Boston – Ottawa 2:3 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 1:3 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 3:2 (po pr.)
Washington – Calgary 4:2 (kon.) | Montreal – Detroit 1:2 (po pr.) | Tampa – Arizona 3:5 (kon.)
Florida – Carolina 3:4 (kon.) | Winnipeg – Philadelphia 3:2 (kon.) | Minnesota – San Jose 3:2 (kon.)
Chicago – Vancouver 4:5 (po pr.) | Colorado – St. Louis 2:4 (kon.)
Florida Panthers
3:4 (2:2, 1:1, 0:1)
Carolina Hurricanes
Středa 22.03.2017, 00:30 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Československá stopa v utkání:
    Jaromír Jágr (FLA) 0+2, 1 střela, čas na ledě 18:19. (04:37:47)

1. Jeff Skinner (CAR) 2+0
    2. Jason Demers (FLA) 0+2
    3. Jaromír Jágr (FLA) 0+2.

59:57
    Domácí skutečně stihli ještě jednou vypálit. Opět to byl objevený střelec Marchessault, ovšem jeho ránu obrana Hurricanes zablokovala.

59:45
    Panteři přišli o útočné pásmo a nyní už musí opravdu hodně pospíchat.

59:39
    Yandle si vyměnil puk s Huberdeauem a nabil před levý kruh Marchessaultovi, který střelou golfákem na vyrovnání nedosáhl.

59:26
    Skutečně se tak děje. Nejdůležitější hráči na obou stranách tak mají prostor k nabrání nových sil.

59:26
    Čtyřiatřicet sekund před koncem základní hrací doby se Carolina provinila zakázaným uvolněním a zřejmě bude následovat oddechový čas.

59:09
    Jonathan Huberdeau přihrávkou z levého mantinelu nabil Trocheckovi, ale ten z kruhu pro vhazování tvrdou střelou Warda nepřekonal.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:43
    Až teď se Panteři vymanili z obranného sevření a míří do útoku. Reto Berra mezitím pouští do hry šestého hráče do pole!

58:12
    Už dobrou minutu se Panteři marně snaží dostat ke kotouči. Jejich šance na vyrovnání se tak rychle zmenšují.

57:21
    Žádný tlak Floridy se zatím nekoná. Carolina po vlažném úvodu třetí třetiny hraje velmi dobře a svého soupeře do šancí nepouští.

56:40
    Po dlouhé době se nám ukázal i finský mladík Aho, který projel s pukem na holi útočnou modrou a v útočném pásmu pošetřil několik drahocenných vteřin.

56:17
    Nahození jednoho z hostujících hráčů rozbilo kus tvrzeného skla u střídačky Floridy. Oprava ale trvala jenom pár desítek vteřin, a tak se po kratičké pauze může pokračovat vhazováním ve středovém kruhu.
    56:05 Jeff SKINNER - 3:4

56:05
    Carolina právě vstřelila branku!
    Tak tohle velká nepříjemnost pro Pantery, kteří budou muset v samotném závěru zápasu poprvé dotahovat náskok Hurikánů! Derek Ryan si nenápadně nabruslil až do útočné třetiny, kde z krátkého mantinelu vrátil puk před brankoviště JEFFU SKINNEROVI a ten položenou čepelí hokejky překonal Berru. Asistence: Derek Ryan.

55:54
    Matheson vystřelil od modré a zároveň vyslal pobídku na teč, která v podání Thomase Vaneka ale nepřišla.

55:33
    Demers to teď neudělal úplně chytře. V momentě, kdy byl už dlouho na ledě trochu zbytečně vyhodil na zakázané uvolnění.

54:54
    Ti si vzápětí hodně oddechli po tvrdé Demersově střele od modré, která pořádně rozduněla Wardovy betony!

54:34
    Jágr na pravém konci modré čáry nezpracoval prudkou přihrávku od Huberdeaua a odevzdal tím kotouč obráncům Caroliny.

53:58
    Ekblad si u levého mantinelu dojel volný puk a trochu na náhodu jej poslal na Warda, před kterým se marně tlačili k dorážce Barkov s Huberdeauem.

53:22
    Matheson si připsal důležitý blok proti střele Teräväinena a sám rozjel protiakci Floridy, jež ale měla hodně krátkého trvání.

52:45
    Zakázané uvolnění Panterů vrací všechny hráče i rozhodčí do blízkosti švýcarského gólmana Reta Berry. Ten v NHL chytá od první minuty poprvé od prosince 2015!

52:09
    Panthers se rychle přesunuli z obrany do útoku, nicméně Ward Trocheckovu střelu z levé strany vyrazil.

51:49
    Florida v posledních minutách hodně polevila v útočné činnosti a trochu si začíná zahrávat s osudem. Carolina naopak ucítila šanci rozhodnout ještě před koncem základní hrací doby.

51:24
    Ofsajd Caroliny.

50:48
    Nordström z levého křídla hledal před brankou Jordana Staala a trochu vylekal domácí fanoušky, kteří si ale mohli oddechnout, protože druhý jmenovaný z bezprostřední blízkosti nevtěsnal puk mezi tři tyče.

50:27
    Domácí teď několikrát jenom vyhodili puk do střední části hřiště a umožnili Carolině opětovně založit útok.

50:04
    Lindholm uspěl na buly proti Bjugstadovi a poslal puk za sebe na Klase Dahlbecka. Švédský obránce nic nevymýšlel a vystřelil na branku, před kterou ale v pohodě zakročil Reto Berra.

49:48
    Hosté se začínají trochu osmělovat. Opět se o to zasloužili obránci, kteří dvakrát prověřili Berru. Nejprve to zprava zkoušel Slavin a o chvíli později pro změnu zleva Murphy.

48:57
    Oba týmy v plném počtu.

48:51
    Slavin zavezl puk do útočné třetiny, ale tam přihrál jen na hůl Demerse. Následoval protiútok Jokinena, po němž mohl znovu dorážet Trocheck. Ten však zbytečně přihrával doleva, kde už ale neměl žádného ze svých spoluhráčů.

48:28
    Justin Faulk pomohl ubránit Barkova s Jágrem a sám vyrazil do protiútoku, při němž vystřelil pouze do nachystané Berrovy lapačky.

47:44
    Matheson objel hostující branku a z pravé strany spíše jen tak nahodil. U Warda se k dorážce nedostal Smith, jenž ale dokázal alespoň přihrát Trocheckovi, jehož pokus ze solidní pozice obránci zvedli až do ochranné sítě.

47:15
    Znovu se tedy hraje 4 na 4, což na začátku třetí třetiny více vyhovovalo Floridě. Ta je v držení puku i nyní.

46:57
    Klas Dahlbeck se pustil do rozmíšky s Jonathanem Huberdeauem. Regulérní bitka to ale nebyla, a proto oba hráči dostávají jen menší tresty za hrubost.

46:57
    Ekblad chvíli po buly napodruhé vystřelil od modré čáry, jenže Ward si tečovanou střelu sebral do lapačky.

46:50
    Carolina toho po druhé přestávce zatím moc nepředvedla. Unavená pětice teď navíc musí zůstat na ledě kvůli odpískanému icingu.

46:23
    Domácí překombinovali akci v útočném pásmu a místo ohrožení Warda se po špatné přihrávce od Demerse na Smithe museli vrátit mezi modré čáry.

45:36
    Jeff Skinner byl při rozjezdu podražený, nicméně hlavní rozhodčí žádný faul ze strany Floridy neviděli.

45:08
    A ještě jednou nažhavený Colton Sceviour, který se mezi červenou a modrou čárou odpoutal od dotěrných soupeřů, ale v tváři tvář Wardovi ani tentokrát neuspěl. Hostující gólman střelu z pravé strany zastavil.

44:27
    Sceviour se s MacKenziem dostali za obranu Caroliny, ale druhý jmenovaný po přihrávce z levé strany nezasunul puk za Warda!

44:04
    Na tom nic nezměnila ani formace s Jágrem, Barkovem a Huberdeau, která sice držela puk, ale do šance se nedostala.

43:29
    Kromě dvou možností Floridy se třetí třetina hraje v poklidném tempu, místo kombinací sledujeme hlavně urputné boje o kotouč.

42:46
    Poprvé se trochu ozývají také fanoušci, kterých však do BB&T Center v Sunrise dorazilo hodně málo.

42:23
    Oba týmy prostřídaly a už mají na ledě stabilní pětice. U kotouče jsou momentálně Panteři.

42:00

41:13
    Bjugstad přihrávkou z otočky posadil puk na hokejku Mathesona, který také střílel z pravého kruhu rovněž narazil na dobře postaveného gólmana Caroliny.

41:02
    Hanifin se vydal na útočný výlet, při kterém ho ale poměrně snadno zastavil Keith Yandle.

40:34
    Jako první využil více místa na ledové ploše Huberdeau, který se prokličkoval do útočného pásma z pravého kruhu vypálil skrz Slavina do betonů Cama Warda.

40:20
    Kvůli dvěma vyloučením z konce druhé třetiny začíná poslední dvacetiminutovka hrou ve čtyřech na obou stranách.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 24 – 18.

Druhá třetina byla na góly o něco chudší, nicméně to na její atraktivitě moc neubralo. Popáté se dnes měnilo skóre ve dvaadvacáté minutě, kdy Floridu poslal do vedení Yandle. Náskok domácího celku ale vydržel jen pár desítek vteřin, o což se postaral nejproduktivnější hráč Caroliny Jeff Skiner. Kromě těchto dvou gólů jsme viděli další řadu šancí, a to zejména na straně Panterů, za které několikrát zahrozil i Jaromír Jágr. Ten má na kontě dvě asistence a málem si zapsal i gólovou trefu, ve které mu zabránila až tyč.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

40:00
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Vincent Trocheck – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Brock McGinn – 2 min., hrubost).

39:59
    Se závěrečným klaksonem na ledové ploše vznikla první větší potyčka, kterou museli ukončit až čároví rozhodčí. Nejaktivnější tam byli Trocheck s McGinnem, které možná bude čekat dvouminutový trest.

39:38
    Marchessault se poctivě vrátil a obral o puk Staala. Domácí se ven z pásma ale neprokombinovali a naopak museli spoléhat na Berru, jenž si poradil se Staalovou tečí po střele Teräväinena.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:57
    Mathesonova pobídka na teč využitá nebyla. K puku se po chybě Hanifina ještě dostal Huberdeau, který z otočky trefil položený beton Warda, jenž ještě čelil Vanekově neúspěšné dorážce.

38:18
    Dosud nepříliš viditelný Bjugstad založil novou akci Floridy a zleva odcentroval na Marchessaulta. Ten už ale byl příliš blízko brankáři a Warda nepřekonal.

37:43
    Uzdravený Ekblad napřáhl od modré čáry, jenže jeho projektil až k brankovišti nedoletěl.

37:18
    Yandleova přihrávka do druhé vlny k Jokinenovi neprošla a puk se po zásahu obránce dostal až mimo útočnou třetinu Panterů.

36:45
    Hra je přerušena kvůli hře vysokou holí. Hra je vykázána mezi obě modré čáry do středního pásma.

36:33
    První útok domácího celku se sice usadil v útočném pásmu, jenomže obránci Caroliny jej k ničemu nepustili.

35:53
    Slavinovo nahození trefilo brusli jednoho z hráčů a Berra tak zasahovat nemusel. Co v následné akci vymyslí Florida?

35:29
    Po několika nezdařilých pokusech o založení útoku na obou stranách zahrozil Derek Ryan, jenž z pravého kruhu protáhl Berru a ten nadvakrát schoval puk v lapačce.

34:22
    Justin Faulk získal puk na Vanekovi a sám vyrazil do útoku, nicméně Berra se střelou od modré neměl žádný problém.

33:57
    Trocheck byl zahnán až k modré čáře a aby předešel ofsajdu, tak jenom nahodil puk do rohu a odevzdal ho obráncům Caroliny.

33:11
    Následoval rychlý kontr Floridy zakončený Sceviourem, který švihem vyslal kotouč do výstroje pozorného Warda.

32:58
    Ojedinělý výpad Hurikánu zakončil střelou Murphy, avšak Reto Berra si po delší době připsal úspěšný zákrok.

32:33
    Jágr si prodloužil střídání a zůstal na ledě i se čtvrtým útokem. Po střele od Petrovice byl český útočník nepokrytý u prázdné části branky, jenže vedle pravé tyčky skákající puk netrefil.

31:58
    Obrovská šance Jaromíra Jágra! Český útočník byl po dvou přihrávkách blízko gólu, jenomže po narážečce s Barkovem trefil z mezikruží tyč!

30:56
    Jokinen mohl pálit z osy hřiště, on ale zvolil přihrávku na Trochecka, který s touto variantou příliš nepočítal a v levém kruhu byl odstaven od kotouče.

30:32
    Sražený puk opustil kluziště, takže rozhodčí museli přerušit hru. Vhazovat se bude po pravici Warda.

29:59
    Vlažnější pasáž zápasu okořenila až Skinnerova přihrávka před domácí branku, ale tam své území uhlídal Berra a přerušil hru.

28:51
    Derek MacKenzie nabral rychlost a vjel až do útočné třetiny. Na jeho přihrávku z pravého mantinelu ale žádný ze spoluhráčů před brankou nezareagoval.

28:15
    Po delší době se pokusili zahrozit i hosté, kteří však nic nevymysleli a Demers pohodlně odvrátil puk k červené čáře.

27:47
    Demers přihrávkou podél modré čáry přenechal puk Yandleovi. Ten zvolil místo prudké rány křižný pas do pravého kruhu, odkud to zkoušel MacKenzie, nicméně hostující brankář kapitána Panterů vychytal.

27:17
    Huberdeau vrátil puk do mezikruží Jaromíru Jágrovi, který sice neměl moc místa, ale i tak dokázal vystřelit nad horní tyč.

26:50
    Třetí přesilovka Floridy rozhodně byla tou nejpovedenější. Využitá ale nebyla, a tak pokračujeme za stavu 3:3.

26:34

26:10
    Panteři se vrátili do středního pásma a už vymýšlí další plány na překonání obrany Caroliny.

25:48
    Smith dostal od Jokinena přihrávku do pravého kruhu, ovšem táhlá střela švihem Warda nepřekvapila.

25:24
    Huberdeau dvakrát bezúspěšně pálil z pravého kruhu. Jonathan Marchessault pak zničeho nic stál před úplně prázdnou brankou, jenže se své šance zalekl a zamířil jen do boční sítě.

24:47
    Domácí trápení v přesilovkách pokračuje, Nordström se Staalem zahrozili ve vlastním oslabení a nebyli daleko od druhého góu při hře ve čtyřech.

24:34
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Elias Lindholm – 2 min., podražení).

24:13
    Smith se parádní stahovačkou u útočné modré čáry zbavil obou obránců a namířil si to až k Wardovi, který dobrým zákrokem udržel remízový stav!

23:43
    Smith vytlačil hostující hráče do středního pásma, kde pokračuje chvilková územní převaha Hurricanes.

23:05
    Nordström velké chyby v domácí rozehrávce nevyužil, nikým nehlídaný zpoza levého kruhu vystřelil nad Berrovu klec.

22:38
    Po ofsajdu Caroliny se znovu hrálo jen pár sekund, neboť puk vyletěl mimo hrací plochu.

21:41
    Hurricanes i potřetí reagují na nepříznivý stav a srovnávají na 3:3! Slavin přihrávkou přes půlku hřiště vysunul Stempniaka, jehož únik Berra ještě zlikvidoval, jenže na pohotovou dorážku JEFFA SKINNERA už neměl nárok. Obránci Floridy si tento moment za rámeček rozhodně nedají, protože zůstali daleko vzadu. Asistence: Lee Stempniak, Jaccob Slavin.
    21:41 Jeff SKINNER - 3:3

21:30
    Čtvrtý útok Panterů se rovněž postaral o menší vzrušení. Ward si však pohlídal prostor u pravé tyče a chytil bekhendovou střelu Scevioura.
    21:11 Keith YANDLE - 3:2

21:11
    Florida právě vstřelila branku!
    Spoře zaplněné tribuny se potřetí radují z vedení Floridy! Barkovovi pokus o střelu s hokejkou mezi nohama nevyšla, akce Panterů tím ale ještě neskončila. Jágr poslal puk na modrou Demersovi, po jehož vyražené střele se puku dostal další obránce KEITH YANDLE a z minusového úhlu trefil jednoho z obránců, který překonal vlastního obránce. Asistence: Jason Demers, Jaromír Jágr.

20:46
    Petrovic vypálil ráznou střelu od modré čáry, ovšem betony Cama Warda byly rovněž na místě.

20:20
    Sebastian Aho se chopil kotouče a po menším obloučku pálil z levého kruhu do připravené výzbroje Reta Berry.

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 12 – 9.

Úvodní dvacetiminutovka dvou týmů ze spodní části Východní konference rozhodně nenudila. Viděli jsme v ní hned čtyři branky, přičemž ta první padla už ve druhé minutě z hokejky Barkova. Carolina se však zmátořila a v šesté minutě v přesilové hře vyrovnala zásluhou aktivního Teräväinena. Panteři se posléze do vedení vrátili, když se po pěkné akci prosadil Smith, ovšem Hurricanes znovu našli odpověď, když v oslabení Berru překvapil Sebastian Aho.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:44
    Až teď dostal trochu místa Brock McGinn, avšak jeho pokus z ostrého úhlu netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

19:15
    Panthers po druhé inkasované brance vynikají v bránění svého obranného pásma, kde se Hurikáni hodně těžko dostávají byť k jediné přihrávce.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:21
    Pysyk nepustil hosty do útočného pásma a naopak přenesl hru před Warda, který však po střele Marchessaulta zasahovat nemusel. Kotouč k němu totiž nepustil blok Noaha Hanifina.

17:40
    Dalšímu icingu Caroliny předcházel kuriózní moment, když se Lindholm vyhnul bodyčku od Demerse a ten si trošku ublížil o mantinel.

17:12
    Huberdeau ukradl kotouč v útočné třetině. Přes Barkova a Jágra se vzápětí ke střele dostal Demers. Ward byl připraven a posléze vychytal i dorážky útočníků z první lajny Floridy!

16:59
    A další přerušení hry, tentokrát kvůli zakázanému uvolnění hráčů z Raleigu.

16:34
    Tečovaný puk vyletěl na jednu ze střídaček. Zbytek první třetiny se odehraje až po krátké pauze pro úpravu ledové plochy.

16:17
    Smith přebruslil Faulka a z plné rychlosti ještě hledal Ekblada, kterému bohužel pro Panthers střela z těžké pozice úplně nesedla.

15:46
    Florida se ihned po buly dostala do klidnější části hřiště a odjela střídat. Marchessaultovu křižnou přihrávku mezitím zastavil jeden z obránců Caroliny.

15:13
    Zakázané uvolnění Floridy stěhuje pozornost publika do hostující útočné třetiny, kde se schyluje k buly mezi Raskem a Bjugstadem.

14:47
    14:24 Sebastian AHO - 2:2

14:24
    A dokonce tu máme hostující trefu v oslabení! Fantastickou práci při něm odvedl Lindholm, který získal puk ve středním pásmu a v tom útočném přihrál z otočky přes dva obránce na SEBASTIANA AHA. Ten se možná snažil o bekhendový blafák, při kterému mu ale kotouč utekl tak šťastně, že projel pod ležícím Berrou až za brankovou čáru. Asistence: Elias Lindholm.

14:01
    Ani druhá přesilovka domácím vůbec nevychází, Ward je i v tomto oslabení bez práce.

13:30
    Panteři se po vyhození vrátili do útočné třetiny, kde ale nevymysleli nic nebezpečného a znovu se musí vracet k vlastní brance.

12:56
    Barkov věděl o úplně volném Huberdeauovi, který se už chystal ke střele z voleje, ovšem těsně před ním přihrávku na poslední chvíli zastavil Pesce.

12:47
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Justin Faulk – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

12:47
    Kotouč vyletěl mezi diváky, hra je přerušena a pokračovat bude po reklamní přestávce.
    11:51 Reilly SMITH - 2:1

11:51
    Panteři se ve dvanácté minutě vrací do vedení! Vincent Trocheck potáhl puk po ose hřiště a přenesl těžiště na levou stranu, odkud Jokinen ještě přihrál metr před brankoviště REILLYMU SMITHOVI a pro něj už nebylo těžké nastavit hůl a poslat puk do prázdné brány. Asistence: Jussi Jokinen, Vincent Trocheck.

11:01
    Několika obránci hlídaný Jágr chytře předal puk na hokejku Barkova, jenže ani ten nedostal potřebnou vteřinku k tomu, aby nějak ohrozil Warda.

10:39
    A ještě jednou souboj mezi Bjugstadem a Wardem, který tentokrát vykopl střelu z pravého kruhu do bezpečí.

10:19
    Hosté propadli ve středním pásmu, Marchessault tak ihned roztáhl hru doleva na Bjugstada, jehož bekhendové zakončení Ward u pravé tyče do brány nepustil.

09:57
    Pokus Mathesona Ward vyrazil jen před sebe, kde stál Vanek, který se však k dorážce neprodral.

09:41

09:17
    Až teď tu máme kloudnější kombinaci, při které se Panthers snaží najít ideální příležitost ke střele.

08:49
    Tahle přesilovka se Panterům zatím vůbec nedaří, před brankou Warda se domácí hráči nezdrželi víceméně ani vteřinu.

08:14
    Celá situace se ještě jednou zopakovala a čtveřice Hurikánů tak má dostatek času na vystřídání.

07:59
    Hosté rychle vyhazují kotouč přes všechny čáry. Zpoza vlastní branky rozjíždí útok Floridy obránce Yandle.

07:41
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Sebastian Aho – 2 min., podražení).

07:34
    Huberdeauova střela zápěstím nadělala Wardovi velké problémy. Naštěstí pro hostujícího gólmana tam nebyl nikdo v červeném, kdo by mohl dorazit puk do sítě.

06:33
    Bekhendové nahození od Di Giuseppe nabralo velkou výšku skončilo až v ochranné síti. Hra je přerušen a následuje reklamní pauza.

05:41
    Od úvodního buly se hraje ve velmi slušném tempu. Panteři se ihned po inkasované brance vrhli do útoku, nicméně Ward Marchessaultovo zakončení z levého mantinelu zastavil.
    05:09 Teuvo TERÄVÄINEN - 1:1

05:09
    Obrovský tlak v útočném pásmu končí zaslouženým vyrovnáním! Aho z pravého kruhu nabídl teč Staalovi, který branku netrefil. U zadního mantinelu si ale puk sebral TEUVO TERAVAINEN a z nulového úhlu nachytal Berru, který se zakončením z těžké pozice úplně nepočítal. Asistence: Jordan Staal, Sebastian Aho.

04:43
    Faulk poslal puk před levý kruh, odkud už poněkolikáté pálil Teuvo Teräväinen, ovšem branku minul.

04:22
    Pokračuje velký tlak Caroliny, která kombinuje a pálí ze všech pozic, ovšem Berra svůj tým zatím drží.

03:57
    Hosté se rychle usadili v útočném pásmu a připravili možnost pro Teräväinena, jehož střelu z levého kruhu ale Berra zlikvidoval.

03:45
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Vincent Trocheck – 2 min., podražení).

03:34
    Trocheck přenesl hru doprava na Demerse, jenž místo střely ještě přihrál pod sebe, jenže Yandleova střela byla zablokovaná Lindholmem.

03:01
    Kočky se v pohodě ubránily a vyrazily kupředu. Jmenovitě to byl Shawn Thornton, jenž převzal přihrávku do jízdy, ale z levé strany zakončil jen do boční sítě!

02:41
    Hurricanes uklidňují hru kombinací na vlastní polovině.
    01:35 Aleksander BARKOV - 1:0

01:35
    Po minutě a půl tu máme vedoucí branku, ze které se mohou radovat domácí panteři! Jaromír Jágr přihrál na modrou čáru Demersovi, jehož střelu v předbrankovém prostoru ještě tečoval finský talent ALEXANDER BARKOV a přesměroval puk mimo dosah Warda, jenž toho zřejmě moc neviděl. Asistence: Jason Demers, Jaromír Jágr.

01:21
    Zahrozilo i na druhé straně a velkou měrou se o to zasloužil Jágr, který nejprve neúspěšně hledal někoho u brankoviště a poté zaměstnal Warda střelou z vrcholku pravého kruhu.

00:20
    Hosté do zápasu vlétli po hlavě a hned prověřili Berru, který musel zneškodnit zakončení Teräväinena i Slavinovu střelu od modré.

00:01

Florida Panthers: Berra (Reimer) – Ekblad, Yandle, Demers, Matheson, Petrovic, Pysyk – Jágr, Barkov, Huberdeau – R. Smith, Trocheck (A), J. Jokinen (A) – Marchessault, Bjugstad, Vanek – Sceviour, MacKenzie (C), S. Thornton.

Carolina Hurricanes: C. Ward (Läck) – Faulk (A), Slavin, Pesce, Hanifin, R. Murphy, Dahlbeck – Teräväinen, J. Staal (A), Aho – E. Lindholm, V. Rask, B. McGinn – Stempniak, D. Ryan, Skinner (A) – Di Giuseppe, P. Brown, Nordström.

Rozhodčí: Dwyer, StLaurent – Heyer, Galloway.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Československá stopa v utkání

Jaromír Jágr (FLA)
    Útočník, 45 let, 71 zápasů, 39 bodů (14+25).

Vzájemné zápasy

01.03.2017 Florida – Carolina 3:2 sn.
    28.11.2016 Carolina – Florida 3:2
    10.04.2016 Florida – Carolina 5:2
    19.12.2015 Carolina – Florida 0:2
    14.10.2015 Carolina – Florida 1:4.

Klub z Raleighu rozhodně nezažívá nejhorší sezónu, aktuálně se může pyšnit sérií sedmi zápasů v řadě, ve kterých získal minimálně bod. Naposledy se Hurikáni představili na ledě Philadelphie, kde v poslední minutě přišli o vedení a nakonec prohráli 3:4 v prodloužení. V tabulce Východní konference pak Carolina sídlí na dvanácté místě, a to se stejným počtem třiasedmdesáti bodů jako její dnešní soupeř z Floridy.

Nejproduktivnější hráči:
    • J. Skinner – 49 bodů (26+23)
    • V. Rask – 42 bodů (16+26)
    • S. Aho – 41 bodů (20+21).

Panteři se po nevalné první polovině základní části na přelomu ledna a února výsledkově hodně zvedli, když se díky osmi výhrám z devíti zápasů vyšplhali na příčky zajišťující účast v play-off. Na to si momentálně mohou fanoušci Floridy ale zajít chuť. Z posledních třinácti zápasů Kočky vyhrály pouze třikrát a v tabulce Východní konference se propadly až na třinácté místo, ze kterého ztrácí na osmé Toronto téměř nedohnatelných osm bodů.

• V. Trocheck – 49 bodů (22+27)
    • A. Barkov – 46 bodů (19+27)
    • T. Vanek – 45 bodů (16+29).

Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od půl jedné se můžeme těšit na utkání mezi Floridou Panthers a Carolinou Hurricanes!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 2. Barkov (Demers, Jágr), 12. R. Smith (J. Jokinen, Trocheck), 22. Yandle (Demers, Jágr) – 6. Teräväinen (J. Staal, Aho), 15. Aho (E. Lindholm), 22. Skinner (Stempniak, Slavin), 57. Skinner (D. Ryan)

Rozhodčí: Dwyer, StLaurent – Heyer, Galloway

Diváci: 10 793