Philadelphia – NY Islanders 6:3 (kon.) | Carolina – Columbus 2:1 (po pr.) | Montreal – Florida 6:2 (kon.)
Tampa – Detroit 5:3 (kon.) | Boston – Dallas 2:0 (kon.) | Nashville – Toronto 1:3 (kon.)
Winnipeg – Anaheim 4:3 (po pr.) | Minnesota – Ottawa 5:1 (kon.) | Edmonton – San Jose 3:2 (kon.)
Minnesota Wild
5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Ottawa Senators
Pátek 31.03.2017, 02:10 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání v Xcel Energy Center v St. Paulu sledovalo 19 044 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (04:46:17)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Martin Hanzal 0+1, 2 střely, čas na ledě 14:58

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Nino Niederreiter (MNS) 2+0
    2. Joel Eriksson Ek (MNS) 1+0
    3. Alex Stalock (MNS) 18 zák., 1 gól, 94.7%

Dnešní zápas je tedy u konce a dva body slaví domácí Minnesota. Ta sice v 17. minutě po gólu Mikea Hoffmana prohrávala, ale již za 47 sekund dokázal Nino Niederreiter vyrovnat. Právě švýcarský útočník Nino Niederreiter ve 28. minutě dokonal obrat ve skóre, čímž nastartoval brankostroj Minnesoty. V závěru druhé třetiny totiž třetí branku domácích přidal Joel Eriksson Ek a hosté už se nezmohli na žádný odpor. V čase 44:46 se pak v přesilové hře prosadil i Matt Dumba, na kterého ještě v 52. minutě navázal Jason Pominville. Po čtyřech prohrách tak domácí vítězí, naopak Ottawa zaznamenává třetí porážku v řadě.

Střely na bránu

Minnesota Wild – 26 (8/7/11)
    Ottawa Senators – 19 (9/6/4)

59:53
    Domácí již kontrolují závěr zápasu, když v pohodě vyčkávají u vlastního gólmana.

59:33
    Turris se sice jako první ujal kotouče, avšak přihrávkou zpoza brány nedokázal oslovit některého z dojíždějících hráčů Ottawy.

58:49
    Aktivní Nino Niederreiter se ještě tlačil k zakončení, kterým by mohl zaznamenat hat-trick. Anderson však nakonec nemusel zasahovat.

58:13
    Zakázané uvolnění Minnesoty znamená buly v blízkosti Alexe Stalocka.

57:56
    Po přesném zákroku Craiga Andersona se vhazovalo v pásmu Ottawy, nicméně teď jsou to právě hosté, kdo bez problémů kombinuje.

57:08
    Hodně špatná rozehrávka Ottawy. Pominville puk vybojoval pro spoluhráče, kteří mohou kombinovat v útočném pásmu.

56:29
    Mezi kruhy měl Eriksson Ek naprosté minimum prostoru, což nakonec vyústilo ve ztrátu kotouče. Hra se přesouvá do neutrální zóny.

55:59
    Tvrdá střela od modré čáry si to z hokejky Marca Scandelly namířila přesně do rukavice hostujícího gólmana.

55:17
    Hodně rychle se dopředu vydal Eric Staal, který se vrátil z trestné lavice. Bleskový protiútok však zakončil střelou do Andersonovy připravené lapačky.

55:04

54:59
    Dzingel se zjevil v dobré pozici, ale mezi kruhy byl nakonec odzbrojen Koivem. Přesilová hra hostů bude za chvíli u konce.

54:27
    Dvakrát to nyní z vrcholu levého kruhu zkoušel Chris Wideman. Nejprve bránu minul, posléze trefil jen rychle se přesunujícího Stalocka.

53:58
    Nepřesná střela od modré čáry se podél mantinelu vyvezla až do středního pásma.

53:27
    Pokus o přechod do útočného pásma Ottawy byl zastaven na modré čáře. Následně se k puku dral Granlund, ale ten byl velmi důrazně odstaven.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 18. Niederreiter (Brodin, Stewart), 28. Niederreiter (E. Staal, Stewart), 38. Eriksson Ek (Coyle, Spurgeon), 45. Dumba (M. Koivu, Mikael Granlund), 52. Pominville (Coyle, Hanzal) – 17. Hoffman (Mark Stone, Ceci)

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Dumba, Brodin, Folin – Niederreiter, E. Staal (A), Stewart – Zucker, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Coyle, Hanzal, Pominville – Haula, Eriksson Ek, White.
    Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Phaneuf (A), Ceci, Borowiecki, Ch. Wideman, Claesson, Jokipakka – Dzingel, Turris, B. Ryan – Z. Smith, Brassard, Mark Stone – Hoffman, Pageau, Pyatt – Stålberg, Kelly (A), Wingels.

Rozhodčí: Jean Hebert, Mike Leggo – Brian Murphy, Ryan Galloway

Diváci: 19 044