Mor. Budějovice – Havlíčkův Brod 6:3 (kon.) | Poruba 2011 – Vsetín 2:4 (kon.) | Jablonec n/N – Kobra 6:5 (po pr.)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
6:5 (2:3, 1:0, 2:2 - 1:0) Stav série: 1:1
HC Kobra Praha
Sobota 25.03.2017, 18:00 • Městský zimní stadion, Jablonec nad Nisou • Play-off 2. ligy, skupina Sever • Semifinále

Tolik pro tentokrát z Jablonce nad Nisou. Mějte pěkný zbytek víkendu a opět u hokeje někdy na počtenou. Dobrý večer. (20:38:06)

Semifinálová série mezi těmito dvěma soky pokračuje opět v pondělí večer v Praze 4 na zimním stadionu Kobry. Ve středu se hraje opět v Jablonci nad Nisou. Do Prahy se série stěhuje za stavu 1:1 na zápasy.

Brankář Jiří Stejskal si užil ještě sólo děkovačku před kotlem domácích a s rolbou se zatočil dokolečka dokonce i ledař, který následně zamával fanouškům. Na jedné straně radost, jenže na druhé straně samozřejmě hořkost. Kobra Praha totiž ztratila vedení, kterého se na začátku ujala a ačkoliv měla v prodloužení obrovskou spoustu šancí, nedokázala zvítězit, vstřelit onen rozhodující gól. Zdá se, že série bude tedy ještě dramatická.

Po polovině prodloužení tedy hokejisté Jablonce nad Nisou rozhodli o tom, že v sobotu vyhrají oni. Značně vyhrocené klání nabídlo slušnou přestřelku v podobě jedenácti branek. Šťastnější byli domácí Vlci, kteří rozjásali Městský zimní stadion.

65:19
    Vlci právě vstřelili branku!
    Hrdinou utkání na straně Jablonce nad Nisou se stal VOJTĚCH HAVLAS, který si s kotoučem najel do pravého kruhu a propálil Pavla Bílka ke vzdálenější tyči. Asistence: Kamil Bříška.

65:01
    Po menší šarvátce v rohu u pražské branky se nebude vylučovat. Vhazuje se po levé ruce Pavla Bílka.

64:51
    Prodloužení má spád a nabízí spoustu vyhrocených okamžiků i šancí. A i podle ohlasů diváků nastavovaná pasáž hry očividně baví.

64:33
    Jablonečtí na chvíli ožili a byli s pukem v pásmu, jenže hosté je ke střele nepustili.

63:55
    Michal Nevyhoštěný vystřelil z mezikruží, ale netrefil přesně branku.

63:35
    U mantinelu zůstal ležet Michal Slanina, který nakonec odjel na střídačku po svých. Očividně jej ale něco bolí.

63:17
    Pražský celek má však stále poměrně velký tlak a více ze hry. Domácí se zejména brání.

62:58

62:19
    Domácí vyhráli buly ve středním pásmu a Vojtěch Havlas na chvíli dopravil puk až k brankáři Kobry.

62:06
    Pražané si přihrávají na modré čáře a často střílejí, domácí mohou děkovat zejména Jiřímu Stejskalovi, jenž má, i přesto, že dnes pětkrát inkasoval, v prodloužení formu.

61:49
    Tomáš Demel zblokoval střelu Šimona Antončíka, puk zamířil do ochranné sítě.

61:34
    Kobra má jedinečnou příležitost rozhodnout a odvézt si z podhůří Jizerských hor mečbol. Dokáže to?

61:34
    Oddechový čas pro hosty.

61:29
    Na ledě jsou zkušení hráči obou týmů, od modré čáry vystřelil Jakub Verbík, kterého vychytal Jiří Stejskal.

61:09
    Kobra kombinuje a drží Vlky pod tlakem.

60:58
    Jablonec nad Nisou jde znovu do čtyř, to může být rozhodující. Na dvě minuty za podražení byl vykázán Michal Pavlů (JBL). Tomu se rozhodnutí sudích hodně nelíbilo a na rozhodčího téměř vystartoval, čároví rozhodčí jej však zahnali na trestnou lavici. Bude se hrát čtyři na tři.

60:41
    Jablonečtí měli tlak, ale z něj nedokázali dostat kotouč do branky, následně hosté obracejí hru a hrají výhodu.

60:18
    Kotouč skončil mimo hrací plochu, bude se vhazovat ve středním pásmu.

60:01

Další utkání mezi Kobrou Praha a Jabloncem nad Nisou nabídlo pořádnou gólovou přestřelku, tentokrát však Pražané tolik nedominovali a dokonce jim hrozilo, že prohrají, jenže v 56. minutě vyrovnali, a tak dospěje duel do prodloužení, které se bude hrát deset minut ve čtyřech hráčích na obou stranách. Pokud ani prodloužení nerozhodne o vítězi, budou následovat samostatné nájezdy.

60:00

59:34
    Třetí třetina už se očividně jen dohrává, nejspíš budeme svědky prodloužení.

58:59

58:40
    Kobra má obrovský tlak a chce rozhodnout v základní hrací době. Na druhou stranu je hodně střel ze strany hostů nepřesných.

58:18
    Od modré čáry pálil Dominik Šteiner, Jiří Stejskal vyrazil kotouč vyrážečkou.

57:19
    Kobra mohla jít do vedení, ale brankář Jablonce udržel kotouč mezi betony a stále drží naděje domácích na úspěch.

56:59
    Vlci hráli v šesti, za což odjel na dvě minuty na trestnou lavici David Homolka (JBL). Odpyká trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

56:46
    Čas se krátí a na hokejkách mají stále často puk hosté.

55:54
    Kobra právě vstřelila branku!
    Vrátka z trestné lavice se už otvírala, ale zhruba v té chvíli se Pražané prosadili. U levé tyče dostal prostor FILIP ŠVAŘÍČEK, který přesnou ranou vyrovnal na 5:5. Asistence: Daniel Vlach, Martin Matějček.

55:51

55:27
    Jiří Moravec zblokoval jednu ze střel, následně se těžko zvedal z ledu, ale zdá se, že to nebude nic vážného a obránce Vlků bude pokračovat v utkání.

55:20
    Domácím se podařilo na chvíli osvobodit.

54:44
    Následně pokračuje přesilovka Kobry, která je důrazná před domácím gólmanem, zatím to vypadá jako jedna z nejlepších přesilovek pražského týmu v tomto zápase.

54:20
    Luboši Vackovi (KOB) se toto rozhodnutí nejspíš nelíbilo a poznamenal něco vůči rozhodčím, za což dostal desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

54:20
    Rozhodčí přerušil hru kvůli postavení jednoho z hostujících hráčů v brankovišti.

53:56
    Pražský celek vyhrál buly a stále se drží před Jiřím Stejskalem, domácím se nedaří vyhodit.

53:51
    Kobra Praha si zahraje znovu přesilovku. Tomáš Demel (JBL) dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Dočkáme se vyrovnávací branky?

53:26
    David Homolka byl ve slušné šanci, jenže nedokázal rychle zpracovat kotouč a zakončit u levé tyče.

52:56
    O puk se už několik sekund bojuje v rohu u Stejskalovy branky, po chvíli rozhodčí ztratili puk z dohledu a přerušili hru.

51:22
    Pražané vstřelili branku, jenže hráč, který se o to zasloužil, tak učinil v momentu, kdy už byl v brankovišti. Jeden z hlavních rozhodčích, který stál přímo za brankou, tedy okamžitě a neúprosně rozpažil. Skóre zůstává stále příznivější pro Jablonec nad Nisou.

51:11

50:57
    Hokejisté Kobry uzamkli soupeře v pásmu a mají tlak, zatím se však neprosadili.

50:39
    Dominik Šteiner pálil od modré, puk šel však několik metrů od levé tyče.

50:11
    Severočeši se opět osvobodili a stále platí, že Pražanům nejdou přesilovky.

49:51
    Kobra byla chvíli v pásmu, jenže po několika sekundách zvládli Vlci poslat puk k Pavlu Bílkovi.

49:11
    Domácí budou hrát opět ve čtyřech. Na dvě minuty byl vyloučen za podražení brankář Jiří Stejskal (JBL). Trest za něj odpyká Marek Frk.. Domácímu trenérovi a vedoucímu mužstva se to nelíbilo a diskutovali s rozhodčími, ti však své rozhodnutí nezměnili.

48:09
    Jak čas postupuje, stoupá bojovnost a důraz na straně obou celků, kterým je zjevně jasné, že jakékoliv další inkasování může znamenat prohraný zápas.

47:42
    Na modré čáře se do kotouče opřel Jiří Moravec, ale nemířil přesně.

47:02
    Hra byla přerušena kvůli přihrávce rukou. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

46:50
    Před Jiřího Stejskala si rychle najel Jakub Jedlička a mířil mezi betony, ale jablonecký gólman byl úspěšnější.

46:34
    Jiří Jakeš se v pravém kruhu rozhodl, že vypálí bez přípravy, ale puk šel mimo tři tyče.

45:43
    Kobra svého soupeře tlačí a je dost aktivní. Po jedné ze střel z mezikruží však předvedl Jiří Stejskal efektivní semafor.

45:01
    Městský stadion v Jablonci nad Nisou se téměř otřásá v základech. Znovu totiž diváci mohli vidět bleskovou souhru Vlků, kteří opět ovládli buly, po němž rychle propálil přízemní střelou DAVID HOMOLKA. Severočeši tedy během půl minuty otočili a vedou. Asistence: Jakub Mulač, Tomáš Demel.

44:56
    Po jedné ze střel v podání domácích hráčů měl Pavel Bílek problém udržet kotouč, ale nakonec se mu podařilo přerušit hru.

44:32
    Domácí opět vyrovnávají. Vyhráli vhazování, s pukem si najel mezi kruhy MICHAL NEVYHOŠTĚNÝ a přidal osmou branku v tomto zápase. Asistence: Kamil Bříška.

43:14
    Hosté mají další šance, nyní nebyli vůbec daleko od toho, aby se prosadili po dorážkách u levé tyče.

42:20
    Pražané jsou znovu ve vedení. Z nenápadné střely od mantinelu se radoval MARTIN MATĚJČEK. Asistence: Daniel Vlach, Michal Slanina.

41:15
    Hosté měli slušný závar před Jiřím Stejskalem, z nějž se však neprosadili, ačkoliv se o to hned několik hráčů ve žlutých dresech snažilo. Konkrétně chtěli procpat puk pod brankářovými betony.

41:13

40:38
    Ani na začátku třetího dějství početní výhoda Kobře nejde. Domácí se několikrát osvobodili.

40:01

Blíží se začátek třetí třetiny. V ní budou mít hosté ještě 73 sekundovou přesilovku.

Druhá třetina nabídla už poněkud opatrnější hokej než ta předchozí. Poměrem 1:0 ji vyhráli domácí Vlci a dá se říct, že měli o něco více ze hry než soupeř. Kobra doplatila zejména na přesilové hry, ve kterých se Pražanům oproti Jablonci nedaří. Druhé dějství také nabídlo o něco méně emocí, hráči se soustředili zejména na hru.

Další třetina začne přibližně v 19:45.

40:00

39:56
    Vojtěch Havlas jel sám proti jedinému hráči, jenže díky tomu neměl dostatek prostoru, a tak nezakončil přesně.

39:30
    Michal Nevyhoštěný zachytil přihrávku Pražanů a vyhazuje kotouč k Pavlu Bílkovi.

39:13
    Dokáže i tentokrát vstřelit Kobra Jablonci gól do šatny, nebo se půjde do kabin za smírného stavu?

39:13
    Domácí jdou do čtyř. Za podražení v útočném pásmu dostal dvě minuty David Homolka (JBL).

39:02
    I při vyrovnaném počtu hráčů jsou stále Vlci v pásmu a mají šance.

38:30
    Domácí mají v početní výhodě tlak, jenže Kobra zatím dobře napadá a nedává soupeři vyložené gólové šance.

36:47
    Patrik Kuchta (KOB) a Lukáš Tuma (KOB) jsou na trestné lavici za hrubost/držení. Vyloučený Vacek nemohl na trestnou lavici, jelikož má zlomenou brusli. Trest za něj odpykává Lukáš Tuma. Za Jablonecké pyká na dvě minuty za hrubost Jiří Babec (JBL).

36:47
    Strhla se bitka mezi Lubošem Vackem (KOB) a Jiřím Babcem (JBL). Jablonecký útočník poslal hráče ve žlutém dresu v pěstním souboji brzo k zemi. Nutno však zmínit, že rozhodčí nedali oběma sokům moc prostoru.

36:45
    Série několika tutových šancí domácích zůstala nevyužita, domácí mají smůlu.

35:55

35:32
    Daniel Vlach si rychle nabruslil před Jiřího Stejskala a mířil mezi betony, ale jeho střela neuspěla.

35:07
    Ani tentokrát Pražanům přesilová hra vůbec nejde. Jablonečtí v pohodě drží kotouč až u Pavla Bílka.

34:23
    Z pravého kruhu vystřelil Šimon Antončík, bylo to však nepřesně.

34:04
    Domácí vyhrály buly a jeli dva na jednoho, koncovka jim však nevyšla.

33:55
    Jeden z hostujících hráčů byl hákován ve středovém kruhu, za což byl Jiří Moravec (JBL) na dvě minuty vyloučen.

33:30
    Z následného protiútoku zahrozili opět Pražané a Jiří Stejskal chytil puk do lapačky. Vhazuje se v obranném pásmu domácích.

33:16
    Severočeši vyhráli vhazování a brzy po něm vystřelili. I tentokrát však zvládl Pavel Bílek přerušit hru bez inkasování.

33:15
    Po prudké střele z levého kruhu si nebyl Pavel Bílek jistý, zda udržel puk mezi betony a s rozpaky se ohlížel za svá záda. Ale při brankáři Kobry stálo štěstí.

32:52
    Puk skončil po nepříliš zajímavé herní pasáži v hledišti, bude se vhazovat v útočném pásmu Kobry.

31:22
    Pražskému celku přesilovka moc nešla, nechme se překvapit, co nabídnou následující minuty. Začala totiž už druhá polovina zápasu.

31:21

30:58
    Znovu se musejí Pražané vracet pro kotouč až k vlastnímu brankáři.

30:43
    Domácí vyhodili puk, ale hosté jsou již opět před Jiřím Stejskalem.

30:13
    I tentokrát bylo pro Pražany buly vítězné, ti mají tlak, jenže domácí často napadají a blokují střely, což Kobře, jak vidno, činí problémy.

30:02
    Po střele z mezikruží přerušil Jiří Stejskal hru.

29:45
    Jablonečtí Vlci se však osvobodili. Puk zamířil až k Pavlu Bílkovi.

29:30
    Hráči Kobry vyhráli vhazování a tlačí soupeře v pásmu.

29:21
    Na dvě minuty za nedovolené bránění byl vykázán Jiří Babec (JBL).

29:02
    Pražané již hrají bez gólmana v šesti a zakládají útok.

28:55
    Výhoda pro Kobru.

28:06
    Hra byla přerušena kvůli postavení mimo hru.

27:45
    Michal Pavlů se opřel do kotouče v prostoru mezi modrou čárou a kruhem, jenže poměrně o dost přestřelil.

27:02
    Oproti první třetině se v této dvacetiminutovce zatím víc činí obrany obou týmů a hraje se ještě důrazněji. Už není k vidění tak otevřená hra.

26:37
    Rychle si před Jiřího Stejskala nabruslil Šimon Antončík, ale jablonecký gólman byl pozorný.

25:50
    Jakub Mulač z prostoru mezi kruhy vystřelil, ale jeden z hráčů ve žlutém dresu střelu zblokoval, puk tedy následně zamířil do ochranné sítě.

24:52
    Vlci nestihli pokrýt hokejisty Kobry před jejich jabloneckou brankou, ale Pražané se nakonec do třetice z vedení neradovali.

24:25
    Oba týmy hrají v plném počtu.

24:22
    Po střele Dominika Valíka si připsal Jiří Stejskal pohotový zákrok betonem.

23:54
    Průnik Luboše Vacka vypadal slibně, ale nakonec se hráč Kobry až k Jiřímu Stejskalovi nedostal.

23:23
    Daniel Vlach byl v ofsajdu, čehož si všimli čároví rozhodčí. Jablonecké publikum to ironicky ocenilo potleskem.

22:25
    Po menší strkanici u jablonecké branky se bude hrát ve čtyřech. Tomáš Brokeš (JBL) dostal menší trest za napadení a Martin Matějček (KOB) za krosček.

22:01
    Jiří Babec chtěl u pravé tyče dorážet, jenže u kotouče byl dřív jeden z Pražanů.

21:38
    Kotel jabloneckých fanoušků neustává v povzbuzování domácích hráčů. Ti měli další šanci, ale tentokrát byl brankář Kobry pozorný.

20:55
    V levém kruhu zůstal osamocený MICHAL NEVYHOŠTĚNÝ, odkud propálil Pavla Bílka a znovu vyrovnal skóre. Jednalo se o branku z přesilové hry. Asistence: Kamil Bříška.

20:38
    Domácí vystřelili, jenže brankář Kobry byl připraven.

20:20
    Hostům se podařilo vyhodit.

20:01
    Jablonec dohrává přesilovou hru.

20:01

K začátku další třetiny je vše připraveno.

První třetina nabídla gólovou přestřelku, padlo v ní hned pět branek, což se moc často nevidí. Kobra se dostala do rychlého vedení, přičemž Jablonec nad Nisou otočil. Jenže na konci dvacetiminutovky se Pražané znovu ujali vedení, které platí dosud.

Začátek přestávky doprovázely značné emoce, Kamil Bříška, kapitán domácích, chtěl ještě k rozhodčím a mluvit s nimi, jenže ti jej nekompromisně vykázali do kabin. Čtveřice rozhodčích je zde podrobována prozatím silné kritice. Na druhou stranu, v Jablonci nad Nisou to není až tak neobvyklé.

Další třetina začne přibližně v 18:54.

20:00

19:46
    Pavlů vypálil od modré čáry, nabízela se ještě dorážka u levé tyče, ale tu jeden z domácích hráčů nestihl.

19:09
    Na dvě minuty byl vykázán za nedovolené bránění Jakub Jedlička (KOB).

19:06
    Vlci hrají ve výhodě.

18:53
    Pražané jsou podruhé v zápase ve vedení. Domácí ale ostře proti gólu protestují, stejně jako fanoušci Vlků. Čároví sudí totiž nejspíš předtím přehlédli ofsajd. Efektivní byl před brankou LUKÁŠ TUMA, který se raduje z vedení svého celku. Bez asistence.

18:22
    V šanci se ale ocitl Kamil Bříška, před kterým byla prázdná brána, jenže jablonecký útočník nemířil přesně a o dost přestřelil.

17:56
    Vlci si vytvořili tlak, jenže Kobře se daří napadat protihráče a nedávat jim šanci.

17:29
    Ladislavu Nevyhoštěnému střela nevyšla. Místo brány totiž puk zamířil pod dřevěný strop zimního stadionu.

16:31
    Po icingu domácích si Kobra vytvořila slušný tlak, ale Jiří Stejskal potřetí neinkasoval.

16:16
    Zakázané uvolnění na straně pražského celku.

15:42
    Jablonečtí fanoušci po právu nevěří svým očím, když viděli, co Jakub Mulač neproměnil. Útočník Vlků byl před brankářem, jenže trestuhodně netrefil odkrytou branku.

15:20
    Domácí otáčejí hru, nyní se hraje hodně nahoru dolů, diváky to musí bavit.

15:06
    Ladislav Pulec zkusil nadvakrát uspět, ale ani jednou nebyla střela dostatečně razantní.

14:35
    Martin Matějček trefil ze značné blízkosti tyč.

14:06

13:44
    Dorážka u pravé tyče Jablonci nevyšla.

13:35
    Jablonecké hokejisty zastavil při snažení obsadit útočné pásmo ofsajd.

13:22
    Michal Pavlů vypálil od modré, Pavel Bílek kotouč jen vyrazil. Následně se jeden z Vlků snažil o dorážku, ta mu však nevyšla.

12:48
    Jablonečtí hráči nezvládli udržet pásmo a Kobra ušetřila cenné sekundy, kdy byl kotouč v obranném pásmu domácích.

12:30
    Vlci kombinují na modré čáře, ale málo střílejí, respektive zatím skoro vůbec.

12:07
    Buly se opakuje.

12:06
    První vyloučení zápasu. Na dvě minuty za faul vysokou holí dostal menší trest Lukáš Tuma (KOB).

11:26
    Pražané jsou produktivní, nutno však podotknout, že se TOMÁŠ MATĚJEK prosadil z výborné pozice. Domácí nestačili hlídat protihráče a hostující hráč jen sjel k puku a ukázkově jej sklepl do protipohybu brankáře. Asistence: Marek Pulkrab, Daniel Vlach.

10:51
    Velká příležitost Michala Slaniny, který byl u pravé tyče osamocený a mohl z první trefit prázdnou branku, jenže hráč hostů promáchnul.

10:28
    Jiří Babec se snažil proniknout do pásma, ale tomu nakonec jeden z protihráčů nedovolil.

09:17
    Po nějaké době se Kobra dostala do útočného pásma, ale Jiřího Stejskala útočníci ve žlutých dresech neohrozili.

08:55
    Jablonečtí hokejisté otočili průběh zápasu a jsou ve vedení 2:1. Hosté znovu nestačili pokrývat Vlky, v mezikruží se v signalizované výhodě napřáhl JAKUB MULAČ, který propálil Pavla Bílka. Asistence: Petr Pilař, David Homolka.

08:51
    Výhoda Jablonce.

07:55
    Hlavní rozhodčí ještě něco vysvětloval oběma trenérům, hra následně plyne dál.

07:54
    Kamil Bříška zkusil vystřelit pod betony Pavla Bílka, ale tam kotouč neprošel.

07:25
    Vlci jsou v pásmu a mají v posledních minutách puk častěji na svých hokejkách.

06:45
    Mezi kruhy zůstal volný Jakub Mulač, který toho hned využil a snažil se ohrozit Pavla Bílka. Jenže gólman Pražanů bez problémů přerušil hru.

05:53
    Severočeši vyrovnávají a publikum jásá. Po zakázaném uvolnění Kobry vyhráli Vlci buly, několikrát si nahráli a přesnou ranou z mezikruží propálil brankáře ke vzdálenější tyči KAMIL BŘÍŠKA. Asistence: Michal Nevyhoštěný, Jiří Moravec.

05:44
    Icing Kobry, vhazuje se před Pavlem Bílkem.

04:38
    Pražané jeli dva na jednoho, jenže Tomáš Matějček nestihl zakončit do prázdné branky. Vlci, zdá se, mají problémy zejména v zadních řadách.

04:27
    Michal Nevyhoštěný byl před vlastní brankou pozorný, a zabránil tak druhému gólu Kobry. Následně chtěli domácí do přečíslení, avšak zastavil je ofsajd.

03:59

03:20
    Tomáš Demel byl znovu na ledě, ale k nevoli jabloneckého publika se ani tentokrát nevylučovalo.

02:56
    Z levého kruhu střílel Ladislav Pulec, brankář Kobry puk vyrazil.

02:15
    Po odpískaném ofsajdu následuje vhazování ve střední části kluziště.

01:48
    Hrající trenér Jablonce Tomáš Demel skončil na ledě, ale o faul se nejednalo, hra plyne dál.

01:23
    Domácí se po inkasované brance hned vrhli do útoku, jenže hosté je před vlastního brankáře nepouštějí.

00:54
    Tomu se říká rychlý vstup do zápasu. Pražané si najeli do pásma a nenápadnou střelou, nejspíš někde od mantinelu, propálil MICHAL SLANINA. Asistence. Daniel Vlach.

00:27
    Po hře vysokou holí byli Vlci vykázáni z útočného pásma. Vhazuje se před trestnou lavicí hostujícího celku.

00:01

Jablonečtí fanoušci, jako již tradičně, neponechávají nic náhodě a již několik minut různě pořvávají na hráče Kobry a snaží se je rozptýlit.

Slečna, jejíž jméno nebylo uvedeno, dozpívala českou hymnu, zahájení utkání tedy již nic nebrání.

Na ledě už jsou také hráči a ještě před začátkem duelu si zaplněný jablonecký stadion poslechne českou státní hymnu Kde domov můj. Zápas tedy začne o několik minut později.

Čtveřice rozhodčích je už na ledě. Na jejich práci bude dohlížet delegát utkání Stanislav Gottwald z Liberce.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Stejskal (Vích) – Moravec (A), Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Žalud, Bílek, Hubáček – Nevyhoštěný, Bříška (C), Havlas, Homolka, Demel, Babec, Mulač, Brokeš, Frk, Gecko, Pulec, Švik

HC Kobra Praha: P. Bílek (Ponikelský) – D. Bílek, J. Verbík, Švaříček, R. Verbík, Valík, Vacek – M. Matějček, Jedlička, Antončík (A), Vlach, Šteiner, Slanina (A), T. Matějček, Pulkrab, Tuma, Hlinka, Kysela, Kuchta, Jakeš (C)

Rozhodčí: Veinfurter, J. Doležal – Čížek, Křivohlavý.
    Hokejisté už se rozcvičují na druhý semifinálový duel, který může značně napovědět další vývoj série. Získá Kobra mečbol nebo Jablonec vyrovná?

Těšme se na další výborné utkání semifinále play-off 2. ligy a na dobrou atmosféru na Městském zimním stadionu. V Jablonci nad Nisou začíná utkání úderem 18. hodiny a podle sázkových kanceláří nemá favorita. Na vítězství Jablonce nad Nisou je vypsán stejný kurz jako na vítězství Kobry Praha.

Stav série: 1:0 pro Kobru
    Série začala ve čtvrtek v Praze 4. To měli důvod k radosti domácí, kteří utkání kontrolovali a vyhráli vysoko 8:2. Rozhodující byla nejspíš druhá třetina, kterou Kobra ovládla poměrem 4:1. První vítězství v sérii hrané na tři vítězství má tedy pražský celek, který se výrazně přiblížil k postupu do kvalifikaci o 1. ligu. Pokud by Kobra zvítězila i v sobotu v Jablonci nad Nisou, vytvořila by si mečbol. Jenže jak známo, v Jablonci nad Nisou se v play-off rozhodně nevyhrává lehko. Fanoušci Vlků umí vytvořit doslova bouřlivé prostředí, které je pro soupeře velice nepříjemné, a tak se rozhodně nedá očekávat taková dominance týmu z pražského Braníka, jako v prvním duelu série.

Cesta do semifinále nebyla ani pro jeden tým jednoduchá.
    Jablonečtí měli oproti Kobře o nějaký den navíc na přípravu, jelikož HC Tábor porazili po čtyřech zápasech, zatímco Kobra rozhodla o postupu do semifinále až v pátém, tedy posledním duelu s Vrchlabím. I podruhé za sebou se tedy potkávají Pražané s týmem z podhůří Jizerských hor. Loni byl úspěšnější Jablonec, ale to nyní nemusí hrát žádnou roli.

V sobotu večer čeká Jablonec nad Nisou jedna z těch větších sportovních událostí v této hokejové sezóně. Domácí hokejisté se totiž poprvé v semifinále 2. ligy představí na domácím ledě. Přivítají Kobru Praha, obdobně jako v předchozím ročníku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 6. Bříška (Nevyhoštěný, Moravec), 9. Mulač (Pilař, Homolka), 21. Nevyhoštěný (Bříška), 45. Nevyhoštěný (Bříška), 46. Homolka (Mulač, Demel), 66. Havlas (Bříška) – 1. Slanina (Vlach), 12. Matějek (Pulkrab, Vlach), 19. Tuma, 43. M. Matějček (Vlach, Slanina), 56. Švaříček (Vlach, M. Matějček)

Rozhodčí: Veinfurter, J. Doležal – Čížek, Křivohlavý