Michal Jordán (KZN) do utkání nezasáhl kvůli zranění
    Jiří Sekáč (KZN) 0+1, 2 střely, čas na ledě 20:29
    Jan Kovář (MET) 0+2, 3 střely, čas na ledě 20:48
    Tomáš Filippi (MET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 11:15

Právě skončilo utkání mezi Ak Bars Kazaň a Metallurgem Magnitogorsk. Po dvou třetinách jsme měli nerozhodný stav, a tak poslední perioda slibovala napínavou podívanou. Ve 46. minutě dostal s velkou dávkou štěstí Michail Gluchov kotouč za brankovou čáru a Kazaň podruhé v zápase vedla. Poté se však až příliš soustředila na obranu a byla za to potrestána. V 57. minutě Danis Zaripov nejprve vyrovnal a o dvě minuty později po přihrávce Jana Kováře dokonal obrat ve skóre. Barsu nepomohla ani závěrečná powerplay, a tak si Magnitka připisuje po výhře 3:2 třetí bod v semifinálové sérii.

60:00
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Albert Jarullin – 2 min., hrubost).

59:55
    Oddechový čas pro domácí.

59:55
    Ještě jedno buly před Košečkinem po zakázaném uvolnění jeho spoluhráčů.

59:35
    Magnitka se osvobozuje a je velmi blízko výhry. Podaří se jí vedení ubránit?

59:00
    Garipov prchá z brány a domácí to zkoušejí se šesti bruslařích v poli!

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
    58:38 Danis ZARIPOV - 2:3

58:38
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Tak to je neuvěřitelně zvrat v dnešním duelu! Hosté otáčejí skóre a jsou velmi blízko vítězství! Jan Kovář poslal kotouč do prostoru mezi kruhy, kde si DANIS ZARIPOV pohotově zpracoval puk bruslí a následně střelou o tyčku dostává kotouč za brankovou čáru. Asistence: Jan Kovář, Viktor Antipin.

58:09
    Znovu je domácí obrana pod tlakem. Podaří se hostům vstřelit další branku ještě do třetí sirény?

57:30
    Magnitka po vstřelené brance znovu zkoušela štěstí v útočném pásmu, ale třetí gól prozatím nevstřelila.
    56:08 Danis ZARIPOV - 2:2

56:08
    Máme znovu vyrovnáno a dnešní utkání je velmi blízko prodloužení! Po vyhraném buly následovala střela od modré čáry, která se poté odrazila na hůl DANISE ZARIPOVA, jenž bleskově obkroužil bránu a propasíroval puk mezi tyčkou a betonem Garipova. Asistence: Chris Lee, Jan Kovář.

56:03
    Domácí brankář nyní raději přikryl kotouč a přerušuje hru. Po jeho zásahu se vhazuje v pásmu Kazaně.

55:28
    Další rána z mezikruží minula Garipovu bránu. Čas pro Metallurg na vyrovnání se velmi rychle krátí.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 13. Azevedo (Sekáč, Jarullin), 46. M. Gluchov – 32. Mozjakin (Lee, Zaripov), 57. Zaripov (Lee, Jan Kovář), 59. Zaripov (Jan Kovář, Antipin)

Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – S. Zacharčuk, D. Musin, Abrosimov, Ohtamaa, Jarullin, Batyršin, Sidorov – Sekáč, Tkačjov, Azevedo – Tokranov, D. Chlystov, Čibisov – Obuchov, Malychin, Varnakov – M. Lazarev, Glinkin, An. Popov – M. Gluchov.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – J. Birjukov, Antipin, Lee, Budkin, Chabarov, S. Těreščenko, Igošev – Mozjakin, Jan Kovář, Zaripov – Osala, Santala, A. Sjomin – Kosov, Filippi, Timkin – Železkov, Platonov, Dm. Kazionov – Kaletnik.

Rozhodčí: Sidorenko, Kulakov – Raming, Otmachov