HC Plzeň – Přerov 2:6 (kon.) | Mountfield HK – Chomutov 3:2 (po pr.) | Sparta – Vítkovice 2:3 (kon.)
Mountfield HK
3:2 (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Piráti Chomutov
Sobota 25.03.2017, 12:30 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Mistrovství ČR - 8. třída

Hradec tak zvládl souboj o předposlední příčku, na kontě má aktuálně tři body, zatímco Piráti jen jeden. Dneska sahali po vítězství, ale závěr zkrátka vyšel domácím. O definitivním umístění obou celků rozhodne až zítřejší poslední den.

Ode mě je to pro tuto chvíli z FORTUNA arény všecho, ale sledujte i další průběh mládežnického šampionátu! (14:43:14)

60:44
    Hradec právě vstřelil branku!
    Domácí hokejisté si ve výhodné přesilovce čtyři na tři šli jasně za svým cílem a po 44 sekundách prodloužení rozhodují o svém vítězství! LUKÁŠ PAJER z levého kruhu zamířil po ledě přesně ke druhé tyčce a stává se hradeckým hrdinou, neboť Mountfield na domácím mistrovství konečně slaví výhru – 3:2 po prodloužení! Asistence: Marek Pelda, Matyáš Budina.

60:33
    Tobiáš Hočevar bekhendem doráží vedle.

60:01

Čtyři na tři pro hradecké šelmy.

Mladíci pořadatelského Hradce Králové ve třetí třetině šťastně vyrovnali skóre a v přesilovce ještě sahali po rozhodnutí, jejich tlak opravdu hodně zesílil. Nyní budou chtít pokračovat, prodloužení totiž rozehrají s téměř kompletní početní výhodou.

60:00

59:58
    Teď už to Hradec asi nestihne, ale do prodloužení půjde s další přesilovkou! Štěpán Němec (CHM) zase úplně zbytečně chytil puk do rukavice, chvíli podržel a pak vyhodil. To samozřejmě musí být dvě minuty za sevření puku.

59:48
    A ještě jeden icing z hokejek Severočechů.

59:39
    Viděli jsme asi nejlepší přesilovku zápasu, ale Hradec v ní kýžený gól nedal! Zakázané uvolnění Pirátů.

59:14
    Lukáš Pajer tečoval střelu od modré a pak ještě dorážel, ale Šatný stále nedovolil třetí gól!

58:40
    Piráti vyhazují. Domácí zkoušeli osvědčený signál na Marka Peldu, mezi kruhy ještě dorážel Budina, ale nezadařilo se.

58:18
    Mountfield se tlačí za rozhodnutím, dorážel třetí člen útoku Kleštinec, ale Šatný udržel puk mezi betony!

58:09
    Pajer v přečíslení vyzval Matyáše Budinu, ale ten z úhlu přestřelil!

57:38
    Ondřej Príhoda ušetřil řadu cenných vteřinek, svůj slalom zakončil obloučkem do lapačky Tichého, který ale hned rozehrál.

57:15
    Hradecká střídačka si vybírá oddechový čas.

57:15
    Velká chyba Tadeáše Svobody (CHM). Ten neustál čistý souboj, poroučel se na led, a vleže zezadu naprosto zbytečně podtrhnul soupeře. Hradec má necelé tři minuty před koncem možnost k obratu!

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 17. Budina (Pajer, Pelda), 54. Sodomka (Pelda), 61. Pajer (Pelda, Budina) – 24. Š. Němec (Príhoda), 31. Svoboda (Kulich, Döring)

Mountfield HK: Tichý – P. Němec, Králík, Táborský, Sodomka, Boukal, Pelda (C), Hočevar – Michal Beneš, Budina, Jirků, Pajer, Matěj Beneš, Souček, Kleštinec, Hrčka, Křeček. Trenér: Jiří Janoušek.
    Piráti Chomutov: Šatný (A. Strážovský) – Š. Němec, J. Strážovský, Žďárský, Jenček, Petretič, Pöschl, Kovár – Šilar, Čech, Spudich, Príhoda (C), Kulich, Svoboda, Iljuk, Kosnar, Jakab, Koblížek, Döring. Trenér: Petr Jíra.

Rozhodčí: Šindel – Marek, Ovsík.