Toronto – Boston 4:2 (kon.) | Detroit – Buffalo 1:2 (kon.) | Nashville – Arizona 3:1 (kon.)
Dallas – San Jose 1:0 (kon.) | Edmonton – Los Angeles 2:0 (kon.)
Toronto Maple Leafs
4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Boston Bruins
Úterý 21.03.2017, 00:30 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Ode mě je to již vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek úterní noci! (03:36:31)

Dnešní utkání sledovalo 19 347 diváků.

Je za námi utkání mezi Maple Leafs a Bruins. Z vítězství 4:2 se mohou radovat hráči domácího celku, kteří si tak zapisují do tabulky Atlantické divize velmi cenné 2 body. Utkání rozhodl v 59. minutě při přesilové hře Tyler Bozak. Torontu se poté dvakrát podařilo skórovat do prázdné branky a zvýšit tak vedení na 4:1. Deset vteřin před koncem ještě snižoval na konečných 4:2 Dominic Moore.

59:50 Dominic MOORE - 4:2

59:50
    Bruins právě vstřelili branku!
    Boston ještě snižuje! Acciariho střelu Andersen vyrazil jen k DOMINICU MOOREOVI, který následnou bekhendovou dorážku uklidil za záda brankáře Toronta. Asistence: Noel Acciari.
    59:09 Nazem KADRI - 4:1

59:09
    Toronto právě vstřelilo branku!
    4:1 pro domácí! Ze středního pásma trefuje prázdnou branku NAZEM KADRI. Asistence: Connor Brown, Roman Polák.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!

58:58
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se bude po levé ruce Andersena.

58:52
    Tuuka Rask znovu na střídačce, Boston to ještě zkusí v šesti!

58:47
    Oddechový čas pro hosty.
    58:47 William NYLANDER - 3:1

58:47
    Zdá se, že je rozhodnuto! Krugova střela od modré byla zblokována Matthewsem, k puku se dostal WILLIAM NYLANDER, který následně trefuje prázdnou branku. Asistence: Auston Matthews.

58:20
    Rask na střídačce, Boston v šesti!
    58:03 Tyler BOZAK - 2:1

58:03
    Maple Leafs jdou do vedení! Krásnou přesilovkovou kombinaci zakončuje TYLER BOZAK, pro kterého to je sedmnáctá branka sezony. Asistence: James van Riemsdyk, Nikita Zajcev.

57:51
    Skvělý Rask, který nyní vychytal dorážku Bozaka!

57:06
    Bozak a Bergeron na vhazování po levé ruce Tuuky Raska.

57:06
    Necelé tři minuty do konce třetí třetiny a přesilová hra pro domácí! Dokáží ji zhodnotit?

57:06
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Dominic Moore – 2 min., nedovolené bránění).

56:44
    Krug jen odevzdává puk soupeři a odchází střídat, stejně tak jeho spoluhráči.

56:08
    Jejich rozehrávka však končí zakázaným vhazováním, a tak se vhazuje v obranném pásmu domácího celku.

56:02
    Polák s Hunwickem rozjíždí další akci domácích.

54:09
    V Air Canada Centre právě probíhá reklamní přestávka.
    Na střelecké pokusy 29:24 pro Bruins.

54:09
    Andersen musel být nyní na pozoru! Před jeho brankou nebezpečně dotírali Dominic Moore a Riley Nash. Brankář Maple Leafs však obstál a skóre se stále němění.

53:36
    Carlo s pukem v obranné zóně Bostonu čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.

52:39
    Marchandova nepřesná přihrávka na Kruga, hosté však zůstávají u kotouče.

52:23
    Po další z reklamních přestávek se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

52:23
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Matt Martin – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Zdeno Chára – 2 min., krosček).

52:12
    Polák s kotoučem za Andersonovou brankou.

51:23
    Rozhodčí pískají zakázané uvolnění Bostonu, vhazovat se tak bude v jeho obranné třetině.

50:59
    Komarov nabil Connoru Browna, jehož střela však byla zblokována.

50:22
    Třiadvacátý zákrok pro Tuuku Raska po individuální akci van Riemsdyka.

50:13
    Zakázané uvolnění domácích.

49:15
    Bruins se drží v útočném pásmu.

48:45
    Bekhend Dominica Moora z mezikruží, Andersen kryje.

48:09
    Z první to zkoušel Kevan Miller, ale minul branku.

47:46
    Vhazování ve středním pásmu.

47:46
    Hra přerušena. Po Marchandově akci zůstal na ledě chvíli ležet po střetu s Bergeronem brankář domácích Andersen. Zdá se být ale v pořádku.

47:15
    McQuaidova nepříjemná střela, Andersen vyráží.

47:07
    Na střely momentálně aktivnější Bruins (24:23).

47:07
    Nyní to už vypadalo zajímavěji. Vatrano nejprve v dobré pozici minul. K další střele se dostal ještě Kevan Miller, ale jeho pokus byl zblokován bývalým útočníkem Tampy Brianem Boylem. Po reklamní přestávce se bude vhazovat v obranné zóně Maple Leafs.

46:37
    Spoonerova střela od modré Andersena nepřekvapila.

45:07
    A právě Hyman vyzkoušel Raskovu pozornost z pravého kruhu pro vhazování. Brankář Bruins byl však na svém místě.

44:56
    Hyman rozjíždí další útok domácích.

43:45
    Bozak a Bergeron v dalším souboji na vhazování po pravici domácího brankáře.

43:26
    Boston se provinil zakázaným uvolněním, další vhazování tak proběhne v jeho obranném pásmu.

43:07
    Po dalším ofsajdu hostů se bude znovu vhazovat v neutrální zóně.

42:20
    Útočná akce Bruins končí postavením mimo hru.

42:03
    Van Riemsdykova střela končí vedle Raskovy branky.

41:03
    Střela Matta Beleskeyho končí v rukavici Frederika Andersena, vhazovat se bude po pravici brankáře Toronta.

40:09
    Po vyhraném vhazování ihned pálil Zajcev. Rask vyrazil kotouč pravým betonem mimo.

40:06
    Zakázané uvolnění Bostonu.

40:01

Od začátku třetí třetiny nás dělí již jen několik okamžiků!

Trestné minuty: 4 – 6

I druhá třetina utkání mezi Maple Leafs a Bruins je již minulostí. Branku jsme v ní žádnou neviděli a tak se skóre nemění.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:57
    Tak ještě jedno vhazování ve druhé dvacetiminutovce. Po Pastrňákově pokusu totiž puk skončil v ochranné síti.

39:16
    Carlova střela od modré, Andersen připraven.

39:02
    Přihrávka rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

37:25
    Chárova střela od modré zamířila vedle Andersenovu branku.

37:05
    Maple Leafs vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

36:10
    Na druhé straně střílel Krejčí, ale jeho střelu zblokoval jeden z bránících hráčů.

35:38
    Střela Connora Browna zblokována Backesem.

35:01
    Zakázané uvolnění Bostonu se nepíská, Carrick musí hrát kotouč.

34:14
    Na střely nyní aktivnější Maple Leafs (21:19).

34:14
    Van Riemsdykova střela zblokována Carloem do ochranné sítě. Po další reklamní přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Bruins.

33:45
    Andersen má puk pod kontrolou, vhazovat se bude po jeho pravici.

33:15
    K puku se však dostali znovu domácí, následná střela Nylandera však šla nad Raskovu branku.

32:55
    Krejčí vyváží puk z obranného pásma svého týmu.

31:53
    Gardinerovo nahození končí v lapačce Tuuky Raska. Vhazování po pravici brankáře Bruins.

31:07
    Polákova střela od modré mimo Raskovu branku.

30:44
    Na druhé straně dobrý zákrok od Frederika Andersena! Krug nabral rychlost, dával puk před branku, kde ho tečoval Acciari. Dánský brankář ve službách Maple Leafs však byl na svém místě.

30:34
    Po další z reklamních přestávek se bude vhazovat v obranném pásmu hostů.

30:34
    Výborný Tuuka Rask! Do skvělé příležitosti se dostal po van Riemsdykově přihrávce Matt Hunwick, ale finský brankář nyní podržel svůj tým.

30:02
    Hunwickova střela od modré, Rask jen vyráží.

29:55
    Rask přerušuje hru, vhazovat se bude v obranné zóně hostů.

29:37
    Morgan Rielly zastaven za brankou Raska jedním z hráčů Bostonu.

28:28
    Crárova prudká rána od modré byla zblokována, Andersen zasahovat nemusel.

27:39
    Moore zkoušel prostrčit na Rielyho Nashe, ale byl neúspěšný.

27:30
    Na střelecké pokusy ve druhé třetině 8:4 pro Boston, celkově 16:15.

27:30
    Marnerova střela z levého kruhu pro vhazování, Rask připraven. Po reklamní přestávce se bude vhazovat po levici bostonského brankáře.

26:42
    Obranná dvojice Hunwick – Polák zakládá útočnou akci domácích.

26:20

25:21
    Krugova střela, Andersen znovu vyráží.

24:26
    Spoonerův pokus, Andersen vyráží.

24:20
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Nikita Zajcev – 2 min., krosček).

24:20
    Marchand na Bergerona, střela druhého jmenovaného končí v rukavici Frederika Andersena.

23:57
    Puk opustil hrací plochu, vhazování po pravici Tuuky Raska.

23:29
    Sošnikov zblokoval střelu Toreyho Kruga mimo hrací plochu. Vhazovat se bude znovu v obranném pásmu Maple Leafs.

23:24
    A další zákrok domácího brankáře, tentokrát střílel Dominic Moore.

23:15
    Andersen vyráží střelu Colina Millera od modré.

22:17
    Zakázané uvolnění Bostonu, vhazovat se bude v jeho obranném pásmu, konkrétně po pravici Tuuky Raska.

21:22
    Beleskeyho bekhend mimo Andersonovu branku.

21:02
    Morgan Rielly zakládá útočnou akci Toronta.

20:28
    Bergeron přes Gardinera neprošel, hrát mohou domácí.

20:01

Oba týmy jsou zpět na ledové ploše Air Canada Centre druhá třetina tak za malou chvíli začne!

Statistiky po první třetině:

Střely na branku: 11 – 8
    Zblokované střely: 2 – 2
    Hity: 6 – 9
    Využité přesilové hry: 0/2 – 0/0
    Trestné minuty: 2 – 6

Je za námi první dvacetiminutovka utkání mezi Maple Leafs a Bruins. Viděli jsme v ní po jedné brance na obou stranách. Skóre nejprve otevřel v 8. minutě člen prvního útoku Bostonu David Backes. Na začátku 15. minuty srovnával svou šestou brankou v sezoně obránce domácích Morgan Rielly. Oba týmy tak odchází do šaten za stavu 1:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:57
    Puk ve středním pásmu, v první třetině se již nic nestane.

19:37
    Další vhazování po levici Frederika Andersena.

19:35
    Hra přerušena – Matt Martin nemohl odbruslit na střídačku svého týmu kvůli problému s pravou bruslí.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první periody.

18:41

18:23
    Matthewsova střela z mezikruží, Rask vyráží.

17:59
    Další zákrok Tuuky Raska, který má po pokusu Marnera kotouč v náručí.

17:47
    Hosté jsou ve čtyřech!

17:38
    Riellyho střela, Rask vyráží.

17:01
    Rielly musel pro kotouč do středního pásma.

16:41
    Přesilová hra 5 na 3 pro Maple Leafs! Vhazuje se po levici Raska.

16:41
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Patrice Bergeron – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

15:47
    Komarov a Bergeron na vhazování po pravici Tuuky Raska.

15:47
    Na střelecké pokusy zatím 8:7 pro Bruins.
    Po reklamní přestávce si zahrají přesilovou hru domácí.

15:47
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Kevan Miller – 2 min., vysoká hůl).

15:09
    Pokus Rileyho Nashe zastavil skvělým zákrokem Frederik Andersen!
    14:07 Morgan RIELLY - 1:1

14:07
    Je srovnáno! Výborná bekhendová přihrávka Marnera našla před brankou adresáta v podobě MORGANA RIELLYHO, který zasunul puk za Raska. Asistence: Mitchell Marner, James van Riemsdyk.

13:54
    Van Riemsdyk zavezl puk do útočného pásma Maple Leafs.

12:58
    Po zakázaném uvolnění Toronta se vhazuje po pravici brankáře Andersena.

12:48
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

12:44
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Nikita Sošnikov – 2 min., vražení na hrazení).
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Patrice Bergeron – 2 min., hrubost).

12:44
    Bergeron sražen u mantinelu Sošnikovem.

12:24

12:08
    Krejčího střela od modré zblokována Carrickem.

11:13
    Rána Jamese van Riemsdyka, Rask má kotouč v náručí. Vhazovat se bude po pravici finského brankáře.

11:03
    Hunwick čeká s pukem u vlastní branky až jeho spoluhráči dostřídají.

10:27
    Matthewsova střela nad Raskovu branku.

10:17
    Matthews dobře přihrával na Poláka, Rask si připisuje důležitý zákrok!

10:02
    Polovina první třetiny za námi. Bruins vedou v Torontu díky trefě Davida Backese 1:0. Na střelecké pokusy 5:1 (také) pro Bruins.

10:02
    Nyní se přechod do útočného pásma nepovedl domácím. Po další reklamní přestávce se tak bude znovu vhazovat v neutrální zóně.

09:38
    Bruins se dostali do postavení mimo hru, další vhazování tak proběhne ve středním pásmu.

09:14
    Kotouč skončil na střídačce Toronta, vhazovat se bude po pravici Andersena.

08:48
    Spooner se snažil najít Vatrana, ale neuspěl.

08:02
    Vhazování v obranném pásmu Toronta.
    07:25 David BACKES - 0:1

07:25
    Boston se ujímá vedení! Marchand projel do útočného pásma, poté našel chytrou přihrávkou od mantinelu volného DAVIDA BACKESE, jenž prostřelil Andersena a vstřelil tak svou šestnáctou branku sezony. Asistence: Brad Marchand.

07:14
    Zajcevova střela vedle Raskovu branku.

07:10
    Nepřesná rozehrávka Bruins, píská se icing.

07:02
    Kadri a Bergeron na vhazování po levici Tuuky Raska.

07:02
    Na střelecké pokusy zatím 3:1 pro Boston.

07:02
    První zákrok Tuuky Raska. Jeho pozornost vyzkoušel z levého kruhu pro vhazování Connor Brown. Finský brankář ve službách Bostonu přerušil hru a následuje první reklamní přestávka.

06:16
    Matt Martin se s kotoučem daleko nedostal. Hrají znovu hosté.

05:08
    Střela Brandona Carla, Andersen vyráží betonem.

04:30
    Střela Williama Nylandera míjí Raskovu branku. Gólman Bostonu tak stále čeká na svůj první zákrok.

04:13
    Hra vysokou holí, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

04:05
    Krug zblokoval holí Komarovovu střelu, Rask tak zasahovat nemusel.

03:28
    Sošnikov si nerozměl s Martinem, zaútočit mohou nyní Bruins.

02:14
    Andersen vytěsnil střelu Colina Millerra do ochranné sítě, vhazovat se bude v obranném pásmu Maple Leafs.

01:46
    Střela Nikity Zajceva minula Raskovu branku.

01:13
    Nepřesná rozehrávka Bostonu, ke kotouči se tak dostávají domácí.

00:35
    Bruins se opět proviňují zakázaným uvolněním, vhazování po pravici Tuuky Raska.

00:28
    Zakázané uvolnění hostů, vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.

00:18
    Střela Toreyho Kruga mimo Andersenovu branku.

00:05
    Úvodní buly pro Boston.

00:01

Nyní je již vše připraveno. Na úvodní vhazování se staví Nazem Kadri a Patrice Bergeron, utkání mezi Torontem Maple Leafs a Bostonem Bruins může začít!

Oba týmy právě nastupují na ledovou plochu Air Canada Centre. Následovat bude americká a kanadská státní hymna.

Jak již bylo zmíněno, dnes jde o velmi důležité utkání, jelikož oba týmy dělí pouhé 3 body! Čeká nás tak velmi atraktivní hokej, který bude jistě diváka bavit.

Z:56 V:33 P:17 OG:123 PR:2,32 ÚS(%):91,2 SO:6

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly (A), C. Carrick, Gardiner, N. Zajcev, Hunwick, R. Polák – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Marner – Komarov (A), Kadri, Co. Brown – Hyman, Matthews, W. Nylander – M. Martin, Boyle, Sošnikov.

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára (C), Carlo, Krug, McQuaid, C. Miller, K. Miller – Marchand, Bergeron (A), Backes – Beleskey, Krejčí (A), Pastrňák – Vatrano, Spooner, Stafford – Acciari, D. Moore, Riley Nash.

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Justin St. Pierre – Scott Driscoll, Brad Kovachik.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Zajímavosti

Brankář Maple Leafs Frederik Andersen má z posledních šesti zápasů úspěšnost 93,9% a průměr obdržených branek 2,02. V tomto sledovaném období vychytal svému týmu 4 výhry.

Dvacetiletý útočník Toronta William Nylander bodoval v sedmi utkáních za sebou, ve kterých si připsal 7 kanadských bodů – 1 gól, 6 asistencí.

Nejproduktivnější hráč Bruins Brad Marchand má z posledních šesti zápasů 12 kanadských bodů – 8 branek a 4 asistence.

Od té doby, co převzal Bruins Bruce Cassidy, tak jeho svěřenci dokázali vyhrát 12 ze 16 zápasů.

Toronto Maple Leafs – Boston Bruins 4:1

Bruins se nachází na 3. místě v Atlantické divizi. Na svém kontě mají 82 bodů, tedy o 3 více, než-li jejich dnešní soupeř.
    Z posledních deseti zápasů dokázali svěřenci Bruce Cassidyho vyhrát sedmkrát. V minulém utkání však nestačili na Edmonton Oilers (prohra 7:4). Branky Bruins vstřelili David Pastrňák, Brad Marchand, Dominic Moore a David Krejčí. Do branky se nejprve postavil Tuuka Rask, kterého však v 23. minutě po pěti obdržených brankách vystřídal Anton Chudobin.
    Bostonu zbývá do konce základní části odehrát 11 zápasů – 8 doma, 3 venku.