Domácí se snaží o šanci, která by vedla k rychlému vyrovnání.

42:49
    Lindholm musel pospíchat za vyhozeným pukem, stíhal ho Tierney.

43:02
    Na druhé straně se už pískalo zakázané uvolnění, hra se vrací před Berniera.

43:31
    Hansen hledal přihrávkou přes brankoviště Pavelskiho, ten jen těsně promáchl.

44:26
    Do práce musel i Jones, pravým betonem vykopl nepříjemnou střelu přes obránce.

45:38
    Tierney se nedostal ke střele, těsně před ní byl o puk připraven.

45:40
    Vylučuje se na obou stranách. Hostující Nick Ritchie dostal dvě minuty za nedovolené bránění, domácí Micheal Haley dvě minuty za nafilmovaný pád.

46:45
    Najednou se před Jonesem objevil Lindholm, domácí gólman jeho střelu vyrazil, s hrozící dorážkou si už poradila obrana San Jose.

47:40
    Oba vyloučení hráči už naskočili na led, hraje se zase v plném počtu.

48:26
    Zakázané uvolnění Anaheimu, vhazovat se bude po Bernierově pravici.

48:51
    Donskoi dostal puk na modrou čáru, odkud vypálil Martin. K brankáři se ale puk nedostal.

49:25
    Hosté se dostali do brejku dvou na jednoho, Silfverberg přihrál na Mansona, jeho střelu z první Jones vyrazil.

50:00
    Je tu potíž pro domácí, Jannik Hansen rychlou chůzí odešel s lékařem do kabiny, držel se u toho za ruku.

50:56
    Marleau si rukou sklepl puk na hůl a najednou byl sám před Bernierem. Zkusil na něj bekhendový blafák, gólman Anaheimu ale zvládl u tyčky zasáhnout.

51:59
    Domácí se snaží o vyrovnání, jejich tlak začíná narůstat.

52:04
    Musí si ale dávat pozor i na zadní vrátka, do jedněch se teď dostal Perry, svou střelu ale neposlal tam, kam zamýšlel. Jonesovu branku minul.

52:52
    Rakellova rychlá střela nadělala Jonesovi docela problémy, pravým betonem ji ale nakonec dokázal vykopnout.

53:55
    Domácí chvíli honili puk po rozích, pak se ale dostali i do střelecké pozice a Couture vyzkoušel Bernierovu připravenost.

54:54
    Hertlovu ránu zblokoval bránící Lindholm, puk se k Bernierovi vůbec nedostal.

55:29
    Dillon pouze zavezl puk do pásma Anaheimu a poslal jej do rohu. Pokračuje urputný boj.

56:22
    Couture pálil z pravého kruhu pro vhazování, Bernier vyrazil před sebe, DeMelo se k pořádné dorážce nedostal.

57:20
    Donskoi byl při svém průniku tvrdě atakován, o puk přišel.

57:32
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění, hra míří před Berniera. A Jones je už na střídačce. Začíná power-play San Jose.

58:28
    Od modré vystřelil Pavelski, byla v tom i teč, Bernier ale stále drží těsný náskok.

59:15
    Burnsova střela byla sražena a k puku se dostal Getzlaf. Vystřelil ze středního pásma, prázdnou branku o kousek minul.

59:50
    Puk je v rohu, tohle už pro hosty vypadá nadějně.

Je dobojováno, Anaheim v San Jose vítězí 2:1. Třetí třetina byla o tom, jak se domácí snažili vyrovnat, dnes ale narazili na výborně chytajícího Berniera, který soky dokázal eliminovat a za svá záda pustil pouze jediný puk. Anaheim tak stáhl ztrátu na vedoucí San Jose na čtyři body a zdramatizoval tak boj o čelo Pacifické divize.

Ondřej Kaše (ANA) 0+0, 3 střely, čas na ledě 7:32

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobré nedělní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:05:35)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 20. Couture (J. Thornton, Marleau) – 1. Eaves (Getzlaf, Rakell), 34. Silfverberg

Rozhodčí: Dwyer, Rank – Amell, Cameron

Diváci: 17 562