Alkmaar – Groningen 0:0 (kon.) | Zwolle – Excelsior 1:1 (kon.) | Sparta Rotterdam – Eindhoven 0:2 (kon.)
Heracles – Heerenveen 4:1 (kon.) | Utrecht – Willem II 2:0 (kon.)
Heracles Almelo
4:1 (4:1)
SC Heerenveen
Sobota 01.04.2017, 20:45 • Polman Stadion, Almelo • Nizozemská Eredivisie • 28. kolo

Z tohoto jednoznačného zápasu je to vše, přeji Vám příjemný zbytek dne. (22:42:17)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 12:3. Střely mimo: 10:4. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:14.

Je dobojováno! Po pětigólové první půli jsme už žádnou další branku neviděli. Almelo až do poslední minuty tlačil na obranu Heerenveenu, jenže několik svých šancí nevyužil. Hosté tak jenom potvrdili svou špatnou formu a po osmadvacátém kole zůstanou na osmém místě, ke kterému se Heracles přiblížil na rozdíl tří bodů.

90+1
    90+1. Poslední dvě domácí šance

90+1
    Samuel Armenteros si na pravé straně velkého vápna ještě vymíchal Bijkera, nicméně Mudler následnou tvrdou střelu vyrazil. To ale nebyl konec akce, zpoza šestnáctky ještě napřáhl Niemeijer a asi jenom o metr přestřelil hostující branku.

90+1
    Nastavuje se 1 minuta.

90
    Domácí neúnavně posílají před soupeřovu branku jeden míč za druhým. Ve druhé půli si však obrana Heerenveenu mnohem lépe než před přestávkou.

88
    Gosensův nadýchaný centr doplachtil k te Wierikovi, jehož pohotový volej ale letěl značně mimo bránu.

87
    Rohový kop Almela byl hodně přetažený, Schmidt poté ale zbytečně vrátil míč do autu a celá situace se ještě jednou bude opakovat.

85
    Darri se elegantní kličkou zbavil Marza, ale Mulder jeho střelu k bližší tyči vyrazil. Další zákrok si hostující gólman připsal asi za dalších pět sekund, když pokryl zakončení doprostřed branky z dvacetimetrové vzdálenosti.

83
    Armenteros si šestnáct metrů od branky nezpracoval míč, se kterým se ale hosté nepodívali ani za půlící čáru.

82
    Brahim Darri se po příchodu na hřiště do hry zatím moc nedostal. Nyní odcentroval z hloubi pole pouze do rukavic Muldera.
    80. Castro Zeneliho vychytal

80
    Jeden z hostujících hráčů prošel po levé straně a poslal míč pod sebe, aby ze čtrnácti metrů prudce vypálil Zeneli a donutil Castra konečky prstů vyrazit míč mimo tři tyče!

79
    Jinak už se zápas spíše jenom dohrává. Domácí jsou nadále aktivnější, avšak často střílí z nepřipravených pozic z větší dálky.

77
    Hosté si po dlouhé době užívají s míčem na kopačkách. Děje se tak ale na jejich vlastní půlce, odkud Castrovi nebezpečí opravdu nehrozí.

75
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Tim Breukers, přichází Robin Pröpper.

75
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Pelle van Amersfoort, přichází Doke Schmidt.

Michal Břuchanský

Branky: 9. Niemeijer, 20. Armenteros, 26. Kuwas, 44. Peterson – 5. Ghoochanneijhad (pen.)

Karty:   5. te Wierik (HRC) – 19. St. Juste (HEE), 28. Thorsby (HEE)   31. St. Juste (HEE)

Heracles Almelo: B. Castro – Breukers (75. R. Pröpper), te Wierik, Hoogma, Gosens – Bruns (C) (64. Navrátil), Pelupessy, Niemeijer – Kuwas, Armenteros, Peterson (71. Darri).
    Náhradníci: Brouwer, Fij, Sander – Darri, de Kler, Kada, Navrátil, R. Pröpper.

SC Heerenveen: Mulder (C) – Marzo, St. Juste, van Aken, Bijker – Thorsby, Kobajaši, van Amersfoort (75. Schmidt) – Slagveer, Ghoochanneijhad (36. Faes), Sam Larsson (57. Zeneli).
    Náhradníci: Bekkema, van der Steen – Faes, Namli, Ödegaard, Schmidt, Veerman, Vlap, Zeneli.

Rozhodčí: van den Kerkhof – Kleinjan, Polman