Winnipeg – Minnesota 5:4 (kon.) | Chicago – Colorado 6:3 (kon.) | Philadelphia – Carolina 4:3 (po pr.)
Montreal – Ottawa 4:1 (kon.) | Calgary – Los Angeles 5:2 (kon.)

1. Jakub Voráček (PHI), 0+0, 2 střely, 16:51
    2. Radko Gudas (PHI), 0+0, 2 střely, 19:17 (03:16:31)

Hráči Hurricanes musejí být opravdu velmi zklamáni. Otočili zápas za stavu 0:2 na svou stranu a v poslední minutě inkasovali vyrovnávající branku.

60:38 Brayden SCHENN - 4:3

60:38
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Sean Couturier sjel před branku z pravého křídla a Ward jeho pokus vyrazil před sebe, kam si z druhé vlny sjel rozhodující střelec BRAYDEN SCHENN, jenž trefil přesně místo u pravé tyče. Asistence: Sean Couturier a Ivan Provorov.

60:17
    Faulk nabral rychlost až z vlastní třetiny a z pravého kruhu se pokusil prostřelit postaveného Masona.

60:01

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    59:18 Travis KONECNY - 3:3

59:18
    Domácí vyrovnávají a drama nekončí! Velmi smolný gól zaznamenali hráči Hurricanes. Ivan Provorov vyslal od modré čáry dělovku, která skončila za brankou Caroliny. Právě zde byl TRAVIS KONECNY, který chtěl vrátit puk před branku, ale trefil pouze brusli Pesceho, od kterého se kotouč odrazil do brusle Warda do branky. Asistence: Ivan Provorov.

58:52
    Ani tentokrát se domácí neudrželi v pásmu a musí spěchat až k vlastní brance.

58:33
    Hosté vyhazují až za branku domácích.

58:00
    Flyers jsou usazení ve třetině hostů, ale zatím nechávají Masona v bráně.

57:15
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Sebastian Aho – 2 min.).

57:15
    Gostisbehere doslova proletěl střední třetinou a v mezikruží našel čepel Girouxe na pravém kruhu. Ten mířil do levého růžku a Ward si připisuje důležitý zákrok ramenem.

56:27
    Hurricanes přerušují tlak domácích vyhozením vysokým obloučkem tak, aby se nedopustili zakázaného uvolnění.

55:40
    Mason vší silou udržel naděje domácích. Mezi kruhy dostal přihrávku docela volný Dahlbeck, ale jeho střelu zachytil Mason horní částí lapačky!

55:19
    Hosté se snaží hrát stále aktivně.

54:56
    Giroux přes problémy v obranném pásmu posílá pas na pravé křídlo, kde je připravený Simmonds.

54:27
    Nadějný průnik domácích do obranného pásma Hurricanes končí protiútokem hostů.
    51:49 Jordan STAAL - 2:3

51:49
    Carolina právě vstřelila branku!
    Už to vypadalo, že se přesilovková formace nedostane ke střele. To ale změnil Sebastian Aho svou dělovkou od modré čáry, kterou Mason vyrazil pouze před sebe. Ve zmatcích se dostal ke kotouči Elias Lindholm, jenž posunul puk mezi kruhy na JORDANA STAALA. Ten trefuje místo u vzdálenější tyče a Philadelphia Flyers tak z dvoubrankového náskoku prohrává o jeden gól. Asistence: Elias Lindholm a Sebastian Aho.

51:23
    První známka menšího tlaku Hurricanes. Zatím jen samé nahrávka a žádná střela.

50:55
    Hosté si dávají na čas, nikam nespěchají. Bez rychlosti překonávají útočnou modrou, ale Flyers je o puk okamžitě okrádají.

50:27
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Sean Couturier – 2 min., sekání).

50:27
    Menší závan v brankovišti Warda. Hráči se pouští do slovní výměny doprovázející menší strkanicí.

49:34
    Domácí unikali v přečíslení tři na dva, ale hráči Caroliny se stihly vrátit a zamezit tak unikajícím hráčům další kombinaci.

48:53
    Už pětatřicátý zákrok Warda. Tentokrát bezchybně našel střelu Del Zotta od modré.

48:40
    Domácím se nepovedl přechod přes modrou a jsou zastaveni hvizdem čárových.

48:26
    Nahození Pesceho ze středního pásma ukrývá Mason ve své výstroji.

48:08
    Ohrozit umí i Hurricanes. Dahlbeckův pokus ale blokuje Read a Mason tak nemusí zasahovat.

46:22
    Del Zotto se pokusil navrátit vedení po střele z vrchu levého kruhu. Jeho střelu vyrazil Ward před sebe a před brankou se snažil z bezprostřední blízkosti dorážet Weise.

46:10
    Oba týmy střídali a tak měl spoustu prostoru Aho, který se pokoušel o individuální zakončení. Mason zasahuje.

44:50
    Hurricanes vyhazují kotouč do středního pásma, kde ho sbírá Gudas, jenž nahazuje puk zpět do útočného pásma. Mezitím stačili hosté vystřídat a na ledě mají čerstvé síly.

44:20

44:10
    V přesilové hře se již nic nestane a fanoušci domácích jsou značně znepokojeni. Ozývá se pískot.

43:23
    Neúspěšný přechod přes modrou posílá Flyers zpět k vlastní brance.

42:58
    Di Giuseppe je už na ledě a hosté bráni už ve čtyřech.

42:30
    Trojice domácích hráčů nedokázala dorazit kotouč, který Ward vyrazil před sebe. Hosté vyhazují.

42:20
    Flyers mají 37 vteřin dvojnásobné početní výhody.

42:20
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Sebastian Aho – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

41:45
    Aho odvádí skvělou práci ve středním pásmu a domácím se zatím nic nedaří.

41:03
    Giroux vyhrál buly ale hosté se rychle osvobozují.

40:58
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Phillip Di Giuseppe – 2 min., držení protihráče).

40:01

Ve druhé třetině navýšil stav utkání Dale Weise po zmatcích v brankovišti Warda. Rychlou odpověď ale našel Jeff Skinner, když dorazil dobře odražený kotouč od mantinelu za brankou k pravé tyči. V samotném závěru třetiny vytvořil na Provorova tlak Rask s Di Giuseppem, kteří vyzvali ke střele z mezikruží Eliase Lindholma.

Statistiky

Střely: 29-13; zblokované střely: 8-12; přesilovky 0/0-0/1; vhazování: 16-18.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00
    38:56 Elias LINDHOLM - 2:2

38:56
    Je vyrovnáno! V pravém rohu se dostal pod tlak střelec první branky zápasu Provorov a Phil Di Giuseppe za pomoci Victora Raska přihrál mezi kruhy na ELIASE LINDHOLMA. Ten měl trošku prostoru a střelou z první prostřeluje domácího Masona. Asistence: Phil Di Giuseppe a Victor Rask.

38:09
    Přečíslení tři na dva mohli domácí podat v lepším provedení. Giroux na pravém křídle dostal přihrávku na brusle a poté doslova vypálil přihrávku na Simmondse, který nedokázal zpracovat.

38:00
    Od pravého mantinelu mířil ke vzdálenější tyči Bellemare, ale minul.

36:25
    Obránci Flayers teď byli příliš u sebe a to dalo prostor Murphymu na levém křídle, který prostrčil kotouč na levé kruh obsazenému Giuseppemu. Ten neměl klid na střelu.

35:29
    Giroux se dostal za obranu hostů, ale skákavý kotouč zpracoval až za brankou Warda!
    32:37 Jeff SKINNER - 2:1

32:37
    Hurricanes vstřelují kontaktní branku! Tohle vždycky vyjde. Noah Hanifin se na levé straně modré čáry napřáhl ke tvrdé dělovce a pravděpodobně cíleně mířil vedle levé tyče. Za brankou se kotouč odrazil přesně k pravé tyči na volného JEFFA SKINNERA, který měl před sebou pravou část odkryté branky. Mason se snažil ještě na střelu dosáhnout, ale přece jen byl dorážku krátký. Asistence: Noah Hanifin a Teuvo Teräväinen.

32:09
    Individuálně se pokoušel zakončit Staal ze středu mezi kruhy, ale trefuje pouze vyrážečku Masona.

31:36
    Teravainen se pokusil svou střelou vstřelit kontaktní branku. Mason ale svou klec kryje.
    31:03 Dale WEISE - 2:0

31:03
    Domácí zužitkovali tlak do branky! Travis Konecny předvedl perfektní krytí kotouče svým tělem a ze středu útočného pásma si sjel až na spodní část pravého kruhu, odkud se pokoušel nahodit puk do branky. Ten zastavil Ward pravým betonem a vyrazil jej pouze dva metry před sebe, kde se snažil dorážet sražený Valtteri Filppula, skrz kterého se dostal kotouč za něj, kde byl připravený DALE WEISE, který navyšuje stav utkání! Ward naprosto nevěděl kde je kotouč a koukal naprosto jinam. Asistence: Valtteri Filppula a Travis Konecny.

29:41
    Z mezikruží to zkusil po rychlé kombinaci Schenn, ale Ward chytá opravdu dobře a jeho střelu sráží za branku.

29:24
    Giroux se hnal útočnou třetinou, ale neustálý kontakt s obránci Hurricanes mu zabránil ohrozit Warda.

29:11

29:00
    Ve velké pohodě hraje obranná čtyřka. Zvládají oslabení na jedničku.

28:23
    Špatný přechod do útočné třetiny trestají Flyers vyhozením až do levého rohu pásma Caroliny.

28:00
    Ani na podruhé se Faulk netrefuje do branky a domácí vyhazují.

27:44
    Faulkova tvrdá dělovka ze středu modré čáry minula branka a hra se přesouvá do levého rohu.

27:26
    Hurricanes jsou v útočném pásmu a uvidíme jak moc ohrozí domácího Masona.

27:11
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Matt Read – 2 min., nedovolené bránění). Read může být rád, že nedostal naloženo potom, co loktem do masky položil Warda v brankovišti.

27:04
    Wardův další zákrok, tentokrát po střele Schultze z levé strany modré čáry.

25:49
    Tvrďák Gudas v pravém rohu sestřelil Skinnera.

25:26
    Ke střele se měl i Voráček, ale zaměstnaného Warda neprostřelil. Cam Ward si tak připisuje dvacátý zákrok, zatím co Steve Mason pouze zákroky čtyři.

24:56
    Gostisbehere a Schultz zodpovědně brání modrou čáru a sbírají všechny vyhozené puky hostů.

24:13
    Poté co domácí obsadili pásmo se dostal k rychlé střele z vrchu pravého kruhu Weise a trefuje pouze Warda.

22:37
    Stempniak netrefuje branku z mezikruží a na kotouči jsou nyní domácí Flyers.

22:19
    Na levém křídle měl více prostoru Stemniak, který se z levého kruhu rozhodl k přihrávce na Ryana na pravém kruhu. Ten přihrávku dostal na brusle a nezvládl zakončit.

21:38
    Na pravém kruhu dobře napadal Weal a na krátký moment získal kotouč, ale převaha Hurricanes jej o něj zase připravila.

21:02
    MacDonald ze středního pásma trefuje pouze lapačku Warda, jenž následně přerušuje hru.

20:53
    Hosté se dopouštějí zakázaného uvolnění a hra se vrací přes Warda.

20:01

V první polovině první třetiny měli navrch Hurricanes, ale Masona prakticky neohrozili. Celá třetina byla převážně uspávací a samotném závěru se trefil a otevřel stav utkání Ivan Provorov. Domácí tak vstoupí do druhé třetiny s těsným vedením.

Statistiky

Střely: 15-4; zblokované střely: 4-5; přesilovky 0/0-0/0; vhazování: 7-11.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:44
    Giroux zkusil zaskočit hosty svižnou střelou, ale Ward jeho úmysl přečetl.
    19:03 Ivan PROVOROV - 1:0

19:03
    Tak přece jen jsme se dočkali úvodní branky v první třetině! Sean Couturier z pravé strany přihrál na modrou Andrewu MacDonaldovi, který na vrchu levého kruhu našel IVANA PROVOROVA. Ten udělal pár kroků do středu levého kruhu a tvrdou střelou překonává Warda střelou pod horní tyč k levému růžku. Asistence: Andrew MacDonald a Sean Couturier

18:30
    Další nepovedené přechod Hurricanes do pásma Philadelphie.

17:39
    Po levém křídle se snažil získat pásmo Staal, ale puk mu sjíždí z čepele okamžitě po přejetí modré čáry.

16:15
    Po buly se snažil vystřelit z mezikruží Weal, ale pouze přestřeluje branku.

16:03
    Ward má kotouč ve své moci po střeleckém pokusu MacDonalda z pravé strany modré čáry.

15:52
    Couturier se pokusil otevřít stav utkání tvrdou střelou z vrchu pravého kruhu. Tu Ward ale viděl.

15:42
    Mason přerušuje hru, když uklidil do lapačky nahození Murphyho ze středního pásma.

15:06
    O další střelu se snažil i Schenn a Ward tentokrát díky Pescemu nemusel zasahovat. Střely na branku: 11-3.

14:09
    Kotouč dostal na modrou napřažený MacDonald, ale i s jeho střelou si Ward poradil. Je vidět když domácí chtějí, tak dokáží také ohrozit.

14:03
    Simmonds tečoval puk mezi kruhy a Ward vyráží do pravého rohu.

13:45
    Rask sice vyhrál vhazování v obranném pásmu, ale Flyers rychlým přístupem získala kotouč a kombinují.

13:45
    Po mnoha vteřinách přehazované s pukem se od pravého mantinelu dostali ke střele domácí a před brankou ještě zkoušel
    neúspěšně tečovat Bellemare.

12:02
    Skinner v pravém rohu bojoval, ale v souboji o kotouč nebyl úspěšný a domácí vyráží ven z obranného pásma.

10:49
    Další zakázané uvolnění domácích Flyers.

10:30
    Weise našel najíždějícího McDonalda, která se rozhodl vystřelit, ale trefuje pouze hůl Dahlbecka.

09:31
    Weal nikým nenapadaný se dostal až na spodní část pravého kruhu, odkud mířil do pravého růžku. Ward střelu ramenem vytěsnil.

08:42
    Domácí se opět zmohli pouze na vyhození, která končí zakázaným uvolněním.

08:21
    Hanifin po dlouhé době zaměstnává Masona střelou od modré čáry.

08:12
    Aktivnější je momentálně celek Hurricanes. Ward je již poměrně delší dobu bez práce.

07:19
    Další útočný vpád Hurricanes tentokrát nevyšel a rozhodčí je pískají ofsajd.

07:03
    Když už se hosté dostali ke střele, tak zasáhl na pravém kruhu Simmonds, který střelu sráží do střední třetiny.

06:17
    Carolina Hurricanes pouze nahazuje puk do útočného pásma a hráči Flyers nahození okamžitě posílají ven z pásma. Takhle se hraje pomalu dvě minuty.

04:33
    Ryan srazil střelu Konecneho z pravoho kruhu a odražený puk se dostal na vrch kruhu levého, odkud Gostisbehere poslal do Warda tvrdou střelu.

03:50
    Od modré čáry napřáhl ke střele Del Zotto, který rovněž trefuje pouze pozorného Warda.

03:19
    Ze středu mezi kruhy zkusil štěstí Couturier, kterého Ward vychytal.

02:39
    Rychlou přihrávku z pravého kruhu na levý Weise promáchl a musí spěchat pro kotouč do levého rohu.

01:44
    Nyní se Flyers osvobozuje a posílá na led čerstvé síly.

01:15
    Hurricanes drželi útočné pásmo poměrně dlouho, ale kvůli rychlému přístupu domácích se nedostali ke střele.

00:27
    Staal našel před brankou naprosto osamoceného Aha, který bekhendem trefuje pouze levý beton Masona!

00:10
    Po chybě v komunikací Hurricanes v obranném pásmu se dostal sám před branku Couturier, který na dvakrát nedokázal prostřelit Warda!

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Philadelphia Flyers: S. Mason (Neuvirth) – MacDonald, Provorov, Gostisbehere, N. Schultz, Gudas, Del Zotto – Simmonds, Giroux, Weal – Voráček, Filppula, Konecny – Weise, Couturier, B. Schenn – Read, Bellemare, VandeVelde.

Carolina Hurricanes: C. Ward (Läck) – Faulk, Slavin, Pesce, Hanifin, R. Murphy, Dahlbeck – Teräväinen, J. Staal, Aho – E. Lindholm, V. Rask, B. McGinn – Stempniak, D. Ryan, Skinner – Di Giuseppe, P. Brown, Nordström..

DNES VYZVE

Flyers jsou na tom špatně. S dvaasedmdesáti body jsou až na třinácté pozici. Z posledních pěti zápasů si odnesli body pouze jednou a to proti Pittsburghu. Oklepou se hráči Philadelphie?

TOP STŘELCI

1. Wayne Simmonds [29]
    2. Brayden Schenn [21]
    3. Jakub Voráček [17]

Hurricanes jsou na tom stejně špatně jako celek Philadelphie. S dvaasedmdesáti body jsou dvanáctí právě před Flyers. Z posledních pěti zápasů se radovali celkem třikrát a dvakrát prohráli až v prodloužení. Uvidíme zda zazáří i dnes.

23.10.16 Philadelphia Flyers – Carolina Hurricanes 6:3

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 20. Provorov (MacDonald, Couturier), 32. Weise (Filppula, Konecny), 60. Konecny (Provorov), 61. B. Schenn (Couturier, Provorov) – 33. Skinner (Hanifin, Teräväinen), 39. E. Lindholm (Di Giuseppe, V. Rask), 52. J. Staal (E. Lindholm, Aho)