Toronto – Boston 4:2 (kon.) | Detroit – Buffalo 1:2 (kon.) | Nashville – Arizona 3:1 (kon.)
Dallas – San Jose 1:0 (kon.) | Edmonton – Los Angeles 2:0 (kon.)
Berani Zlín
2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
HC Energie Karlovy Vary
Úterý 21.03.2017, 17:30 • Zimní stadion Luďka Čajky • Play-out extraligy • 6. kolo

To je ode mě ze Zimního stadionu Luďka Čajky vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek dnešního večera. (19:54:08)

Karlovarští hokejisté tedy ve svém posledním utkání extraligové sezóny 2016/2017 porazili PSG Zlín díky dvěma rychlým brankám, které se jim podařilo vstřelit v úvodu třetí třetiny. Nejprve srovnal skóre zápasu v samostatném úniku Denis Kindl a o 26 sekund později poslal Energii do vedení Vojtěch Tomeček. Vyrovnat mohl v 57. minutě Lubomír Kovařík, ale svoji vyloženou šanci nevyužil. Zlínští hokejisté se rozloučili v posledním zápase dobrým výkonem i přesto, že se jim vítězství vybojovat nepodařilo.

59:42
    Na vyrovnání již opravdu moc času nezbývá, navíc se vhazuje po pravici Kašíka.

59:15
    Domácí jsou v útočném pásmu, ale Kašík zůstává ve zlínské brance.

58:11
    Dnešní utkání sleduje na Zimním stadionu Luďka Čajky 1033 diváků.

58:10
    Hru u své pravé tyče přerušuje Závorka.

57:10
    Žižka zaváží puk do útočného pásma.

56:20
    O gól se ale bohužel pro domácí nejednalo.

56:20
    Rozhodčí po velké šanci Kovaříka kontrolují videozáznam.

56:05

55:27
    Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry.

54:33
    Domácí budou zakládat útočnou akci ve vlastní obranném pásmu, jmenovitě Marušák je u puku.

54:03
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Milan Mikulík – 2 min., hákování).

52:54
    Do útoku se dere mladý Filip Chytil, obrana hostů jej ale k ničemu nepustila.

51:35
    Po dalším Kotvanově nahození se bude vhazovat po pravici Závorky.

50:45
    V permanenci byl teď pro změnu levý Závorkův beton po Kotvanově střele.

50:30
    Bukartsův zablokovaný střelecký pokus skryl bez problémů ve své lapačce Závorka.

50:02
    Oddechový čas pro hosty.

49:38
    Veselého střelu od modré čáry zastavil Závorkův pravý beton. Hosté poté museli vyhodit puk přes všechny čáry, protože už byli pod silným tlakem.

49:07

48:18
    Bukarts poslal Filipa Chytila do samostatného úniku, ten ale tváří v tvář Závorku nepřelstil.

47:16
    Sičákovu tvrdou střelu od modré čáry Kašík dobře viděl a ševci vyhazují puk.

47:04
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Jiří Ondráček – 2 min., podražení).

46:18
    Hosté vyhazují puk až do obranného pásma Zlína, icing z toho ale není.

45:09
    Další přečíslení hostů zastavuje na poslední chvíli dobrým zásahem hokejkou Řezníček.
    41:39 Henri TUOMINEM - 2:3
    Zdroj: Hokejka TV

41:39
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Máme tu obrat ve skóre. Tomeček po krásné stahovačce trefil pravou tyč Kašíkovy branky a HENRI TUOMINEN už měl před sebou odkrytou klec a v jasné příležitosti poslal Energii do vedení. Asistence: Vojtěch Tomeček.
    41:13 Denis KINDL - 2:2

41:13
    Po přihrávce Marka Baránka, překonal v samostatném úniku Kašíka střelou mezi beton a vyrážečku DENIS KINDL. Asistence: Václav Skuhravý.

40:23
    Ondráček poslal Veselého na steč, ale karlovarská obrana si se zlínským útočníkem poradila.

40:01

Druhé dějství na Zimním stadionu Luďka Čajky gól nepřineslo. Velkou příležitost karlovarského kapitána Václava Skuhravého zastavila až tyč Štůralovy svatyně. V polovině zápasu vystřídal v brance právě Štůralu oblíbenec domácího publika Libor Kašík. Hosté pak měli možnost hrát dvakrát v početní převaze, ale k vyloženým příležitostem se nepropracovali. Těsně před koncem druhé třetiny ještě orazítkoval tyč Závorkovy branky Jiří Ondráček. Oba celky tak odešly do kabin za stejného stavu jako po první třetině.

Další třetina začne přibližně v 19:14.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:52
    Ondráčkova střela byla až příliš přesná. Zastavila ji až tyč Závorkovy branky!

39:40
    Proti střeleckému pokusu Energetiků teď přesně zasahuje Libor Kašík.

39:10
    Hosté drží na závěr třetiny domácí v jejich obranném pásmu, ševci se už ale osvobodili.

38:00
    Hosté v ofsajdu.

37:54
    Baránek zakládá za vlastní brankou útočnou akci karlovarské Energie.

37:15

36:27
    Rachůnek se odhodlal ke střele od modré čáry, ale Kašík jeho pokus bez problémů zastavil.

36:10
    Hostujícím hráčům se zatím nedaří v přesilové hře ohrozit zlínskou svatyni.

35:05
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Ondřej Veselý – 2 min., hákování).

34:34
    Žižkova skákavá střela nadělala Závorkovy vrásky na čele, ale nakonec ji karlovarský brankář přikryl lapačkou.

33:56
    Domácí dělají dobrým forčekingem hostujícím zadákům potíže.

33:27
    Skuhravého střelu zápěstím vyráží Kašík.

33:11
    Zakázané uvolnění Karlovarských.

33:11
    Oba týmy v plném počtu.

32:38
    Marušákovu bombu od modré čáry s problémy zastavil Závorka.

31:41
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

31:07
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Antonín Honejsek – 2 min., podražení).

31:02
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Václav Skuhravý – 2 min., hákování).

30:15
    Střídání v týmu PSG Zlín: ze hřiště odchází Tomáš Štůrala, přichází Libor Kašík.

29:45
    Střely Matějíčka a Veselého zastavuje dobrými zákroky Závorka.

29:13
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Henri Tuominen – 2 min., podražení).

28:15
    Skuhravého dobrou příležitost z prostoru mezi kruhy zastavuje tyč Štůralovy branky!

27:52
    Závorka přikryl Bukartsovu zablokovanou přihrávku, která klouzala jeho brankovištěm.

26:51
    Matějíčkovu střelu zápěstím vyráží Závorka do hlediště.

26:36
    Berani se pro změnu sami vystavili ofsajdovému postavení.

26:04

25:35
    Domácí hráči se sami v přesilové hře vyhnali z útočného pásma.

24:00

24:00
    Skuhravý se teď omlouvá za střelu po přerušení hry.

24:46
    Vhazuje se po pravici Štůraly, který znovu zasáhl lapačkou.

23:07
    Štůrala podruhé v rychlém sledu přerušuje hru.

22:45
    Nahození od levého mantinelu zastavil na druhé straně také Štůrala, který si připisuje první zásah v této části hry.

21:51
    Kotvanovo nahození by minulo levou tyč branky hostů, ale Závorka zasáhl svou lapačkou a přerušil hru. Za malou chvíli už však musel karlovarský gólman zastavit nebezpečnější akci pro změnu u své pravé tyče.

20:41
    Kapitán hostů zavezl puk do útočného pásma, ale Energie se v něm dlouho neudržela. Na druhé straně musel zasahovat Závorka.

20:01

Ševci i Karlovarští se po přestávce vracejí na ledovou plochu. Druhá třetina za malou chvíli začne.

V první třetině měli domácí hokejisté jako první možnost zahrát si přesilovou hru. Ovšem ve vlastním oslabení udeřil po parádní individuální akci Tomáš Rachůnek a poslal hosty do jednobrankového vedení. Berany ale inkasovaná branka nezlomila a Tomáš Žižka rychle vyrovnal stav tvrdou střelou od modré čáry. V 16. minutě Antonín Honejsek prověřil Závorku střelou od levého mantinelu a volný puk z předbrankového prostoru dorazil do odkryté klece mladík Filip Chytil. Domácí hráči si tak odnášejí po svižně odehrané první třetině se spoustou zajímavých šancí do kabiny náskok 2:1.

Další třetina začne přibližně v 18:21.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:50
    Třetina se už jen dohrává ve zlínském obranném pásmu, kde mají beci domácích kotouč na svých hokejkách.

18:44
    Antonín Honejsek nepřekonal na jedné straně hřiště z bezprostřední blízkosti Závorku. Štůrala pak dobrým zákrokem lapačkou podržel Zlín.

18:15

17:54
    Štůrala pro jistotu přikryl puk před dotírajícím útočníkem hostů.

17:24
    Puk se ocitl v hledišti po vyhození jednoho ze zlínských obránců, které bylo tečováno.

16:07
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Lubomír Kovařík – 2 min., držení protihráče).
    15:16 Filip CHYTIL - 2:1

15:16
    Zlín právě vstřelil branku!
    Antonín Honejsek vypálil od levého mantinelu na Závorku a volný puk dorážel do odkryté branky FILIP CHYTIL, který posílá Zlín do vedení. Asistence: Antonín Honejsek.

14:27
    Na druhé straně kombinují v útočném pásmu zlínští hokejisté. Další slibnou akce ale likviduje Závorka.

13:20
    Karlovarští teď zamkli ševce v jejich obranném pásmu a dokonce i vystřelili na branku, Štůrala ale zasáhl přesně.

12:31
    Marušák zakládá útočnou akci za vlastní brankou.

12:06
    Nahození od modré čáry domácího obránce se po teči jednoho z hráčů před brankou odrazilo jen do ochranné sítě.

11:25
    Grígerova střela z bezprostřední blízkosti se před Štůralu nedostala.

10:57
    Hosté se sami vystavili ofsajdu.

10:07
    Vhazuje se po pravici Štůraly po zablokované střele jednoho z karlovarských zadáků.

08:55
    Na druhém konci hřiště Veselého nebezpečnou střelu od modré čáry kryje Závorka. I s velkou šancí Matějíčka z mezikruží si hostující brankář poradil.

08:40
    Baránkova střela končí po teči zlínského beka v ochranné síti.

07:47
    Marušákovu střelu od modré čáry likviduje Závorka pravým betonem. A po jeho dalším zásahu se bude vhazovat po pravici karlovarského gólmana.

07:10
    Horák dostal puk do středního pásma odrazem o mantinel.

06:41
    Štůrala ukryl pod svou lapačku nahození ze středního pásma.

06:30
    Zahlášena komerční přestávka.
    06:04 Tomáš ŽIŽKA - 1:1

06:04
    TOMÁŠ ŽIŽKA vypálil od modré čáry a po teči jednoho z hráčů jeho pokus skončil v brance Tomáš Závorky. Bez asistence.
    05:00 Tomáš RACHŮNEK - 0:1

05:00
    TOMÁŠ RACHŮNEK teď předvedl parádní individuální akci v oslabení, když dvěma nádhernými kličkami překonal zlínskou obranu a jeho bekhendová střela skončila za zády bezmocného Štůraly. Asistence: Milan Mikulík.

04:29
    Hosté se na úvod oslabení osvobozují vyhozením.

03:51
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vojtěch Tomeček – 2 min., sekání).

03:06
    Karlovarští se ocitli v útočném pásmu jen na chvíli.

02:02
    Domácí hokejisté chvíli kombinovali v útočném pásmu, ale střela Řezníčka od modré čáry byla zablokována.

01:32
    Hru přerušuje na druhé části hřiště lapačkou také Závorka.

00:24
    Baránkovo nahození v poklidu kryje Štůrala.

00:11
    Úvodní vhazování vyhráli hosté a následoval ofsajd ševců.

00:01

Oba celky jsou připraveny na hrací ploše a utkání bude za pár okamžiků zahájeno.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

PSG Zlín: Štůrala (Kašík) – Řezníček, Marušák (A), Žižka (A), Matějíček, O. Horák, Kotvan, Ferenc – O. Veselý (C), Popelka, J. Ondráček – Honejsek, M. Kratochvíl, Bukarts – Goiš, Chytil, Ostřížek – Kovařík.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Tadeáš Dvořák) – M. Rohan, Sičák (A), Harant, Baránek, Benák, Rýgl, Weinhold – T. Rachůnek, Gríger, Mikulík – Kindl, Skuhravý (C), Gorčík – Stloukal, Tuominen, V. Tomeček – O. Beránek, Dušek, Flek – Davídek.

Rozhodčí: Kubičík, Kika – Ganger, Hanzlík.

Poslední tři vzájemné zápasy: Karlovy Vary vs Zlín 6:4 (play-out), Zlín vs Karlovy Vary 3:2 pen. (52.kolo), Karlovy Vary vs Zlín 4:1 (39.kolo).

Poslední tři zápasy obou týmů v play-out – PSG Zlín: Pardubice vs Zlín 3:2pr. (19.3.2017), Olomouc vs Zlín 4:2 (17.3.2017), Zlín vs Olomouc 0:2 (12.3.2017); HC Energie Karlovy Vary: Karlovy Vary vs Olomouc 6:2 (19.3.2017), Karlovy Vary vs Pardubice 7:2 (17.3.2017), Pardubice vs Karlovy Vary 5:3 (12.3.2017).

Hokejisté HC Energie Karlovy Vary po skončení základní části Tipsport Extraligy obsadili předposlední místo tabulky se ziskem 49 bodů. A tak je stejně jako hráče Dynama Pardubice čeká baráž o udržení v české nejvyšší hokejové soutěži. Před posledním kolem play-out je již jisté, že Karlovarští obsadí třináctou příčku v celkové tabulce letošní sezóny. Západočeši totiž v play-out vyhráli čtyři z doposud pěti odehraných utkání přesto však i v posledním klání ze Zlínem budou určitě usilovat o výhru, která by pro mě znamenala další upevnění sebevědomí.

Naději PSG Zlína na účast ve vyřazovací části soutěže utnula Plzeň, která v posledním kole Tipsport Extraligy získala potřebný bod k postupu do předkola play-off, a tak výhra ševců 3:2 po samostatných nájezdech právě nad Karlovými Vary již nic neřešila. Z pěti odehraných zápasů play-out se Zlínským podařilo zvítězit jen v prvním utkání na domácím ledě, když si poradili s Pardubicemi. V ostatních utkáních získali Berani pouze jeden bod v zápase na ledě Pardubic, kde se jim podařilo získat bod po prohře v prodloužení. Ovšem je podstatné podotknout, že trenérská dvojice Martin Hamrlík a Robert Svoboda pojala neúčast v play-off jako příležitost vyzkoušet mladé hráče v akci. V brance A-týmu PSG Zlín se tak v Extralize postupně představili oba juniorští gólmani, Daniel Huf a Daniel Šimonů, a svými výkony rozhodně nezklamali.

Hezký úterní podvečer všem příznivcům ledního hokeje ze Zimního stadionu Luďka Čajky. Dnes je na programu 6. kolo play-out Tipsport Extraligy, ve kterém se hokejistům PSG Zlína, hrajícím v domácím prostředí, postaví hráči HC Energie Karlovy Vary. Pro oba týmy bude zápas posledním v extraligové sezóně 2016/2017 a proto ani jeden ze soupeřů nebude chtít odejít jako poražený. Společně se bezpochyby můžeme těšit na zajímavou bitvu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vojtěch Ryšavý

Branky a nahrávky: 7. Žižka, 16. Chytil (Honejsek) – 5. T. Rachůnek (Mikulík), 42. Kindl (Skuhravý), 42. Tuominen (V. Tomeček)

Berani Zlín: Štůrala (Kašík) – Řezníček, Marušák (A), Žižka (A), Matějíček, O. Horák, Kotvan, Ferenc – O. Veselý (C), Popelka, J. Ondráček – Honejsek, M. Kratochvíl, Bukarts – Goiš, Chytil, Ostřížek – Kovařík.

Rozhodčí: Kubičík, Kika – Ganger, Hanzlík