Winnipeg – Minnesota 5:4 (kon.) | Chicago – Colorado 6:3 (kon.) | Philadelphia – Carolina 4:3 (po pr.)
Montreal – Ottawa 4:1 (kon.) | Calgary – Los Angeles 5:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:2 (1:1, 0:1, 0:0) Stav série: 3:2
Rytíři Kladno
Pondělí 20.03.2017, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Play-off Chance ligy • Semifinále

58:44
    Seman mohl dorážet v brankovišti Rytířů, ale Cikánek předvedl výborný zákrok!

57:53
    Svoboda zůstává na střídačce!

57:53
    Oddechový čas pro Duklu Jihlava!

57:53
    Velká možnost na srovnání od Dukly! Jiří Cetkovský odjíždí za nedovolený zákrok na trestnou lavici.

Na vyloučení: 9-7.

47:26
    Filip Seman bojoval u mantinelu ve vlastním obranném pásmu o puk, když sudí přerušují hru pro hákování jihlavského útočníka. Tomu se samozřejmě vyloučení příliš nelíbí.

Na vyloučení: 9-6.

46:47
    Pekrova rána z pravého kruhu šla na bližši tyč. A to hodně dobře. Stejně dobře schoval puk do lapačky Miroslav Svoboda.

33:20
    Vyloučení na obou stranách. Roman Přikryl a Petr Šidlík se vzájemně "posekali," takže oba dva putují na trestnou lavici za sekání. Na dvě minuty.

Na vyloučení: 8-6.

32:14
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Rytíři se poprvé na jihlavském ledě dostávají do vedení, protože přesilovou hru pět na tři využívají. Drtina stejně jako u prvního gólu úspěšně nahrával a tentokrát PETRU TENKRÁTOVI, jehož nápřah z první skončil v síti. Dvě přesilovky hostí – dva góly. Asistence: Jiří Drtina.

31:36
    Dlouhou přesilovku pět na tři budou mít nyní i hosté. A to přesně 70 vteřin. Jihlavští hráli v příliš mnoho hráčích a tento prohřešek si jde odsedět Filip Dundáček.

Na vyloučení: 7-5.

30:42
    Dvojnásobná přesilovka Dukly končí, navíc ven putuje i Aleš Jergl. Za chvíli se síly na ledě vyrovnají a početní výhodu bude mít za vysokou hůl Kladno.

Na vyloučení: 6-5.

29:20
    Miroslav Svoboda držel zcela jasně nahození v lapačce, když do něj zajel jako tank Roman Přikryl a je z toho minutu a 26 vteřin dlouhá jihlavská přesilovka pět na tři. Nesportovní chování pro kladenského útočníka.

Na vyloučení: 5-5.

28:46
    Zeman si na levém kruhu prostrčil hezkým manévrem puk pod nohami a oklamal tak Jana Kloze, který jde ven za podražení.

Na vyloučení: 5-4.

19:03
    Rozdělení trestů je následující. Z domácí strany dostává dvě minuty za krosček Václav Půža, kterého následuje za hrubost také kladenský útočník David Tůma. Zároveň jde ven na dvě minuty i Roman Přikryl, a to za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 5-3.

18:12
    Strnad zkoušel usměrnit puk před brankou na Svobodu. V tomu mu chtěl zabránit Josef Skořepa, který při snaze o vypíchnutí kotouče zvedl puk až příliš. Hokejka domácího útočníka nechtěně sjela na hlavu Jakuba Strnada, který má ve tváři krev, takže z toho jsou dvě plus dvě minuty za hru vysokou holí.

Na vyloučení: 4-1.

14:40
    Jerglova zkoušel prostrčit kotouč od mantinelu středem přes obrannou modrou, kde ale touš získal Matěj Pekr. Kladenský střelec ze třetího utkání si ihned najel před branku, ovšem puk pod betony Svobody neprostrčil.

12:34
    Kajínek vypálil od modré, před brankou přistrčil Jiránek kotouč na Důrase a ten z první pálil po ledě. Cikánek zachránil svůj tým pravým betonem.

12:09
    Síly na ledě se srovnají. Prvním vyloučeným hráčem hostí je Petr Tenkrát, který v rohu za jihlavskou brankou podrazil soupeře.

Na vyloučení: 2-1.

11:24
    Druhé vyloučení na domácí straně. Jiří Říha míří na trestnou lavici poté, co se provinil na Joshi Grattonovi, kterého poslal na mantinel. Dvě minuty za hrubost.

Na vyloučení: 2-0.

09:34
    Jihlavští se sice ubránili přesilové hře, ovšem při návratu Skořepy na led inkasují. Opět šlo o hodně podobnou situaci jako ve čtvrtém utkání, kdy Kladno využilo dvě přesilovky. Drtina vypálil od modré a před brankou tečující DAVID TŮMA dal kotouč přesně pod horní tyčku. Asistence: Jiří Drtina, Jan Kloz.

07:27
    První přesilová hra zápasu je na kladenské straně po tom, co Josef Skořepa dostává dvě minuty za podražení ve svém obranném pásmu.

Na vyloučení: 1-0.

04:00
    No tak tohle byl vskutku výborný zákrok, kterým Miroslav Svoboda sebral hostům gól. Nahození jednoho z hráčů hostí od modré vyplavalo po závaru před brankou. Ačkoliv jihlavský gólman napůl ležel, střelu Ladislava Zikmunda dokázal schovat do lapačky a ukázat, že puk v ní drží naprosto jistě.

02:08
    Dukla právě vstřelila branku!
    Nikdy jsem sice nechytal, ale myslím si, že tohle bylo nechytatelné. PATRIK DANIŠOVSKÝ dostal mezi kruhy přesnou přihrávku od Diviše a poté vyšil přesnou střelu do levé šibenice. Asistence: Richard Diviš, David Březina.

Tomáš Lysý

Ondřej Terber

Branky a nahrávky: 3. Danišovský (Diviš, Březina) – 10. D. Tůma (J. Drtina, J. Kloz), 33. Tenkrát (J. Drtina)

HC Dukla Jihlava: M. Svoboda (Škarek) – Kajínek, J. Říha, Dundáček, Bilčík, Šidlík, Půža, Kaláb – F. Seman (A), J. Skořepa, Jiránek – Jergl, Hubáček, Důras (A) – Zeman, Anděl, Čachotský (C) – Danišovský, Diviš, Březina.
    Rytíři Kladno: Cikánek (Hanuljak) – P. Hořava (A), J. Drtina, David Růžička, Repe, Kehar, Ptáček (A) – D. Tůma, Burger (C), J. Kloz – Redlich, R. Přikryl, J. Strnad – Pekr, Machač, Tenkrát – Cetkovský, Zikmund, Gratton – Kubík.

Rozhodčí: Bejček, Kopeček – Maštalíř, Svoboda