Toronto – Boston 4:2 (kon.) | Detroit – Buffalo 1:2 (kon.) | Nashville – Arizona 3:1 (kon.)
Dallas – San Jose 1:0 (kon.) | Edmonton – Los Angeles 2:0 (kon.)
Detroit Red Wings
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Buffalo Sabres
Úterý 21.03.2017, 00:30 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Detroit Red Wings a Buffalo Sabres.

Buffalo Sabres z posledních pěti zápasů vyhrálo dva. Poradilo si s Columbusem Blue Jackets 5:3 a v nájezdech s Anaheimem Ducks 2:1. Tým nestačil na Columbus Blues Jackets 3:4, San Jose Sharks 1:4 a Los Angeles Kings 0:2.

Detroit Red Wings z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Chicagem Blackhawks 4:2, v nájezdech s Arizonou Coyotes 5:4 a Coloradem Avalanche 5:1. Nestačil na New York Rangers 1:4 a Colorado Avalanche 1:3.

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – DeKeyser, Jensen, Green, Kronwall, Russo, Ouellet – Tatar, Zetterberg, Nyquist – Athanasiou, D. Larkin, Abdelkader – Mantha, Nielsen, Sheahan – Nosek, Glendening, D. Miller.

Buffalo Sabres: Lehner (A. Nilsson) – Gorges, Ristolainen, Bogosian, Austin, McCabe, C. Nelson – E. Kane, R. O'Reilly, B. Gionta – Moulson, Eichel, Reinhart – M. Foligno, Rodrigues, Fasching – Ennis, Girgensons, Deslauriers..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Za malý moment zápas začne.

00:01

00:15
    Zápas začíná, sledujeme tvrdý duel od první minuty, ani jeden tým nedává soupeři útočné pásmo bez řádného boje.

00:43
    Jack Eichel se probojoval do zakončení, jeho pokus byl však zablokovaný, a tak nemusel český brankář ve službách Red Wings zasahovat.

01:34
    Frans Nielsen se pokoušel probojovat v útočném pásmu pro kotouč, ale nepodařilo se mu to, a tak hrají hosté z Buffala.

02:03
    Matt Moulson vedl útočnou akci Sabres, ale do zakončení se nedokázal dostat přes dobrou hru domácí obrany.

02:50
    Robin Lehner kryje kotouč po střele jednoho z domácích hráčů. Hra je tak přerušena, vhazovat se bude před brankou Buffala.

03:10
    Hostující celek se snaží hrát aktivně, ale nemůže se probojovat do výraznější šance. Obrana Detroitu hraje zodpovědně.

03:40
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden tým nemůže na delší dobu vybojovat převahu v útočném pásmu.

04:15
    Střelecky je zápas vyrovnaný, oba celky vystřelili na branku soupeře jednou.

04:32
    Po zakázaném uvolnění hostujícího celku se bude vhazovat před brankou Robina Lehrera. Ten však nemusel čelit střele, neboť jeho tým vyhrál buly.

05:11
    Zach Bogosian hledal přihrávkou z obranného do útočného pásma najetého spoluhráče, ten se však ke kotouči probojovat nedokázal. Hrají tedy domácí hokejisté.

06:00
    Domácí mají kotouč za svou brankou, snaží se rychle přejít do útočné fáze, to se jim ovšem nedaří, neboť Buffalo hraje velmi dobře ve střední zóně.

06:42
    Justin Abdelkader nedokázal překonat střední pásmo, a tak musel vracet hru ke své brance.

06:50
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jack Eichel – 2 min., vysoká hůl).

07:12
    Domácí hokejisté, kteří hrají přesilovou hru se nemohou probojovat stabilněji do útočného pásma. Hosté se braní velmi dobře.

08:00
    Mike Green se dostal do zakončení, jeho rána od modré čáry byla zablokovaná ještě dříve než musel zasahovat brankář Robin Lehner.

08:25
    Detroit je v útočném pásmu, snaží se něco vymyslet, zatím však marně.

08:50

09:03
    Tomáš Tatar dobře vystřelil, jeho rána z první končí v náruči brankáře hostujícího celku. Vhazovat se bude před brankou Lehnera.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině.

10:30
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Mike Green – 2 min., hákování).

10:46
    Nyní mají k dispozici přesilovou hru hosté, kteří se snaží něco vymyslet před brankou soupeře.

10:59
    Sabres právě vstřelili branku!
    Hostující celek vyžívá přesilovou hru a dostává se do vedení v tomto zápase. Po pěkné a rychlé kombinaci se do zakončení dostal JACK EICHEL, který dokázal vyslat střelu mimo dosah českého brankáře. Petr Mrázek se mohl za kotoučem jen smutně otočit. Asistence:Ryan O'Reilly a Rasmus Ristolainen.
    10:59 Jack EICHEL - 0:1

12:17
    Hostující celek pokračuje v aktivní hře i po vstřelené brance a snaží se co nejrychleji navýšit své vedení.

12:28
    Vhazovat se bude před brankou Sabres. Hosté ale vyhráli souboj o puk, a tak se směr hry velmi rychle otočil.

13:00
    Henrik Zetterberg se probojoval do dobré střelecké pozice, ale nedokázal přesněji zakončit. Jeho rána končí vysoko nad brankou. Nechybělo mnoho a domácí si vytvořili velkou střeleckou pozici.

13:40
    Petr Mrázek výborně dokázal zastavit střeleckou akci soupeře, hostující celek sice hraje dobře a aktivně, ale nyní naráží na pozorného brankáře Red Wings.

14:10
    2:8, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku, hostující celek je střelecky jednoznačně aktivnější, jeho převaha je také patrná na skóre.

14:45
    Dylan Larkin vedl akci domácích hokejistů, ale do výraznější střelecké pozice se neprobojoval. Jeho pokus byl zablokovaný.

15:21
    Sledujeme rychlý hokej, domácí nyní zlepšili svou hru, hrají aktivněji, s čímž mají hráči Sabres velké problémy.

15:49
    Tomáš Tatar se krásně uvolnil na útočné modré, dostal přihrávku, ale jeho pokus byl zablokovaný prvním hráčem, který stál před domácím útočníkem.

16:44
    Hostující celek se celkem snadno dostal do útočného pásma, kde kombinuje a snaží se něco vymyslet. Zatím však marně.

17:09
    Dostáváme se do finální fáze první třetině, hosté stále vedou o jednu branku, ale domácí celek zlepšil svou hru zejména před vlastní brankou, což znamená, že Sabres mají podstatně méně prostoru na kombinační hru.

17:40
    Dlouhou dobu se nyní hraje bez přerušení, Petr Mrázek vyjel za svou branku, aby rozehrál kotouč a pomohl tak spoluhráčům.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:33
    Zkušený Henrik Zetterberg kombinuje se svými spoluhráči v útočném pásmu, domácí se do výraznější střelecké pozice nedostali.

19:00
    Hlasatel právě oznámil poslední minutu hry v první třetině.

19:30
    Frans Nielsen ani jeho kolega nedokázali vyslat kotouč přes beton ležícího brankáře Robina Lehnera. Hostující gólman si připisuje výborný zákrok, ke kterému mu pomohlo také štěstí.

19:33
    Vhazovat se bude před brankou Sabres.

19:50
    Už se nic nestane, první dějství se v poklidném tempu dohrává.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Jack Eichel se prosadil v první třetině, a tak díky jeho brance vedou hosté z Buffala o jeden gól. Domácí se snaží, ale nemohou si vytvořit vylouženou střeleckou pozici.

20:01

20:47
    Detroit se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

21:17
    Domácí hokejisté se snaží co nejrychleji vyrovnat, jejich kombinace však není tak přesná, tak by potřebovali. Obrana Buffala hraje zodpovědně.

21:40
    Sabres bojují o kotouč v útočném pásmu, ale nemohou se probojovat do výraznější střelecké pozice.

22:12
    Nick Jensen vystřelil od modré čáry, jako obránce poslal kotouč před branku na teč. Tam ale nebyl nikdo z jeho kolegů, kdo by mohl usměrnit kotouč za brankovou čáru.

23:00
    Tři minuty hry jsou ze druhé třetiny pryč, sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nyní nikam nežene. K vidění je klidnější pasáž hry.

23:33
    Rasmus Ristolainen vypálil od modré čáry, jeho pokus byl možná ještě někým tečovaný, a tak ale dokázal brankář Red Wings zasáhnout.

23:43
    Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme rychlý hokej, který se musí divákům líbit. Více důvodů ke spokojenosti mají fanoušci Sabres, jejichž oblíbenci vedou o jednu branku.

24:46
    Zemgus Girgensons se zkoušel probojovat do útočného pásma, přes dobrý defenzivní blok domácích se mu to nepodařilo.

25:10
    Domácí hokejisté se po rychlé předávce kotouče dostali do útočného pásma, zakončení však neproběhlo podle představ. Následně se hosté propracovali jen k icingu.

26:00
    Detroit je nyní aktivnější, Riley Sheahan se dostal ke střele z dobré pozice, ale hostující brankář Robin Lehner kryje jeho dobrý pokus.

26:34
    Matt Moulson měl hodně prostoru před brankou, jeho počin výborně vystihl brankář Mrázek, který vychytal hostujícího hráče ve vyložené střelecké pozici.

26:58
    Hra je po zákroku brankáře Sabres přerušena, následovat bude komerční přestávka.

27:04
    Střelecky jsou aktivnější hosté, v tomto ohledu vedou 18:8. Domácí se ale snaží a hrají podstatně aktivněji než v první dvacetiminutovce.

27:47
    Nick Jensen vybojoval kotouč za vlastní brankou a zkoušel rychlým pasem najít najetého spoluhráče, přihrávka však postrádala přesnost.

28:42
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Tomáš Tatar – 2 min., podražení).

28:59
    Buffalo velmi rychle proměňuje přesilovou hru, a tak hostující celek vede o dvě branky. Střelecký pokus Tylera Ennise tečoval mimo dosah brankáře Mrázka zkušený MATT MOULSON. Asistence: Tyler Ennis, Jake McCabe
    28:59 Matt MOULSON - 0:2

29:30
    Hraje se tedy už pět na pět a domácí se snaží něco vymyslet před brankou, nyní neuspěl slovenský Tomáš Tatar.

29:38
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jake McCabe – 2 min., hákování).

30:10
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i v zápase, domácí hokejisté prohrávají o dvě branky a nyní se jim přesilovka také nedaří podle představ.

30:58
    Tomáš Tatar se hodně důrazně tlačil před branku, jeho střelecký pokus ješzě tečoval Justin Abdelkader, který však nedokázal kotouč usměrnit mimo dosah brankáře soupeře.

31:19
    Domácí hrají v přesilovce před brankou soupeře, nyní se k puku dostal mladičký Dylan Larkin. Jeho zakončení z otočky však postrádalo přesnost.

31:30
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

31:38

32:15
    Tomáš Nosek to vzal na sebe. Obkroužil branku, vybruslil si do lepší střelecké pozice a zakončil. Jeho pokus po ledě dokázal pohodlně zastavit brankář Robin Lehner.

32:53
    Detroit právě vstřelil branku!
    Domácí hokejisté k velké radosti svých fanoušků snižují. Akci začal Henrik Zetterberg, který našel Mika Greena. Ten výborným pasem napříč brankovištěm našel TOMÁŠE TATARA, jehož rána bez přípravy končí v brance. Je zaděláno na drama. Asistence: Mike Green a Henrik Zetterberg.
    32:53 Tomáš TATAR - 1:2

33:52
    Frans Nielsen vypálil z dobré pozice a jeho střelu dokázal dobrým zákrokem zastavit brankář Sabres. Komerční přestávka.

34:22
    Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje, ani jeden celek se nikam nežene.

34:47
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před branku hostujícího celku. Buffalo je stále střelecky aktivnější, ale domácí značně snížili ztrátu počtu střel na svého soupeře.

35:21
    Dostáváme se do finální části druhé třetiny, hraje se zejména ve středním pásmu.

35:30
    Kotouč vypadal z hrají plochy, a tak uvidíme komerční přestávku necelých pět minut před koncem druhé třetiny.

35:49
    Luke Glendening hlídkoval před brankou soupeře, ale k odraženému kotouči se probojovat nedokázal.

36:10
    Další vyhození hostujícího celku přes všechny čáry, vhazovat se bude před brankou Buffala. Brankář Robin Lehner musí být pozorný.

36:32
    Tyler Ennis napadal hodně hluboko v útočném pásmu, ale ke kotouči se probojovat nedokázal. Hrají tak domácí hokejisté.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé periodě. Střelecky aktivnější jsou stále hráči Sabres.

37:41
    Danny DeKeyser nedokázal přejít do útočného pásma, a tak se jeho spoluhráči musí bránit. Petr Mrázek kryje kotouč vystřelený soupeřem, hra je tak přerušena.

38:09
    Brady Austin se pokoušel probojovat do útočného pásma, kotouč si nehodil vzduchem, ale nedokázal jej dobruslit.

38:32
    V poklidném tempu se dohrává závěr druhé dvacetiminutovky, aktivnější jsou hosté, ale obrana Red Wings působí připraveně.

39:00
    Hlasatel právě oznámil poslední minutu hry ve druhé třetině.

39:05
    Jack Eichel se probojoval do zakončení, jeho pokus byl zablokovaný ještě dříve než musel zasahovat brankář.

39:40
    Už se pravděpodobně nic nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Hosté se ve druhé třetině dostali do dvoubrankového vedení, krátce po polovině zápasu dokázal snížit domácí Tomáš Tatar. Po čtyřiceti minutách tak platí stav 1:2.

40:01

40:37
    Mladičký Jack Eichel se dostlal do střelecké pozice, brankář PETR Mrázek si dokázal poradit se střelou soupeře.

41:19
    Andreas Athanasiou měl dostatek času na zakončení, jeho rána se mu však nepovedla podle představ. Hra je tak přerušena, buly ve středním pásmo.

43:07
    Tomáš Nosek vypálil bez přípravy, jeho ránu kryje brankář Buffala. Buly před jeho brankou.

43:45
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Josh Gorges – 2 min., hákování).

44:30
    Domácí hokejisté rozehrávali přesilovou hru dobře, udrželi útočné pásmo. následně zkoušel Mike Green obkroužit branku a poslat kotouč do odkryté části svatyně. To se mu však nepodařilo.

44:40
    Polovina přesilové hry ještě zbývá, hodně práce má brankář Robin Lehner, který si na nedostatek práce naříkat opravdu nemůže.

45:13
    Domácí hrají početní výhodu dobře, dlouhou dobu byli před brankou soupeře, akorát se nedokázali probojovat do výraznější šance.

45:45

46:14
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

46:30
    Detroit je střelecky aktivnější a to díky právě skončení přesilové hře, během které několikrát pořádně potrápil brankáře Buffala.

46:51
    Hra je nyní přerušena, následuje komerční přestávka.

46:56
    Hudson Fasching vybojoval kotouč v obranném pásmu, a tak rychle hledal spoluhráče na útočné modré. Přihrávka však postrádala přesnost.

47:22
    Robin Lehner kryje další střelecký pokus domácího celku, vhazovat se tak bude před brankou Sabres.

47:40
    Ryan O'Reilly zůstal zapomenutý před brankou Detroitu, kotouč se k němu dostal, ale hostující hráč nedokázal přesněji zakončit. Výborné čtení hry předvedl brankář Mrázek.

48:19
    Další vhazování v útočném pásmu hostujícího celku. Buffalo se snaží hrát aktivně, vede o gól, svůj náskok drží a nedává soupeři mnoho prostoru pro kombinační hru.

49:07
    27:24, tak aktuálně vypadá statistika střel na branku, více ze hry mají střelecky domácí, ale nemohou vstřelit druhou branku.

49:48
    Petr Mrázek výborně zasáhl proti střele soupeře. Do zakončení se dostal Rasmus Ristolainen, jehož pokus skvěle český brankář zastavil.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Red Wings stále prohrávají o jeden gól.

50:31
    Buffalo hraje aktivně, drží jednobrankové vedení a podniká další útočné výpady. Hraje takticky velmi dobře, hosté mohou být v tomto ohledu spokojení.

51:20
    Zach Bogosian kombinuje se svým kolegou obráncem ve vlastním obranném pásmu. Čekají na vhodný moment, kdy vést útočnou akci.

51:48
    Evander Kane se dostal k zakončení od modré čáry, jeho pokus byl možná ještě tečovaný, ale i tak si dokázal brankář Mrázek poradit.

52:11
    Na druhé straně musel po akci Henrika Zetterberga zasahovat gólman Lehner.

52:40
    Sledujeme klidnější pasáž hry ve třetí třetině, ani jeden celek se nikam nežene. Žádné velké šance k vidění momentálně nejsou.

53:10
    Mike Green se vrací pro kotouč do svého obranného pásma, o útočnou třetinu musí znovu bojovat.

53:25
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Brady Austin – 2 min., hákování).

53:25
    Přesilovou hru si zahrají domácí, kteří tak mají možnost na vyrovnání.

54:17
    Detroit se snaží, na jeho hře je patrné odhodlání vyrovnat, ale nemůže se stabilněji propracovat do útočného pásma. Obrana Sabres hraje zodpovědně.

54:48
    Henrik Zetterberg vypálil z mezikruží, jeho rána bez přípravy končí ve středu branky, kde byl připravený gólman.

55:16
    Robin Lehner výborně zastavil další střelecký pokus domácího celku, který v posledních minutách přebral iniciativu.

55:25

56:01
    Necelý čtyři minuty zbývají do konce základní hrací doby, domácí stále prohrávají o jednu branku. Následuje komerční přestávka.

56:05
    30:31, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku, v tomto ohledu je zápas takřka vyrovnaný.

56:33
    Zkušený domácí harcovník, Henrik Zetterberg, se dostal do další dobré střelecké pozice, tentokrát však nepřekonal brankáře soupeře.

Dnešní utkání sleduje 20 027 diváků.

57:00
    Sledujeme velký souboj domácích útočníků s hostujícím brankářem Robinem Lehnerem, který zatím drží šance hostujícího celku na výhru v základní hrací době.

57:23
    Anthony Mantha prodloužil puk do útočného pásma, před brankou soupeře se domácí dlouho neudrželi, o kotouč přišel Nick Jensen.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:16
    Petr Mrázek má kotouč za svou brankou.

58:31
    Domácí hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

58:48
    Henrik Zetterberg výborně zastavil akci soupeře, který tak nemohl zakončovat do prázdné branky.

59:00
    To už běží poslední minuta hry.

59:30
    Domácí hokejisté jsou nastěhovaní v útočném pásmu, snaží se něco vymyslet. Ve vyložené střelecké pozici selhal zkušený Henrik Zetterberg.

59:40
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Buffala.

3. Ryan O'Reilly (BUF) 0+1

Hostující hokejisté vyhrávají tento dramatický zápas o jednu jedinou branku. V jedenácté minutě se trefil hostující Jack Eichel. Na 2:0 pro Buffalo upravoval Matt Moulson. Domácí dokázali jen snížit, postaral se o to Tomáš Tatar. (03:17:55)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 33. Tatar (Green, Zetterberg) – 11. Eichel (R. O'Reilly, Ristolainen), 29. Moulson (Ennis, McCabe)

Rozhodčí: Morton, Pochmara – Cherrey, Miller

Diváci: 20 027