Mexiko – KLDR 5:1 (kon.) | Izrael – Čína 2:5 (kon.) | Turecko – Nový Zéland 1:4 (kon.)
Mexiko
5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
KLDR
Úterý 04.04.2017, 03:00 • Paradice Ice Skating Rink Botany Downs, Auckland • Mistrovství světa - II. B Divize • 1. kolo

Nejlepší hráči zápasu
    Mexiko: Santiago Sierra
    KLDR: Čchun Rim Hong (05:18:22)

Před turnajem si Mexiko stanovilo jasný cíl, udělat maximum pro postup do vyšší výkonnostní kategorie, k čemuž dnes hokejisté z Jižní Ameriky nakročili. Úvodní zápas na turnaji vyhráli 5:1 a velkou zásluhu na tom má povedená druhá třetina a rychlé góly. Naopak Lidově demokratická republika do šampionátu nevstoupila dobře.

59:50
    Už se nic nestane.

59:20
    KLDR vytlačila hru do středního pásma, kde se zápas dohrává, třetí třetina kromě jedné branky nenabídla mnoho šancí, střelecky byla nejslabší.

58:50
    Arunas Bermejo hledal svého spoluhráče najetého před branku, ale přihrávka postrádala přesnost.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, Mexiko kontroluje hru, snaží se hrát aktivně, zejména nechce inkasovat.

57:50
    Hraje se ve středním pásmu, mnoho šancí k vidění není.

56:10
    Atmosféra není příliš dramatická, aréně dominuje ticho a je slyšet komunikace hráčů na hrací ploše i střídačkách.

55:00
    Pět minut nás dělí od konce zápasu, Mexiko zejména ve druhé třetině zlepšilo svou hru, hraje aktivně, snaží střílet z každé pozice.

54:25
    Střelecky je v této třetině aktivnější KLDR, v tomto ohledu vede 5:4, na skóre to však znát není.

53:46
    Mexiko právě vstřelilo branku!
    V pohodě hrající Mexiko přidává další branku, prosazuje se po pohledné kombinaci OSCAR RUBIO. Asistence: Cristofer Kelo a Santiago Sierra.

52:00
    Arunas Bermejo se probojoval do střelecké pozice, ale brankáře nepřekonal. Vhazovat se bude v útočném pásmu Mexika.

51:32
    Vyloučený hráč se vrací do hry, ozývají se fanoušci Mexika, kteří podporují své oblíbence.

51:20
    Čchun Rim Hong se probojoval do zakončení, ale branku trefit nedokázal.

50:50
    Mexiko se brání útočným akcím soupeře. KLDR hraje přesilovku velmi dobře.

49:32
    KLDR si vyžádala oddechový čas.

49:32
    Vyloučení v týmu Mexiko (Luis David Gonzalez – 2 min., nesportovní chování).

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 19. de la Vega (Majul, Gomez), 26. Pérez (Majul), 27. de la Vega (Gomez, Majul), 33. Pérez (Najera, Bermejo), 54. Rubio (Kelo, Sierra) – 36. Č. M. Ri (P. I. Ri)

Mexiko: de Alba (Albrecht) – de la Vega, Ugarte, Colas, Pierce, Martínez, Padilla, Pineyro – Majul, Gomez, Gonzalez – Sierra, Kelo, Rubio – Bermejo, Najera, Pérez – Tommasi, Cuevas.
    KLDR: I. Pak (K. Č. Pak) – S. G. Kim, P. I. Ri, N. H. Kim, An, Č. H. Kim, Rju – H. Č. Kim, Hong, Č. M. Ri – Č. G. Kim, I. H. Kang, Kw. H. Kim – M. Č. Kim, M. G. Kang, Ku. Č. Kim – I. Č. Ri, Č. R. Kim, Won.

Rozhodčí: Ferguson – Cornell, Monnaie