Philadelphia – NY Islanders 6:3 (kon.) | Carolina – Columbus 2:1 (po pr.) | Montreal – Florida 6:2 (kon.)
Tampa – Detroit 5:3 (kon.) | Boston – Dallas 2:0 (kon.) | Nashville – Toronto 1:3 (kon.)
Winnipeg – Anaheim 4:3 (po pr.) | Minnesota – Ottawa 5:1 (kon.) | Edmonton – San Jose 3:2 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 31.03.2017, 17:30 • Budvar aréna (kapacita: 6 421) • Baráž o extraligu • 2. kolo

Druhé barážové utkání je u konce a šťastnější nakonec může být karlovarská Energie, která se dostala do dvoubrankového vedení už v páté minutě zápasu. České Budějovice dnes předvedly bojovný výkon a ani za nepříznivého stavu 1:3 nesložily zbraně a dokázaly vyrovnat. Jihočechy mohou mrzet neproměněné šance zejména z konce první a druhé třetiny, kdy byli lepším týmem.

Karlovy Vary dnes ukázaly svou kvalitu, i když rozhodně Motor nepřehrávaly. Po úvodní porážce s Jihlavou si však připisují do tabulky plný počet bodů. (20:01:16)

59:42
    Puk byl před bránou a po Fillmanově kopnutí jej málem dopravil do odkryté brány Michal Chovan!

59:20
    Podle očekávání si domácí mužstvo bere oddechový čas. Času na vyrovnání už moc nezbývá, ale domácí umí zabojovat.

59:18
    Žiga Pavlin trefil prvního clonícího hráče a Vary vyhazují na zakázané uvolnění...

58:49
    Motor hraje se šesti hráči v poli, jeho branka je prázdná!

58:07
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a domácí jsou v útočné třetině.

57:06
    Motor se neudržel v pásmu dlouho a vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:23
    Českobudějovičtí jakoby ztráceli síly. Šedesátá minuta se blíží, ale hra se odehrává daleko od pásma Karlových Varů.

55:23
    Čtvrtý útoku Motoru má za sebou parádní střídání a Závorka se při něm hodně zapotil.

54:41
    Jakub Babka bleskově obkroužil klec a chtěl překvapit Závorku, který byl ale pevně přitisknutý u tyče.
    51:09 Henri TUOMINEN - 3:4
    Zdroj: Hokejka TV

51:09
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energie se znovu dostává do vedení a Motor bude muset opět dotahovat! Stloukal se rozjel na pravém křídle a posunul puk pod sebe na Tomečka, jenž okamžitě pálil. Petr Kváča vyrazil jeho pokus pravým betonem jen vedle sebe a obránci Motoru nebyli včas u HENRIHO TUOMINENA, který pohodlně dopravil kotouč od odkryté klece. Asistence: Vojtěch Tomeček a Petr Stloukal.

50:12
    Motor už má zase všech pět hráčů, Dostálkovi vypršel trest.

49:06
    Velká šance Karlových Varů po pěkné střele Vladimíra Sičáka od modré čáry! Kváča ji viděl na poslední chvíli, ale vyrážečkou dokázal puk nasměrovat mimo tři tyče.

48:12
    Vlastimil Dostálek fauloval a odchází pykat na dvě minuty za držení protihráče.

47:57
    Hraje se ve střední třetině, oba brankáři mohou být v klidu.

46:59
    Motor se dostal ke střele na Závorku, který raději vyrazil kotouč do ochranné sítě.

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 12. Fronk (Pavlin), 35. Fillman (Pajič, Chovan), 36. Fillman (Pajič, Chovan) – 4. Baránek (Dušek), 5. Mikulík (Flek, T. Rachůnek), 32. Gríger (Kindl), 52. Tuominen (V. Tomeček, Stloukal)

Banes Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, F. Novák (C), Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha, Žovinec – Chovan, Pajič, Čermák (A) – Dostálek, Rob, Fronk – Hřebejk, Vak (A), Vlček – Šulek, Škoda, Babka – Guman.
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Honzík) – M. Rohan, Sičák (A), Harant, Baránek, Tomáš Dvořák, Rýgl, Weinhold – T. Rachůnek, Dušek, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), Kindl – Stloukal, Tuominen, V. Tomeček – O. Beránek, Gríger, Flek – Davídek.

Rozhodčí: Lacina, Hribik – Barvíř, Blümel

Diváci: 6 421 (vyprodáno)