Buffalo – Toronto 5:2 (kon.) | Montreal – Ottawa 3:1 (kon.) | New Jersey – Carolina 1:3 (kon.)
NY Islanders – Boston 1:2 (kon.) | Washington – Arizona 4:1 (kon.) | St. Louis – Calgary 2:3 (po pr.)
Florida – Chicago 7:0 (kon.) | Nashville – San Jose 7:2 (kon.) | Edmonton – Colorado 4:1 (kon.)
Los Angeles – NY Rangers 0:3 (kon.) | Detroit – Minnesota 3:2 (po pr.) | New Jersey – Dallas 1:2 (po pr.)
Florida Panthers
7:0 (0:0, 3:0, 4:0)
Chicago Blackhawks
Neděle 26.03.2017, 00:10 • BB&T Center, Sunrise • NHL
    Autor hattricku, Jonathan Marchessault, odměnil spokojené diváky svou hokejkou.

Československá stopa

Jakub Kindl (FLA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:39
    Jaromír Jágr (FLA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 10:05

Richard Pánik (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 11:15 (03:58:24)

1. Jonathan Marchessault (FLA) 3+0
    2. James Reimer (FLA) 25 zák., 0 gólů, 100 %
    3. Aleksander Barkov (FLA) 1+2

Statistiky utkání:
    Střely na branku – 31:25 (8:9, 14:8, 9:7)
    Zblokované střely – 10:12
    Vyhraná vhazování – 25:32
    Trestné minuty – 30:34
    Hity – 15:15

Hokejisté Floridy dnes roznesli silné Chicago na kopytech! První třetina sice skončila bez branek, ale ve druhé části domácí skórovali třikrát a další čtyři zásahy přidali v závěrečné dvacetiminutovce.

Po pěti minutách třetí třetiny vyhnal Coreyho Crawforda z branky Jonathan Marchessault, jenž zvýšil už na 4:0. Stejný hráč pak přivítal mezi tyčemi gólem také Scotta Darlinga a dovršil tak svůj premiérový hattrick v kariéře. Panteři ale pokračovali ve skvělém výkonu i nadále. O 40 sekund později se prosadil pohotovou tečí Nick Bjugstad a debakl Chicaga uzavřel v 52. minutě Reilly Smith. Cats od druhé třetiny převáděli krásný hokej s parádními kombinacemi a jejich fanoušci mohou odcházet z BB&T Centra nadšeni.

59:33
    Ještě rychlá kombinace mezi Vanekem, Barkovem a Huberdeauem. Posledně jmenovanému nesedla střela ideálně.

59:01
    Běží už poslední minuta zápasu.

58:56
    Tanner Kero nahodil bekhendem kotouč na Reimera, který ho raději podržel. Je tu buly v obranném pásmu Floridy.

57:22
    James Reimer drží čisté konto i po střele Johna Haydena.

56:55
    Andrew Desjardins se dostal za obranu Floridy, ale vracející se bek mu na poslední chvíli zabránil v kvalitním zakončení.

56:36
    Utkání se už spíše dohrává. Oba týmy vědí, že je o vítězi dávno rozhodnuto.

55:36
    Mark Pysyk odehrál puk mezi střídačky. Další přerušení hry.

55:24
    Z levého kruhu pálil Vincent Trocheck. Scott Darling vyráží.

55:03
    Domácí vyhození skončilo v hledišti. Puk byl ale tečován, takže vyloučení za zdržování hry nepřipadá v úvahu.

54:41
    Střela Briana Campbella se odrazila od zadního mantinelu do brankoviště, kde přikryl puk Reimer. Ještě jedna reklamní přestávka.

53:44
    Domácí teď bojují především o nulu pro brankáře Reimera. Za svůj výkon by si ji brankář Floridy zasloužil

52:57
    Až teď pokus Dennise Rasmussena. S ním si však poradil James Reimer.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 21. Barkov (Huberdeau, Demers), 31. Huberdeau (Barkov, Yandle), 32. Marchessault (Barkov, Huberdeau), 45. Marchessault (Sceviour), 48. Marchessault (Huberdeau, Trocheck), 48. Bjugstad (Sceviour, Pysyk), 52. R. Smith (Trocheck)

Florida Panthers: Reimer (Berra) – Demers, Yandle, Petrovic, Matheson, Kindl, Pysyk – Jágr, Barkov, Huberdeau – R. Smith, Trocheck (A), J. Jokinen (A) – Marchessault, Bjugstad, Vanek – Sceviour, MacKenzie (C), S. Thornton.
    Chicago Blackhawks: Crawford (45. Darling) – Hjalmarsson, Keith (A), Seabrook (A), Oduya, T. van Riemsdyk, B. Campbell – Pánik, Toews (C), Hayden – P. Kane, Hartman, Panarin – Hossa, Krüger, Schmaltz – Desjardins, Kero, Rasmussen.

Rozhodčí: Luxmore, Furlatt – Gibbs, Nowak

Diváci: 18 625