Kobra – Vrchlabí 4:1 (kon.) | Poruba 2011 – Šumperk 4:1 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
4:1 (1:1, 1:0, 2:0) Stav série: 3:2
DRACI PARS ŠUMPERK
Pondělí 20.03.2017, 18:00 • RT TORAX Arena, Ostrava - Poruba • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Semifinále

Napínavý souboj o postup do finále nakonec zvládli lépe domácí, kteří s náskokem tří branek zvítězili a mohou se tak těšit na soupeře ze Vsetína. Draci se naopak po dnešní prohře loučí se sezónou.

Pro tuto chvíli je to z RT TORAX Areny vše. Přejeme příjemný zbytek pondělního večera. (20:17:50)

59:52
    Za hrubost odchází do šaten předčasně Jan Fišera a Marek Slavík.

59:52
    Již tradičně se o boxerskou vložku v závěru utkání postaral Jan Fišera, který se pustil do jednoho z domácích hráčů. Z toho serval dres, který následně zajel hodit do sektoru domácích fanoušků. Ti patrně nebudou příliš překvapeni, na jeho kontroverzní chování ještě pamatují ze závěru minulé sezóny.

59:41
    V posledních minutách hry ještě kombinují Porubští poblíž kasy hostů.

58:33
    Za držení obdržel 2 minuty Michal Vymazal (ŠUM).

58:33
    Rudl s Orságem se pokusili po společné kombinaci zasadit za Kůdelova záda kotouč ještě jednou, šumperský brankář se ale nedal.

57:44
    Po Králikově střele se Čech pouze ohnal vyrážečkou.

56:29
    Vypadá to, že Tomáš Sedlák (ŠUM) ukončí sezónu na lavici hanby, kam jej rozhodčí poslal na 5 minut + do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku.

55:36
    Vymazal se řítil na Čecha, načež byl faulován Slavíkem (POR), který odjíždí na trestnou lavici na 2 za nedovolené bránění.

54:25
    Sztefkova jedovka míří nad horní tyč šumperské brány.

53:03
    Dresler je zpět na ledě, Poruba v plném počtu.

52:56
    Zachar byl faulován Králíkem (ŠUM), který si odpyká 2 minuty za sekání a vzápětí si jej vzal na mušku ještě Luboš Adam (ŠUM), který dostává 2 minuty za vysokou hůl. Zároveň se opět vyostřuje situace mezi hostující střídačkou a domácími fanoušky, kteří na sebe vzájemně pokřikují a pohazují předměty.

52:19
    Sztefek nahazoval kotouč před bránu hostí, ale poblíž byl pouze Slováček, který na kotouč nedosáhl.

51:03
    A vyloučen je také Jan Dresler (POR), který si odpyká 2 minuty za podražení.

51:03
    Tomáš Sedlák (ŠUM) se pustil do Dominika Kafky, za což jej rozhodčí na 2 minuty posílá uklidnit k trestoměřičům.

50:00
    Poruba právě vstřelila branku!
    Rozjetý MICHAL SZTEFEK zasadil z bezprostřední blízkosti kotouč přímo pod horní tyč a zvyšuje tak gólové manko hostů.
    Asistence: Ondřej Slováček a Martin Piecha.

49:16
    Výbornou kombinaci předvedl Kaluža s Jáchymem a Kafkou. Poslednímu jmenovanému se však nepovedlo ideálně zakončit.

48:20
    Čechovi propadl kotouč skrz betony a kutálel se směrem do brány. Na poslední chvíli jej z brankoviště vyškrábl Slováček.

47:51
    Draci se pokouší něco vymyslet, ve třetině soupeře jim ale nevychází přihrávky.

46:11
    Sedláčkovu dělovku Čech zneškodnil.

45:46
    DAVID ZACHAR vymetl kotoučem roh šumperské brány a posílá svůj tým do příjemného náskoku dvou branek.
    Asistence: Dominik Kafka, Tomáš Jáchym

45:24
    Langrovi jela střela na bránu příliš nevyšla, stíhán jedním z obránců mířil úplně mimo.

44:16
    Matějka obkroužil porubskou kasu a pokoušel se přihrávat před Čecha, kde ale jeho nahrávku žádný ze spoluhráčů nedokázal správně využít.

44:06
    Icing Poruby stěhuje hru k Čechovi.

42:55
    Nyní už Matějkovo nahození působilo zásluhou Vymazala, jenž se pokusil o dorážku, o něco nebezpečněji.

42:18
    Rozjetý Matějka do puku uhodil na hranici kruhu, Čecha ale neohrozil.

41:22
    Langr se pokoušel propašovat za Čecha touš z bezprostřední blízkosti, což se mu za asistence porubské obrany nepovedlo.

40:02
    Také v poslední třetině se po vhazování ujali puku domácí. Pak jim ale bylo odpískáno zakázané uvolnění a hra se tak stěhuje k Čechovi.

40:01

Druhé dějství bylo radostnější pro domácí celek, který zásluhou Martina Piechy přešel do jednobrankového vedení. Týmy před sebou mají ale ještě minimálně dalších dvacet minut hrací doby, což je dostatek času pro to, aby buďto Draci zabojovali a s výsledkem něco udělali, nebo pustili domácí do výraznějšího vedení.

Další třetina začne přibližně v 19:32.

40:00

39:53
    V posledních sekundách druhé periody zastavuje šumperskou akci ofsajd.

39:15
    Porubští poslali do akce Kafku, který mohl z bezprostřední blízkosti útočit na Kůdelu. Jeho střela ale k navýšení skóre nevedla.

38:44
    Vymazalovu šanci likviduje domácí brankář lapačkou.

38:16
    Draci se přihnali do třetiny soupeře a pokouší se na Čecha vyzrát.

37:50
    Dreslerovu střelu bez problému schovává Kůdela v lapačce.

37:39
    Sztefkova rána letí mimo šumperské tři tyče.

36:40
    Další útočná akce Poruby je zastavena ofsajdem, což poměrně naštvalo Sedláka.

35:47
    Obdobnou situaci si na druhé straně zažil Ballner, který byl následně od kotouče odstaven šumperskou obranou.

34:44
    Drtil se na kruhu ocital ve výhodné pozici, v rozhodující chvíli mu ale kotouč sjel z čepele.

33:46
    Draky zastavuje ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

32:01
    Piecha nastřelil boční síť šumperské brány.

31:04
    Sztefek posílal kotouč na Slováčka, který byl sice v ideální pozici, ale puk minul.

30:05
    Domácí dokázali využít přesilovku, při které se Kůdela nebezpečně vzdálil ze svého pracoviště, čehož využil MARTIN PIECHA a posílá Porubu opět do vedení.
    Asistence: Tomáš Jáchym a Marek Kaluža.

29:00
    Sudí nachytali hosty v šesti hráčích a tak se bude udělovat hráčské lavici Draků menší trest.

28:23
    Po Dreslerově dorážce se porubský útočník dostal u brány do křížku s Fišerou. Rozhodčí následně raději vše přijeli uklidnit.

27:55
    Palba domácím zatím příliš nevychází. Většina šancí končí mimo šumperskou bránu.

26:34
    Chybu útočících hráčů Draků se snažil na poslední chvíli ještě opravit podražením Vladimír Cink (ŠUM), na což dostal 2 minuty na trestné lavici

26:07
    Dreslerovo prásknutí do puku na modré končí na plexi za hostujícím gólmanem.

25:31
    Vaněk mířil s pukem za Kůdelou. Porubského útočníka si však kolem sebe obtočil Fišera a z akce domácích tedy nebude nic.

24:16
    Na druhé straně se Ostřanský předháněl s jedním z domácích obránců na trase k Čechovi. Ten nakonec kotouč odpálil do středního pásma a ušeřil tak práci oběma. Nebo možná všem třem.

23:47
    Ballner nahodil puk na Kůdelu, kterému se ještě snažil za záda touš poslat Slováček. Ani on však nepochodil.

23:36
    Další zakázané uvolnění hostů.

23:12
    Kůdela si vyrazil z brány pro rozehrávku, což si následně rozmyslel, jelikož se na něj řítili útočíci hráči. Raději tak přímo přikryl puk lapačkou.

22:26
    Z hranice kruhu pálil na Kůdelu Slováček. Brankář Draků schoval kotouč do lapačky.

21:30
    Od útočné modré poslal dělovku také Slavík. Jeho rána ale stačila pouze na vyklepání betonů šumperského gólmana.

20:57
    Sedláčkova střela od modré míří vysoko nad porubskou bránu.

20:08
    Na vhazování byli úspěšnější domácí, kteří si touš převzali na své hokejky a odjíždí útočit.

20:01

První perioda nabídla několik šťavnatých momentů. Jeden takový přivedl Porubu do vedení, o což se zasloužil Tomáš Jáchym, kterému se povedlo skórovat ve vlastním oslabení.

Z vedení se domácí nemohli radovat dlouho, jelikož po dvou minutách skóroval Daniel Vachutka, který přivedl zápas do vyrovnaného stavu a na první pauzu tak odchází oba celky v nejistotě.

Následující třetina začne přibližně v 18:45.

20:00

19:50
    V posledních sekundách první periody jsou to pak Porubští, kteří útočí. Na nebezpečnou střelu na bránu už ale patrně nebude čas.

18:47
    Draci se snaží dostat do Čechovy blízkosti, což jim ale komplikují nepřesné přihrávky.

17:54
    Kaluža se snažil prokličkovat šumperskými zadáky, což se mu povedlo jen z malé části. Při jeho palbě na bránu, kterou minul, mu byli stále v patách.

17:34
    Králík pálil z kruhu, nastřelil ale jen boční síť.

16:59
    Na druhé straně hrozil rozjetý Langr, kterého si porubští beci pohlídali na poslední chvíli.

15:56
    Zachar se rozjížděl s kotoučem podél mantinelu, šumperská obrana ale pracovala jako švýcarské hodinky.

15:41
    Kotouč mimo kluziště, hra je pozastavena.

15:11
    Ostřanský byl propuštěn z lavice hanby, Šumperk může bojovat v plném počtu.

14:56
    Poruba se usídlila v blízkosti Kůdely a kombinuje.

13:43
    Po krátkém porubském tlaku ve třetině Draků se hosté osvobozují a mohou střídat.

13:11
    Za hákování vyfasoval 2 minuty Milan Ostřanský (ŠUM).

12:22
    Zachar s Jáchymem se dokázali přes šumperskou obranu dostat před Kůdelu, na kterého ale jejich dvě střely nestačily. Vzápětí se však Draci dopouští zakázaného uvolnění.

11:32
    Ballnerova rána zaduněla o mantinel za Kůdelou.

10:44
    Hru komplikuje oběma stranám řada nepřesností, po kterých se ani jeden celek nedokáže déle udržet ve třetině soupeře.

09:49
    Ve vlastním pásmu byl o puk obrán Kafka a tak nyní probíhají u mantinelu boje o kotouč.

08:51
    Další nedokonalou přihrávku Porubských si vzal na svou hůl Matějka, kterému následně odpískali rozhodčí ofsajd, který se ale hostujícímu kapitánovi nechce příliš věřit.

08:25
    Po návratu do vlastního pásma se hosté opět pokoušeli útočit, jejich akci ale zastavuje ofsajd a tak se hra vrací do neutrální zóny.

08:04
    Na druhé straně nevyšla přihrávka mezi Kafkou a Jáchymem a Draci uhání s kotoučem k Čechovi.

07:33
    Úmyslný ofsajd vyhání Draky ze třetiny soupeře.

07:25
    Králík se řítil s kotoučem do pásma domácích, chystal se nahrávat, Novosadovi, který mohl zakončit do odkryté brány. Přihrávka hostů byla ovšem zablokována.

06:56
    Vymazal pálil ze středního pásma, jeho střelu ale Čech srazil mimo porubskou kasu.

06:22
    Icing Draků, hra se vrací před Kůdelu.

05:58
    Kafka nastřelil tyč šumperské kasy!

04:46
    Draci právě vstřelili branku!
    A je vyrovnáno! DANIEL VACHUTKA využíl toho, že se Čech nestihl přesunout v bráně a svou střelou do nepokryté části porubské svatyně vyrovnává na 1:1.
    Asistence: Jan Matějka a Michal Vymazal.

04:33
    Vachutka se snažil prokličkovat domácí obranou, ta jej ale zastavila vlastním tělem.

03:57
    Slavík se vrací na led, Poruba bojuje v plném počtu.

02:54
    Takhle si nejspíš Draci svou přesilovku nepředstavovali. Obrana nechala Zachara pláchnout až ke Kůdelovi. Porubský útočník sice brankáře hostí nepřekonal, jeho kolega TOMÁŠ JÁCHYM byl se svou dorážkou ale úspěšnější a posílá RT TORAX do vedení.
    Asistence: David Zachar.

02:24
    Hosté se usadili v útočné třetině a kombinují. Na Sedlákovu ránu Čech stihl zareagovat.

01:57
    S rozjetým Hrochem si Marek Slavík (POR) poradil nad rámec pravidel a tak za své sekání putuje na 2 minuty na trestnou lavici.

01:29
    Domácím se příliš nezdařilo střídání a tak hosté můžou opět do útoku.

00:59
    Jáchymovo nahození před kasu Draků zastavuje Kůdela vyrážečkou.

00:28
    V útočné třetině se ale hostům nezdařily přihrávky a tak bleskem museli začít bránit, což se jim na chvíli povedlo za cenu zakázaného úvolnění a vhazovat se tak bude před Kůdelou.

00:07
    Po úvodním vhazování se kotouče ujali Draci a odjíždí útočit.

00:01

HC RT TORAX Poruba 2011: Čech (Kubáň) – Slavík, Peslar, Puškár, Kaluža, Puzič, Bail, Rudl, Dresler – Adamík, Ballner, Kafka, Piecha (A), Vaněk, Jáchym, Orság, Tomčák, Slováček, Zachar (C), Sztefek

Draci Šumperk: Kůdela (Svoboda) – Adam, Sedlák, Řezáč, Fišera, Janota, Drtil, Ďurkáč – Matějka (C), Vymazal, Vachutka, Sedláček, Králik, Langr, Cink (A), Hroch, Fischer (A), Ostřanský, Novosad

Rozhodčí: Dědek, Mikula – Adamec, Poruba.

Před zápasem:

Z kabiny domácích:
    Porubští vedli už 2:0 ale po jedné prohře doma a druhé na ledě soupeře, se stav série srovnal na 2:2. RT TORAX trápí v posledních dvou zápasech skvěle chytající brankář Hynek Kůdela.

Je potřeba zmínit, že Poruba nikdy nezvládla páté semifinále a vždy tak skončila před branami finále, pokud na tento zápas došlo.

Z kabiny hostí:
    Šumperk se dokázal vrátit už do téměř ztracené série dvěma vydřenými vítězstvími. Nejprve vyhrál v RT TORAX Areně 4:2 a poté na výkon navázal výhrou 2:1.

Je potřeba zmínit, že Šumperk dokázal na porubském ledě v této sezoně vstřelit vždy alespoň čtyři branky.

Zápas o vše začíná v 18:00

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Soňa Molatová

Branky a nahrávky: 3. Jáchym (Zachar), 31. Piecha (Jáchym, Kaluža), 46. Zachar (Kafka, Jáchym), 50. Sztefek (Slováček, Piecha) – 5. Vachutka (Matějka, Vymazal)

DRACI PARS ŠUMPERK: Kůdela (Svoboda) – Adam, Sedlák, Řezáč, Fišera, Janota, Drtil, Ďurkáč – Matějka (C), Vymazal, Vachutka, Sedláček, Králik, Langr, Cink (A), Hroch, Fischer (A), Ostřanský, Novosad

Rozhodčí: Dědek, Mikula – Adamec, Poruba