Mor. Budějovice – Havlíčkův Brod 6:3 (kon.) | Poruba 2011 – Vsetín 2:4 (kon.) | Jablonec n/N – Kobra 6:5 (po pr.)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
6:5 (2:3, 1:0, 2:2 - 1:0) Stav série: 1:1
HC Kobra Praha
Sobota 25.03.2017, 18:00 • Městský zimní stadion, Jablonec nad Nisou • Play-off 2. ligy, skupina Sever • Semifinále

Tolik pro tentokrát z Jablonce nad Nisou. Mějte pěkný zbytek víkendu a opět u hokeje někdy na počtenou. Dobrý večer. (20:38:06)

Semifinálová série mezi těmito dvěma soky pokračuje opět v pondělí večer v Praze 4 na zimním stadionu Kobry. Ve středu se hraje opět v Jablonci nad Nisou. Do Prahy se série stěhuje za stavu 1:1 na zápasy.

Brankář Jiří Stejskal si užil ještě sólo děkovačku před kotlem domácích a s rolbou se zatočil dokolečka dokonce i ledař, který následně zamával fanouškům. Na jedné straně radost, jenže na druhé straně samozřejmě hořkost. Kobra Praha totiž ztratila vedení, kterého se na začátku ujala a ačkoliv měla v prodloužení obrovskou spoustu šancí, nedokázala zvítězit, vstřelit onen rozhodující gól. Zdá se, že série bude tedy ještě dramatická.

Po polovině prodloužení tedy hokejisté Jablonce nad Nisou rozhodli o tom, že v sobotu vyhrají oni. Značně vyhrocené klání nabídlo slušnou přestřelku v podobě jedenácti branek. Šťastnější byli domácí Vlci, kteří rozjásali Městský zimní stadion.

65:19
    Vlci právě vstřelili branku!
    Hrdinou utkání na straně Jablonce nad Nisou se stal VOJTĚCH HAVLAS, který si s kotoučem najel do pravého kruhu a propálil Pavla Bílka ke vzdálenější tyči. Asistence: Kamil Bříška.

65:01
    Po menší šarvátce v rohu u pražské branky se nebude vylučovat. Vhazuje se po levé ruce Pavla Bílka.

64:51
    Prodloužení má spád a nabízí spoustu vyhrocených okamžiků i šancí. A i podle ohlasů diváků nastavovaná pasáž hry očividně baví.

64:33
    Jablonečtí na chvíli ožili a byli s pukem v pásmu, jenže hosté je ke střele nepustili.

63:55
    Michal Nevyhoštěný vystřelil z mezikruží, ale netrefil přesně branku.

63:35
    U mantinelu zůstal ležet Michal Slanina, který nakonec odjel na střídačku po svých. Očividně jej ale něco bolí.

63:17
    Pražský celek má však stále poměrně velký tlak a více ze hry. Domácí se zejména brání.

62:58

62:19
    Domácí vyhráli buly ve středním pásmu a Vojtěch Havlas na chvíli dopravil puk až k brankáři Kobry.

62:06
    Pražané si přihrávají na modré čáře a často střílejí, domácí mohou děkovat zejména Jiřímu Stejskalovi, jenž má, i přesto, že dnes pětkrát inkasoval, v prodloužení formu.

61:49
    Tomáš Demel zblokoval střelu Šimona Antončíka, puk zamířil do ochranné sítě.

61:34
    Kobra má jedinečnou příležitost rozhodnout a odvézt si z podhůří Jizerských hor mečbol. Dokáže to?

61:34
    Oddechový čas pro hosty.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 6. Bříška (Nevyhoštěný, Moravec), 9. Mulač (Pilař, Homolka), 21. Nevyhoštěný (Bříška), 45. Nevyhoštěný (Bříška), 46. Homolka (Mulač, Demel), 66. Havlas (Bříška) – 1. Slanina (Vlach), 12. Matějek (Pulkrab, Vlach), 19. Tuma, 43. M. Matějček (Vlach, Slanina), 56. Švaříček (Vlach, M. Matějček)

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Stejskal (Vích) – Moravec (A), Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Žalud, Bílek, Hubáček – Nevyhoštěný, Bříška (C), Havlas, Homolka, Demel, Babec, Mulač, Brokeš, Frk, Gecko, Pulec, Švik
    HC Kobra Praha: P. Bílek (Ponikelský) – D. Bílek, J. Verbík, Švaříček, R. Verbík, Valík, Vacek – M. Matějček, Jedlička, Antončík (A), Vlach, Šteiner, Slanina (A), T. Matějček, Pulkrab, Tuma, Hlinka, Kysela, Kuchta, Jakeš (C)

Rozhodčí: Veinfurter, J. Doležal – Čížek, Křivohlavý