Boston – Tampa 3:6 (kon.) | Washington – Columbus 2:1 (1:0 po s.n.) | Montreal – Carolina 1:4 (kon.)
Florida – Arizona 3:1 (kon.) | Toronto – New Jersey 4:2 (kon.) | Ottawa – Pittsburgh 2:1 (2:0 po s.n.)
St. Louis – Vancouver 4:1 (kon.) | Nashville – Calgary 3:1 (kon.) | Minnesota – Philadelphia 1:3 (kon.)
Chicago – Dallas 3:2 (2:1 po s.n.) | Colorado – Edmonton 4:7 (kon.) | Los Angeles – Winnipeg 5:2 (kon.)
Colorado Avalanche
4:7 (2:1, 2:1, 0:5)
Edmonton Oilers
Pátek 24.03.2017, 02:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Slovenská stopa v utkání:

Andrej Sekera (EDM) 1+2, 1 střela, čas na ledě 20:13 (05:08:45)

1. Andrej Sekera (EDM) 1+2
    2. Mikko Rantanen (COL) 2+0
    3. Drake Caggiula (EDM) 1+1

Statistiky: Střely na bránu: 21-30; Zablokované střely: 11-18; Vhazování: 64%-36%; Hity: 15-19; Přesilové hry: 0/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.

COMEBACK KIDS! #EDMvsCOL

Příspěvek sdílený Edmonton Oilers (@edmontonoilers),

Slovenský obránce Andrej Sekera se třemi body za gól a dvě asistence podílel na fantastickém obratu Edmontonu, který v Pepsi Center dvakrát prohrával o dvě branky, na začátku druhé i třetí třetiny ho ale dokázal rychle smazat a vyrovnat. Mikko Rantanen mohl v prostřední části vstřelit hattrick, jenže Cam Talbot ho dokázal fantasticky vychytat. Colorado dvakrát nedokázalo udržet dvoubrankový náskok a nakonec na to v samotném závěru utkání doplatilo, když se 2 minuty a 11 sekund před koncem prosadil po nádherném bekhendovém blafáku útočník Drake Caggiula. Oilers poté skórovali ještě dvakrát, když oba góly padly do prázdné brány. Avalanche opět ukázalo, jak lze ztratit dobře rozehraný zápas. Konečný výsledek: Colorado Avalanche 4 Edmonton Oilers 7.

59:34
    Edmonton ještě stačil vypálit od modré čáry a donutit Jeremyho Smithe k jednomu zákroku a vhazování.
    59:19 Leon DRAISAITL - 4:7

59:19
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Ryan Nugent-Hopkins našel na pravém křídle rozjetého LEONA DRAISAITLA, který od modré čáry střelou zápěstím stejně jako před ním Jordan Eberle zamířil do prázdné brány. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins.

59:04
    Edmonton vyhodil puk podél střídaček na zakázané uvolnění a brána Jeremyho Smithe je opět prázdná!

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    58:50 Jordan EBERLE - 4:6

58:50
    JORDAN EBERLE na pravém křídle ve středním pásmu zvedl hlavu a táhlou střelou zápěstím zamířil do prázdné brány. To je zřejmě konec nadějí Colorada, které dvakrát vedlo! Asistence: Connor McDavid.

58:40
    Jeremy Smith naskočil na střídačku a Colorado to zkouší při hře bez brankáře! Domácí brána je prázdná.

58:34
    Jordan Eberle vypálil z pravého křídla a Jeremy Smith jeho pokus od hrazení hrudí dobře vyrazil.
    57:49 Drake CAGGIULA - 4:5

57:49
    DRAKE CAGGIULA si na vnitřním oblouku levého kruhu pro vhazování krásně zpracoval puk po diagonální přihrávce Leona Draisaitla z pravého křídla a poté na vzdálenější pravé tyči po úžasném bekhendovém blafáku zasunul puk po ledě do odkryté brány! Jeremy Smith situaci neustál a Edmonton po dvojnásobném smazání dvoubrankového manka vede těsně před koncem 5:4! Asistence: Leon Draisaitl a Ryan Nugent-Hopkins.

57:21
    Avalanche vyhodili puk na zakázané uvolnění a zápas se čím dál více chýlí k prodloužení.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 4. Rantanen (MacKinnon), 10. Compher (Colborne), 25. Rantanen (MacKinnon, Andrighetto), 38. R. Bourque (Colborne) – 20. Sekera (Letestu, Caggiula), 21. Lucic (Eberle, Russell), 43. Kassian (B. Pouliot, Sekera), 45. Eberle (Sekera, McDavid), 58. Caggiula (Draisaitl, Nugent-Hopkins), 59. Eberle (McDavid), 60. Draisaitl (Nugent-Hopkins)

Colorado Avalanche: J. Smith (Pickard) – Barberio, E. Johnson, Ťutin, Barrie, Beauchemin (A), A. Lindholm – Andrighetto, MacKinnon (A), Rantanen – Landeskog (C), Duchene, Nieto – Colborne, Compher, R. Bourque – J. Mitchell, Söderberg, Comeau. Hlavní trenér: Jared Bednar.
    Edmonton Oilers: Talbot (41. Brossoit) – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Russell, Nurse, Benning – Maroon, McDavid (C), Draisaitl – Lucic (A), Nugent-Hopkins (A), Eberle – B. Pouliot, Desharnais, Kassian – Caggiula, Letestu, Pakarinen. Hlavní trenér: Todd McLellan.

Rozhodčí: Tom Kowal, Steve Kozari. Čároví: Mark Wheler, Jonny Murray

Diváci: 14142