Columbus – Toronto 2:5 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 2:3 (kon.) | Anaheim – Edmonton 4:3 (kon.)
Anaheim Ducks
4:3 (2:2, 2:0, 0:1)
Edmonton Oilers
Čtvrtek 23.03.2017, 03:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

To je už ode mě z tohohle zápasu vše. Příjemné čtvrteční ráno přeje Petr Sumbal. (05:52:36)

Československá stopa v utkání:
    Andrej Sekera (EDM) 0+0, 2 střely, čas na ledě 21:54

1. Hampus Lindholm (ANA)1+2
    2. Rickard Rakell (ANA)1+1
    3. Ryan Getzlaf (ANA) 0+3

Máme za sebou utkání, které začalo hodně ofenzivně. V první třetiny padly čtyři góly, oba týmy vstřelily dva. Druhá třetina patřila Edmontonu, který se poprvé v zápase dostal do vedení a později jej dokázal ještě navýšit. Ve třetí třetině bylo k vidění nejméně šancí. Na jejím konci se ale povedlo Edmontonu snížit. Jenže tenhle gól nestačil a padl hodně pozdě, osm sekund před koncem.

59:59
    Zázrak se nestal. Anaheim vyhrál buly a vedení už si pohlídal.

59:52
    Gól platí! To znamená, že Edmonton má ještě 8 sekund na to, aby vyrovnal. Čas se totiž o dvě sekundy vrátil zpět.

59:52
    Bude ale ta branka vůbec platit? Videorozhodčí řeší, jestli gólu nepředcházel ofsajd Edmontonu.
    59:52 Mark LETESTU - 4:3

59:52
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Že bychom ještě měli drama? Edmonton snižuje, využil přesilovku pět na tři vylepšenou na šest na tři, protože Brossoit byl odvolán. Autorem branky je MARK LETESTU. Asistence: Connor McDavid, Patrick Maroon.

59:36
    A domácím se dokonce daří vyhodit puk do bezpečí.

59:19
    Anaheim je sice pod obrovským tlakem, ale zatím odolává.

59:02
    Letestu dostal pěknou přihrávku na levou stranu, do jeho střely se ale vložil Vatanen.

58:44
    Závěr zápasu bude ještě hodně zajímavý. Za vyhození puku rukou z obranného pásma je vyloučen Manson. Hosté tak budou hrát minutu a 35 sekund pět na tři.

58:19
    Edmonton si zahraje další přesilovku a znovu má tak šanci zdramatizovat zápas.

57:24
    Anaheim vyhodil puk a tohle oslabení už nejspíš přežije.

56:20
    Edmonton je usazený v útočném pásmu, Bernier zatím všem střelám odolává.

55:32
    Edmonton si dokázal vynutit faul. Na trestné lavici už sedí Hampus Lindholm za krosček.

54:41
    Anaheim se díky nepřesné rozehrávce dopustil icingu. Vhazovat se tak bude před Bernierem.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 8. Eaves (Getzlaf, H. Lindholm), 20. H. Lindholm (Rakell, Getzlaf), 22. Manson (H. Lindholm), 32. Rakell (Getzlaf) – 6. Draisaitl (Maroon, McDavid), 9. McDavid (Draisaitl, Russell), 60. Letestu (McDavid, Maroon)

Anaheim Ducks: Bernier (Enroth) – Vatanen, Fowler, Manson, H. Lindholm, Bieksa, Holzer – Eaves, Getzlaf (C), Rakell – Silfverberg, Kesler (A), Cogliano – Perry (A), Vermette, N. Ritchie – Boll, N. Thompson, Wagner.
    Edmonton Oilers: Talbot (32. Brossoit) – A. Larsson, Klefbom, Russell, Sekera, Gryba, Nurse – Draisaitl, McDavid (C), Maroon – Eberle (A), Nugent-Hopkins, Lucic (A) – Kassian, Desharnais, B. Pouliot – Slepyšev, Letestu, Caggiula.