Boston – Ottawa 2:3 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 1:3 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 3:2 (po pr.)
Washington – Calgary 4:2 (kon.) | Montreal – Detroit 1:2 (po pr.) | Tampa – Arizona 3:5 (kon.)
Florida – Carolina 3:4 (kon.) | Winnipeg – Philadelphia 3:2 (kon.) | Minnesota – San Jose 3:2 (kon.)
Chicago – Vancouver 4:5 (po pr.) | Colorado – St. Louis 2:4 (kon.)
Tampa Bay Lightning
3:5 (1:1, 2:1, 0:3)
Arizona Coyotes
Středa 22.03.2017, 00:30 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Ode mě je to již vše. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek středeční noci! (03:24:17)

Dnešní utkání sledovalo 19 092 diváků.

Utkání mezi Lightning a Coyotes právě skončilo. Z vítězství 5:3 se mohou radovat hráči Arizony. Na vítězství se podílel také jednou brankou český útočník Radim Vrbata.

Arizona právě vstřelila branku!
    5:3 pro Coyotes! Nahození CONNORA MURPHYHO ze středního pásma se odrazilo od levé ruky Hedmana do prázdné branky. Bez asistence.

58:07
    Vasilevskij na střídačce, Tampa v šesti!

57:45
    Prudká rána Drouina z levého kruhu pro vhazování, Domingue vyráží.

57:19
    Drouin a Jooris na vhazování po pravici Louise Domingua.

57:19
    V Amalie Areně probíhá reklamní přestávka, po níž dostanou domácí k dispozici další početní výhodu! Dokáží ji zhodnotit a srovnat skóre zápasu?

57:19
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Jordan Martinook – 2 min., podražení).

57:11
    Crouseův pokus pořádně protáhl Vasilevskiho!

56:51
    Naměstnikův pokus zblokován Joorisem.

56:07

56:02
    Ofsajd Tampy, vhazovat se bude v neutrální zóně.

55:41
    Kučerovova střela zblokována jedním bránících hráčů.

55:08
    Začala druhá minuta Schennova trestu, Lightning zatím Domingua neohrozili.

54:07
    Point a Martinook na vhazování po levici Domingua.

54:07
    Po reklamní přestávce si Tampa zahraje třetí přesilovou hru v utkání.

54:07
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Luke Schenn – 2 min., podražení).

53:07
    Brownův pokus zblokoval Goligoski, Domingue tak tentokrát zasahovat nemusel.

51:43
    Nebezpečná teč Vermina, Domnigue pozorný!

50:50
    Killorn našel křižnou přihrávkou na modré Garrisona. Jeho pokus Domingue vyráží.

49:55
    Po vyhraném vhazování Hollanda ihned pálil Goligoski. Vasilevskij byl připraven a vhazovat se bude znovu po jeho pravici.

49:52
    Zakázané uvolnění Tampy.

49:40
    Domingue si pohlídal Strålmanův pokus.

48:13
    Drouinova střela končí nad domingueovou brankou.

47:53
    Oba týmy v plném počtu.

46:59
    Po reklamní přestávce se vhazuje po pravici Domingua.

46:59
    Šustrova nebezpečná střela z mezikruží, Domingue připraven!
    46:39 Radim VRBATA - 3:4

46:39
    Coyotes ve vedení! Dvorak přihrál do středu na RADIMU VRBATU a Vasilevskij je překonán počtvrté v zápase. Pro českého útočníka osmnáctá branka v sezoně. Asistence: Christian Dvorak, Oliver Ekman-Larsson.

45:53
    Naměstnikov a Dvorak na vhazování po pravici Domingua, hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

45:53
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Jake Dotchin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Jordan Martinook – 2 min., hrubost).

45:53
    Domingue má puk pod kontrolou, do potyčky se však pouštějí Dotchin a Martinook!

45:47
    Střela Goligoskiho zblokována Hedmanem mimo branku.

45:09
    Domingue nyní předvedl proti střele Kučerova skvělý semafor!
    44:54 Oliver EKMAN-LARSSON - 3:3

44:54
    Máme opět srovnáno! střela OLIVERA EKMANA-LARSSONA skončila za zády Vasilevskiho. Asistence: Max Domi, Anthony Duclair.

44:07
    Strålmanova střela od modré míjí branku.

43:47
    Další rána JT Browna, Domnigue nyní už musel zasahovat.

43:23
    Bronova střela od mantinelu zblokována DeAngelem.

43:10
    Gourdeova střela končí v lapačce Louise Domingua. Vhazovat se bude po levé ruce brankáře hostů.

42:07
    Andrej Šustr vyčkává s kotoučem v obranné třetině Lightning.

41:32
    Lightning se proviňují zakázaným uvolněním, vhazovat se tak bude opět v jejich obranném pásmu.

41:25
    Bekhend Dvoraka z úhlu, Vasilevskij na svém místě. Vhazovat se bude po levici brankáře Tampy.

40:57
    Drouin se snažil před brankou najít někoho ze svých spoluhráčů, ale neuspěl.

40:18
    Vasilevskij vyráží Martinookovu střelu.

40:01

Třetí třetina za malou chvíli začíná! Jste připraveni?

Nejvíce času zatím na ledě strávil obránce Coyotes Alex Goligoski (17 minut a 25 vteřin).
    Na straně Lightning má zatím nejvyšší ice time Victor Hedman. Švédský obránce má zatím na svém kontě odehraných 15 minut a 52 vteřin.

Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 26 – 27
    Zblokované střely: 4 – 17
    Hity: 12 – 21
    Využité přesilové hry: 0/2 – 0/2
    Trestné minuty: 6 – 4

Také druhá třetina tohoto utkání je již minulostí. Krátce po její polovině se dostali do vedení hosté zásluhou Christiana Dvoraka. Tampě se však podařilo rychle srovnat – postaral se o to nejproduktivnější hráč týmu Nikita Kučerov. Lightning pak přidali ještě jednu branku. Z parádní akce Drouina těžil Vladislav Naměstnikov. Lightning tak vedou po dvou třetinách nad Coyotes 3:2.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé periody.

38:49
    Na druhé straně to zkusil od mantinelu Coburn, ale na Domingua si nepřišel.

38:30
    Hollandova střela, Vasilevskij připraven.
    38:08 Vladislav NAMĚSTNIKOV - 3:2

38:08
    Tampa právě vstřelila branku!
    Lightning poprvé v zápase vedou! Skvělou akci Drouina zakončil VLADISLAV NAMĚSTNIKOV. Ruský útočník nejprve trefil tyč, puk se však nakonec šťastně odrazil za záda Domingua. Asistence: Jonathan Drouin.

37:42
    Bek Arizony se zdá býti v pořádku.

37:42
    Hedmanova střela od modré trefuje Luka Schenna. Hra přerušena.

37:05
    Gourde a Jooris na vhazování po levici Domingua.

37:00
    Nepříjemný bekhend Browna z mezikruží, Domingue vyráží!

36:34
    Po vyhraném vhazování Dumonta pálil Šustr nad Domingueovu branku.

36:28
    Střelu Gourdeho vyráží Domingue do ochranné sítě, vhazovat se bude po levé ruce brankáře Coyotes.

35:01
    Zakázané uvolnění Arizony.

34:54
    Na druhé straně pozorný Domingue, na kterého vyslal střelu od modré Garrison.

34:37
    Další DeAngelův pokus zblokován Killornem, Tampa může zaútočit.

34:30
    Střela DeAngela, další zákrok pro Vasilevskiho.

34:24
    Následuje reklamní přestávka.

34:24
    Výborný Vasilevskij! Duclair se dostal do obrovské příležitosti, ale brankář Lightning se dokázal rychle přesunout a podržet svou tým.

33:37
    Duclairova střela zblokována jedním z hráčů Lightning, kteří tak mohou vyrazit kupředu.

32:57
    Point našel Hedmana, jeho pokus z levého kruhu pro vhazování Domingue vyráží.

32:36
    Po střele Garrisona od modré končí puk v ochranné síti.

32:11
    Vhazování po pravici brankáře Domingua.
    31:50 Nikita KUČEROV - 2:2

31:50
    Netrvalo dlouho a je znovu srovnáno! V mezikruží se dostal k puku Palát a skvělou přihrávkou našel osamoceného NIKITU KUČEROVA, který prostřelil Domingua. Pro ruského útočníka čtyřiatřicátá branka sezony. Asistence: Ondřej Palát.

31:45
    Dotchinova střela mimo Domingueovu branku.

31:20
    Krátce po polovině druhé třetině vede Arizona v Tampě 2:1. Na střelecké pokusy 23:18 pro hosty.

31:20
    Naměstnikova střela zblokována Chychrunem. Po reklamní přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Coyotes.
    30:06 Christian DVORAK - 1:2

30:06
    Coyotes jsou znovu ve vedení! Za obranu Lightning se dostali Domi a CHRISTIAN DVORAK. První jmenovaný předložil svému spoluhráči skvělý pas. Dvorak vstřelil svou dvanáctou branku sezony. Asistence: Max Domi, Connor Murphy.

29:57
    Pointova střela zblokována Murphym, hosté jdou do protiútoku.

29:29
    Další zakázané uvolnění hostů.

29:02
    Coyotes vyhazují přes všechny čáry, rozhodčí pískají icing.

28:31
    Puk skončil v ochranné síti, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

28:04
    Od modré pálil Anthony DeAngelo, Vasilevskij si připisuje další zákrok. Po reklamní přestávce se bude vhazovat po levici brankáře Tampy.

27:41
    Lightning vyhazují na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude v jejich obranné třetině.

26:41

26:14
    Prudká střela Ekmana-Larssona, Vasilevskij vyráží.

25:42
    Začíná druhá minuta Dotchinova trestu.

25:35
    Goligoskiho střela od modré, Vasilevskij má puk pod kontrolou. Vhazování po jeho levé ruce.

24:41
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Jake Dotchin – 2 min., sekání).

24:41
    Dotchinova nepřesná rozehrávka, k puku se dostal Brendan Perlini, jehož pokus vychytal Vasilevskij!

23:15
    Střela JT Browna zblokována Chychrunem, Domingue tak zasahovat nemusel.

22:26
    Vasilevskij přikryl puk pod rukavici, vhazovat se bude po jeho pravici.

22:10
    Na modré čáře napřáhl Coburn, Domingue vyráží betonem.

21:46
    Killornova teč z mezikruží míjí Domingueovu branku.

21:38
    Kučerovova střela zblokována Goligoskim do ochranné sítě, vhazovat se bude v obranné zóně Arizony.

21:20
    Palátova střela z levého kruhu pro vhazování, Domingue zapisuje další zákrok.

20:55
    Zakázané uvolnění hostů, vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.

20:41
    Dotchinova střela od modré, Domingue vyráží.

20:01

Oba aktéři dnešního utkání se vrací zpět na ledovou plochu Amalie Areny, druhá třetina tak začne co nevidět!

Trestné minuty: 4 – 4

Je za námi první třetina utkání mezi Lightning a Coyotes. Viděli jsme v ní po jedné brance na obou stranách. Skóre nejprve otevřel v 5. minutě po chybě Vasilevskiho Christian Fischer. Krátce před polovinou první periody však srovnal Victor Hedman . Oba týmy tak odchází do šaten za stavu 1:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:21
    Goliskiho tvrdý hit zastavuje Erneho útočnou akci.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první dvacetiminutovky.

18:43
    Drouinova střela končí zblokována v ochranné síti. vhazovat se bude po pravici Domingua.

18:23
    Hedman s kotoučem za vlastní brankou.

17:36
    Na druhé straně střílel z první Kučerov, ale minul.

17:18
    Fischerova střela z levého kruhu pro vhazování, Vasilevskij vykopl pravým betonem.

16:43
    Puk na střídačce domácích, vhazovat se bude po levici Vasilevskiho.

15:45
    Vhazování po pravici brankáře Bolts.

15:45
    Na druhé straně napřáhl na modré Luke Schenn, Vasilevskij jen vyrazil ale po následné dorážce již má puk pod kontrolou. Na řadě je další z reklamních přestávek.

15:08
    Killornova střela z úhlu, Domingue si tak připisuje další zákrok.

14:36
    Hedmanova střela zblokována mimo Domingueovu branku.

13:45
    Goligoski nahazoval před branku, Vaasilevskij zasáhl holí.

13:03
    Joorisova střela, Vasilevskij bez problémů zasahuje.

12:17
    Strålmanova střela od modré zblokována Goligoskim.

11:45

11:25
    Další pokus Kučerova, Domingue má puk pod kontrolou a přerušuje hru.

11:21

10:39
    Na střelecké pokusy zatím 11:5 pro Lightning.

10:39
    Lightning se na nějaký čas usadili v útočném pásmu. Do střelecké pozice si najel Brayden Point, jehož pokus skončil v rukavici brankáře Coyotes. Po reklamní přestávce se tak bude vhazovat v obranném pásmu hostů.

09:59
    Garrisonova střela od modré nad Domingueovu branku.

09:54
    Nyní se hraje ve čtyřech na obou stranách.

09:45
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Alex Goligoski – 2 min., sekání).
    09:45 Victor HEDMAN - 1:1

09:45
    Je vyrovnáno! Nejprve předvedl důležitý zákrok brankář Bolts Vasilevskij. Poté se do samostatného úniku dostal VICTOR HEDMAN a ač atakován ho vyřešil bravůrně. Pro švédského beka Lightning patnáctá branka sezony. Asistence: Nikita Kučerov.

09:21
    Poměr sil se nám na ledě srovnává – bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Vhazování po pravici Andreje Vasilevskiho.

09:21
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Alex Killorn – 2 min., držení protihráče).

08:53
    Začíná druhá minuta Perliniho trestu.

08:40
    Další rána ruského útočníka, Domingue vyráží betonem.

08:28
    Střela Kučerova, Domingue vyráží.

07:52
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Brendan Perlini – 2 min., nedovolené bránění).

07:49
    Od modré střílel Strålman, k dorážce se ještě dostal před brankou Naměstnikov, ale Domingue nyní podržel svůj tým!

07:18
    Schennovu prudká rána míjí Vasilevskiho branku.

07:07
    Coyotes se dostávají do postavení mimo hru. Po první reklamní přestávce se tak bude vhazovat v neutrální zóně.

06:20
    Střela Adama Erneho zblokována Schennem, Domingue tak tentokrát zasahovat nemusel.

05:48
    Lightning se pokouší o rychlou odpověď. Nejprve střílel Šustr, následně ještě bekhendem Drouin. Domingue však byl v obou případech na svém místě a vhazovat se bude po jeho levici.
    04:56 Christian FISCHER - 0:1

04:56
    Je tu první branka zápasu! Vasilevskij za brankou nezkrotil kotouč, Crouse ho ihned poslal před branku, kde stál CHRISTIAN FISCHER a vstřelil svou třetí branku sezony. Asistence: Lawson Crouse, Josh Jooris.

04:07

03:19
    Vrbatova střela nad Vasilevskiho branku.

03:08
    Začíná druhá minuta Witkowskiho trestu, Vasilevskij zatím bez práce.

02:25
    Ekman-Larsson ztratil kontrolu nad kotoučem, domácí vyhazují.

02:07
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Luke Witkowski – 2 min., krosček).

01:53
    Šustr prověřil Domingueovu pozornost od levého mantinelu, brankář Arizony připraven.

01:25

01:23
    Pokus Jonathana Drouina zblokován Maxem Domim.

00:55
    Bekhend Martinooka, Vasilevskij si připisuje první zákrok v utkání.

00:11
    Přihrávka rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:01

Nyní již vše připraveno. Na úvodní vhazování se staví Brayden Point a Jordan Martinook, utkání mezi Tampou Bay Lightning a Arizonou Coyotes může začít!

Zahajovací formace na ledové ploše, v Amalie Areně zazní americká státní hymna.

Zatímco Coyotes již nemají šanci se dostat do bojů o Stanley Cup, pro Lightning je toto utkání nesmírně důležité! V případě vítězství se totiž svěřenci Jona Coopera přiblíží Torontu Maple Leafs, které drží druhou divokou kartu na východě, na rozdíl dvou bodů.

Z:27 V:8 P:14 OG:71 PR:3,13 ÚS(%):90,3 SO:0

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Budaj) – Hedman, Dotchin, Garrison, Strålman (A), Coburn (A), Šustr, Witkowski – Palát (A), Point, Kučerov – Killorn, Naměstnikov, Drouin – Vermin, Gourde, Erne – J.T. Brown, Dumont.

Arizona Coyotes: Domingue (M. Smith) – Ekman-Larsson (A), Schenn, Goligoski (A), C. Murphy, Chychrun, DeAngelo – Domi, Dvorak, Vrbata (A) – Perlini, Martinook, Rieder – Crouse, Jooris, J. McGinn – Duclair, Holland, Fischer.

Rozhodčí: Jean Hebert, Tom Chmielewski – Darren Gibbs, Pierre Racicot.

Arizona Coyotes (26-37-9)

Coyotes jsou až na 29. místě NHL se ziskem 61 bodů. Hůře už je na tom pouze Colorado Avalanche.
    Z posledních deseti zápasů zvítězili kojoti pouze čtyřikrát. Naposledy prohráli na ledě Nashvillu Predators 3:1. Jedinou branku Arizony vstřelil švédský obránce Oliver Ekman-Larsson. Zápas odchytal Mike Smith a z 31 střel si připsal 28 úspěšných zákroků.
    Svěřencům Dava Tippetta zbývá do konce sezony odehrát 10 zápasů, šest z nich odehrají na hřišti soupeřů.