Švédsko – Česko 3:1 (kon.) | USA – Finsko 5:3 (kon.) | Švýcarsko – Česko 2:4 (kon.)
Finsko – Švédsko 4:0 (kon.)
Švýcarsko
2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Česko
Úterý 04.04.2017, 18:08 • USA Hockey Arena 1, Plymouth, Michigan • Mistrovství světa žen • O udržení

Češkám se podařilo ovládnout první bitvu v sérii o udržení proti Švýcarsku. Svěřenkyně trenéra Vozáka si po trefách Vanišové, Mrázové a Lédlové vypracovaly tříbrankový náskok, se kterým vstupovaly i do závěrečného dějství. Švýcarky ale dvěma góly průběh duelu ještě zdramatizovaly a v závěrečných minutách Češky hodně tlačily. Pojistku však necelou půlminutu před koncem přidala do prázdné klece Lédlová. Česká reprezentace tak vyšla z prvního měření sil vítězně a oplatila tak svým soupeřkám porážku ze základní skupiny. To je ode mě vše. Hezký večer. (20:21:51)

59:42 Aneta LÉDLOVÁ - 2:4

59:42
    Česko právě vstřelilo branku!
    Po dvou zmařených šancí ve snaze trefit prázdnou svatyni ta třetí Češkám vyšla. ANETA LÉDLOVÁ uklidila kotouč do sítě střelou z pravého kruhu a definitivně pojistila českou výhru. Bez asistence.

59:00
    Švýcarky to zkouší bez gólmanky.

58:35
    Švýcarky drží kotouč v útočné třetině, Češkám se ale daří ho poslat alespoň do středního pásma.

58:00
    Do konce základní hrací doby zbývají dvě minuty.

57:36
    Denisa Křízová ujela do samostatného úniku, Švýcarky ji ale dojely a znemožnily jí zakončení.

57:27
    Švýcarský pokus z levé strany Peslarová likviduje zákrokem lapačkou.

56:49
    Simona Studentová chtěla vybídnout spoluhráčky přihrávkou zpoza branky, Švýcarky ale její úmysl vystihly.

56:20
    Švýcarky ale teď svírají český tým v jeho obranné třetině. Nakonec je jedna ze střel zblokována do ochranné sítě.

55:46
    Kateřina Mrázová vystihla švýcarskou přihrávku a vyhání soupeřky hlouběji do středního pásma.

54:54
    Češky dobře zapracovaly ve středním pásmu a nepouštějí Švýcarky před Peslarovou.

54:35
    Puk končí mimo hřiště a vhazovat se bude ve středním pásmu.

54:05
    Češky si vyžádaly oddechový čas.
    54:05 Livia ALTMANNOVÁ - 2:3

54:05
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Krásnou přihrávku zpoza branky dostala na levý kruh LIVIA ALTMANNOVÁ, která vynikající ranou pod víko snížila na rozdíl jediného gólu. Asistence: Lara Stalderová.

53:35
    Anja Stiefelová pálila prudce z mezikruží, její projektil minul pravou tyčku.

52:55
    Švýcarky se po vstřeleném gólu nadále snaží útočit, Češky si ale berou puk na své hole otáčí hru směrem dopředu.

Martina Kramerová

Branky a nahrávky: 53. Stalderová (Stiefelová, Bullová), 55. Altmannová (Stalderová) – 15. Vanišová (Lédlová, Mrázová), 19. Mrázová, 31. Lédlová, 60. Lédlová

Švýcarsko: Schellingová (Brändliová) – Altmannová (C), Bullová, Meierová, Benzová, Forsterová, Zollingerová (A), Abgottsponová, Sigristová – Raselliová (A), I. Waidacherová, Staenzová – Stalderová, Müllerová, Enzlerová – Rüeggová, Stiefelová, Thalmannová – Rüediová, M. Waidacherová, Allemannová.
    Česko: Peslarová (Škodová) – Tejralová (A), Kolowratová, Herzigová, Zíková, Zedníková, Horálková (A), Škrdlová – Polenská (C), Křízová, Hymlárová – Studentová, Povová, Manhartová – Lédlová, Mrázová, Vanišová – Pejzlová, Přibylová, Chmelová.