Philadelphia – NY Islanders 6:3 (kon.) | Carolina – Columbus 2:1 (po pr.) | Montreal – Florida 6:2 (kon.)
Tampa – Detroit 5:3 (kon.) | Boston – Dallas 2:0 (kon.) | Nashville – Toronto 1:3 (kon.)
Winnipeg – Anaheim 4:3 (po pr.) | Minnesota – Ottawa 5:1 (kon.) | Edmonton – San Jose 3:2 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 31.03.2017, 17:30 • Budvar aréna (kapacita: 6 421) • Baráž o extraligu • 2. kolo

Druhé barážové utkání je u konce a šťastnější nakonec může být karlovarská Energie, která se dostala do dvoubrankového vedení už v páté minutě zápasu. České Budějovice dnes předvedly bojovný výkon a ani za nepříznivého stavu 1:3 nesložily zbraně a dokázaly vyrovnat. Jihočechy mohou mrzet neproměněné šance zejména z konce první a druhé třetiny, kdy byli lepším týmem.

Karlovy Vary dnes ukázaly svou kvalitu, i když rozhodně Motor nepřehrávaly. Po úvodní porážce s Jihlavou si však připisují do tabulky plný počet bodů. (20:01:16)

59:42
    Puk byl před bránou a po Fillmanově kopnutí jej málem dopravil do odkryté brány Michal Chovan!

59:20
    Podle očekávání si domácí mužstvo bere oddechový čas. Času na vyrovnání už moc nezbývá, ale domácí umí zabojovat.

59:18
    Žiga Pavlin trefil prvního clonícího hráče a Vary vyhazují na zakázané uvolnění...

58:49
    Motor hraje se šesti hráči v poli, jeho branka je prázdná!

58:07
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a domácí jsou v útočné třetině.

57:06
    Motor se neudržel v pásmu dlouho a vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:23
    Českobudějovičtí jakoby ztráceli síly. Šedesátá minuta se blíží, ale hra se odehrává daleko od pásma Karlových Varů.

55:23
    Čtvrtý útoku Motoru má za sebou parádní střídání a Závorka se při něm hodně zapotil.

54:41
    Jakub Babka bleskově obkroužil klec a chtěl překvapit Závorku, který byl ale pevně přitisknutý u tyče.
    51:09 Henri TUOMINEN - 3:4
    Zdroj: Hokejka TV

51:09
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energie se znovu dostává do vedení a Motor bude muset opět dotahovat! Stloukal se rozjel na pravém křídle a posunul puk pod sebe na Tomečka, jenž okamžitě pálil. Petr Kváča vyrazil jeho pokus pravým betonem jen vedle sebe a obránci Motoru nebyli včas u HENRIHO TUOMINENA, který pohodlně dopravil kotouč od odkryté klece. Asistence: Vojtěch Tomeček a Petr Stloukal.

50:12
    Motor už má zase všech pět hráčů, Dostálkovi vypršel trest.

49:06
    Velká šance Karlových Varů po pěkné střele Vladimíra Sičáka od modré čáry! Kváča ji viděl na poslední chvíli, ale vyrážečkou dokázal puk nasměrovat mimo tři tyče.

48:12
    Vlastimil Dostálek fauloval a odchází pykat na dvě minuty za držení protihráče.

47:57
    Hraje se ve střední třetině, oba brankáři mohou být v klidu.

46:59
    Motor se dostal ke střele na Závorku, který raději vyrazil kotouč do ochranné sítě.

45:42
    Jiří Fronk dobruslil kotouč v útočném pásmu a okamžitě jej poslal před branku, kde číhal Vlastimil Dostálek. Útočník Motoru byl ale střežen karlovarským hráčem, a tak nemohl lépe zakončit.

44:57
    Karlovy Vary se dostaly do útočného pásma, ale Kváča žádnou složitou situaci řešit nemusel.

43:44
    Hostující tým je v plném počtu.

43:21
    Českobudějovičtí hrají přesilovku obstojně. Nyní se až do brankoviště protlačil Miloslav Čermák, ale Závorka byl úspěšný.

42:21
    Mitch Fillman větřil hattrick, ale jeho rána z oblíbeného místa tentokrát ani nedolétla na branku. Obětavě ji totiž tělem zastavil Petr Stloukal, který zůstává po zasažení kotoučem ležet na ledě.

41:44
    Vyloučení na straně Karlových Varů. Obránce s reprezentačními zkušenostmi Tomáš Dvořák odchází na trestnou lavici za nedovolené bránění.

40:53
    Hraje se v obranném pásmu Energie, kde Motor bojuje o kotouč.

40:01

Je jisté, že dnes to bude ještě drama. Vyprodaná českobudějovická hala sleduje vynikající hokej, který se zkrátka musí líbit fanouškům obou táborů. Ve druhé třetině byli domácí lepším týmem, a přestože už prohrávali 1:3, ukázali velkou sílu kolektivu a dvěma rychlými brankami z hole obránce Fillmana vyrovnali.

Hraje se rychlý a důrazný hokej a bude zajímavé sledovat, komu vydrží více sil pro třetí část. Hned pět z dnešních šesti branek padlo v přesilových hrách!

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

40:00
    Elektrizující atmosféra v Budvar aréně!

39:24
    Jakub Babka vyzkoušel střelou z pravého křídla pozornost Tomáše Závorky.

39:10
    Hraje se poslední minuta, ale všichni hráči na ledě dřou na doraz.

38:14
    Celá českobudějovická hala je ve varu. Zvláště poté, co nyní Václav Skuhravý najel do brankáře Petra Kváči.

37:25
    Luboš Rob napálil puk levého křídla na bránu Karlových Varů a Závorka si musel připsat další zákrok.
    35:53 Mitchell FILLMAN - 3:3

35:53
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Budvar aréna se otřásá v základech, je vyrovnáno! Motor pokračoval ve svém tlaku v další početní výhodě a Závorka byl v ohni střel. Pajič přihrál na modrou čáru puk MITCHELLU FILLMANOVI, který přesnou ranou ze stejného místa překonává brankáře Energie během necelé minuty podruhé! Asistence: Rok Pajič a Michal Chovan.

35:20
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Marek Baránek – 2 min., sekání).
    34:43 Mitchell FILLMAN - 2:3

34:43
    A znovu je zaděláno na drama! V početní výhodě domácí udrželi útočné pásmo, což se ukázalo být klíčové pro vstřelení kontaktní branky. Novák a Chovan dobře zapracovali u mantinelu a posunuli puk na Pajiče. Slovinský šikula okamžitě nasměroval puk mezi kruhy, kde si jej vzal kanadský bek MITCHELL FILLMAN, a umístěnou střelou nad lapačku překonal Závorku. Na využití přesilových her je tedy vyrovnáno – 2:2. Asistence: Rok Pajič a Michal Chovan.

33:54
    Za hákování putuje na trestnou lavici hráč Karlových Varů. Milan Mikulík na dvě minuty oslabí svůj mančaft.

33:20
    České Budějovice bojují o puk v rohu útočné třetiny. Karlovy Vary se třetí brankou dostaly do klidu.
    31:26 Dávid GRÍGER - 1:3

31:26
    Energie nakonec využívá početní výhodu a vede znovu o dva góly! Domácí obraně se nepodařilo vyhodit puk a důrazně napadající Kindl s DÁVIDEM GRÍGEREM jej vybojovali. Druhý jmenovaný měl puk v mezikruží a hezkou bekhendovou střelou na lapačku prostřelil brankáře Českých Budějovic. Asistence: Denis Kindl.

31:14
    Střelu Vladimíra Sičáka od modré čáry efektním semaforem zastavil Petr Kváča!

30:56
    Karlovy Vary tlačí, ale Motor už je ve čtyřech.

30:30
    Pěkně teď Energie rozebrala Motor. Při dvojnásobné přesilovce to ani neměla moc těžké. Obránce Martin Rýgl našel diagonální přihrávkou u pravé tyče osamoceného Antonína Duška, proti kterému se ale Kváča v poslední chvíli stihl přemístit!

29:55
    Ránu od modré čáry Václava Skuhravého skvěle zblokoval obětavý Jánko Mucha.

29:40
    A pozor, domácí budou hrát 1:16 ve třech, protože špatně střídali!

29:29
    Karlovy Vary se dlouho udržely v útočném pásmu, ale k ničemu vážnému se nedostaly.

28:56
    Třetí centr Motoru Tomáš Vak podrazil protihráče a půjde pykat na dvě minuty.

28:35
    Povedená akce Karlových Varů, při které dostal Petr Stloukal puk do levého křídla, a pouštěl přihrávku pod sebe na Henriho Tuominena. Finský forvard jen těsně minul levou tyčku.

28:11
    Rána Pavla Pýchy od modré čáry a další obětavý zákrok hostujícího hráče.

28:06
    Miloslav Čermák přihrál Michalu Chovanovi na střelu, ale jeho pokus zblokoval obránce Energie do ochranné sítě nad brankou.

27:27
    Po střele Karlových Varů se vhazuje po pravici Petra Kváči. Hosté se po delší odmlce dostali do útočné třetiny.

25:58
    Vyražený kotouč do útočného pásma Motoru mohl dobruslit Miloslav Čermák, který by se tak dostal do samostatného úniku. Celou akci mu však překazil vynikajícím obranným zákrokem Martin Rohan, kterému se rybičkou podařilo vypíchnout čistě kotouč.

24:50
    Domácí se urputně snaží vyrovnat, ale dosud se jim to nepodařilo. Karlovy Vary mají s napadáním Motoru problémy.

24:33
    Motor znovu uzamkl Karlovy Vary v jejich pásmu a měl pěkné šance. Naposledy pálil na branku hostů Vlastimil Dostálek, ale Závorka podržel Energii.

23:13
    Vzápětí slušná příležitost na druhé straně. Jakub Flek pálil z mezikruží a Kváča musel předvést zákrok.

22:53
    Domácí mají poměrně dost smůly. Toto byla už několikátá vyložená příležitost, která zůstala neproměněna. Obránce Motoru vypálil na bránu a puk vyražený Závorkou před odkrytou klecí minul Ondřej Šulek!

22:02
    Velice pěkná šance Motoru poté, co Tomáš Vak vystihl rozehrávku Karlových Varů. Zkušený centr domácího týmu neměl rychlost, a tak zvolil tvrdou ránu z vrcholu kruhů, která Závorkovi vypadla z výstroje! Bohužel pro Motor ale puk mířil těsně vedle branky.

21:51
    Domácí si teď nerozuměli, puk míří na icing a hra se stěhuje před Kváču.

20:29
    Jako první se do útoku dostal Motor a hned se snažil usadit před Závorkou. Karlovarští však rychle dostali puk mimo nebezpečí.

Vhazování: 11 – 11

Inu, v první třetině jsme se v Budvar aréně skutečně nenudili. Zatímco Karlovy Vary se dostaly velice rychle do dvoubrankového vedení, Motor poté zapnul na vyšší obrátky, snížil a hosté nakonec mohou děkovat štěstěně, že není minimálně vyrovnáno.

V každém případě se hraje velice atraktivní a útočný hokej, který se musí divákům líbit. Uvidíme, co nabídne druhá část hry.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:57
    Krátce před sirénou ještě další vyložená šance Roka Pajiče, který byl s Čermákem osamocený před brankou. České Budějovice ale opět šanci nevyužily a tohle by je mohlo mrzet.

19:20
    Skutečně neuvěřitelný tlak má Motor v posledních minutách první třetiny! Tomáš Vak nahazoval puk před bránu a Závorka jej nezvládl přikrýt. Kotouč se potuloval po brankovišti, ale nikdo z domácích se v situaci nedokázal dobře zorientovat a dopravit ho za brankovou čáru. Stejná situace se opakovala i pár chvil později...

18:57
    Stoprocentní šance Romana Vráblíka neskončila gólem, i když domácí už zvedali ruce nad hlavu! Obránce Motoru vypálil od modré čáry a puk se zřejmě zastavil o tyč. Následně se dostal k další střele z dobré palebné pozice a tvrdý projektil jen těsně minul klec hostů.

18:20
    Domácí stupňují při početní výhodě svůj tlak. Energetici teď opravdu neví, kde jim hlava stojí.

17:47
    Tvrdá rána od modré čáry v podání kapitána Motoru Filipa Nováka. Brankář Závorka však na jeho pokus dobře viděl a ukryl puk ve výstroji před dotírajícími protihráči.

17:20
    Jasný faul Václava Skuhravého nezůstal bez povšimnutí sudích. Kapitán Karlových Varů dostává dvě minuty za držení protihráče.

15:58
    České Budějovice ženou dopředu skvělí fandové. Snad celé Budvar aréna se zapojuje do fandění domácímu celku.

14:50
    Motor hodně zatápí hostům, tohle je přesně to, co se domácím fandům líbí. Hostující Energie je oproti tomu trochu v útlumu.

13:39
    České Budějovice první gól evidentně nabudil a nenechávají Závorku vydechnout. Uvidíme, zda se Budvar aréna dočká vyrovnání.

12:13
    Tvrdá rána Romana Vráblíka od modré čáry a na tribuně to jen zahučelo. Závorka se ale podruhé překonat nenechal.
    11:09 Jiří FRONK - 1:2

11:09
    Českobudějovičtí zamkli při přesilové Energii v její třetině a po vybojování kotouče na zadním mantinelu přihrál Fronk na modrou čáru Pavlinovi. Slovinský zadák si zkušeně počkal na pohyb clonícího hráče a poslal šikovně kotouč na Závorku. Brankář Karlových Varů zvládl puk jen vyrazit vedle sebe, kde k dorážce přispěchal JIŘÍ FRONK. Motor se vrací do zápasu! Asistence: Žiga Pavlin.
    Krásné choreo si připravili domácí fanoušci!

10:08
    Bývalý obránce Českých Budějovic Tomáš Harant se provinil držením protihráče a umožní tak domácím zahrát si poprvé v početní výhodě.

09:27
    Vyjetím kolem první tyče se snažil překvapit Kváču útočník Ondřej Beránek, ale mladý brankář byl tentokrát pozorný.

09:09
    Domácí se ubránili v oslabení a jejich kapitán už je znovu na ledě.

08:40
    Milan Mikulík zkusil překvapit Kváču ranou od pravého mantinelu, ale neuspěl. Karlovy Vary mají před brankou Motoru slušný tlak.

08:15
    Hosté špatně rozehráli a hra se stěhuje před Závorku.

07:50
    Energie se držela na puku v útočné třetině, ale Kváča zákrokem zlikvidoval šanci a jeho spoluhráči kotouč vyhodili.

07:09
    A další vyloučení na straně domácího celku. Kapitán Filip Novák obdržel menší trest za sekání.

05:58
    Motor teď musí hrát a snažit se co nejrychleji dostat zpět do utkání. Závorka si ale připisuje jistý zákrok.
    04:40 Milan MIKULÍK - 0:2

04:40
    Tak to je hodně studená sprcha pro Motor hned v samém úvodu zápasu. Energetici sehráli přesilovou hru velmi dobře a Mikulíkovu střelu, kterou Kváča nepodržel, využil v brankovišti k dorážce důrazný MILAN MIKULÍK. Karlovy Vary se dostává do dvoubrankového vedení! Asistence: Jakub Flek a Tomáš Rachůnek.

03:28
    První přesilovou hru si zahrají Karlovy Vary. Žiga Pavlin dostává menší trest za nedovolené bránění.
    03:07 Marek BARÁNEK - 0:1

03:07
    V prvním barážovém utkání skvěle chytající Petr Kváča si tento gól určitě za rámeček nedá. Obránce MAREK BARÁNEK vzal puk z vlastního pásma a od červené čáry jen tak nahodil na bránu Motoru. Lehké nahození však skončilo přesně v růžku branky, a to k překvapení samotného střelce. Asistence: Antonín Dušek.

02:35
    Antonín Dušek jako první vyzkoušel Kváču, který ale pohotově zasáhl betonem.

02:21
    Zatím jsme neviděli žádnou střelu na bránu, hra se přelívá ze strany na stranu.

01:31
    Začalo se hodně zhurta a přesně podle předpokladů. Oba týmy se snaží útočit. Nyní zabrzdil akci hostů ofsajd.

00:50
    Viděli jsme již první tvrdý hit. Vlastimil Dostálek přišpendlil v útočné třetině na hrazení obránce Tomáše Haranta.

00:15
    Motoráci se vrhli do první útočné akce, ale zbrzdil je ofsajd.

00:01

Za oba týmy nastoupí i několik borců, kteří mají zkušenosti s dresem soupeře. Z Českobudějovických si za Energii zahrál Ján Mucha, Štěpán Hřebejk či Tomáš Vak.

Na druhé straně okusil angažmá v Českých Budějovicích Vladimír Sičák, Tomáš Harant, Milan Mikulík a Václav Skuhravý.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, Novák (C), Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha, Žovinec – Chovan, Pajič, Čermák (A) – Dostálek, Rob, Fronk – Hřebejk, Vak (A), Vlček – Šulek, Škoda, Babka – Guman.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Honzík) – Rohan, Sičák (A), Harant, Baránek, Dvořák, Rýgl, Weinhold – Rachůnek, Dušek, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), Kindl – Stloukal, Tuominen, Tomeček – Beránek, Gríger, Flek – Davídek.

Rozhodčí: Lacina, Hribik – Barvíř, Blümel.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
    Motoráci vyrazili k prvnímu zápasu do Pardubic, kde se očekávala vyrovnaná bitva. Předpoklady se naplnily, v úvodu zápasu sice bylo o něco lepší domácí Dynamo, ve druhé třetině se ale převaha přelila na stranu Českobudějovických, kteří se dostali do vedení. Téměř celou třetí třetinu ale hrál Motor v oslabení, a tak přišlo vyrovnání. Když už utkání směřovalo do prodloužení, trefil se při přesilovce parádní střelou z úhlu Luboš Rob, který rozhodl o vítězství 2:1 pro České Budějovice.

Motor ve vyřazovacích bojích WSM ligy prohrál na vlastním ledě jediný zápas a i v základní části platila Budvar aréna za téměř nedobytnou tvrz. I přesto se nedá říct, že by domácí vstupovali do zápasu jako favorit. Šance jsou v pátečním utkání padesát na padesát.

HC ENERGIE KARLOVY VARY
    Karlovarští byli pro úvodní duel baráže o extraligu favoritem. Na vlastním ledě hostili jihlavskou Duklu a po vítězné šňůře, kterou měli v posledních utkáních play-out, se čekalo vítězství Energie. Ta se také dostala do vedení a celkem v zápase třikrát vedla. I přesto Jihlava vždy skóre dorovnala a gólem v 55. minutě rozhodla o porážce Karlových Varů 3:4.

Jednalo se o hodně vyhecované a emotivní utkání, v němž dvojice hráčů Energie obdržela tresty do konce zápasu. Václav Skuhravý i Tomáš Dvořák však v dodatečně potrestáni nebyli a v Českých Budějovicích je opět uvidíme v sestavě.

Vítáme vás u on-line přenosu z barážového utkání mezi domácími Českými Budějovicemi a hosty z Karlových Varů. První duely dopadly vítězně pro celky z WSM ligy, takže Motor se na rozdíl od Energie mohl v prvním zápase radovat z výhry. Kdo uspěje na horkém ledě Budvar arény? Odpověď se dozvíme v pátečních 17:30, kdy startuje tento zajímavý mač!

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 12. Fronk (Pavlin), 35. Fillman (Pajič, Chovan), 36. Fillman (Pajič, Chovan) – 4. Baránek (Dušek), 5. Mikulík (Flek, T. Rachůnek), 32. Gríger (Kindl), 52. Tuominen (V. Tomeček, Stloukal)

Banes Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, F. Novák (C), Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha, Žovinec – Chovan, Pajič, Čermák (A) – Dostálek, Rob, Fronk – Hřebejk, Vak (A), Vlček – Šulek, Škoda, Babka – Guman.
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Honzík) – M. Rohan, Sičák (A), Harant, Baránek, Tomáš Dvořák, Rýgl, Weinhold – T. Rachůnek, Dušek, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), Kindl – Stloukal, Tuominen, V. Tomeček – O. Beránek, Gríger, Flek – Davídek.

Rozhodčí: Lacina, Hribik – Barvíř, Blümel

Diváci: 6 421 (vyprodáno)