Boston – Nashville 4:1 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 3:2 (1:0 po s.n.) | Carolina – Detroit 4:1 (kon.)
Columbus – Buffalo 3:1 (kon.) | New Jersey – Winnipeg 3:4 (0:1 po s.n.) | Toronto – Florida 3:2 (kon.)
Montreal – Dallas 4:1 (kon.) | Minnesota – Washington 4:5 (po pr.) | Edmonton – Los Angeles 2:1 (kon.)
Vancouver – Anaheim 1:4 (kon.) | San Jose – NY Rangers 5:4 (po pr.)
Minnesota Wild
4:5 (0:1, 2:2, 2:1 - 0:1)
Washington Capitals
Středa 29.03.2017, 02:07 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (05:45:23)

Vyhraná vhazování: 65% – 35%.

Domácí tým v závěru základní hrací doby stáhl manko, které dotahoval celý zápas a vynutil si prodloužení. V něm byl ale lepší Washington, když o jeho výhře rozhodl Oshie na konci druhé minuty prodloužení. Jednoznačnou hvězdou večera byl však Alexander Ovečkin, který na půdě soupeře vsítil hattrick. Minnesota tak nadále prohlubuje svou krizi z posledních dnů, i když bod proti lídru celé soutěže určitě bere.

61:52 T. J. Oshie - 4:5

61:52
    Washington právě vstřelil branku!
    O pár vteřin později si ale oba hráči spolupráci zopakovali a TJ OSHIE tentokrát z první zamířil do protipohybu Dubnyka a trefil se přesně nad lapačku domácího gólmana. Asistence: Marcus Johansson.

61:47
    Johansson oslovil Oshieho. Ten však trestuhodně nedokázal dostat z brankoviště puk do prázdné branky.

61:22
    Coyle se pokoušel nahodit od modré. Holtby vyráží puk do rohu.

60:39
    Ovečkin hledal prostor mezi Dubnykovými betony. Domácí gólman je však sklapl včas.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    59:33 Eric STAAL - 4:4

59:33
    Minnesota právě vstřelila branku!
    A přeci jen je vyrovnáno. Střelu Spurgeona ještě dokázal Holtby vyrazit, ale přesně do míst, kde stál ERIC STAAL a ten tak posílá zápas nejspíš do prodloužení. Asistence: jared Spurgeon, Mikko Koivu.

59:10
    Staalova střela z téhož místa skončila v protějším rohu.

58:51
    Suterova střela z úhlu byla zblokována.

58:31
    Domácí jdou do risku a volají Dubnyka na střídačku.

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 23. Pominville (Hanzal, Niederreiter), 36. Hanzal (Pominville, Spurgeon), 56. Spurgeon, 60. E. Staal (Spurgeon, M. Koivu) – 12. Oshie (Bäckström, Ovečkin), 28. Ovečkin (Ma. Johansson, Bäckström), 33. Ovečkin (Shattenkirk), 53. Ovečkin (Bäckström, Ma. Johansson), 62. Oshie (Ma. Johansson)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Scandella, Dumba, Suter (A), Prosser, Brodin – E. Staal, Coyle, Parise (A) – Zucker, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Niederreiter, Hanzal, Pominville – White, Haula, Stewart.
    Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Alzner, Orlov, Niskanen, Shattenkirk, Orpik (A) – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Williams, Kuzněcov, Ma. Johansson – Burakovsky, Eller, Connolly – T. Wilson, Winnik, Beagle.

Rozhodčí: Walsh, O'Hallonan