Mexiko – Izrael 2:6 (kon.) | KLDR – Turecko 11:3 (kon.) | Čína – Nový Zéland 5:2 (kon.)
Čína
5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Nový Zéland
Středa 05.04.2017, 10:00 • Paradice Ice Skating Rink Botany Downs, Auckland • Mistrovství světa - II. B Divize • 2. kolo

K tomuto utkání je to ode mě vše. U dalších on-line přenosů na shledanou! (12:18:22)

HRÁČI ZÁPASU

Čína – Tchien-jü Chu
    Nový Zéland – Dale Harrop

Utkání je tedy u konce a vítězství slaví Čína. Až do třetí třetiny byl stav zápasu vyrovnaný, přičemž dvakrát vedli Novozélanďané, ale Číňané nakonec těžili ze své střelecké převahy. Poprvé se do vedení dostali ve 48. minutě, kdy se prosadil Sü-tung Siang, a poté už náskok pouze navyšovali. V 51. minutě přidal čtvrtou branku Číny Pcheng-fej Čang a do prázdné brány se trefil znovu Sü-tung Siang. Favorit tak potvrdil svou roli a přidává druhé vítězství.

Střely na bránu

Čína – 40 (17;12;11)
    Nový Zéland – 25 (8;7;10)

59:33 Sü-tung SIANG - 5:2

59:33
    Čína právě vstřelila branku!
    Je hotovo! SÜ-TUNG SIANG dokázal vyvézt puk k červené čáře, na nic nečekal a poslal kotouč do odkryté brány Nového Zélandu. Bez asistence.

59:26
    Cox vyhrál vhazování a následně přišlo nahození od modré čáry. To bylo vyraženo jen k Polozovovi, avšak Sun předvedl veledůležitý zákrok.

59:18
    Richard Parry již zůstává na střídačce. Nový Zéland to zkusí se šesti hráči v útočném pásmu.

59:18
    Oddechový čas pro Nový Zéland.

58:56
    Utkání se výrazně přiblížilo ke svému konci. Zdá se, že Nový Zéland už nenajde recept na zdramatizování zápasu.

57:12
    Čína v plném počtu.

56:36
    Tři Číňané se ve vlastním oslabení vydali dopředu, ale další přečíslení proti jedinému obránci pomohl vyřešit Parry.

55:53
    Z poměrně velkého úhlu to zkusil Andrew Cox. Sun však kotouč celkem bez problémů vyrazil.

55:12
    Jenže nakonec byl Heyd přidržen Pchengem Ťi (CHN), který tak míří na lavici hanby.

55:03
    Dvakrát se hezkou kličkou prezentoval Heyd, jenž se nakonec natlačil až do útočného pásma.

54:35
    A pro Nový Zéland mohlo být ještě hůře. Rychle přečíslení tří proti jednomu však zneškodnil Richard Perry!

52:31
    Číňané teď hrají docela v pohodě a nepouští soupeře do jakýchkoliv šancí. Dokonce se puk nachází v blízkosti Parryho brány.
    50:23 Pcheng-fej ČANG - 4:2

50:23
    Vyloučený Čang se vrátil na led a favorizovaná Čína vede o dvě branky. PCHENG-FEJ ČANG totiž dostal kotouč na pravou stranu, zamířil si to sám na Parryho, kterého zblízka překonal po manévru do forhendu. Asistence: Tchien-jü Chu.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 19. Ťi (Ch. Čang, C. Čang), 28. Jang (Wen, Chu), 48. Siang (Jang, Liang), 51. P. Čang (Chu), 60. Siang – 12. Heyd (Ruddle, Haines), 25. Ruddle (Polozov, Ratcliffe)

Čína: Sun (Žen) – Chu (A), Jang, Liang, Č. Liou, P. Čang, Kuan, Wen – T. Sia, Čchen (C), Č. Čang – Ťi, Ch. Čang (A), Č. Li – Jing, C. Čang, Lu – Pao, Ch. Li, J. Liou – Siang.
    Nový Zéland: Parry (Brookes) – Lawrence, Jackson, Craig (A), A. Hay, Haines (C) – Henderson, Heyd, Challis – Cox (A), Ratcliffe, Eaden – Polozov, Attwell, Burns – Ellis, Harrop, O. Hay – Sandoy, Ruddle.

Rozhodčí: Scott Ferguson (CAN) – Justin Cornell (USA), Frederic Monnaie (BEL)