Winnipeg – Minnesota 5:4 (kon.) | Chicago – Colorado 6:3 (kon.) | Philadelphia – Carolina 4:3 (po pr.)
Montreal – Ottawa 4:1 (kon.) | Calgary – Los Angeles 5:2 (kon.)

Marián Gáborík (LAK) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:11

Domácí hokejisté díky své produktivitě dokázali tento duel vyhrát poměrně snadno 5:2. Získávají tak další body do tabulky. Naopak Kings nedokázali najít recept, jak se výrazněji prosadit před brankou soupeře.

59:35 Kris VERSTEEG - 5:2

59:35
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Domácí hokejisté tento duel zcela jistě vyhrají, do prázdné branky přidává pojistku výhry zkušený KRIS VERSTEEG. Prázdnou branku trefil z poloviny hrací plochy. Asistence: Curtis Lazar.

59:00
    Hlasatel právě oznámil poslední minutu hry ve třetí třetině a pravděpodobně také v zápase.

58:24
    Kings jsou před brankou soupeře, následně se hosté dostali do postavení mimo hru, a tak o útočné pásmo znovu přicházejí.

58:00
    To už probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:47
    Alec Martinez nahazuje do útočné třetiny, ale hosté se před brankou Flames dlouhou dobu nedokázali udržet.

57:30
    Calgary vyhazuje puk z obranného pásma tak, aby z toho nebyl icing.

57:15
    Hosté hrají v šesti, zkouší to bez brankáře.

56:48
    Postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:29
    Brian Elliott zkušeně kryje další střelecký pokus hostujícího celku, který hraje aktivně, ale nemůže se prosadit. V tomto zápase chybí Králům hráč, který by to vzal na sebe. Hráč. který byl šel i za cenu nějaké bolístky před branku.

55:56
    Kings se snaží s výsledkem něco udělat, zatím se ale nemohou probojovat do výraznější střelecké pozice.

55:28
    Vhazovat se bude před domácí brankou, Flames vyhráli souboj o kotouč, a tak se směr hry otáčí.

55:02
    Necelých pět minut zbývá do konce třetí třetiny, Flames stále vedou o dva góly a míří za výhrou.

54:54

54:26
    Mnoho času už Kings na zdramatizování zápasu nemají, navíc stále hrají ještě v početní nevýhodě.

54:00
    Matt Stajan vedl akci, ve které pokračoval Johnny Gaudreau. Ani jeden z domácích hráčů se však nedostal do střelecké pozice.

53:29
    Troy Brouwer se probojoval do zakončení, s jeho pokusem neměl brankář Ben Bishop problém, a tak je hra přerušena, Vhazovat se bude před brankou Kings.

52:54
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kyle Clifford – 2 min., podražení).

52:42
    Brian Elliott kryje puk po střele hráče Los Angeles. Vhazovat se bude v útočném pásmu Kings.

51:52
    Michael Stone postupoval se svým spoluhráčem na dva obránce, klasická situace dva na dva. Výborně však hru přečetl Alec Martinez, který zablokoval pokus o přihrávku.

51:10
    Střelecky jsou stále aktivnější domácí hokejisté, kteří se ve třetí třetině však nemohou výrazněji prosadit. Defenzivní řady obou týmů zlepšili svou hru.

50:40
    Paul LaDue hledal před brankou dobře postaveného Andy Andreoffa, jehož teč však postrádala přesnost.

50:11
    Sean Monahan hledal před brankou z druhé vlny najetého spoluhráče, přihrávka na volného hráče však neprošla, byla zablokovaná.

49:42
    Los Angeles Kings bojuje, snaží se s výsledkem něco udělat, zatím ale marně. Domácí defenziva působí neprostupným dojmem.

49:22
    Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu, dostáváme se pomalu do druhé poloviny hry ve třetí třetině.

48:44
    Matthew Tkachuk se probojoval přes dva obránce do zakončení, ale jeho pokus byl zablokovaný, brankář Ben Bishop tak zasahovat nemusel.

48:10
    Paul LaDue vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale jen na několik okamžiků, neboť o něj poměrně rychle přišel.

47:30
    Curtis Lazar se dostal do výborné střelecké pozice, ale jeden z obránců Kings dokázal jeho pokus zablokovat, a tak se domácí hokejista nemohl dostat ani k dorážce.

47:00
    Sedm minut hry ve třetí třetiny je pryč, Flames stále vedou o dva góly a míří za výhrou v tomto zápase. Los Angeles nelze odepřít snahu, zatím ale marnou.

46:22
    Mnoho vyložených šancí ve třetí třetině k vidění není, hraje se o poznání klidnější hokej než v předchozích částech zápasu.

45:07
    Los Angeles Kings bojuje, snaží se s výsledkem něco udělat, zatím ale marně hledá cestu, jak se dostat od útočného pásma stabilněji.

44:09
    Paul LaDue zkoušel vystřelit od modré čáry. Jeho rána z levé strany útočného pásma byla zablokovaná.

43:55
    20:16, střelecky jsou aktivnější hokejisté Flames, kteří stále vedou o dva góly.

43:25
    Johnny Gaudreau to zkoušel z velkého úhlu, jeho zakončení bylo snadnou prací pro brankáře Kings.

43:01
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se vyloženě do šancí nežene. Hraje se ve středním pásmu.

42:27
    Curtis Lazar se probojoval do zakončení, ale brankář Kings si dokázal poradit se zakončením domácího hráče.

41:37
    Matt Stajan se jako první hráč Calgary dostal do střelecké pozice ve třetí třetině. S jeho zakončením neměl problém brankář Ben Bishop.

40:52
    Vhazovat se bude před domácí brankou, buly vyhráli Flames, kteří rychle otáčejí směr hry.

40:01

Podobně jako v první třetině jsme i v té druhé viděli tři branky. Bleskově po začátku druhé části se dvakrát prosadili domácí hokejisté. O něco později pak hostující Nic Dowd snižoval.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:22
    Brian Elliott musel zasahovat postřele Dustina Browna, buly před brankou domácího celku.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:31
    Buly v domácím obranném pásmu, v poklidném tempu se dohrává druhá třetina, střelecky aktivnější jsou Flames.

38:18
    Výborně oslabení sehráli domácí hokejisté, Kings se dostali jen do jedné velké střelecké pozice, kterou dokázal Brian Elliott zastavit.

37:35
    Anže Kopitar výborně vystřelil z mezikruží, jeho ránu senzačně dokázal zastavit domácí brankář. Brian Elliott si vysloužil aplaus tribun.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině. Kings se v přesilové hře nemohou stabilně prosadit před brankou soupeře. Domácí celek hraje velmi dobře.

36:18
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matt Bartkowski – 2 min., podražení).

36:10
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, je ponechaná výhoda.

35:50
    Králové se snaží něco vymyslet před brankou soupeře, zatím marně. Defenziva Flames je pozorná.

35:34
    Přesilovka skončila, sledujeme hru pět na pět.

35:04
    Flames znovu posílají puk přes všechny čáry, následně se do zakončení dostal Kevin Gravel, ale branku nedokázal trefit.

34:30
    Los Angeles nehraje tuto přesilovou hru podle představ, nemůže se stabilněji probojovat v útočném pásmu. Domácí celek se zodpovědně brání.

33:20
    Nyní dostanou možnost přesilové hry hostující hokejisté, kteří o puk přišli, a tak domácí mohou rychle vyhodit přes všechny čáry.

33:20
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Deryk Engelland – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

33:12
    Alex Chiasson má kotouč za svou brankou a snaží se co nejrychleji založit útočnou akci.

32:26
    15:10, střelecky jsou aktivnější domácí hokejisté, kteří také vedou o dva góly.

32:23
    Ben Bishop na poslední chvíli dokázal zastavit kotouč, který jeho spoluhráč tečoval ještě před brankou. Výborný zákrok brankáře Kings.

32:07
    Další zakázané uvolnění vrací hru před branku Flames. Komerční přestávka.

31:34
    Hra se přelévá ze strany na stranu, sledujeme krásný rychlý hokej. Šance střídá šanci. Podobných zápasů NHL nenabízí mnoho.

31:04
    Flames odehráli za zakázané uvolněn, vhazovat se bude před brankou Elliotta.

30:40
    Alec Martinez našel Kevina Gravela, jehož zakončení bylo zablokované ještě dříve než se puk dostal k brance.

30:20
    Nyní už sledujeme hru pět na pět. Polovina druhé třetiny je minulostí.

29:51
    Brian Elliott dokázal puk udržet s pomocí obránců před brankovou čárou, velký tlak si dokázali v útočném pásmu vytvořit hokejisté Kings.

29:27
    Kinga hrají v plném počtu. Los Angeles hraje přesilovou hru.

28:55
    Sledujeme klidnější pasáž hry, pomalu se dostáváme do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu, domácí celek má více ze hry, drží kotouč a nikam se nežene.

28:13
    Johnny Gaudreau se probojoval do výborné střelecké pozice, byl v brejku, ale brankáře Bena Bishopa nedokázal překonat. Výborně se vrátil Paul LaDue.

28:00
    Uvidíme minutu a půl hru čtyři na čtyři, a pak bude následovat zkrácená přesilovka Kings, kteří tak dostanou příležitost snížit domácí náskok.

28:00
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Dougie Hamilton – 2 min., sekání).

27:26
    Flames mají k dispozici další přesilovou hru, uvidíme, jak si Calgary povede.

27:26
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Alec Martinez – 2 min., držení protihráče).

27:20
    Domácí hrají v šesti, mají ponechanou výhodu.

26:55
    Kris Versteeg se probojoval ke střele od modré čáry, jeho zakončení nebylo vůbec špatné. Puk ale zamířil mimo branku, a tak nemusel brankář Kings zasahovat.

26:18
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Sledujeme útočný hokej, který nabídl již šest branek, diváci se rozhodně nenudí.

26:14
    Hra je přerušena, Kings se dostali do postavení mimo hru, jmenovitě to byl Dustin Brown.
    25:31 Nic DOWD - 4:2

25:31
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Nyní se prosazují také hosté, tteří snižují na rozdíl dvou branek. Pátý gól v letošní sezóně dává ránou od modré čáry NIC DOWD. Před domácím brankáře ještě hráč Kings zkoušel tečovat, ale nepodařilo se mu to. Asistence: Paul LaDue a Jake Muzzin.

24:54

24:50
    Michael Frolík hlídkoval před brankou, dostal se ke kotouči, ale zakončení nebylo podle představ domácího hráče.

24:17
    Dougie Hamilton se probojoval do zakončení z druhé vlny, puk se odrazil mimo branku. Přesilovou hru hrají Flames velmi dobře.

23:53
    Český Michael Frolík vedl další útočnou akci Calgary, ale ani tentokrát se Flames nedokázali udržet v útočném pásmu.

23:24
    Johnny Gaudreau hledal před brankou spoluhráče, přihrávka se ale nepodařila podle představ, a tak mohli Kings vyhodit kotouč přes všechny čáry.

23:00
    Přesilovou hru mají k dispozici domácí, kteří tak mohou navýšit své vedení. Flames hrají aktivně, dostávají se do útočného pásma.

22:54
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Nic Dowd – 2 min., vysoká hůl).
    21:37 Johnny GAUDREAU - 4:1

21:37
    Bleskově přidávají domácí další gól a vedou již o tři branky. Sean Monahan vyslal povedeným pasem JOHNNYHO GAUDREAUA do brejku, se kterým si dokázal poradit. Výbroně zakončoval bekhendovou stranou hole a nedal brankáři šanci. Asistence: Sean Monahan a TJ Brodie.
    20:47 Mark GIORDANO - 3:1

20:47
    Z kraje druhé třetiny při hře čtyři na čtyři navyšují domácí hokejisté vedení. Dougie Hamilton vystřelila jeho pokus výborně před brankou dokázal tečovat MARK GIORDANO. Asistence: Dougie Hamilton, Mikael Backlund.

20:01

Domácí se dostali během první třetiny do dvoubrankového vedení, Kings dokázali v samotném závěru snížit na rozdíl jediné branky. Postupně se v první třetině prosadili Johnny Gaudreau, Michael Stone a jako poslední práce slovinský Anže Kopitar.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:41
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Derek Forbort – 2 min., hrubost).

19:41
    Drew Doughty zůstává po souboji u mantinelu ležet na hrací ploše. Snad bude v pořádku. Vypadá to, že ano, je jen otřesený.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině, v útočném pásmu bojuje o puk Michael Frolík. V souboji s protihráčem ale neobstál.
    18:40 Anže KOPITAR - 2:1

18:40
    Hostující celek ještě v první třetině snižuje. Dustin Brown výborně našel před brankou najetého ANŽE KOPITARA, který bez přípravy zakončil na bližší tyč. Domácí brankář puk nedokázal zastavit, a tak je sníženo. Asistence: Dustin Brown a Jarome Iginla.

18:27
    Kings nyní zlepšili hru, zjednodušili přechod středního pásma a hned je to znát na obrazu hry. Domácí mají velké problémy.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:15
    Nyní to už domácím vyšlo, Brian Elliott měl co dělat, aby neinkasoval. Trevor Lewis byl hodně blízko, jeho pokus z hranice brankoviště dokázal brankář vyrazit. Puk možná trefil i tyč.

16:44
    Curtis Lazar zkoušel přejít střední pásmo, v neutrální zóně tvrdě narazil.

16:18
    Hraje se ve středním pásmu, optickou převahu a více ze hry mají domácí, nyní se však nemohou probojovat před branku Kings.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze první třetiny, Tyler Toffoli se nedokázal dostat do střelecké pozice.

14:17
    Obrana Los Angeles má velké problémy s útočnými akcemi soupeře. Calgary hraje lépe, má více ze hry a pohodlně kombinuje.

13:50
    Nyní se hraje spíše ve středním pásmu, Flames čekají na další příležitost, zejména nechtějí chybovat před vlastní brankou.

13:13
    Střelecky jsou aktivnější domácí, v tomto ohledu vedou 8:2 a jejich převaha je patrná i podle skóre. Kings úvod zápasu rozhodně nevyšel podle představ.

11:36
    Střídání v brance týmu Los Angeles Kings. Odchází Jonathan Quick, přichází Ben Bishop.
    11:36 Michael STONE - 2:0

11:36
    Díky pěkné kombinaci domácích v útočném pásmu se uvolnil zkušený MICHAEL STONE, který vystřelil bez nějaké dlouhé přípravy. Jeho pokus zaskočil brankáře Quicka, a tak puk skončil za brankovou čárou. Obrana Kings zaspala a jen přihlížela akci domácích. Asistence: Johnny Gaudreau a Sean Monahan.

11:22
    Sean Monahan se z ničeho nic dostal do zakončení, jeho pokus senzačně dokázal zastavit hostující brankář. Výborný zákrok pro gólmana Kings.

10:44
    Nic Dowd se zkoušel probojovat do střelecké pozice, ale byl tísněn obránci, a tak neměl dostatek prostoru pro zakončení. Se střele se nepropracoval.

10:15
    Vyrovnat mohl hostující Jeff Carter. Hráč mající zkušenosti z bojů o Stanley Cup tentokrát svůj pokus poslal jen do horní tyčky. Do už se dostáváme do druhé poloviny první třetiny.
    08:15 Sean MONAHAN - 1:0

08:15
    Aktivněji hrající domácí celek se dostává do vedení. Johnny Gaudreau našel SEANA MONAHANA, který si najel do útočného pásma. Ten nejprve celou akci zastavil, počkal si na pohyb brankáře a podle volného místa v brance dokázal zamířit. Flames se dostávají do vedení po pohledné akci, kterou korunoval přesným zakončením Sean Monahan. Asistence: Johnny Gaudreau a Alex Chiasson.

07:50
    Sledujeme rychlý hokej, který se příliš často nepřerušuje, ani jeden celek se nežene do útočného pásma, prim hraje defenziva.

07:34
    Dougie Hamilton se probojoval ke střele od modré čáry, hostující brankář neměl zakrytý výhled, na střelu viděl, a tak dokázal zakročit. Následuje komerční přestávka.

06:50
    Alec Martinez si jako obránce sjel hodně hluboko mezi kruhy, dostal přihrávku, ale zakončení se mu nepodařilo podle představ. Puk končí v rohu hrací plochy.

06:20
    Jonathan Quick má kotouč za svou brankou, rozehrává na obránce, kteří zakládají útočnou akci. Los Angeles se ale nemohou probojovat do útočného pásma.

05:46
    Zbytečně se nepřerušuje, hra má spád a tempo. Diváci se rozhodně nenudí, další akci vedl Andy Andreoff, ale velmi rychle o kotouč přišel.

05:07
    Alec Martinez zkušeně dokázal puk dostat do středního pásma, následně Trevor Lewis i za branku Flames, tam ale akce Kings končí. K puku se dostávají domácí.

04:19
    Mark Giordano se nadvakrát dostal do zakončení, oba jeho pokusy dokázal zastavit hostující brankář Jonathan Quick. První střely na branku v tomto zápase.

03:50
    Anže Kopitar se snažil, ale hráč Los Angeles s jedenáctkou na zádech, se nedokázal probojovat před branku Flames.

03:22
    Hraje se zejména ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene. Sledujeme klidný úvod zápasu, kterému dominuje defenzivní hra.

02:50
    Curtis Lazar, při debutu za Flames, probojoval před branku, i jeho zakončení bylo zablokované. Obrany fungují zatím na výbornou.

02:04
    Sean Monahan byl tísněn v neutrální zóně, i tak se ale dostal před brankou Kings. Ke střele se mladý hráč propracovat nedokázal, chyběla mu rychlost a vyšší důraz.

01:24
    Michael Frolík zavezl puk do středního pásma, na podniknutí útočného výpadu neměl už sílu, a tak šel střídat a nechal své místo pro odpočinutého spoluhráče.

01:18
    Kings vstoupili aktivně do zápasu, nyní si však neporozuměli při založení útočné akce, a tak se píská zakázané uvolnění.

00:38
    Los Angeles Kings pokračují v akci v útočném pásmu, ke střele se dostal Anže Kopitar. Rána slovinského reprezentanta byla zablokovaná.

00:01
    Úvodní buly vyhrávají hokejisté hostujícího celku, a tak mohl první akci vést Jarome Iginla. Ten se nedokázal dostat do lepší střelecké pozice.

00:01

Za malý moment zápas začne.

Calgary Flames: Elliott (Ch. Johnson) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, Stone, Bartkowski, Engelland – J. Gaudreau, Monahan, Chiasson – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, Stajan, Brouwer – Bouma, S. Bennett, Lazar.

Los Angeles Kings: Quick (Bishop) – Forbort, Doughty, McNabb, LaDue, Gravel, Martinez – D. Brown, Kopitar, Iginla – Pearson, J. Carter, Toffoli – Gáborík, Kempe, Lewis – Dowd, Andreoff, Clifford..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Calgary Flames z posledních pěti zápasů vyhrálo čtyři. Poradilo si s Montrealem Canadiens 5:0, Winnipegem Jets 3:0, v nájezdech s
    Pittsburghem Penguins 4:3 a Dallasem Stars 3:1. Tým nestačil na Boston Bruins 2:5.

Los Angeles Kings z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. Poradilo si s Nashvillem Predators 3:2 v prodloužení a Buffalem Sabres 2:0. Vyhrál také nad Washingtonem Capitals 4:2 Tým nestačil na St. Louis Blues 1:3 a v nájezdech na Arizonu Coyotes 2:3.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Calgary Flames a Los Angeles Kings.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 9. Monahan (J. Gaudreau, Chiasson), 12. Stone (J. Gaudreau, Monahan), 21. Giordano (D. Hamilton, Backlund), 22. J. Gaudreau (Monahan, Brodie), 60. Versteeg (Lazar) – 19. Kopitar (D. Brown, Iginla), 26. Dowd (LaDue, Muzzin)

Los Angeles Kings: Quick (12. Bishop) – Forbort, Doughty, LaDue, Gravel, Martinez, Muzzin – D. Brown, Kopitar, Iginla – Pearson, J. Carter, Toffoli – Gáborík, Kempe, Lewis – Dowd, Andreoff, Clifford.

Rozhodčí: Luxmore, Meier – Mills, Pancich