Turín – Udinese 2:2 (kon.) | Janov – Atalanta BC 0:5 (kon.) | Fiorentina – Bologna 1:0 (kon.)
Palermo – Cagliari 1:3 (kon.) | Chievo – Crotone 1:2 (kon.) | Pescara – AC Milán 1:1 (kon.)
Neapol – Juventus 1:1 (kon.)
U.S. Citta di Palermo
1:3 (1:0)
Cagliari Calcio
Neděle 02.04.2017, 15:00 • Stadio Renzo Barbera (Palermo) • Italská Serie A • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemné nedělní odpoledne. Italská nejvyšší soutěž má na programu 30. kolo a v jeho rámci se mezi sebou utkají U.S. Citta di Palermo a Cagliari Calcio. Utkáním, jehož úvodní výkop je naplánován na 15 hodin, vás prostřednictvím online textové reportáže provede Lukáš Jasoněk.
    Dějištěm utkání se stane Stadio Renzo Barbera

Palermo je na tom velmi bledě. Celek bojující o záchranu se totiž nachází na první sestupové pozici a na příčku zaručující účast mezi italskou elitou i pro příští rok ztrácí propastných sedm bodů. Bídné výsledky Palerma podtrhává jeho tristní forma tří porážek v řadě.

Cagliari je na tom o něco lépe. Calcio se sice pohybuje v dolní polovině tabulky, avšak s dostatečným náskokem na sestupové pozice a měl by tedy dohrát klidný zbytek jarní části sezony. To potvrzuje výsledek z minulého kola, v němž Cagliari v domácím prostředí bezbrankově remizovalo s ambiciózním Laziem Řím.

Výsledky posledních vzájemných zápasů

31.10.2016 Cagliari – Palermo 2:1
    17.05.2015 Cagliari – Palermo 0:1
    06.01.2015 Palermo – Cagliari 5:0
    27.01.2013 Cagliari – Palermo 1:1
    15.09.2012 Palermo – Cagliari 1:1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

U.S. Citta di Palermo: Fulignati – Vitiello, G. González, Goldaniga, Rispoli – Bruno Henrique, Gazzi, Čočev, Pezzella – Trajkovski, Nestorovski.
    Náhradníci: Marson, Posavec – Anđelković, Balogh, Morganella, Cionek, Aleesami, T. Šunjić, Lo Faso, Sallai, Embalo, Jajalo.

Cagliari Calcio: Rafael – Isla, Pisacane, Alves, Murru – Padoin, Tachtsidis, Ionita – Pedro – Sau, Borriello.
    Náhradníci: Gabriel, Crosta – Miangue, Deiola, Salamon, Arras, Di Gennaro, Faragò, Capuano.

Rozhodčí: Valeri – Posado, De Meo.

Hráči právě nastupují na hřiště.

1

1
    Zahajovací výkop provedli hosté.

2
    Bruno Alves přímo na středové čáře fauloval Nestorovského a s míčem tak budou moci kombinovat domácí.

3
    Čočev postoupil k levému rohu pokutového území, odkud slabým pokusem pozdravil Rafaela.

4
    Čočev si nabíhal za záda obránců, ale ti přihrávku směřující na jeho osobu srazili na roh. Míč si do rohového čtvrtkruhu nachystal Andrea Rispoli a zvolil rozehrávku nakrátko.

5
    Alessandro Gazzi (U.S. Citta di Palermo) ve středovém kruhu nepřiměřeně atakoval Saua a už v páté minutě se stal prvním napomenutým hráčem.

7
    Tachtsidis zahrál na útočné polovině rukou a to samozřejmě neuniklo pozornosti muže s píšťalkou, který ihned foukl do svého nástroje a přerušil tím hru.

9
    Tuto ránu si Čočev za rámeček určitě nedá. Bulharský fotbalista ve službách Palerma se odhodlal ke střele z velké vzdálenosti a z hlubokého záklonu napálil míč nad břevno.

10
    Na opačné straně vyprodukoval Nicola Murru zajímavou pumelici a ta pořádně vyprášila Fulignatiho rukavice.

12
    Po jednom z ostřejších soubojů uprostřed hracího pole se na trávníku ocitl Sau a musel se nechat ošetřit.

13
    Marco Sau se po několika vteřinách vrátil na hřiště a může se zapojit do akce, kterou právě tvoří jeho celek.

14
    Hra se otočila a Pezzella se odhodlal k samostatně vedené akci, tu zakončil přes hranicí šestnáctky střelou do obětavého obránce.

16
    Nestorovski se rozběhl podél postranní čáry. Mauricio Isla (Cagliari Calcio) ho zastavil jen za cenu podražení a žluté karty.

18
    Rispoli zaútočil po pravém křídle a do pokutového území naservíroval pas, který se stal kořistí pozorného Rafaela.

20
    Hra se přesunula doprostředka hřiště, kde hráči mezi sebou svádějí usilovné bitvy o balon.

21
    Hrací předmět vybojovali domácí a ihned poté založili ofenzivní tažení. Nestorovski si uvnitř vápna naskočil na centr zprava, ale balon netrefil vůbec ideálně.

21
    Neuběhla ani minuta a Nestorovski si opět vytvořil palebnou pozici. Tentokrát si balon navedl na hranici pokutového území a prudkou střelou k tyči donutil Rafaela k letu vzduchem. Po bravurním zákroku hostujícího gólmana byl nařízen roh.
    21. Nestorovski vyděsil Rafaela prudkou střelou

22
    Čočev poslal balon rovnou do vápna a míč z klubka hráčů vyskočil mimo rizikovou zónu.

25
    João Pedro utrpěl zdravotní indispozici a vyžádal si ošetření. Po jeho provedení se vrátil zpět na hrací plochu.

26
    Palermo právě vstřelilo branku!
    Domácí tým se k obrovské radosti svých příznivců ujímá vedení. Čočevův centr z rohového kopu propadl až na zadní tyč, kde číhal špatně obsazený GIANCARLO GONZÁLEZ a stehnem tečoval míč do sítě.
    26. Giancarlo GONZÁLEZ - 1:0

29
    Odpovědí hostů na inkasovaný gól se stala hlavička Marca Borriella, který z penaltového puntíku zacílil pouze nad břevno.

30
    Sau si naběhl na průnikovou přihrávku a po jejím přijetí se jako blesk z čistého nebe zjevil přímo před vyběhnuvším Fulignatim, který jeho žádost o vyrovnání razantním způsobem odmítl.
    30. Fulignati skvěle vychytal Saua

32
    Cagliari je po inkasované brance hodně aktivní. Za pravdu mi dává Marco Borriello, který vypálil z hranice vápna a donutím tím gólmana domácího klubu k zákroku na zemi.

33
    Na opačné straně jsme byli svědky nakrátko rozehraného rohového kopu, jehož se ujal Aleksandar Trajkovski.

34
    Domácí pokračovali ve své kombinační souhře a zakončili jí centrem na Edoarda Goldanigu, jenž neměl dostatečně přesně seřízena mířidla.

37
    Hráči Palerma jsou stále u míče a trpělivě hledají další skuliny v defenzivě svých protivníků.

39
    Hosté obrátili hru a podnikli ofenzivní výlet. Po krátké souhře ale ztratili míč a to bylo důvodem pro útočný faul Joãa Pedra.

42
    Obrovská šance domácích gólem neskončila! Čočev si na zadní tyči naskočil na nadýchaný centr z pravé strany a jeho nebezpečnému pokusu Rafael vystavil stopku na brankové čáře.
    42. Pokus Čočeva gólman zlikvidoval na brankové čáře

44
    Roberto Vitiello se opřel do míče a snažil se ho nacpat do horní části branky. Výtečný zákrok však znovu vytáhl Rafael, který balon konečky prstů vyškrábl nad břevno.
    44. Vitiellova dělovka směřující pod břevno

44
    Palermo během krátkého časového sledu zahrávalo hned dva rohové kopy a ke gólovému efektu nedokázalo využít žádný z nich.

45
    Paolo Valeri nastavil v prvním dějství dvě minuty.

45+2
    V samém závěru poločasu se Nestorovski prezentoval akrobatickým zakončením. Jeho "nůžky" byly ovšem tupé.

45+2

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

V prvním poločase na tom bylo lépe Palermo, které zaslouženě vede. Za domácí tým ve 26. minutě skóroval González. Palermo mohlo svůj náskok během úvodní půle několikrát navýšit. Blízko k tomu měli například Nestorovski, Čočev nebo Vitiello. Gólman Rafael ale svůj tým vždy podržel. Hosté si největší příležitost vypracovali ve 30. minutě, kdy se Sau objevil přímo před Filugnatim, ale zblízka ho nedokázal prostřelit.

Hlavní aktéři se vracejí zpátky na hřiště. Utkání bude pokračovat druhým poločasem.

46

46
    Pezzella nedokázal odcentrovat míč přes Islu. Bude z toho alespoň rohový kop.

47
    Míč si do rohového čtvrtkruhu postavil Aleksandar Trajkovski a kopnul ho rovnou do vápna, kde vládne gólman Rafael.

48
    Cagliari právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno! Tachtsidis centrem z rohového kopu našel hlavu ARTURA IONITY a na jeho pokus směřující k pravé tyči Fulignati nedosáhl.
    48. Artur IONITA - 1:1

51
    Roh také pro Palermo. A hned dvojnásobný! Ani v jednom případě však domácí borci nedokázali nic vymyslet a teď se musí bránit.

53
    Borriello se u pravé lajny pustil do souboje s Goldanigou a pro hostující mužstvo z něj vytěžil alespoň autové vhazování.

55
    Borriello zařadil vyšší rychlostní stupeň a po dálnici, která se před ním utvořila, se svezl až k hranici vápna, kde nastřelil obránce – roh.

56
    Tachtsidis neváhal míč zakroutit do předbrankového prostoru, tam ale zaúřadovala defenziva domácího mužstva.

58
    Hosté prožívají vydařený vstup do druhého poločasu a otáčejí vývoj utkání ve svůj prospěch. João Pedro obdržel dloubáček do levé části pokutového území a zblízka nechal vyniknout Fulignatiho. Gólman domácího týmu míč vyrazil před sebe a ve skrumáži se nejlépe zorientoval MARCO BORRIELLO, který měl trestuhodně spoustu času na zakončení a podle toho to také dopadlo.
    58. Marco BORRIELLO - 1:2

61
    Domácí se s nepříznivým stavem nehodlají za žádnou cenu smířit a rychle se snaží vyrovnat. Na to mají ještě dostatečný počet minut.

63
    Teď však budou hráči Palerma čelit rohovému kopu.

64
    Zvládli se ubránit. Svěřenci trenéra Lópeze centr z rohového kopu odvrátili do bezpečí a nyní mohou zase pomýšlet na plány spojené s ofenzivní činností.

67
    Oživit hru Palerma by mělo připravené střídání. Ze hřiště odešel Alessandro Gazzi a na jeho místo nastoupil Norbert Balogh.

68
    Balogh si hned po svém příchodu na hřiště naběhl do vápna, kde očekával centr Aleksandara Trajkovského z rohového kopu. Balon k němu ale nedolétl.

71
    Bruno Alves nakopl balon na Borriella, ale tomu hrací předmět utekl do zámezí. Palermo bude vhazovat.

72
    Nestorovski u pravého rohu vápna přidržen za dres. Tohoto faulu se dopustil Nicola Murru.

73
    Aleksandar Trajkovski se ujal exekuce nařízené standardky a poslal balon Gonzálezovi, který byl přistižen v ofsajdu.

75
    Sudí Valeri vytáhl ze své kapsy žlutě zbarvený kartonek a ukázal ho Brunovi Henriquemu (U.S. Citta di Palermo). Hříšník totiž zezadu nešetrně atakoval Saua, takže trest je naprosto oprávněný.

78
    Cagliari čelilo rohovému kopu a svou úlohu zvládlo na výbornou. Míč totiž přistál přímo v Rafaelově rukavicích.

80
    Střídání v týmu U.S. Citta di Palermo: odpracováno má Roberto Vitiello, naopak pracovní zatížení čeká na Rolanda Sallaie.

81
    Výměna proběhla také v týmu Cagliari Calcio: Joãa Pedra nahradil Paolo Faragò.

84
    Panagiotis Tachtsidis napřáhl ke střele ze střední distance a nepříjemnou přízemní ranou mířící k pravé tyči připravil Fulignatimu obtížný zákrok. Nechybělo moc a o vítězi utkání by bylo rozhodnuto.

86
    Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Marco Sau a nastupuje talentovaný korejský debutant Kwang-Song Han.

88
    Střídání v týmu U.S. Citta di Palermo: ze hřiště odchází Bruno Henrique, přichází Simone Lo Faso.

89
    ARTUR IONITA se stal adresátem přihrávky do levé části pokutového území a Fulihnatiho pokořil střelou z úhlu. Gólmana domácího týmu sice zastoupil vracející se obránce, ale na vykopnutí míče do bezpečí už bylo příliš pozdě. Gól, který potvrdila branková technologie, definitivně rozhoduje o vítězství Cagliari.
    89. Artur IONITA - 1:3

90
    Za ostrý faul na konci zápasu dostává žlutou kartu Aleksandar Trajkovski (U.S. Citta di Palermo).

90+1
    Sudí Valeri nastavil čtyři minuty.

90+3
    Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Marco Borriello, přichází Alessandro Deiola.

90+4

Palermo neudrželo hubený náskok z úvodní půle a v domácím prostředí podlehlo Cagliari 1:3. Se záchranou Palerma v Serii A to tak vypadá velmi bledě. Čtvrtá porážka v řadě totiž tým z pátého největšího města Itálie odsunula až na předposlední pozici. (17:00:22)

Lukáš Jasoněk

Branky: 26. G. González (Čočev) – 48. Ionita (Tachtsidis), 58. Borriello, 89. Ionita (Tachtsidis)

Karty:   5. Gazzi (PLM), 75. Bruno Henrique (PLM), 90. Trajkovski (PLM) – 16. Isla (CAG)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 5:9. Střely mimo: 6:5. Rohy: 13:4. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 12:15.
    U.S. Citta di Palermo: Fulignati – Vitiello (80. Sallai), G. González, Goldaniga, Rispoli – Bruno Henrique (88. Lo Faso), Gazzi (67. Balogh), Čočev, Pezzella – Trajkovski, Nestorovski.

Cagliari Calcio: Rafael – Isla, Pisacane, Alves, Murru – Padoin, Tachtsidis, Ionita – Pedro (81. Faragò) – Sau (86. Han), Borriello (90+3. Deiola).
    Náhradníci: Gabriel, Crosta – Miangue, Deiola, Salamon, Arras, Di Gennaro, Faragò, Capuano, Han.

Rozhodčí: Valeri – Posado, De Meo