Winnipeg – Minnesota 5:4 (kon.) | Chicago – Colorado 6:3 (kon.) | Philadelphia – Carolina 4:3 (po pr.)
Montreal – Ottawa 4:1 (kon.) | Calgary – Los Angeles 5:2 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
4:1 (1:0, 1:1, 2:0) Stav série: 4:1
HC Slavia Praha
Pondělí 20.03.2017, 17:30 • Budvar aréna (kapacita: 6 421) • Play-off Chance ligy • Semifinále
    Motor jde dál.

Střely na branku: 29 – 18
    Vyloučení: 3 – 3, navíc Mazanec a Bača 5 + OK.
    Využití: 1 – 0 (19:59:31)

Pátý duel série mezi Českými Budějovicemi a Slavií je nakonec konečný. Jihočeši byli v sérii lepším týmem a vybojovali si postup do vytoužené baráže o extraligu. Slavie urvala jediné utkání, ale i tak jí patří velké uznání za to, jak se popasovala s nepříznivou situací, která ji v této sezoně potkala.

Nyní už jdou emoce stranou, na ledě už je i Mazanec a Bača, kteří si podávají ruce s ostatními hráči. Absolutorium dnes zaslouží především čtvrtý útok domácího týmu, který vstřelil dva góly. Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek večera!

59:46
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Martin Mazanec – 2 min., vysoká hůl).

59:46
    Tak tohle byla krásná třešnička za celou sérií! Domácí zřejmě právě kvůli tomuto účelu nominovali dnes do sestavy bitkaře Martina Mazance, jehož v posledních sekundách vyzval k pěstnímu souboji známý provokatér Martin Bača. Oba soupeři si to rozdali pěkně na férovku ve středovém kruhu a sudí je velice sympaticky nechali se mlátit. Nakonec z toho až taková sláva nebyla. Jednalo se spíše o přetahovanou, na jejímž konci Bača spíše tak zalehl Mazance.

59:10
    Slávisté jdou do útoku, ale na výhře Motoru v dnešním utkání potažmo celé sérii už to nic nezmění...

58:40
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Motor České Budějovice je v baráži! Slávisté odvolali brankáře a zkoušeli hrát v šesti mužích, jenže jim to moc dlouho nevydrželo Produktivní duo hráčů domácího týmu se dostalo do přečíslení a Chovan s MILOSLAVEM ČERMÁKEM už si mohli jen vybrat, kdo z nich uklidí puk do prázdné klece. Asistence: Michal Chovan a Žiga Pavlin.

57:06
    Puk na zadním mantinelu v pásmu Slavie. Domácí Luboš Rob nejprve inkasoval nepříjemný úder od Martina Bači a hostující bijec se následně snažil vyvolat se šikovným útočníkem Motoru konflikt. Fanoušci domácích častují slávistického hráče nepěknými slovy.

56:08
    Ale pozor, nyní se sešívaní usadili v útočném pásmu a nebezpečně od modré čáry střílel Martin Bača. Kváča vyrazil puk do rohu kluziště.

55:38
    Puk se jen nakrátko ohřál v obranném pásmu Slavie a už ho má zase Motor.

54:34
    Fanoušci na jihu Čech si utkání skvěle užívají. Vyprodaná hala právě zahájila mexickou vlnu.

54:30
    A Motor mohl skórovat počtvrté. Miloslav Čermák přejel modrou čáru a důrazně z jízdy vypálil. Puk se odrazil od zadního mantinelu znovu před branku a domácí útočník se jej ještě snažil usměrnit do klece. Polívka si ale situaci pohlídal.

54:04
    Na dnešní utkání dorazil do Budvar arény podle očekávání plný dům – 6 421 diváků!

53:10
    České Budějovice se samy vyhnaly z útočné třetiny, ale Slavia vzápětí vyhodila puk na icing.

52:13
    Kdepak, Motor už dnešní zápas nepustí. Hosté se snaží seč mohou, ale Českobudějovičtí se ženou stále za další a další útočnou akcí.

50:39
    Roky Pajič pálil z pravého kruhu a před ním byl jen jediný obránce. Ten však zvládl vychýlit střelu z dráhy a puk tak mířil mimo tři tyče.

50:17
    Jánko Mucha se opřel do puku na modré čáře a tvrdý projektil z jeho hole vlétl přímo do klína brankáře Polívky.

49:11
    Motor je v pěti.

48:38
    Slavia je pevně usazená v obranné třetině Motoru, ale Kváča stále nemusí čelit nějaké větší šanci.

47:46
    Tvrdá rána Ronalda Knota jen zaduněla o zadní mantinel.

47:11
    Potrestaným mužem je zkušený centr Tomáš Vak, jenž oslabí svůj tým dvouminutovým trestem za vysokou hůl.

46:56
    Hra se odehrává ve třetině Slavie, která si vykoledovala zbytečný faul Motoru...

45:58
    Sešívaní byli v útočné třetině a připsali si střelu na Petr Kváču, který je ale navzdory svému nízkému věku v letošním play-off skvělý.

44:58
    Inu, Slavia už má jen nějakých patnáct minut na to, aby s utkáním ještě něco udělal. A nebude to vůbec jednoduché proti rozjetému Motoru.

42:48
    Čtvrtý útok Motoru se dnes hodně vyplácí. Zatímco pozornost soupeře se věnuje především první lajně, českobudějovická "checking line" udeřila už podruhé! Babka dojížděl kotouč na zadním mantinelu a srazil se s obráncem Slavie. Oba hráči spadli a bojovník Babka dokázal v pravou chvíli postrčit puk šikovně na VLADIMÍRA ŠKODU (1), který se ocitl před brankovištěm. Zkušený kanonýr zametl puk do horní poloviny branky a Budvar aréna se otřásá v základech. Asistence: Jakub Babka (1).

42:06
    V další šanci byl dnes aktivní forvard Václav Jankovský! Ten měl puk v bezprostřední blízkosti Kváči, který byl venku z brankoviště. Obrana Motoru nakonec situaci vyřešila ke spokojenosti svých fanoušků.

41:29
    Pěkná rána Martina Heřmana od levého mantinelu se odrazila od betonu Patrika Polívky mimo nebezpečí.

40:48
    Slavia vletěla do pásma Motoru a Kváča si připsal důležitý zákrok.

40:01

Střely na branku: 22 – 12
    Vyloučení: 1 – 3
    Využití: 1 – 0

Druhá perioda nabídla hodně podobný obrázek jako ta první. Motor byl znovu lepším týmem a stále drží hubené jednobrankové vedení. Přitom to těsně po polovině zápasu bylo už 2:0, jenže na branku domácích bleskově zareagovala Slavia. Motor dělí jediná třetina od postupu do baráže!

40:00

39:35
    Puk v obranném pásmu domácích, ale pod kontrolou Motoru.

38:44
    Motor se hned dvakrát za sebou v krátké době vystavil do ofsajdu. Vhazuje se ve středním pásmu.

37:59
    Po delší době pěkná střela. Ofenzivní obránce Jan Holý se dostal po levém křídle do pásma a pokusil se překvapit Petra Kváču.

36:56
    Slavia se dostala do útoku, ale Kváča zasahovat nemusel. Vzápětí Motor odehrál puk na zakázané uvolnění.

35:44
    Motor je stále na puku a v útočné třetině, brankář Slavie ale zatím nic řešit nemusí.

35:05
    Slavia si nepřihrála přesně a hráči, kteří musí po icingu zůstat na ledě, jsou už hodně zatavení.

33:46
    Čtvrtá formace domácího celku měla velkou šanci! Ondřej Šulek byl za brankou a překvapivou přihrávku adresoval přímo před ni na hůl Vladimíra Škody. Ten okamžitě pálil, ale přímo do betonu Patrika Polívky.

32:56
    Motor si vytvořil tlak před Polívkou a chce dvoubrankový náskok zpět. Slavia je proti a červenobílí brání s velkým nasazením.

30:52
    Slavia právě vstřelila branku!
    Sešívaní se velice rychle dostávají zpět do utkání! V signalizované výhodě to vypadalo, že Motor trochu přestal hrát. Kotouč doputoval od faulovaného Pohla až do mezikruží, kde jej bleskově za Kváčova záda střelou nad ledem dostal VÁCLAV JANKOVSKÝ (1). Asistence: Jan Pohl (2) a Petr Beránek (1).

30:04
    Z další akce už domácí skórují a mají již pohodlnější dvoubrankový náskok! Obránce Mucha dostal od Škody puk do tandemu, napoprvé ho za sebou pozapomněl, druhá jeho střela na Polívku už ale byla dobrá. Brankář Slavie stihl puk jen vyrazit vedle sebe, a tam už měl číhající JAKUB BABKA (1) snadnou práci s uklizením kotouče do odkryté klece. Asistence: Ján Mucha (2) a Vladimír Škoda (1).

29:31
    Pavel Pýcha pálil na branku Polívky, před kterým operoval Štěpán Hřebejk. Zarputilý domácí forvard ale nedokázal tečovat.

28:48
    Filip Novák si nejprve vybral menší zaváhání ve vlastní třetině, o chvíli později ale vše napravil, když skvěle vložil hůl do střely Jiřího Ryse.

27:55
    Čas pomalu plyne a delší dobu jsme neviděli žádnou střelu.

26:51
    Na ledě se začíná přiostřovat, druhá třetina je jinak zatím celkem herně vyrovnaná. O málo navrch má domácí celek.

26:00
    Slavia je v plném počtu.

25:09
    Tvrdá rána Martina Heřmana z vrcholu kruhů letěla těsně vedle brány Patrika Polívky!

24:50
    Domácím se ještě nepodařilo rozestavit se v klidu ve třetině. Mitch Fillman byl s pukem už za modrou čarou a sudí píská ofsajd.

24:00
    Vyloučení na straně hostujícího týmu. Martin Kadlec půjde odpykat menší trest za vysokou hůl.

24:00
    Nebezpečný Vráblíkův pokus od modré čáry prosvištěl těsně kolem levé tyče!

22:59
    Jan Novák pálil od modré čáry, ale i jeho rána byla zblokovaná dříve, než dolétla na Kváču.

21:42
    Českobudějovičtí jsou znovu v útočném pásmu, ale hráči Slavie se obětavě vrhají do střel.

20:14
    Motor se hned usadil ve třetině Slavie a Fillmanova střela od modré čáry znamenala hrozbu. Jenže nakonec nedoletěla k brance.

20:01

Střely na branku: 11 – 9
    Vyloučení: 1 – 2

První třetina byla pod taktovkou domácího týmu, který si vytvořil dost velkých příležitostí na to, aby jeho vedení bylo i vyšší. Slavia sice na střely neprohrála velkým rozdílem, její pokusy ale Kváču moc nezaměstnaly. Druhá třetina bude pro Motor velkou zkouškou, zda se poučil ze druhého utkání série, v němž přišlo ve druhé třetině nepochopitelné selhání.

20:00

19:46
    To snad není možné, co teď neproměnil Rok Pajič! Slovinský forvard jel sám na Polívku, kterého si ideálně položil, a když už mu zbývalo jen zvednou puk do odkryté části branky, zkrátka se netrefil mezi tři tyče.

19:30
    Puk v obranném pásmu Motoru, ale také na hokejkách domácích hráčů.

18:55
    Filip Novák a jeho střela od modré čáry byla dobře mířená, ale beton Patrika Polívky se ošálit nenechal.

18:15
    Filip Vlček našel na středu hřiště Vlastimila Dostálka s napřaženou hokejkou, ale obránce Slavie včas vložil svou hůl do dráhy střely.

16:53
    Slávisté si hned dvakrát za sebou vůbec nerozuměli při rozjetí akce z vlastní třetiny. Dva tandemy na nikoho málem využil ve svůj prospěch domácí tým.

15:58
    Domácí celek se ubránil a nyní je znovu v pěti.

15:49
    O něco nebezpečnější už byl pokus obránce Jana Holého, který prověřil Kváču tvrdou střelou z dobré vzdálenosti. Brankář Motoru byl pozorný.

15:32
    Zdeněk Kubica ohrozil Petra Kváču v brance domácích, ale nebyla to příliš nebezpečná střela.

14:58
    Velkou šanci mohl mít v oslabení Luboš Rob, ale nezpracoval prudký puk. Slavia zakládá útočnou akci.

14:13
    Slávisté jsou v tlaku před Kváčou, ale opět to nevede k žádné větší příležitosti. Domácí se osvobodili.

13:58
    Ondřej Šulek oslabí domácí mužstvo. Dostává dvouminutový trest za vražení na hrazení.

13:55
    Stále žádná střela na bránu. David Šafránek zakopl o vlastní modrou čáru při přechodu do útoku a puk má zase Motor.

12:47
    Stále nic nového pod sluncem. Oba brankáři mohou být v těchto chvílích zápasu klidní.

11:57
    Trochu nezáživná pasáž hry. Motor hraje s pukem, ale nedaří se mu rozehrát i vinou špatných přihrávek.

10:48
    Slavia se dostala na chvíli do útočného pásma, ale neudržela se dlouho na puku.

09:22
    Bleskově využitá přesilová hra domácího celku! Pajič vyhrál čistě buly za sebe na obránce Fillmana, který si vybruslil na modré čáře na osu a vypálil na Polívku. ROK PAJIČ (3) se mezitím přesunul před branku, sebral si odražený kotouč a uklidil ho do odkryté branky. Asistence: Mitchell Fillman (5).

09:16
    Slávista Martin Šagát dostává dvě minuty za faul kolenem.

08:59
    Nyní se na ledě nic zajímavého neděje, hraje se ve střední třetině.

07:50
    Slavia je v pěti, Kadlec se vrací na hřiště.

07:01
    Další tutovka Českých Budějovic! Filip Novák hezky pálil od modré čáry a jeho polovysokou střelu šikovně tečoval Miloslav Čermák. Polívka neměl šanci na změnu směru puku reagovat, ale kotouč šel na štěstí pro hosty těsně vedle tyče!

06:20
    Obránce Jan Pohl se vydal ve vlastním oslabení nebojácně kupředu, ale těsně před útočnou modrou čarou zjistil, že bude v tomto útočném snažení osamocený.

06:02
    Vlastimil Dostálek byl důrazný před Polívkou, ale nebylo mu to nic platné. Slávistů bylo v brankovišti hodně a úspěšně vyřešili situaci.

05:50
    První přesilovou hru bude mít Motor. Martin Kadlec podrazil protihráče a míří na trestnou lavici.

05:17
    Motorákům se nepovedla rozehrávka a dopředu může jít Slavie. Kváča zatím neměl žádný vážnější zákrok.

04:21
    Zatím je hra v režii domácího celku, který už vyslal na Polívku několik nebezpečných puků. Nyní se vhazuje v obranné třetině Slavie.

02:45
    Obrovská šance Motoru! Domácí se dostali do přečíslení a Roka Pajič našel skvělým pasem na pravém kruhu připraveného Michala Chovana. Šikovný hráč Českých Budějovic pohotově vypálil, ale výborně se proti němu přesunul Polívka, který stylem á la Hašek úspěšně zakročil.

02:33
    Petr Beránek se na druhé straně dostal k puku v bezprostřední blízkosti brankáře Kváči, ale byl mu odpískán průjezd brankovištěm.

01:58
    U puku je nadále Motor a krouží s ním v útočné třetině. Polívka znovu nemusel zasahovat.

00:51
    Do útočného pásma hladce pronikl i Vlastimil Dostálek, ale příliš otálel se střeleckým pokusem a hosté mu puk vypíchli.

00:20
    Do první vážnější šance se hned dostal Motor. Rok Pajič přihrál po přejetí modré čáry na levé křídlo Miloslavu Čermákovi, který vypálil důrazně na Polívku.

00:01

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, F. Novák (C), Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha, Mazanec – Chovan, Pajič, Čermák (A) – Dostálek, Vlček, Heřman – Hřebejk, Vak (A), Rob – Šulek, Škoda, Babka.

HC Slavia Praha: Polívka (Frodl) – J. Novák (C), Pohl, Knot, Kolařík (A), Růžička, Holý, Bača – Beránek, Šafránek (A), Jankovský – Rys, Šagát, Kadlec – Šmerha, Kubica, Krliš – Půhoný, Andrlík, Müller.

Rozhodčí: Wagner, Würtherle – Hejl, Podrazil.

ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
    Nebýt nepochopitelného výpadku ve druhé třetině druhého utkání série, mohly už České Budějovice slavit postup do baráže. Ale stalo se a Motor své zaváhání napravil dvěma výhrami v Edenu. Obě utkání byla poměrně jednoznačná a kvalita byla na straně Jihočechů. Jejich fanoušci si nepřejí nic jiného, než ukončit sérii již v pondělí a připravovat se na vytouženou baráž.

Nejnebezpečnější duo motoráků je bezpochyby Miloslav Čermák a Michal Chovan. Prvně jmenovaný vede produktivitu týmu s devíti body (4+5), druhý má kvůli menšímu počtu odehraných utkání bodů šest (4+2). Zapomenout nesmíme ani na vynikajícího Petra Kváču, jenž v osmi utkáních play-off vychytal už tři čistá konta!

HC SLAVIA PRAHA
    Pražané v sérii nebyli favoritem a celá série tak zatím probíhá podle papírových předpokladů. Sešívaní sice splnili cíl, když z prvního dvojutkání na ledě Budvar arény přivezli jedno vítězství, na domácím ledě v Edenu ale dvakrát klopýtli. Těžko říci, jaké má ještě Slavia šance, protože na ledě Motoru se nikdy nehraje snadno.

Slavia se může v útoku spolehnout především na Martina Šagáta, svého nejproduktivnějšího hráče, který nasbíral slušných šest bodů (3+3). Zajímavou postavou celé série je obránce Martin Bača, který si nenechá ujít žádnou příležitost k tvrdému dohrání či provokování soupeře. V osmi zápasech už nasbíral neuvěřitelných 75 trestných minut!

Vítáme vás u on-line přenosu z českobudějovické Budvar arény! Dnes pro vás budeme přenášet pátý semifinálový duel mezi Motorem České Budějovice a Slavií Praha. Stav série je 3:1 pro domácí tým a svěřenci Antonína Stavjani tak dělí jediný krůček od postupu do baráže. Vzhledem k průběhu série by bylo překvapením, pokud by domácí na svém ledě nezvítězili. Sledujte zápas od 17:30!

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 10. Pajič (Fillman), 31. Babka (Mucha, Škoda), 43. Škoda (Babka), 59. Čermák (Chovan, Pavlin) – 31. Jankovský (Pohl, P. Beránek)

Banes Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, F. Novák (C), Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha, Mazanec – Chovan, Pajič, Čermák (A) – Dostálek, Vlček, Heřman – Hřebejk, Vak (A), Rob – Šulek, Škoda, Babka.

Rozhodčí: Wagner, Würtherle – Hejl, Podrazil

Diváci: 6 421 (vyprodáno)