Winnipeg – Minnesota 5:4 (kon.) | Chicago – Colorado 6:3 (kon.) | Philadelphia – Carolina 4:3 (po pr.)
Montreal – Ottawa 4:1 (kon.) | Calgary – Los Angeles 5:2 (kon.)
Piráti Chomutov
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0) Stav série: 3:1
HC Oceláři Třinec
Pondělí 20.03.2017, 17:30Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u čtvrtého zápasu čtvrtifinálové série mezi chomutovskými Piráty a třineckými Oceláři.

Piráti skončili v základní části Tipsport extraligy těsně za šestkou týmů, kteří postoupili přímo do čtvrtfinále. Šestku uzavřela Kometa Brno, která měla náskok čtyř bodů právě před chomutovskými Piráty. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky nasbírali po dvaapadesáti odehraných zápasech osmdesát bodů, za 18 výher v řádné hrací době, 10 výher po prodloužení či nájezdech a 6 proher po prodloužení či nájezdech. Doma se Pirátům celkem dařilo, neboť z šestadvaceti odehraných zápasů jich vyhráli 19! První utkání v předkole Generali play-off se jim ale vůbec nepovedlo, neboť s Mladou Boleslaví prohráli vysoko 7:1! Druhé utkání Piráti opět nezvládli a prohráli opět vysoko, 6:1! V Mladé Boleslavi to byl ale úplně jiný Chomutov a po dvou výhrách se série opět stěhovala do SD ARÉNY, kde chomutovští Piráti nedal bruslařskému klubu šanci a zvítězili vysoko, 6:1! Ve čtvrtfinále Piráti narazili právě na třinecké Oceláře, se kterými zatím vedou 2:1 na zápasy.

Posledních 5 zápasů

Piráti Chomutov – HC Oceláři Třinec 2:3 po prodloužení
    HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov 3:4 po prodloužení
    HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov 0:2
    Piráti Chomutov – BK Mladá Boleslav 6:1
    BK Mladá Boleslav – Piráti Chomutov 1:2

Oceláři skončili v základní části Tipsport extraligy na druhé příčce s osmadevadesáti body. Svěřenci trenéra Vladimíra Kýhose zvítězili v řádné hrací době čtyřiadvacetkrát, 9x zvítězili po prodloužení či nájezdech, 8x prohráli po prodloužení či nájezdech a 11x prohráli v řádné hrací době. Venku se Třinci celkem dařilo, neboť z šestadvaceti odehraných zápasech jich 11 zvítězil v řádné hrací době, 2x zvítězil po prodloužení či nájezdech, 6x prohrál po prodloužení či nájezdech a 7x prohrál v řádné hrací době. Oceláři vstoupili do letošního ročníku Generali play-off až do čtvrtfinále, kde zatím s chomutovskými Piráty prohrávají 2:1 na zápasy.

HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera 3:2 po prodloužení
    BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 5:1

Nejproduktivnější hráči obou týmů v Generali play-off

Na domácí straně to je Ivan Huml, který má momentálně na svém kontě 10 bodů za 4 góly a 6 asistencí.

Na druhé straně to je Cory Kane, který má na svém kontě 3 body, za 3 góly.

HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov 3:1

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky z chomutovské SD ARÉNY, kde nás čeká čtvrtý čtvrtfinálový duel Generali play-off TELH mezi domácím Chomutovem a hostujícím Třincem.

Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – Rutta, L. Chalupa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek, Dlapa – Skokan, Huml (A), Tomica (A) – Vondrka (C), V. Růžička, Sklenář – Kaše, Kämpf, Koblasa – Raška, Šťovíček, Poletín – Lauko.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Hrabal, Linhart, Krajíček, M. Doudera, Nosek, L. Galvas (A), Adámek, Jank – Kane, Kreps, Rákos – Hrňa, Jašek, Adamský (C) – Petružálek (A), Redenbach, Netík – Martin Růžička, Marosz, Dravecký.

Rozhodčí: Šír, Mrkva – Gebauer, Lederer.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v klasických bílých dresech, hosté dnes oblékli červené dresy.

00:01

00:05
    Hosté vyhráli úvodní buly první třetiny a kotouč ihned posílají do útočného pásma.

00:27
    Kreps dostal před branku příliš těžkou přihrávku na zpracování a kotouč mu tak přeskočil čepel.

00:53
    Zakázané uvolnění hostů. Hra se tak přesune před Hamerlíka.

01:03
    Jašek vyslal na branku slabou střelu od modré, se kterou Laco neměl větší potíže.

01:40
    Juraj Valach poslal kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude před Lacem.

02:14
    Dravecký se dostal ke střele z vrcholu levého kruhu, ale soupeřovu branku příliš neohrozil.

03:00
    Hra vysokou holí jednoho z domácích hráčů. Vhazovat se bude po pravici Jána Laca.

03:19
    Adamský nahozením ze středního pásma poslal kotouč jen do lapačky připraveného chomutovského brankáře.

04:01
    Icing hostů. Vhazovat se tak bude před Hamerlíkem.

04:15
    Netík dostal skvělou přihrávku zpoza branky, ale do kotouč se netrefil a dopředu tak mohou domácí.

04:55
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.

05:36
    Huml jen nahodil kotouč do útočného pásma a následně odjel se svými spoluhráči střídat.

06:02
    Rákos tvrdou střelou od modré netrefil soupeřovu branku.

06:25
    Komerční přestávka.

06:38
    Kämpf zavezl kotouč do útočného pásma, kde však o něj vzápětí přišel.

07:28
    Kämpf se dostal ke kotouči v útočném pásmu, ale byl tam úplně sám a proti přesile protihráčů neměl šanci.

07:59
    Ruttův tvrdý pokus od modré ztečoval jeden z obránců do ochranné sítě.

08:42
    Sklenář našel skvělou přihrávkou od pravého mantinelu před brankou volného Vondrku. Ten si položil Hamerlíka, ale kotouč nedokázal zasunout za brankovou čáru. Hamerlík teď podržel svůj tým!

09:52
    Jeden z hostujících hráčů nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho však ujali domácí.

10:03
    Galvas vyslal na branku střelu od modré, kterou ještě tečoval jeden z jeho spoluhráčů, ale bohužel pro hosty mimo tři tyče.

10:34
    Petružálek vyslal na branku střelu z pravého kruhu, kterou ale nijak nevyděsil Jána Laca v chomutovské brance.

11:03
    Krajíček napřáhl ke střele od modré, kterou Laco viděl na poslední chvíli, ale kotouč nakonec dokázal vyrazit svým pravým betonem mimo tři tyče.

11:43
    Mrázek nepovedenou střelou od modré trefil pouze jednoho z obránců.

12:34
    Adamský se dostal ke střele z vrcholu levého kruhu, ale jeho pokus ale skončil jen v boční síti.

12:53
    Flemming se dostal k odraženému kotouči na vrcholu pravého kruhu, ale svou následnou střelou trefil pouze připraveného Hamerlíka.

12:53

13:24
    Petružálek jen nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ujal jeden z chomutovských obránců.

14:29
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Hamerlíkem.

15:03
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hru vysokou holí odsedí Cory Kane.

15:22
    Rutta dostal nabito na modrou, ale při střele zlomil hůl a hosté následně vyhazují.

15:58
    Huml vyslal na branku střelu z vrcholu levého kruhu, ale Hamerlík jeho pokus vyrazil mimo tři tyče.

16:20
    Valach dostal nabito do levého kruhu, ale jeho dělovku Hamerlík vyrazil do rohu kluziště.

16:45
    Hosté vyhazují a odjíždějí střídat.

17:03

17:13
    Rutta vyslal na branku střelu od modré, kterou Kämpf tečoval těsně mimo Hamerlíkovu branku!

17:58
    Huml vyslal na branku jedovatou střelu z pravého kruhu, kterou ale Hamerlík dobře viděl a kotouč tak vyrazil svou vyrážečkou mimo tři tyče.

18:34
    Jank střelou od modré trefil pouze Skokana, který si klekl do jeho střely.

19:00
    Poslední minutka první třetiny.

19:49
    Hra se momentálně pohybuje spíše ve středním pásmu, a tak to vypadá, že oba týmy půjdou do kabin za stavu 0:0.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina je za námi. Domácí byli v první třetině aktivnějším týmem, ale branku vstřelit nedokázali. Hosté se v první třetině prakticky nedostali do vážnější šance a v dalších třetinách tak budou muset přidat.

Střely na branku: 6 – 8

Další třetina začne přibližně v 18:19.

Oba týmy jsou zpět na ledové ploše. Druhá třetina za malou chvilku začne.
    SJEDNEJTE SI SKUPINOVÉ ÚRAZOVÉ POJIŠTĚNÍ U GENERALI

20:01

20:05
    Domácí vyhráli úvodní buly druhé třetiny a s kotoučem se ihned ženou do útočného pásma.

20:18
    Marosz napřáhl ke střele od modré, ale do jeho střely padl Tomica a kotouč zablokoval.

21:02
    Hrňa si tak dlouho hrál s kotoučem v útočném pásmu, až o něj přišel.

21:26
    Petružálek ukrytou střelou z mezikruží minul soupeřovu klec.

22:43
    Hrabal se dostal zcela osamocen ke střele z pravého kruhu, ale Jána Laca překonat nedokázal! Ten teď podržel svůj tým.

23:32
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Lacem.

23:57
    Dávid Skokan převzal kotouč v mezikruží. Následně naznačil střelu, položil si Hamerlíka, ale překonat ho nedokázal, neboť kotouč poslal přímo do něj.

24:57
    Kaše napřáhl ke střele od modré, ale Hamerlíka příliš nevyděsil.

25:42
    Kämpf šikovně tečoval pokus jednoho z jeho spoluhráčů od modré. Kotouč ale skončil po jeho teči nad brankou.

26:06

26:06
    Dnešní utkání sleduje v SD ARÉNĚ 5 126 diváků.

26:17
    Rákos dostal nabito na modrou, ale svou následnou střelou minul soupeřovu klec.

26:43
    Krajíček tvrdou střelou z pravého kruhu poslal kotouč jen do boční sítě.

26:46
    Hosté si zahrají první přesilovku. Dvě minuty za podražení vyfasoval Ján Laco. Trest za něj odpyká Adam Raška.

26:50
    Martin Růžička střelou od modré příliš neohrozil branku soupeře.

27:06
    Marosz se dostal k odraženému kotouči těsně před Lacem, který jeho následný střelecký pokus ale skvěle zastavil!

27:11
    Domácí vyhazují a odjíždějí střídat.

28:04
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají do vedení! Martin Růžička dostal nabito do levého kruhu. Jeho tvrdou střelu vyrazil Laco pouze k VLADIMÍRU DRAVECKÉMU, který se do poloodkryté klece nemýlil. Asistence: Martin Růžička.
    28:04 Vladimír DRAVECKÝ - 0:1
    Zdroj: Hokejka TV

28:49
    Dravecký pálil z pravého kruhu, ale Laco jeho pokus pohodlně vyrazil mimo tři tyče.

29:35
    Raška byl tvrdě naražen na mantinel v útočném pásmu, ale tento zákrok hlaví rozhodčí netrestají.

30:14
    Flemming napřáhl ke střele od modré, ale Hamerlíka nepřekonal.

30:45
    Valach dělovkou od modré minul soupeřovu branku.

31:29
    Martin Růžička dostal nabito do levého kruhu, odkud tvrdou střelou poslal kotouč do lapačky připraveného Jána Laca.

31:49
    Kaše dlouho míchal s kotoučem v útočném pásmu, až ho o něj připravil jeden z obránců.

32:07
    Martin Růžička střelou z pravého kruhu minul soupeřovu klec.

32:22

33:06
    Piráti právě vstřelili branku!
    Domácí vyrovnávají na 1:1! JAN RUTTA napřáhl ke střele z mezikruží, odkud dělovkou pod horní tyčku nedal Hamerlíkovi sebemenší šanci zasáhnout! Asistence: Jakub Sklenář, Ivan Huml.
    33:06 Jan RUTTA - 1:1

33:21
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hákování vyfasoval Tomáš Netík.

33:59

34:35
    Kämpf se dostal zcela osamocen ke střele z pravého kruhu, ale kotouč poslal jen do připraveného Hamerlíka.

35:21

35:34
    Netík vyslal na branku střelu z levého kruhu, kterou orazítkoval levou tyč Lacovy branky!

36:23
    Martin Růžička střelou z pravého kruhu příliš nevyděsil Laca.

36:33
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Jakub Petružálek – 2 min., krosček).

36:57
    Domácí se nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.

37:04
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Vladimír Růžička – 2 min., podražení).

37:37
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Josef Hrabal – 2 min., sekání).

37:52
    Rutta střelou od modré trefil pouze brusle jednoho z obránců.

38:28
    Rutta opět střelou od modré trefil brusle jednoho z obránců.

38:33
    Host hrají ve čtyřech.

38:59
    Flemming se ocitl s kotoučem zcela osamocen před Hamerlíkem, kterého ale svou bekhendovou střelou překonat nedokázal.

39:00
    Poslední minutka druhé třetiny.

39:04

39:22
    Hosté dokázali vyhodit, a také vystřídat.

39:37

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá třetina je za námi. Ve druhé periodě jsme byli svědky dvou branek. Nejdříve se v přesilové hře trefil Vladimír Dravecký a hosté tak vedli 1:0. Domácí ale ještě dokázali do konce druhé třetiny vyrovnat. Jan Rutta dělovkou z mezikruží prostřelil Hamerlíka. V šestatřicáté minutě poté mohl opět vrátit vedení hostům Netík, ale svou střelou z levého kruhu trefil jen tyč domácí svatyně. Zhruba minutu před koncem druhé třetiny se Flemming zjevil s kotoučem zcela osamocen před Hamerlíkem, ale ten proti jeho následné bekhendové střele předvedl skvělý zákrok, kterým podržel svůj tým.

Střely na branku: 14 – 17 (v této třetině: 8 – 9)

Další třetina začne přibližně v 19:15.

40:01

40:05
    Domácí vyhráli úvodní buly třetí třetiny a ihned se s kotoučem ženou do útočného pásma.

40:44
    Adamský střelou z pravého kruhu vyděsil Laca, který nakonec kotouč nadvakrát chytil.

41:32
    Jeden z hostujících hráčů zašlápl kotouč v rohu kluziště a rozhodčí tak byl nucen fouknout do píšťalky.

42:23
    Ruttovu střelu od modré ztečoval jeden z obránců do ochranné sítě.

42:45
    Flemming nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ale ujali hosté.

43:21
    V. Růžička se s kotoučem skvěle prokličkoval až před Hamerlíka, kterého ale střelou mezi betony prostřelit nedokázal.

44:12
    Rutta tvrdou střelou z mezikruží trefil pouze jednoho z obránců.

44:48
    Skokan jedovatou střelou z levého kruhu nedokázal prostřelit Hamerlíka.

45:31
    Valach střelou od modré nijak nevyděsil Hamerlíka.

46:11

46:29
    Adamský slabou střelou od modré poslal kotouč jen do lapačky připraveného Jána Laca.

46:29
    SJEDNEJTE SI ASISTENČNÍ SLUŽBY U GENERALI

47:07
    V. Růžička dlouho váhal se střelou z levého kruhu, až kotouč poslal do připraveného Hamerlíka.

48:00
    Marosz střelou z mezikruží přestřelil chomutovskou klec.

48:30
    Přihrávka rukou jednoho z hostujících hráčů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

48:35
    Ofsajd domácích. Vhazovat se bude opět ve středním pásmu.

48:55
    Rutta tvrdou střelou od modré trefil pouze připraveného Hamerlíka.

49:02
    Kotouč teď skončil za brankovou čárou, ale bohužel pro domácí až po odpískání.

50:03
    Dlapa zkusil překvapit Hamerlíka střelou ze středního pásma, ale třinecký brankář byl pozorný a kotouč vyrazil do rohu kluziště.

51:03
    Ruttův střelecký pokus od modré ztečoval jeden z obránců mimo tři tyče.

51:16

51:38
    Milan Doudera napřáhl ke střele od modré, ale Laca překonat nedokázal.

52:31
    Adamský se dostal ke střele z levého kruhu, ale branku soupeře přestřelil.

52:45

53:29

54:18
    Rutta střelou z mezikruží trefil pouze dobře postaveného Hamerlíka.

54:33
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Martin Růžička – 2 min., podražení).

54:55
    Domácí se s kotoučem nemohou usadit v útočném pásmu.

55:33

55:40
    Oddechový čas pro domácí.

56:20
    Rutta střelou od modré trefil pouze jednoho z obránců.

56:33

57:22
    Rákos dostal nabito do pravého kruhu, odkud ale Laca v chomutovské brance neprostřelil.

58:00
    Poslední dvě minutky třetí třetiny.

58:23
    V. Růžička teď mohl rozhodnout, ale tváří tvář Hamerlíkovi neuspěl! Rozhodčí ale vzápetí nařizují trestné střílení!

58:24
    Vladimír Růžička se rozjel proti Hamerlíkovy, ale trefil jen tyč!

58:59
    Rákos střelou z levého kruhu nedokázal prostřelit Laca, který si pohlídal mezírku u své levé tyče.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Třetí třetina je za námi. Potřetí v této sérii se tak bude prodlužovat. Ve třetí třetině měli blíže k brance domácí, kteří ale Hamerlíka v brance třineckých Ocelářů neprostřelili.

Střely na branku: 23 – 31 (v této třetině: 9 – 14)

Prodloužení začne zhruba v 20:10.

60:01

60:05
    Domácí vyhráli úvodní buly prodloužení a kotouč ihned nahazují do útočného pásma.

60:29
    Vondrka tvrdou střelou z levého kruhu neprostřelil Hamerlíka.

61:13
    Valach střelou od modré přestřelil Hamerlíkovu svatyni.

61:34

61:57
    Úmyslný ofsajd domácích. Hra se tak přesune před Laca.

62:03
    Martin Růžička střelou z velkého úhlu nevyzrál na Jána Laca.

62:35
    Icing domácích. Vhazovat se tak bude před chomutovským brankářem.

63:12
    Flemming jedovatou střelou od modré poslal kotouč jen do lapačky Petera Hamerlíka.

63:26
    Adamský se pokusil překvapit Laca střelou z velkého úhlu, ale chomutovský brankář kotouč pohodlně chytil.

63:33
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jaroslav Mrázek – 2 min., nedovolené bránění).

63:56
    Huml dokázal vyhodit a domácí tak odjíždějí střídat.

64:28
    Hosté se nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.

65:29
    Redenbach střelou z pravého kruhu nijak nevyděsil Laca.

65:33

65:56
    Hlavní rozhodčí se dlouho radili o tom, zda budou vylučovat jednoho z hostujících hráčů za příliš mnoho hráčů na ledě. Nakonec ale trest zrušili a pokračovat se tak bude v pěti na obou stranách.

66:06
    Přihrávka rukou chomutovského hráče. Vhazovat se bude před Lacem.

66:31
    Hosté teď sice dokázali vstřelit branku, ale ta nemohla být uznána z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti.

67:18
    Kämpf slabou střelou z levého kruhu příliš neohrozil Hamerlíka.

67:34

68:06
    Adamský nepovedenou střelou od modré poslal kotouč jen do lapačky připraveného Laca.

68:55
    Petružálek střelou od modré trefil pouze jednoho z chomutovských hráčů.

69:33
    Sklenář střelou z mezikruží přestřelil soupeřovu branku.

70:50
    V. Růžička střelou z mezikruží poslal kotouč jen do míst, ked se nacházel Hamerlík.

71:15
    Kotouč skončil v hledišti. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

71:41
    Vondrka se dostal ke střele z mezikruží, ale třineckého brankáře nedokázal prostřelit. Následně pálil od modré Valach, ale ani on nevsítil branku.

72:41
    Hra se nyní pohybuje převážně ve středním pásmu.

72:49

72:56
    Na ledě to nyní vře. Martin Růžička se málem pustil do Humla. Nakonec je ale včas roztrhl čároví rozhodčí a z bitky tak sešlo.

73:17
    Ruttův pokus od modré ztečoval jeden z obránců mimo tři tyče.

73:31
    Marosz střelou z mezikruží trefil tyč chomutovské svatyně!

73:58
    Oddechový čas pro hosty.

74:38
    Hosté si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.

75:10
    Petružálek slabou střelou od modré neměl šanci prostřelit Jána Laca v chomutovské brance.

75:38
    Kotouč skončil na střídačce domácích. Vhazovat se bude před Hamerlíkem.

76:16
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Dávid Skokan – 2 min., sekání).

76:42
    Dravecký střelou z pravého kruhu poslal kotouč jen do boční sítě.

77:13
    Krajíček se dostal k odraženému kotouči těsně před Lacem. Ten ale jeho dvě dorážky dokázal chytit!

77:24
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Josef Hrabal – 2 min., podražení).

77:35
    Petružálek slabou střelou od modré nijak nevyděsil Jána Laca, který předvedl další jistý zákrok.

77:52
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Rostislav Marosz – 2 min., podražení).

77:57
    Hosté dokázali vyhodit a domácí tak musejí začít od znova.

78:16

78:41
    Rutta z levého kruhu trefil jen boční síť.

79:00
    V. Růžička vyslal na branku střelu z mezikruží, kterou ale Hamerlík vyrazil do ochranné sítě.

79:13
    Domácí využívají dvojnásobnou přesilovku a rozhodují v prodloužení! JURAJ VALACH dostal nabito na modrou, odkud tvrdou střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě, včetně Petera Hamerlíka. Asistence: Ivan Huml a Michal Vondrka.
    79:13 Juraj VALACH - 2:1

Domácí zvládli dnešní utkání v prodloužení a ujímají se vedení v sérii 3:1! Autorem vítězné branky se stal Juraj Valach, který střelou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě.

Střely na branku: 30 – 46 (v prodloužení: 7 – 15)

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (20:57:25)

Martin Penker

Branky a nahrávky: 34. Rutta (Sklenář, Huml), 80. Valach (Huml, Vondrka) – 29. Dravecký (Martin Růžička)

Rozhodčí: Šír, Mrkva – Gebauer, Lederer

Diváci: 5 126