Philadelphia – NY Islanders 6:3 (kon.) | Carolina – Columbus 2:1 (po pr.) | Montreal – Florida 6:2 (kon.)
Tampa – Detroit 5:3 (kon.) | Boston – Dallas 2:0 (kon.) | Nashville – Toronto 1:3 (kon.)
Winnipeg – Anaheim 4:3 (po pr.) | Minnesota – Ottawa 5:1 (kon.) | Edmonton – San Jose 3:2 (kon.)

Jaromír Jágr (FLA) 0+0, 4 střely, čas na ledě: 15:36
    Jakub Kindl (FLA) 0+0, 3 střely, čas na ledě 15:59 (04:36:40)

1. Brendan Gallagher (MTL) 1+3
    2. Paul Byron (MTL) 2+0
    3. Nathan Beaulieu (MTL) 0+2

Statistiky: Střely na bránu: 33-31; Zablokované střely: 17-18; Vhazování: 57%-43%; Hity: 19-27; Přesilové hry: 0/1-0/3; Trestné minuty: 20-6.

Place en séries éliminatoires : confirmée ✔ / Playoff spot: clinched ✔ #StanleyCup

Příspěvek sdílený Canadiens de Montréal (@canadiensmtl),

Montreal porazil v domácím Bell Centre hosty z Floridy a zajistil si účast v playoff! Brendan Gallagher odehrál fantastické utkání, když se asistencí podílel na úvodních třech brankách, které během první třetiny vstřelili Tomáš Plekanec a Paul Byron, jenž se prosadil dvakrát. První jmenovaný útočník Canadiens ve třetí třetině korunoval svůj výkon gólem a se čtyřmi kanadskými body by bylo obrovské překvapení, pokud by nebyl vyhlášen první hvězdnou utkání. Konečný výsledek: Montreal Canadiens 6 Florida Panthers 2.

59:30
    Alex Galchenyuk na levém křídle napřáhl k prudké střele, kterou Reto Berra ukryl v lapačce.

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:45
    Michael Matheson napřáhl ke krásné střele, která od modré čáry mířila pod horní tyč, Corey Price ji ale maskou fantasticky vyrazil a připsal si další parádní zákrok! Blíží se konec zápasu.

57:09
    Panthers vypálili na pravé straně od hrazení a po zákroku Coreyho Price následuje reklamní přestávka.
    56:49 Phillip DANAULT - 6:2

56:49
    Montreal právě vstřelil branku!
    Alexandr Radulov krásně objel bránu poté, co na pravém křídle nabral velkou rychlost, a z levého rohu útočného pásma poslal před bránu krásnou zpětnou přihrávku, po které PHILLIP DANAULT z mezikruží bez přípravy po zakleknutí zamířil do odkryté části brány Panthers, kteří jsou na kolenou! Asistence: Alexandr Radulov.

55:31
    Mark Pysyk se ocitl mezi kruhy pro vhazování ve velké šanci a mířil přesně do pravého horní rohu brány, Corey Price ale předvedl úžasný zákrok, když lapačkou puk vytáhl mimo! Velká šance!

55:18
    Jason Demers na pravém křídle v prostoru mezi kruhem pro vhazování a modrou čárou napřáhl k táhlé střele zápěstím, po které předvedl Corey Price parádní rozštěp a pravým betonem puk vyrazil mimo tři tyče. Na první pohled snadný zákrok, jenže nebyl. Canadiens vedou stále 5:2.

54:34
    Montreal na pravém křídle vypálil prudce od modré čáry a následná rána zamířila vedle vzdálenější levé tyče.

54:00
    Do konce utkání zbývá odehrát přesně šest minut a Canadiens potřetí v zápase vedou o tři branky.
    52:55 Brendan GALLAGHER - 5:2

52:55
    Brandon Davidson po zpětné přihrávce Tomáše Plekance z levého křídla napřáhl od modré čáry k táhlé střele zápěstím, která po ledě zamířila vedle levého betonu Reta Berry ke vzdálenější pravé tyči poté, co ji před bránou skvěle tečoval holí přiloženou k ledu BRENDAN GALLAGHER! Montreal potřetí v zápase vede o tři branky. Asistence: Brandon Davidson a Tomáš Plekanec.

52:51
    Tomáš Plekanec napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování k prudké střele, která minula vzdálenější levý horní roh brány a Reto Berra tentokrát zasahovat nemusel.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 8. Byron (Gallagher, Beaulieu), 11. Plekanec (Gallagher, Jemelin), 14. Byron (Beaulieu, Gallagher), 44. Pacioretty (Radulov), 53. Gallagher (Davidson, Plekanec), 57. Danault (Radulov) – 31. R. Smith (J. Jokinen), 49. Matheson (Trocheck, Pysyk)

Montreal Canadiens: Price (Lindgren) – Markov, S. Weber (A), Davidson, Petry, Beaulieu, Jemelin – Pacioretty (C), Danault, Radulov – Byron, Plekanec, Gallagher (A) – Galchenyuk, A. Shaw, Lehkonen – King, Ott, Martinsen.
    Florida Panthers: Berra (Wilcox) – Yandle, Demers, Matheson, Petrovic, Pysyk, Kindl – Huberdeau (A), Malgin, Jágr – J. Jokinen (A), Trocheck, R. Smith – Vanek, Bjugstad, Marchessault – S. Thornton, MacKenzie (C), Sceviour.

Rozhodčí: Brad Watson, Frederick L'Ecuyer. Čároví: Kiel Murchison, Matt MacPherson

Diváci: 21288