Winnipeg – Minnesota 5:4 (kon.) | Chicago – Colorado 6:3 (kon.) | Philadelphia – Carolina 4:3 (po pr.)
Montreal – Ottawa 4:1 (kon.) | Calgary – Los Angeles 5:2 (kon.)
HC Plzeň 1929
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1) Stav série: 1:1
HC Kometa Brno
Pondělí 20.03.2017, 12:30 • Home Monitoring Aréna • Play-off DHL extraligy juniorů • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

DHL extraliga juniorů má na programu semifinálové boje ???????????????????? #MadeOfHockey #CCMHockey

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Přeji příjemné poledne, případně i dobrou chuť, z plzeňské Home Monitoring arény, kde se v rámci semifinále DHL extraligy juniorů utká HC Plzeň 1929 proti HC Kometa Brno.

Extraliga juniorů jde do finiše! Jedná se o druhý zápas semifinálové série hrané na tři vítězné zápasy. V Brně se bude hrát ve čtvrtek a v pátek, na případné páté střetnutí by se série přesunula opět do Plzně v neděli. Vítěz této série postoupí do finále, ve kterém se utká buď s Třincem, nebo s Českými Budějovicemi, v sérii zatím vede Třinec 1:0.

Semifinále otevřel včerejší zápas v Plzni, ten lépe zvládli domácí Západočeši. Kometa sice byla aktivnějším celkem, ale zápas si prohrála hlavně vlastní nedisciplinovaností. Indiáni zvítězili 5:2 a v sérii tak vedou 1:0.

Neproduktivnějším hráčem domácích v play-off je zatím Matyáš Kantner, který má na kontě 14 bodů za 8 gólů a 6 asistencí (včera 1+1), nejlepším nahrávačem je se Filip Kokoška, má jich na kontě 10 (včera 0+2).

Největší bodový příspěvek Komety zatím zaznamenal Tomáš Havránek, jenž vstřelil 5 gólů a na 7 asistoval (včera 0+1), připsal si rovněž zkrat, na konci druhé třetiny neudržel nervy, plivl směrem k rozhodčímu a byl poslán do sprch. Jeho prohřešek bude řešit disciplární komise. Nejlepším nahrávačem týmu je se statistikou 1+8 Robert Havlát (včera bez bodu). V nedělním zápase se dařilo obránci Filipu Královi, který ke gólu přidal i asistenci.

Dokáží se dnes Západočeši výrazně k přiblížit k vysněnému finále, nebo se Kometa vzepře, zlepší kázeň a srovná stav série?

HC Plzeň 1929: Krasanovský (Zeman) – Kačena, Váchal, Kaňák, Sysel, Novák, Krystl, Pokorný – Kantner, Stráský, Hanzlík, Vavrička, Chalupa, Kodýtek, Kokoška, D. Roubal, Vracovský, Eret, Rubner

HC Kometa Brno: Dostál (Krček) – Sedláček, Furch, Král, Zábranský, Šnajnar, Mikyska, Kabelka – Havlát, Dvořák, Hasoň, Gajarský, Hroudný, Čejka, Horký, Mlynář, Dymáček, Kratochvíl, Ferda

Rozhodčí: Lacina, Petružálek – Rozlílek, Kokrment.

V sestavě Brna kvůli včerejšímu zkratu chybí nejproduktivnější hráč hostů Tomáš Havránek.

Hráči nám nastupují na ledovou plochu, utkání může za malou chvíli začít.

00:01

00:42
    Kometa začíná v tlaku. Zatím nepustila Plzeň ze třetiny, ale ani si nevypracovala šanci.

01:30
    Až teď se domácí dostali z pásma, ale kotouč na holích jim moc dlouho nevydržel.

02:29
    Střelu Gajarského Krasanovský kryje do náruče.

02:59
    Puk za brankou Krasanovského.

03:20
    Domácí chybovali v rozehrávce, ale Ferda jejich chybu nepotrestal, přihrávka jednoho hostů k němu neprošla.

03:53
    Teď už Ferda vystřelil, tvrdou ranou branku netrefil. Brno mělo ještě jednu střelu, Krasanovský kryje.

04:07
    Plzeň teď poprvé v útoku, ale obě rány domácích obránců hráči zblokovali. Na druhé straně musel zasahovat Krasanovský.

04:47
    Teď mu v klíně skončila i střela Zábranského, Brno zatím jasně aktivnější, obraz hry připomíná včerejšek.

05:37
    Při pokusu o rychlý protiútok se Brno dopustilo zakázaného uvolnění.

05:43
    Střelu Chalupy ihned po buly kryje Dostál.

05:57
    Obrovská chyba v obraně Komety! Vavřička obral o puk jednoho z obránců a byl sám před Dostálem. Udělal mu dlouho kličku, ale nedokázal zvednout puk, Dostál se roztáhnul na brankové čáře a kotouč vyrazil.

07:22
    O puk se dlouho bojovalo v rohu kluziště, nakonec ho má na holi Brno.

08:05
    Brněnský přechod do útoku zastavil ofsajd.

08:23
    Chalupa si sklepl kotouč z vzduchu tak šikovně, se se domácí dostali do situace 2 na 1. Přihrával Vracovskému, ale toho Dostál skvěle vychytal.

09:51
    Teď se hraje nahoru, dolu, ale bez střelby.

10:55
    Zdá se, že oba týmy začaly bránit poctivě a nepouštějí svého soupeře do šancí.

11:13
    To teď neplatilo po střele Kaňáka, jeho ránu tečoval Kodýtek jen těsně vedle branky hostí.

11:30
    Krystl pálil od modré, ale vedle branky.

11:59
    Další chyba v obraně Komety! Po chybné rozehrávce se k puku dostal Roubal, ale z mezikruží branku těsně minul. Do branky neprošla ani následná střela Vavřičky, Dostál ji má v lapačce.

12:53
    Kometa opět zatlačila Plzeň. Královo střela však branku netrefila.

12:59
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Sysel – 2 min., podražení).

13:36
    Po špatné přihrávce hostí jel sám na Dostála Chalupa! Zkusil to blafákem, ale opět se mu nepodařilo puk zvednout mimo dosah brankáře Komety.

14:21
    Domácí se znovu osvobozují. Kokoška dovezl puk až za branku.

14:49
    Plzeň znovu vyhazuje až k Dostálovi, k němu se rychle blížil Vracovský a tak radši Dostál ukryl puk do lapačky.

15:12
    Havlát se prokličkoval až před Krasanovského, ale jeho betony byly na zemi včas. Plzeň již v plném počtu.

16:26
    Hra je opět velmi neurovnaná, se spoustouch chybných přihrávek.

16:54
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Ale teď Plzeň vede! Puk se dostal k Lukáši Kaňákovi, který vystřelil od modré a jeho střela byla snad dvakrát tečovaná, Dostál nemohl zareagovat. Tečujícím hráčem byl MAREK RUBNER. Asistence: Lukáš Kaňák, Filip Kokoška.

17:09
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Horký – 2 min., podražení).

17:47
    Střela Vracovského zblokována, Plzeň nadále v pásmu.

18:05
    Po Kaňákově střele vedle uklidnil situaci Dostál, který puk ukryl pod svou lapačku.

18:12
    Střela Krystla také branku těsně netrefila.

18:48
    Ale teď se domácí z pásma sami vyhodili.

19:09

19:31
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Dymáček – 2 min., napadeníí). Vracovský nabídnul puk Kodýtkovi a ten byl faulován.

19:50
    Na zemi zůstal otřesený Gajarský, vylučovat se však nebude.

20:00

První třetina nabídnula hlavně tlak Komety, ze kterého si ale nevytvořila gól, ani větší šance. Naopak chybovala v obraně, chyby však domácí nepotrestali. Ovšem přesto vedou, po střele Kaňáka tečoval puk bránící obránce i Marek Rubner. Stav po první třetině je tedy 1:0 pro Plzeň.

Druhá třetina začne přibližně ve 13:16.

20:01

20:31
    Kaňák střílel od modré, před Dostálem clonil jeden z plzeňských, ale brněnský brankář přesto v klidu zasáhl.

20:36
    A vyrazil i střelu Rubnera ihned po buli a hosté vyhazují.

21:18
    Kokoška hledal přihrávkou Rubnera, hostující obránce bruslí přihrávku málem srazil do vlastní branky! Dostál stihl zareagovat.

21:31

22:28
    Kometa opět domácí tlačí, Západočeši vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

23:12
    A ještě jedno po nevydařeném zpracování Vracovského.

23:39
    Kodýtek se proháčkoval až před Dostála, snažil se zasunout puk mezi betony, neúspěšně.

23:53
    Střela Chalupy Dostálovi vypadla, ale na druhý pokus puk zkrotil.

24:29
    Chalupa se dostal před Dostála, ale brankář Komety pokryl jeho střelu a následný velký závar před brankou hostů vyřešili obránci.

25:27
    Zakázané uvolnění Komety.

25:47
    Kantner si najel z levé strany a zkusil pozornost Dostála, jeho betony puk vyrazily a hosté znovu vyhazují na zakázané uvolnění. Domácí jsou teď aktivnější.

26:31
    Střela Čejky z mezikruží skončila vedle branky Krasanovského.

27:49
    Ránu Zábranského tečoval Hroudný tesně před brankou až do ochranné sítě.

28:09
    Přechod do útočného pásma teď vyřešili Západočeši skvěle! Kodýtek si nabruslil na modrou, dostal přihrávku a Plzeň jela ve 2 proti samotnému obránci. Kodýtek přihrával Vracovskému, ale Dostál se stačil přesunout.

29:01
    Novák střelou z levého kruhu orazítkoval brankovou konstukci!

29:44
    Vavřička střílel od modré, před brankou byli dva jeho spoluhráči, ale Dostál naštěstí pro hosty puk udržel. Plzeň je teď jasně lepší.

30:38
    Hanzlík dostal puk do jízdy, tak to zkusil z pravého kruhu tvrdou ranou. Dostálova lapačka však byla připravena.

31:11
    Kodýtek přihrával úplně volnému Kantnerovi, ale puk mu přeskočil hokejku.

31:41
    Po dlouhé době se dopředu dostalo Brno, ale střela Horkého branku netrefila. Následně Plzeň vyhodila kotouč přes všechny čáry.

32:35
    Plzeň hodně napadá, což dělá hostům v rozehrávce velký problém.

33:34
    Domácí dlouho drželi puk v útočném pásmu, nicméně hráči Komety ji dobře dostupovali. Další útočnou akci Plzně zastavil ofsajd.

34:12
    Brno opět propadlo v obraně! Ujel Kodýtek s Vracovským, první jmenovaný situaci řešil střelou, ale jeho dobrou ránu Dostál vyrazil.

34:54
    Ke dvěma střelám z dobré se teď dostali Hroudný a Čejka! Krasanovský ale první vyrazil, druhou ukryl ve své náruči.

35:34
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Chalupa – 2 min., podražení).

35:59
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brno využívá přesilovku! Po velkém závaru před plzeňskou brankou, který ještě gólem neskončil, si puk vzal FILIP KRÁL a od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě, i brankáře Krasanovského. Asistence: Libor Zábranský, Adam Gajarský.

37:10
    U mantinelu zůstává na ledě dohraný Sysel, rozhodčí nevylučují.

37:23
    Střelu Čejky Krasanovský bez problému chytá do své výstroje.

37:32
    Po buly ujel po levé straně Eret, ale byl tísněn, tak vystřelil a jeho pokus Dostál lapil.

37:36
    Hned po buly se do puku opřel Kaňák, ale rána mu nesedla a puk v klidu chytil Dostál.

38:17
    Král střílel od modré, naštěstí pro domácí puk nikdo netečoval a Krasanovský chytá.

38:44
    Vracovský pálil rovněž od modré, jeho střelu zblokoval jeden z hostů a puk pomalu doklouzal k Dostálovi.

39:30
    Krásnou přihrávku dostal Kantner, jehu střelu zápěstím vyrazil skvělý Dostál, přesunul se i proti dorážce Hanzlíka a podržel teď Brno!

40:00

Ve druhé třetině byla lepším celkem Plzeň, ale paradoxně jsme viděli jediný gól na straně Brna. V přesilovce se po závaru dostal k puku Král a srovnal průběžný stav na 1:1.

Třetí třetina začne přibližně ve 14:03.

40:01

40:49
    Kometa začíná v tlaku, teď už je ale na puku Plzeň a tlačí se dopředu.

41:09
    Na levé straně se před branku cpal Kodýtek, ale hosté o kotouč připravili.

41:56
    V útoku opět Kometa, ale všechny pokusí domácí zblokovali.

42:23
    Gajarský se dostal za hráče Plzně, ale ti mu v poslední chvilce nadzdvyhli hokejku.

43:19
    Teď Plzeň roztočila kolotoč a po zásluze vede! Kaňák ještě přihrávku z nadějné pozice nezpracoval. Ale k puku se dostal Vavřička, který krásnou přihrávkou našel DAVIDA ROUBALA, který uklidil puk do sítě. Asistence: Jakub Vavřička, Vlastimil Kačena.

43:43
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Novák – 2 min., nedovolené bránění).

44:06
    Plzeň blokuje střelu a vyhazuje.

44:52
    Brno teď mělo velké šance! Několik střel měl Filip Král, ale plzeňská obrana v čele s Krasanovským zatím odolává.

45:22
    Na poslední chvíli teď přistoupil ke Gajarskému Kaňák, jinak by mohlo být srovnáno, Gajarský by střílel do prázdné branky.

45:43

46:42
    Střela Kačeny skončila vysoko nad brankou hostů.

47:34
    Zmatků v obraně domácích mohl využít Kratochvíl, ale o puk brzy přišel.

47:51
    Na druhé straně skončila střela Kokošky nad brankou Dostála.

48:22
    Král se teď krásně proháčkoval přes tři bránící protihráče, zastavil ho až ten poslední. Brno se snaží o vyrovnání.

49:59
    Plzeň se ale teď drží v útočném pásmu, čas Brnu utíká velmi rychle.

50:17
    Mohlo být srovnáno! Přechod do útočného pásma na sebe vzal Havlát, posunul puk na Gajarského, ten trefil Krasanovského do masky, ale plzeňský gólman situaci zvládl a odražený puk, který se pomalu klouzal do branky, lapačkou zastavil.

51:10
    Z dálky to zkoušel Kokoška a Krystl, ani jeden na Dostála nevyzrál.

51:33
    Rozehrávka se Plzni nepovedla, skončila zakázaným uvolněním.

51:38
    Sražené nahození Furcha skončio v ochranné síti.

52:01
    Chalupa se prokličkoval až před Dostála, vracel puk Rubnerovi, ten ho ale nezpracoval.

52:57
    Plzeň se drží v pásmu. Hosté jsou pod tlakem,

53:42
    Kantnerova přihrávka naštěstí pro hosty nenašla dobře postaveného Vracovského.

54:05
    Střelu Vracovského Dostál vyráží.

54:22
    A ještě jednou Vracovský, tentokrát byla jeho rána sražená.

55:18
    Brno teď sevřelo domácí v pásmu a můžeme začínat od znova! Furch střílel od modré čáry a jeho střelu tečoval TOMÁŠ MLYNÁŘ mezi betony Krasanovskýého. Asistence: Michal Furch

55:49
    Kometa pokračuje v tlaku, v rychlém sledu dvě zakázané uvolnění domácích.

55:58
    Havlát obkroužil branku a snažil se natlačit puk za Krasanovského. To se mu nepovedlo a Brno nedotlačilo puk do branky ani z následných dorážek.

56:25
    Na druhé straně objel branku Kantner, ale přihrávkou nikho ze spoluhráčů nenašel.

56:39
    Naštěstí pro Plzeň teď Gajarský ve vyložené příležitosti kotouč minul.

56:59
    Oddechový čas pro domácí.

57:31
    Brno pokračuje v aktivitě, domácí se nemohou dostat z pásma.

57:50
    To se jim povedlo až teď, ale o kotouč rychle přišli.

58:28
    Teď se přeci jen Plzeň dostala do útoku. Střelu Kodýtka z mezikruží Dostál s menšími problémy udržel ve své výstroji.

58:59
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Krasanovský – 2 min., podražení). Gajarský mířil sám na branku, ale k puku měl blíže Krasanovský, který proti Gajarskému vystartoval, ale při zákroku brněnského hráče podrazil. Plzeňská střídačka se zlobí, ale k ničemu. Trest odpyká Jakub Sysel.

59:29
    Tlak Komety zastavuje postavení Gajarského v brankovišti.

59:46
    Nahození Komety kryje Krasanovský v lapačce.

59:52
    Plzeň ustála velký tlak Komety i závar před brankou, Krasanovský vyrazil špičkou betonu střelu Havláta.

60:00

Zápas nenašel po šedesáti minutách vítěze, a tak rozhodne desetiminutové prodloužení, případně samostatné nájezdy.
    Ve třetí třetině jsme viděli celkem dvě branky. Do vedení poslal Plzeň Roubal, ale pět minut před koncem vyrovnal jemnou tečí Mlynář.

Prodloužení se bude hrát 3 na 3, uvidíme tedy pravděpodobně spoustu šancí.

60:01

60:01
    Kometa má ještě minutu přesilovou hru.

60:27
    Plzeň vyhazuje.

60:53
    Kometa využívá přesilovku a srovnává stav série na 1:1! Zábranský nabil FILIPU KRÁLOVI a ten ranou o levou tyč svým druhým gólem v zápase, celkovým už čtvrtým bodem v sérii rozhoduje prodloužení. Asistence: Libor Zábranský, Tomáš Mlynář

Kometa vítězí ve druhm zápase semifinálové série v Plzni 3:2 po prodloužení a srovnává tak stav série na 1:1! V prodloužení mělo Brno ještě výhodu přesilovky ze třetí třetiny a tu využil přesnou ránou Filip Král, pro kterého to byl už druhý gól v zápase. (14:43:05)

Matěj Vybíral

Branky a nahrávky: 17. Rubner (Kaňák, Kokoška), 44. Roubal (Vavřička, Kačena) – 36. Král (Zábranský, Gajarský), 56. Mlynář (Furch), 61. Král (Zábranský, Mlynář)

Rozhodčí: Lacina, Petružálek – Rozlílek, Kokrment