Jihlava – Nitra 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Martin 3:1 (kon.) | Uh. Hradiště – Poruba 1:5 (kon.)
Letňany – Černí Vlci 0:2 (kon.) | Warriors Brno – Prostějov 0:1 (kon.) | MHC Martin – Nitra 0:3 (kon.)
Kometa Brno – Jihlava 3:2 (kon.)
HC Kometa Brno
3:2 (0:2, 3:0)
HC Dukla Jihlava
Neděle 02.04.2017, 16:30SIDA Cup • Finále

Finále jak se patří je za námi! Po první půli jen máloco nasvědčovalo, že by si Dukla neměla odvést pohár pro vítěze Sida cupu, jenže Brněnským se povedlo během pěti minut druhé půle srovnat a 30 sekund před koncem ujel jihlavské obraně Eduard Šalé, jehož zakončení rozhodlo o tom, že pohár nakonec poputuju do jihomoravské metropole! (17:34:05)

Kometa právě vstřelila branku!

Infarktovou minutu zakončuje samostatným únikem EDUARD ŠALÉ, který 30 sekund před koncem posíla Brno do vedení! Bez asistence.

39:08
    Bačkovský pálil z mezikruží, Schnattinger vyráží!

38:39
    Po nebezpečném přečíslení Komety puk těšně míjí branku!

38:21
    Dukla se dostala do dobré pozice, ale byla zastavena kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

37:41
    Rychlá akce Jihlavských vedla k dalšímu úspěšnému zásahu na kontě Schnattingera.

37:07
    Ofsajd Komety.

35:46
    Pokud brněnského beka od modré prosvištěl vedle.

34:15
    Píglův pokus od modré zlikvidoval Schnattinger s obtížemi ramenem.

33:06
    Hra přerušena po souboji u mantinelu, vhazovat se bude po pravici Horáka.

32:33
    JIhlava se dostala do útoku, ale její kombinace nebyla dostatečně přesná, aby vedla ke kloudnému zakončení.

30:14
    Do obrovské šance se probil Linka, v rozhodující chvíli mu ale Horák puk vypíchl, poté přišla dorážka Mišiaka, kterou zvládl zblokovat bek Dukly!

29:08
    Kometa začíná být opravdu nebezpečná a vystavuje Horáka čím dál obtížnějším střelám. Jihlavskému brankáři se ale zatím daří držet nerozhodný stav.

28:12
    Bačkovského střela proletěla kolem branky Brna.

27:23
    Jihlava tropí ve vlastní třetině chyby a opět z toho pramení šance pro Kometu, tentokrát dokázal Horák nastalou situaci vyřešit.

Radim Nemela

Branky a nahrávky: 21. Šalé (Gryc, Mišiak), 25. Ulbricht (Linka), 40. Šalé – 15. Kříž (Číhal, Kuba), 18. Novák (Kříž)

HC Kometa Brno: Schnattinger (Korček) – Daněček, Mareček, Nesvadba, Kutý, Oliva, Holec Otava, Šalé, Mišla, Linka, Šrom, Gryc, Ulbricht, Nečas, Mlčoch, Zavřel, Ullrich, Roznos, Němec.
    HC Dukla Jihlava: Horák (Pulda) – Hrbek, Číhal, Vovsík, Augusta, Šabatka – Bata, Kříž, Machovský, Jungwirth, Bačkovský, Kuba, Pígl, Novák.