Lipt. Mikuláš – Skalica 3:1 (kon.) | Nové Zámky – Banská Bystrica 3:2 (kon.) | Poprad – Nitra 1:5 (kon.)
Detva – Trenčín 4:3 (po pr.)
HK Detva
4:3 (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
HK DUKLA Trenčín
sk Úterý 21.03.2017, 18:00 • ZŠ Detva • Tipsport Liga (SR) play-off • Baráž

Máme tu záver predĺženia. Hokejistom Detvy sa splnil veľký sen. Porazili baštu slovenského hokejka Duklu Trenčín po výsledku 4:3 pp. (20:32:07)

61:43
    Detva dala gól!

A je tu veľký výkrik štadióna. Postaral sa oň TOMÁŠ TOROK, keď ho našiel pred Voldenom Gachulinec.
    Asistencia: Daniel Gachulinec.

61:27
    Drgoň chcel poslať puk z pásma, ale trafil Gachulinca, od ktorého sa puk odrazil pred Voldena a ten zo netrafil. Na šťastie hostí skončil na konštrukcii brány.

60:44
    Starosta našiel pred Orčíkom osamoteného Hossu, ale ten napálil puk len do betónov domáceho brankára.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Predĺženie sa bude hrať 3 na 3.

Skončila sa tretie tretina súboja. Padol jeden gól postaral sa oň Lukáš Vopelka, keď prekonal Orčíka. Zápas tak po 60. min. skončil nerozhodne 3:3. Bude nasledovať predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:57
    Drgoň videl, že sa blíži závere tretej tretiny. Napálil tak puk od vlastnej modrej čiary na Orčíka, ktorý si poradil.

59:02
    Srnka vyviezol puk z vlastnej tretiny, ale nemal mu kto pomôcť v strednom pásme. Domáci striedali.

58:01
    Začali sa posledné de minúty tretej tretiny.

57:55
    Gašpar obetavým zákrokom v páde dostáva puk do stredného pásma.

57:06
    Orčík sa vyznamenal po doch veľmi dobrých možnostiach Marcela Hossu.

56:15
    Kombinácia domácich Žilka – Srnka – Torok neslávi úspech.

55:39
    Vopelka si zabudol za sebou puk. Následne mu vošli do pásma spoluhráči. Nevšimol si ich a vystavil mužstvo do postavenia mimo hry.

55:02
    Detva na chvíľu posiala puk v útočnom pásme popri mantinely, ale neodkáže sa dostať sním pred Voldena.

54:21
    Orčík po nahodenom puku vyštartoval a podržal ho pod lapačkou pred Švecom.

53:49
    Momentálne sledujeme hru z jednej strany na druhú, ale bez nejakej šance.

51:51
    Zdá sa, že tretí gól Duklu nakopol a Orčík sa musí v bráne obracať.

51:46
    Pač namieril k tyčke, ale Orčík tam mal pripravenú lapačku.

50:18
    Trenčín dal gól!

Domáci si nedali pozor v obrane a inkasujú tretí gól. Orčíka sa podarilo prekonať LUKÁŠOVI VOPELKOVI.
    Asistencie: Marcel Hossa, Adam Drgoň.

49:54
    Gašpar minul bránu Dukly.

49:24
    Gachulinec si hodil puk do jazdy. Na utočnej modrej napriahol, ale Volden je pripravený.

48:47
    Videlka strednom pásme získal puk. Nakorčuľoval do útočného pásma a tesne minul bránu Voldena.

48:05
    Orčík sa vyznamenal aj po strele Marcela Hossu.

47:30
    Gachulinec spoza modrej čiary trafil puk presne do lapačky Voldena.

47:25
    Hlavný rozhodca Orolín prerušil hru potom, čo sa na ľade zviechal Gašparovič, ktorého následne spoluhráči odniesli na striedačku.

46:49
    Viktor Fekaič nahodil puk na Voldena, kde číhal Gašpar, ale ten nedokázal získať puk a pretlačiť do brány.

45:34
    Na opačnej strane sa natlačil prd Voldena Videlka, ale ten jeho pokus vyrazil nad bránu.

45:12
    Sadecký získal za bránou puk snažil sa ho poslať pred bránou, kde bol pripravený Orčík.

Adrián Mačkovič sa predsa len na ľade objavil. Jeho zranenie zrejme nieje tak vážne.

44:06
    Po strele Toroka zasiahol Volden.

42:53
    Gašpas sa dostal do útočného pásma, ale nedokázal sa odpútať od brániaceho súpera.

41:53
    Hrušík získal puk. Chcel ho poslať pred bránu osamotenému Videlkovi, ale pádom zastavil prihrávku jeden z obranou hostí.

41:42
    S nahodeným pukom Srnku si poradil Volden.

40:34
    Dukla je v plnom počte.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Aj po druhej tretine vedie Detva rovnako o gól. Najprv v 25. min. vyrovnal tečom po strele Bohunického Sojčík, ale domácim stačilo deväť sekúnd na to aby sa znovu dostal do vedenia o dva góly, keď sa presadil Poliaček.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:50
    Gašpar videl pred bránou Sládka, ktorý si nakorčuľoval pred Voldena, ale prekonať ho nedokázal.

39:18
    Volden neudržal pod lapačkou strelu Frederika Fekiača, ale puk šiel mimo bránu.

39:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

38:34
    Dve minúty za sekanie dostáva Boris Sádecký.

38:34
    Gašpar bol faulovaný. Lenže pri avizovanom treste sa k puku dostal Viktor Fekiač. Jeho strelu Volden zneškodnil.

38:21
    Hráči Dukly poslali puk opäť len cez všetky čiary.

37:43
    Domáca brániaca dvojica nedovolila Šimunovi dostať sa do zakončenia, keď ho odstavil Šedivý.

37:30
    Po strele Frederika Fekiača zasiahol Volden.

36:28
    Mačkovič pri vlastnej bráne zobral puk Hossovi. Prihral ho Hrušíkovi, ktorý mal v tandeme spoluhráča, ale neprihral mu. Zakončil sám nepresne.

35:43
    Škvardilo zaviedol puk pred bránu, kde bol pripravený Viktor Fekiač. Ten zakončil a diváci sa už tešili z gólu, lenže Volden puk priľahol.

35:00
    Detva má puk na hokejkách. Lenže dopúšťa sa postavenia mimo hry.

33:30
    Jendroľ mieril pomedzi nohy súperovho hráča, ale Voldena nehrozil.

33:19
    Dukla je plnom počte.

Dnešné stretnutie sleduje 1455 divákov.

32:56
    Žilka sa dostal do útočného pásma. Prenechal puk Petrovi, ktorý strelou spoza hráča našiel pripravenú lapačku Voldena.

31:36
    Viktor Fekaič získal puk v útočnom pásme. pred bránou našiel osamoteného Frederika Fekiača, ale ten prudkú prihrávku nedokázal presne zakončiť.

31:19
    Za podrazenie dostáva Tomáš Starosta dve minúty a Detva tak bude hrať presilovku.

31:00
    Hecl trafil pred bránou len vlastného spoluhráča.

30:35
    Domáci sa natlačili pred Voldena. Lenže Petrovi sa nechtiac podarilo zhodiť brankárovi súpera v páde prilbu z hlavy. Hra tak je prerušená.

30:11
    A obrovské dve možnosti Dukly. Domáci Orčík sa predviedol po strelách Ručkaya a následnej dorážke Štumpfa.

29:27
    Detva je v plnom počte.

29:07
    Domáci sa zatiaľ bránia veľmi dobre. Puk dostávajú často vonku z pásma.

28:43
    Po akcii Sojčíka s pokojom zasahuje domáci Orčík.

28:27
    Následne sa podarilo Gašparovi dostať puk za bránu súpera.

27:58
    Sládok jednoducho poslal puk v oslabení cez všetky čiary. Domáci v oslabení prestriedali.

27:27
    Za napadnutie dostáva domáci Martin Šimon dve minúty. Následnú šarvátku rozhodcovia netrestali.

27:17
    Po strele Drgoňa si Orčík poradil bez problém s pukom v lapačke a hru upokojil.

26:04
    Skrumáž aj pred domácou bránou, ale Orčík si s pukom hravo podaril.

25:34
    Domáci mohli do prečíslenia dva na jedna, ale po strele Gašpara Volden poslal puk za bránu.

24:58
    Detva nasťahovaná pred Voldenom, ale Dukla sa dostal k puku a Starosta sa pokúsil vysunúť Marcela Hossu, ale prihrávku na červenej čiare zachytil Šimon.

24:19

Radosť Dukly z vyrovania trvala len deväť sekúnd. Voldena prekonal FRATIŠEK POLIAČEK.
    Asistencia: Frederik Fekiač.

24:10

Po strele Bohunického dokázal puk pred Orčíkom, ktorý mal zakrytý výhľad tečovať PETER SOJČÍK.
    Asistencia: Lukáš Bohunický.

23:21
    Gachulinec sa predral cez štvoricu hráčov hostí, ale už nemal dostatok síl na zakončenie. Mierne bol aj podrazený, ale rozhodcovia to posúdili ako čisté.

23:01
    Dvojica Hrušík – Huňady sa pokúšala dostať puk za Voldena, ale brankár hostí si poradil.

22:10
    Pri zakázanom uvoľnení Dukly sa vracia po skončení osobného trestu na ľad Sládok.

21:54
    Starosta si nakorčuľoval pred Orčíka, ale minul strelou bránu.

21:20
    Jednroľ bez prípravy od modrej vystrelil. Ak by nebol puk tečovaný tak by mal sním Volden, čo robiť.

20:53
    Vopelka spadol v útočnom pásme na ľad. Následne tak nakorčuľoval Šimun s puk a je pískané postavenie mimo hry. Hráč Dukly sa hnevá na čiarového rozhodcu.

20:21
    Po strele Hecla skončil puk na betónoch Orčíka.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Skončila sa prvá tretina, ktorej je stav v Detve 2:1. Domáci sa ujali vedenia, keď sa presadil pred Voldenom Škavridlo. Dukly stav zápasu vyrovnala počas presilovky 5 na 3 Marcelom Hossom. Lenže Detva bojovala a opaltilo sa po skončení presilovky 5 na 3 resp. 5 na 4 dokázal streliť druhý domáci gól Huňady a domácich tak poslal do vedenia 2:1. V závere Detva zavrela súpera pred Voldenom, ale druhý gól sa jej dať nepodarilo.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:40
    Detva drží puk pred Vodenom hostia nedokážu puk dostať vonku z pásma.

19:01
    Posledná minúta prvej tretiny.

18:53
    Nahodený puk od Toroka nrobil Voldenovi starosti Ten ho len vrazil na zadný mantinel a následne pred jeho bránou puk poskakoval, ale neskončil v bráne. Brankár Dukly ho podržal pod lapačkou.

17:09

Domáci aj po presilovke zostali v útočnom pásma a Voldena sa podarilo prekonať MARTINOVI HUŇADYMU.
    Asistencie: Martin Šimon, David Videlka.

16:53
    Trenčín je už v plnom počte.

16:38
    Trenčí je so štyrmi hráčmi.

16:27
    Po strele Gašpara chceli doraziť puk do brány Viktor Fekiač aj Škavridlo, ale Volden podržal puk pod betónmi.

16:02
    Frederik Fekiač trafil delovkou len do zadného mantinelu.

15:41
    Gachulinec mieril medzi Voldenove betóny, ale brankár Dukly si dal na jeho pokus pozor.

14:53
    Lukáš Bohunický dostáva dve minúty za hru so zlomenou hokejkou.

14:50
    Domáci sú v plnom počte.

14:38
    Za sekanie dostáva Jakub Ručkay dve minúty.

14:23
    Holenda prvú strelu poslal na zadný mantinel a druhú trafil len do brániaceho hráča.

13:39
    Hostia boli v domácom bránkovisku a a hra je vykázaná do stredného pásma.

12:50
    Domáci znovu budú hrať v oslabení. Za podrazenie dostáva dve minúty Branislav Srnka.

12:28
    Následne unikol Poliaček prihral Šedivému, pred ktorým puk hostia tečovali a šedivý zakončil nepresne.

12:15
    Po strele Gašparoviča si Orčík s pukom poradil.

12:05
    Detva oslabenie o jedného hráča prežila a Videlka je za Sládka na ľade.

11:00
    V oslabení sa rútil sám na Voldena Petro, ale puk si hotil na dlhú hokejku a nedokázal presne zakončiť.

10:24

Dukla presilovku 5 na 3 využíva, keď gól strelil MARCEL HOSSA.
    Asistencie: Adam Drgoň, Tomáš Starosta.

10:05
    Sládok za domácou bránou poslal na mantinel Andreja Štastného a dostáva 2+10 min. za napadnutie zozadu.

09:25
    A je tu prvé vylúčenie. V útočnom pásme zahral Viktor Fekiač vysokou hokejkou súpera do tváre a dostáva dve minúty.

09:06
    Domáci Orčík si poradil po akcii prvej formácie Dukly s pukom a bude sa vhadzovať pred jeho bránou.

08:54
    Domáci držia súpera v ich obrannom pásme.

08:16
    Po nahodenom puku od Gachulinca brankár Dukly Volden hru prerušil.

07:43
    Po buly sa dostal ku strele aj Gašparovič, ale Orčík puk vytlačil betónom pred bránu.

07:38
    Orčík je úspešný aj proti strele Ručkaya.

06:37
    Gašpar sa na modrej čiare pretlačil cez Holendu, ale nedokázal sa dostať do zakončenia, keď si puk posunul ďaleko.

05:15
    Šťastný hľadal v tandeme Hossu, ale nedokázal mu puk presne prihrať.

04:54
    Na opačnej strane si úspešný zákrok pripísal aj Filip Orčík.

04:42
    Strelu Frederika Fekiača obrana súpera tečovala mimo bránu hostí.

03:36

Detva sa ujíma vedenie. O prvú gólovú radosť sa postaral TOMÁŠ ŠKVARDILO, keď popod betón prekonal Voldena.
    Asistencie: Rastislav Gašpar, Viktor Fekiač.

03:16
    Frederik Fekiač pekna našiel na modrej čiare Škaridla, ktorý sám pred Voldenom neuspel. Brankár Trenčína puk zneškodnil v lapačke.

02:35
    Videlka bránený dvojicou hráčov Trenčína sa dostal k puku, ale spoza brány nedokázal nič vymyslieť.

01:55
    Hráči Dukly posielajú puk cez všetky čiary. Rozhodcovia tak hru posielajú pred Voldena.

01:32
    Šimon nedovolil Sojčíkovi sa natlačiť pred Orčíka a zobral mu puk.

00:45
    Po zle rozohrávke hostí sa dostal k puku Žilka a jeho strelu Volden vytlačil vedľa brány.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC 07 Orin Detva: Orčík (Škorvánek) – Sládok, F. Fekiač, Šimon, Gachulinec, Jendroľ, Mačkovič, Gábor, Lunter – Gašpar, V Fekiač, Škvaridlo – Žilka, Petro, Torok – Hrušík, Huňady, Videlka – Poliaček, Srnka, Šedivý.

Dukla Trenčín: Volden (Kutej) – Starosta, Drgoň, Pavúk, Holenda, Bohunický, Pač, Pardavý, Trška – M. Hossa, Šľastný, Hecl – Vopelka, Šimun, Sojčík – Štumpf, Sadecký, H. Ručkay – Gašparovič, Švec, D. Hudec.

Rozhodca: Jonák, Orolín – Kollár, Tvrdoň.

V 3. kole play out Tipsport ligy hostí HC 07 Orin Detva hokejovú baštu Duklu Trenčín. Pod poľanou to bude hokejový sviatok privítať na svojom rade liaheň slovenského hokeja, kde vyrastali hviezdy NHL.
    Dukla Trenčín pricestuje do Detvy aj s reprezentantmi Slovenska resp. hráčmi, ktorý pôsobili v KHL.

Dukla v úvodných dvoch kolách na domácom ľade získala štyri body, keď zdolala Skalicu 7:5 a podľahla Liptovskému Mikulášu 3:4 pp.

Detve sa tak úspešne v play out nedarí ako tomu bolo v play off prvej ligy. V prom vystúpení zverenci Miroslava Chudého podľahli na Liptove 4:1 a v druhom kole po nájazdoch prehrali v Skalici.

Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Marek Antalík

Branky a nahrávky: 4. Škvardilo (Gašpar, V. Fekiač), 18. Huňady (Šimon, Videlka), 25. Poliaček (F. Fekiač), 62. Torok (Gachulinec) – 11. Hossa (Drgoň, Starosta), 25. Sojčík (Bohunický), 51. Vopelka (Hossa, Drgoň)

HK Detva: Orčík (Škorvánek) – Sládok, F. Fekiač, Šimon, Gachulinec, Jendroľ, Mačkovič, Gábor, Lunter – Gašpar, V Fekiač, Škvaridlo – Žilka, Petro, Torok – Hrušík, Huňady, Videlka – Poliaček, Srnka, Šedivý.
    HK DUKLA Trenčín: Volden (Kutej) – Starosta, Drgoň, Pavúk, Holenda, Bohunický, Pač, Pardavý, Trška – M. Hossa, Šľastný, Hecl – Vopelka, Šimun, Sojčík – Štumpf, Sadecký, H. Ručkay – Gašparovič, Švec, D. Hudec.

Rozhodčí: Jonák, Orolín – Kollár, Tvrdoň