HC Plzeň – Vítkovice 2:6 (kon.) | Přerov – Chomutov 3:4 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 0:5 (kon.)
Mountfield HK
0:5 (0:1, 0:0, 0:4)
HC Sparta Praha
Neděle 26.03.2017, 15:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Mistrovství ČR - 8. třída

S pohledem na slavící pražské mužstvo se s vámi z Mládežnického mistrovství loučím a v příští sezóně se u dalších hokejových bitev mládežníků těším na počtenou! (17:17:39)

O dnešní sparťanské výhře rozhodl především skvělý nástup do třetí třetiny, jenž přinesl hned tři branky v síti Východočechů. Ti už nestihli na vývoj zareagovat, naopak pátý gól ještě přidali sparťané.

Stříbrné končí nakonec Vítkovice, bronz putuje do Přerova. Na čtvrté pozici se umístila Plzeň a pátý skončil Chomutov. Hradecký tým, který celý šampionát hostil, končí na posledním šestém místě.

Konec zápasu přinesl obrovskou radost na straně Sparty! Ta totiž díky výhře 5:0 učinila poslední krok k titulu a stává se Mistrem České republiky v kategorii 8. třídy pro sezónu 2016/17!

59:52
    Ofsajd, a to úmyslný, je pískán Hradeckým.

59:23
    Sparťané ještě ostřelují hradeckého gólmana, ten ale šesté brance odolává.

58:57
    Ránu od modré Jakub Tichý vyrazil do rohu kluziště.

58:23
    Do obrany se dobře vrátil Jan Boukal, který obral soupeře o kotouč a zamezil tak případné střele.

57:44
    Východočeši jsou v plném počtu, do konce třetiny (a pravděpodobně i zápasu) zbývá něco přes dvě minuty.

56:48
    Sparta nemá potřebu přesilovku využít, nicméně i přesto se drží na kotouči a snaží se ohrozit hradeckou svatyni.

56:16
    Michal Vitouch zakončoval tváří v tvář Tichému, hradecký brankář ale jeho ránu vykryl.

55:58
    Hočevar je už na ledě a je tak na řadě sparťanská přesilovka čtyři na tři.

55:42
    Hradec jde na několik vteřin do tří, následovat bude další klasická přesilovka Sparty. Lukáš Pajer se totiž provinil krosčekem.

55:25
    Jeden ze sparťanů zůstal ležet na ledě, a tak rozhodčí raději přerušil hru. Pražský hráč ale opouští ledovou plochu po svých.

54:54
    i s rozhodčím připlácl soupeře na mantinel Jan Boukal, který tak zamezil další útočné akci Pražanů.

54:29
    Východočechům se povedlo dostat kotouč až k Jakubu Krbečkovi, kde šetří cenné vteřiny.

53:55
    Tobiáš Hočevar fauloval soupeře loktem a už míří na trestnou lavici. Dvě minuty přesilovky si zahrají hokejisté hlavního města.

53:38
    Nejprve tyč a poté zákrok Jakuba Tichého zabránili sparťanům v oslavách další branky!

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 12. Potůček (Výkruta), 42. Theimer (Hamara, Vitouch), 43. Potůček (Krupička), 43. Vitouch (Hamara), 52. Potůček (Krupička)

Mountfield HK: Tichý – P. Němec, Králík, Táborský, Sodomka, Boukal, Pelda (C), Hočevar – Michal Beneš, Budina, Jirků, Pajer, Matěj Beneš, Souček, Kleštinec, Hrčka, Křeček. Trenér: Jiří Janoušek.
    HC Sparta Praha: Krbeček (Liemann) – Šesták, Ducháč, Rajgl, Procházka, Adamec, Mašek, Adam – Vitouch, Mácha, Hamara, Krupička, Potůček, R. Němec, Výkruta, Hamršmíd, Uhlíř, Theimer. Trenér: Jiří Kročák.

Rozhodčí: Veselý – Pechánek, Vepřovský