Marítimo – Arouca 3:1 (kon.) | Feirense – Chaves 3:2 (kon.) | Porto – Setúbal 1:1 (kon.)
Guimarães – Rio Ave 3:0 (kon.)
FC Porto
1:1 (1:0)
Vitória FC Setúbal
Neděle 19.03.2017, 19:00 • Estádio Do Dragão, Porto (kapacita 50.399 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky portugalské Primeira Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí FC Porto a Vitória FC Setúbal.

Vitória FC Setúbal z posledních pěti zápasů nevyhrála ani jeden. Nestačila na Ferreiru 1:2, Maritimo 0:1 a na Feirense 1:2. Remizovala s Chavesem 0:0 a Bragou 1:1.

Porto z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. Poradilo si s Bavistou 1:0, Nacionalem 7:0 a Aroucou 4:0. Tým nestačil na Juventus 0:2 a 0:1.

Domácí jsou v tabulce druzí a hosté jedenáctí.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Porto: Casillas – Marcano, Brahimi, André Silva, Alex Telles, Corona, Layún, Danilo, Felipe, Soares, Óliver Torres
    Náhradníci: José Sá – Boly, Rúben Neves, Depoitre, Herrera, Diogo Jota, Otávio

Vitória FC Setúbal: Bruno Varela – Frederico Venâncio, Fábio Cardoso, Fábio Pacheco, Nenê Bonilha, João Costa, Vasco Fernandes, Thiago Santana, Nuno Pinto, João Amaral, João Carvalho
    Náhradníci: Trigueira – Pedro Pinto, Arnold, Nuno Santos, Meyong, Costa, Edinho.

1

2
    Hostující Bruno Varela rozehrával po faulu soupeře volný kop. Poslal míč spoluhráči, který jej nedokázal ideálně zpracovat.

4
    Hosté pokračují v aktivní hře, nyní se do střelecké pozice dostal na ose hřiště Thiago Santana, s jehož pokusem si brankář Porta dokázal poradit.

5
    Satúbal se dopustil faulu, faulovaný byl Layún. Následovat bude volný kop, který tento hráč rozehraje.

6
    Brankář Setúbalu dlouhým výkopem posílá míč daleko od své branky.

7
    Soares mohl zakončovat, ale rozhodl se pro přihrávku, která byla velmi nepřesná. Následně pak zahrozil jeho spoluhráč, který branku nedokázal trefit.

9
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, mnoho zajímavých šancí k vidění není. Ani jeden tým se nikam nežene. Sledujeme poklidný úvod zápasu. Brankáři mnoho práce nemají.

12
    Domácí fotbalisté se nyní osmělili a po jedné z akcí rozehrávali rohový kop. Míč do hry uvedl Layún. Následně se do zakončení probojoval Felipe, jehož rána končí mimo branku.

14
    Žlutou kartu dostává Fábio Pacheco (Vitória FC Setúbal).

15
    Domácí, aktivně hrající Layún, rozehrával z nějakých pětadvaceti metrů volný kop. Rozhodl se pro zakončení, se kterým si poradil brankář Brunu Verala. Jednalo se o střelu do středu branky.

17
    Více ze hry mají domácí fotbalisté, kteří se snaží něco vymyslet před brankou soupeře, zatím však marně hledají cestu cestičku, kterou by vedli útočnou akci.

18
    Felipeho rána končí mimo branku, následovat bude odkop od branky hostujícího celku.

19
    Setúbal se musí bránit tlaku soupeře, a tak si tu a tam vypomáhá fauly, které neunikají pozornosti hlavního sudího.

19
    André Silva se dostal po výborné přihrávce od spoluhráče do vyložené střelecké pozice, ale obránce Vasco Fernandes dokázal výborně zastavit střelu soupeře na brankové čáře.

21
    Domácí Corona rozehrával volný kop z velké dálky, jeho centr před brankou tečoval hlavou spoluhráč, a tak musel Bruno Varela zasahovat. Tak tak si hostující gólman dokázal poradit.

23
    Hostující brankář posílá dlouhým výkopem hru až za polovinu hrací plochy.

24
    Domácí fotbalisté mají velkou územní převahu, tlačí se do zakončení, ale nemohou se výrazněji prosadit před brankou soupeře.

27
    Porto hraje na útočné polovině, ale proti konzistentní obraně soupeře to má zatím velmi těžké. Domácí fanoušci budou nyní přihlížet rohovému kopu jejích oblíbenců.

28
    Nechybělo mnoho a domácí se dostali do vedení, jenomže zkušený Marcano trefil jen tyčku, následně hostující bek vykopl míč na brankové čáře. Tlak domácí vrcholí.

30
    Půlhodina hry je pryč. Během prvních třiceti minut jsme viděli aktivní hru domácích, kteří drží územní převahu, ale nemohou se dostat ke gólu.

31
    Domácí Layún měl k dispozici rohový kop, rozehrál jej přesně na hlavu André Silvy, který nezakončil přesně.

32
    André Silva dostal míč na hlavičku, měl před sebou odkrytou bránu, ale míč poslal mimo. Nepochopitelně minul domácí hráč.

33
    Žlutou kartu dostává Bruno Varela (Vitória FC Setúbal).

34
    Setúbal se na malý moment dostal z obranné poloviny za střed hrací plochy, ale žádnou kloudnou akci nedokázal vymyslet.

36
    Thiago Santana výborně vypálil přes obránce, domácí brankář Casillas měl plné ruce práce, aby jeho pokus zastavil.

38
    Obrázek hry se stále nemění, domácí hráči mají převahu, snaží se kombinovat, hrají také velmi dobře individuálně, ale stav zápasu je zatím bezbrankový.

39
    Óliver Torres vedl rychlou akci Porta, ale centr do předbrankového prostoru zastavila obrana. Pokus o zajímavou kombinaci je tak zastavený.

40
    Dostáváme se do finální fáze prvního poločasu, domácí celek pokračuje v aktivní hře.

42
    Hned dvakrát rozehrával Layún rohový kop. Nejprve si hostující obrana poradila za cenu druhého rohu, a pak už míč bek odhlavičkoval dál od branky.

44
    Bruno Varela, brankář Setúbalu, bude rozehrávat volný kop od své branky. Míč poslal prakticky až před pávno soupeře.

45
    Běží poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, kolik se bude nastavovat.

45+1
    Porto právě vstřelilo branku!
    v samotném závěru prvního poločasu se dostávají domácí do vedení. Óliver Torres našel skvělou přihrávkou JESÚSE CORONU, který ránou z první otevírá skóre zápasu. Asistence: Óliver Torres.
    45+1. CORONA - 1:0

45+1
    Nastavovat se bude celkem pět minut.

45+3
    Mnoho šancí v nastaveném čase k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

45+4
    Míč kryje po přímém kopu brankář Porta, který následně uvede míč do hry dlouhým odkopem.

45+5
    Poslední minuta nastaveného času právě probíhá.

45+5
    Už se nic nestane.

45+5

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

V samotném závěru prvního poločasu se domácí Porto dostalo do vedení, které si přivede do druhého poločasu.

46

47
    Zápas, ve kterém jsme zatím viděli jednu branku pokračuje druhým poločasem.

48
    Fábio Cardoso po faulu soupeře rozehrával volný kop. Následně se hosté dostali hluboko na útočnou polovinu, kde ovšem nedokázali nic vymyslet.

50
    Pět minut hry z druhého poločasu je pryč, sledujeme aktivní přístup domácích, kteří se snaží přidat druhou branku, naopak hosté se tak tak brání.

51
    Setúbal rozehrával z dobré pozice, ale jeden z hráčů nedokázal přesně přihrát.

53
    Domácí tým se dostal do zajímavé střelecké pozice, André Silva zkoušel překonat brankáře, ale Bruno Varela kryje jeho zakončení.

56
    Setúbal právě vstřelil branku!
    Z ničeho nic se do šance dostali hosté, kteří dokázali prostřelit domácího brankáře. Po přihrávce Nuno Pinta se k míči dostal JOÃO CARVALHO, jehož ránu možná ještě Casillas tečoval. I tak ale míč zapadl za vzdálenější tyč.
    56. João CARVALHO - 1:1

58
    Domácí fotbalisté se pokouší získat vedení co nejrychleji na svou stranu. Zodpovědnost na sebe vzal André Silva, jehož zakončení nebylo vůbec přesné. Míč končí mimo branku.

60
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Corona, přichází Diogo Jota.

61
    Třicet minut zbývá do konce zápasu, skóre je zatím vyrovnané. Z toho domácí nemohou mít vůbec radost, neboť jsou aktivnějším týmem, snadněji si vytvářejí šance, ale nedaří se jim znovu prostřelit Bruna Varelu.

62
    Další příležitost budou mít domácí fotbalisté, kteří mají k dispozici rohový kop. Rozehrávat jej bude Alex Telles. Ten ovšem centrem před branku nenašel nikoho ze spoluhráčů.

63
    Žlutou kartu dostává Óliver Torres (FC Porto).

66
    Do výborné střelecké pozice se dostal domácí Diogo Pinto, jehož zakončení bylo zablokované.

67
    Majitel žluté karty, André Silva, se probojoval do výborné pozice, naskočil si na centr od spoluhráče, ale jeho hlavička končí jen na tyči!

68
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází Nenê Bonilha, přichází Edinho.

70
    Domácí fotbalisté ještě zůstanou před brankou soupeře, nyní mají k dispozici další rohový kop. Layún poslal míč do pokutového území, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, který by mohl zakončovat.

71
    Žlutou kartu dostává Marcano (FC Porto). Po hodně zbytečném zákroku dostává žlutou kartu domácí hráč.

72
    Hosté se také snaží, do šancí se dostávají sice méně, ale jejich příležitosti jsou výraznější.

73
    Rychlou domácí akci dokázala obrana Setúbalu zastavit jen za cenu rohového kopu. Ten rozehrával Alex Telles, ale nepřesně přihrál.

74
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází Vasco Fernandes, přichází Pedro Pinto.

76
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Layún, přichází Otávio.

77
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Stav zápasu je stále nerozhodný. Aktuálně platí stav 1:1.

78
    Porto mohl do vedení poslat zkušený Soares, jenže jeho rána končí mimo bránu.

79
    Domácí fotbalisté se snaží rozhodnout, tlačí se do útoku, ale nesmí zapomínat na defenzivní činnost.

80
    Deset minut hry zbývá do konce, Porto hraje aktivně na brejky, naopak hosté to zkouší kombinační trpělivou hrou.

82
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází Thiago Santana, přichází Arnold.

83
    Žlutou kartu dostává João Amaral (Vitória FC Setúbal).

84
    Po nenápadné akci se dostal do velké šance domácí Brahimi, jehož zakončení opět minulo branku! Nechybělo mnoho a Porto se dostalo do vedení.

87
    Mnoho krásných momentů k vidění není, v poklidném tempu se zápas dohrává.

88
    Fábio Pacheco poslal míč jen do autu. Následovat bude domácí rohový kop. Míč do hry uvedl Alex Telles. Centr před branku se snesl na hlavu obránce, který hlavičkoval pryč.

89
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází André Silva, přichází Depoitre.

90
    V poslední minutě hry druhého poločasu uvidíme ještě jeden rohový kop. Po centru Tellese se k míči dostal Soares,který nedokázal překonat brankáře soupeře. Bruno Varela kryje.

90+1
    Nastavovat se bude sedm minut!

90+2
    Žlutou kartu dostává Arnold (Vitória FC Setúbal). Naprosto zbytečný počin hostujícího hráče v osobním souboji znamená žlutou kartu.

90+3
    Žlutou kartu dostává Pedro Pinto (Vitória FC Setúbal).

90+4
    Závěr zápasu je hodně vypjatý, a nastavený čas, takto dlouhý, emoce ještě navýšil.

90+5
    Hostující brankář Bruno Varela dlouhým výkopem poslal míč za polovinu hrací plochy.

90+6
    Předposlední minuta nastaveného času a nyní jsou aktivnější hostující hráči.

90+7

Zápas nabídl remízu, po prvním poločase vedli domácí, ve druhé polovině dokázal Setúbal vyrovnat. V nastavených sedmi minutách gól nepovedl, a tak se oba týmy rozcházejí smírně 1:1. (21:01:02)

Jan Prošek

Branky: 45+1. Corona – 56. Carvalho

Karty:   63. Torres (PRT), 71. Marcano (PRT) – 14. Pacheco (STL), 33. Varela (STL), 83. Amaral (STL), 90+2. Arnold (STL), 90+3. Pinto (STL)

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 11:0. Rohy: 12:0. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 16:15.
    FC Porto: Casillas – Marcano, Brahimi, André Silva (89. Depoitre), Alex Telles, Corona (60. Diogo Jota), Layún (76. Otávio) , Danilo, Felipe, Soares, Óliver Torres

Vitória FC Setúbal: Bruno Varela – Frederico Venâncio, Fábio Cardoso, Fábio Pacheco, Nenê Bonilha (68. Edinho), João Costa, Vasco Fernandes (74. Pedro Pinto), Thiago Santana (82. Arnold), Nuno Pinto, João Amaral, João Carvalho
    Náhradníci: Trigueira – Pedro Pinto, Arnold, Nuno Santos, Meyong, Costa, Edinho