FC Slovan Liberec
2:4 (1:0)
FC Zlín
Středa 05.04.2017, 20:15 • U Nisy, Liberec • MOL Cup • Čtvrtfinále

Prodloužení lépe zvládli hosté ze Zlína, kteří přidali další dvě branky zásluhou Holíka a Kopečného. S postupu mezi poslední čtveřici týmů se tak mohou radovat na východu Moravy.

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek večera a dobrou noc. (22:43:57)

120
    119. Miloš KOPEČNÝ - 2:4

119
    Zlín právě vstřelil branku!
    O postupu Zlína je zřejmě definitivně rozhodnuto! MILOŠ KOPEČNÝ se opřel do balonu a zamířil přesně na první tyč – 2:4.

118
    Severočeši už to zkouší všemožnými způsoby. V posledních minutách především dlouhými nákopi. Zlín ale bezpečně brání.

117
    Nakonec to rezultovalo až v zakončení Potočného. Ten ale mířil jen nad zlínskou branku.

116
    Libereckým už příliš času nezbývá. Přesto se hráči v modrých dresech tlačí do útoku.

115
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Vukadinovič, přichází Bartolomeu.

114
    Nakonec se k hlavičce protlačil Kopečný, který ale poslal balon jen těsně vedle.

113
    Vukadinovič získal pro svůj tým rohový kop a hosté s jeho rozehráním pochopilně spěchat nebudou.

112
    Jak Souček tak také Švenger viděli žlutou kartu.

111
    Menší roztržka před brankou Zlína neměla dlouhého trvání. Hlavními aktéry byl domácí Souček a hostující brankář Švenger.

110
    Slovan je v druhém prodloužení jasně lepší. Hra se zatím odehrává především na útočnou polovině.

109
    Potočného centr do šestnáctky vypadal hodně zajímavě. Hosté si však nakonec dokázali poradit.

108
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Traore, přichází Kopečný.

107
    Zlínští se k balonu zatím vůbec nedostali. Úvod druhého prodloužení jasně patří domácím, kteří muset dohánět jednobrankové manko.

106
    Severočeši začali aktivněji. Jejich první útočný výpad ale zastavuje obránce Gajič.

106
    Začalo druhé prodloužení.

Obě jedenáctky rychle míří ke svým střídáčkám na rychlé občerstvení. Hra bude totiž za malý moment pokračovat.

105
    První prodloužení skončilo.

105
    Konec první prodloužení už je na spadnutí. Vypadá to, že ani jeden z týmů se už do šance nedostane.

104
    Zlín nebyl daleko od čtvrté branky! Vukadinovič dokázal útéct liberecké obraně a obejít i brankáře Hladkého. Na poslední chvíli mu však golovou radost zkazil pohotovým skluzem Ekpai.

103
    Holík nedovoleně zastavil Ekpai a vidí žlutou kartu.

102
    Naopak Zlín měl k dispozici další rohový kop. Centrující Pazdera ale nikoho ze svých spoluhráčů v pokutovém území nenašel.

101
    Hosté sbírají drahocenné vteřinky na polovině soupeře. Slovan toho v prodloužení zatím příliš nepředvedl.

100
    Hnaníček poslal k zemi Ševčíka, za což si vysloužil žlutou kartu.

98
    Slovan se sanží držet balon a pomalu se dostat na útočnou polovinu. Nepřesná rozehrávka ale všechny domácí plány hatí.

97
    A opravu. Potočný se opřel do balonu a přestřelil vše, co mu stálo v cestě. Tedy i hostující svatyni.

96
    Slovan bude mít možnost ihned odpovědět. Přímý volný kop z třiceti metrů již svádí ke přímé střele.
    95. Lukáš HOLÍK - 2:3

95
    Parádní akce na jeden dotek končí třetí brankou Zlína! Diop parádně sklepl balon na osamoceného LUKÁŠE HOLÍKA, který přízemní střelou nedal Hladkému žádnou šanci – 2:3.

93
    Hosté se poprvé dostali výrazněji k balonu. Dlouhý nákop Jugase ale mířil jen do míst, kde se to hemžilo hráči v modrých dresech.

92
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Bartošák, přichází Obročník.

Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Beauguel, přichází Diop.

92
    První útočná akce domácích končí neúspěchem. Vůcha zradilo na levé straně zpracování.

91
    Prodloužení právš začalo. Výkop obstaral domácí Slovan, který ihned kombinuje na vlastní polovině.

91
    Začal první poločas prodloužení.

Po devadesáti minutách neznáme vítěze a to znamená, že nás čeká třicetiminutové prodloužení a pokud ani v něm branka nepadne, dočkáme se i pokutových kopů. Nyní nás čeká jen kratičká pauza, po kterém budeme pokračovat.

90+2
    Druhý poločas skončil.

90+2
    Nepřesná přihrávka Libereckých skončila až v zámezí. Zlín bude na pravé straně vhazovat.

90+1
    Oba týmy bojují o balon ve středu hřiště. Nikdo z nich už nechce udělat žádnou chybu.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 2 minuty.

89
    O prodloužení už nás moc času nedělí. Vypadá, že dnešní souboj o postup mezi poslední čtyři týmy bude pokračovat.

88
    Vukadinovič padá v pokutovém území s Polákem, žádná penalta to však tentokrát nebude.

87
    Zlín zahrával další rohový kop. Centr na přední tyč ale neměl žádný úspěch. Navíc jeden zu hostů zahrál v šestnáctce rukou.

86
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Voltr, přichází Bartl.

85
    Slovan se nakonec dostal až ke střele, jejímž autorem byl Mikula. Ani on však zařízení netrefil.

84
    Živulič poslal k zemi Vůcha, který už spěchal na útočnou polovinu. Liberec na nic nečeká a rychle rozehrává.

83
    Ševčík mohl strhnout vítězství na stranu Slovanu. Jeho střela ale skončila jen mimo tři tyče.

82
    Stejně skončila nyní i nepřesná rozehrávka hostí. Hladký se tak opět zapojí do hry.

81
    Vukadinovičovi se centr z pravé strany hřiště vůbec nepovedl. Balon skončil jen v rukavicích domácího brankáře.

80
    Do konce řádné hrací doby zbývá deset minut. Pokud ani jeden z týmů nevstřelí branku, dočkáme se prodloužení či následného penaltového rozstřelu.

79
    Matějov sice balon na hrací ploše ještě zastihl. Následně jej ale poslal mimo.

78
    Ani jeden z týmů se očividně nechce spokojit s remízovým výsledkem a s nerozhodným stavem chce do konce řádné hrací doby ještě něco udělat.

76
    Slovan měl k dispozici rohový kop, který ale nikterak nevyužil. Zlín se v poklidu ubránil.

75
    Ševčíkovo solo před střed hřiště končí jen dalším faulem. Tentokrát se provinil Hnaníček.
    74. Hladký Traorého vychytal

74
    Stejný hráč měl stoprocentní příležitost i o chvilku později! Vukadinovič přihrál Traoremu, které se ocitl sám před Hladkým. Ten ale předvedl parádní zákrok.

74
    Traore si v soubouji v pokutovém území pomohl nedovoletě a tak jeho následné zakončení už bylo zbytečné.

73
    Hra se ve druhém poločase přelévá ze strany na stranu. Rozhodně sledujeme zajímavější podívanou než v prvním dějství.

71
    Vůch nabil do slibné střelecké pozice Bartošákovi. Ten ale mířil jen vysoko nad.

70
    Po delší době jsme byli svědky další šance, ve které se ocitl Vůch. Ten ale z levé strany trefil jen boční sít zlínské branky.

69
    Rychlý kontr Zlína vypadal hodně nebezpečně! Matějov ale při snaze o centr trefil pouze Ševčíka.

68
    Oba už ale míří za postranní lajnu po svých a vypadá, že oba hráči jsou v pořádku.

67
    Rozhodčí Houdek volá na hrací plochu lékaře obou týmů. Na středu hřiště se totiž srazil Voltr a Hnaníček.

66
    Ekpai se dostal k odraženému balonu a vypálil. Jeho tvrdá rána ale skončila těsně nad.

65
    Severočeši se pomalu stěhují na útočnou polovinu, kde budou také zahrávat standardní situaci.

64
    Úplně stejně dopadl na druhé straně také hostující Vukadinovič, který zastavil rychle rodící se brejk.

63
    Kúdela fauloval na pravé straně hřiště a navíc si vysloužil žluté ocenění.

61
    V druhém poločase se tak pod Ještědem dějí věcí a diváci se rozhodně nenudí. Uvidíme, jakého překvapení se dnes ještě dočkáme.
    60. Radek VOLTR - 2:2

60
    Liberec právě vstřelil branku!
    Severočeši z první váznější akce v druhém poločase rychle odpovídá! Ekapi vystřelil zpoza vápna, k odraženému balonu se dostal v penaltovém prostoru RADEK VOLTR, který srovnává – 2:2.
    58. Vukadinovič mohl přidat další branku hostů

58
    A pro Liberec mohlo být ještě hůře. Vukadinovič pláchl po pravé straně hřiště a jeho zakončení skončilo jen těsně vedle pravé tyče Hladkého branky.
    57. Robert MATĚJOV - 1:2

57
    Slovan nevstoupil do druhé poločasu vůbec dobře a dvanáct minut po změně stran již prohrává! ROBERT MATĚJOV se parádně opřel do balonu a zpoza vápna mířil přesně k tyči – 1:2.

55
    Ekpai fauloval Beauguela a hosté budou zahrávat přímý volný kop z levé strany hřiště.

54
    Potočný si nyní nerozuměl se svými spoluhráči. Balon mezi obránce soupeř nenašel nikoho v modrém.

53
    Hosté vstoupili do druhé půle rozhodně lépe a dočkali se také zaslouženě vyrovnání, leč to bylo po pořádném zaváhání liberecké obrany.
    52. Vukadin VUKADINOVIČ - 1:1

52
    Zlín velkou šancí na vyrovnání nepohrdnul! Balon si na penaltový puntík postavil VUKADIN VUKADINOVIČ, který v poklidu uklidil míč do sítě – 1:1.
    51. Zákrok, za který byla odpískaná penalta!

51
    Domácí Mikula fauloval v pokutovém území Beauguela a hosté budou zahrávat pokutový kop!

50
    Hladkému se odkop od branky vůbec nepovedl. Balon končí jen v zámezí a hosté zůstanou na útočné polovině.

49
    Následný roh už si domácí Slovan pohlídal. Nicméně hosté vstoupili do druhého poločasu rozhodně aktivněji, jak jim také výsledek velí.

48
    Zlínští fotbalisté se nyní dožadovali odpískání pokutového kopu po údajné ruce jednoho z domácích hráčů. Sudí Houdek je však nevyslyšel.

47
    Úvod druhého poločasu nezačal v bůhví jakém tempu. Hra je zatím hodně opatrná.

46
    Liberec jako první sáhl ke střídání. Ve hře se objevil Polák, který nahradil Karafiáta.

46

Celá hostující jedenáctka je již připravena na hrací ploše. To se ale nedaří říci o domácích hráčích a také trojici rozhodčích.

Po prvním poločase je blíže k postupu domácí Slovan, který díky vlastní brance Gajiče vede 1:0. Domácí jsou zatím lepším a hlavně aktivnějším týmem. Hosté ze Zlína se na útočnou polovinu dostávají zatím jen sporadicky. Uvidíme, co nám přinese druhé dějství.

45

45
    Liberečtí drží míč a vypadá, že už toho příliš nestihnout. Rozhodčí Houdek už sleduje své hodinky.

44
    Severočeši měli k dispozici další roh. Centrovaný balon však skončil jen na hlavě zlínského obránce.

43
    Vůch se nyní pohyboval na pravé straně straně hřiště. Ani tam to však příliš nepředvedl, když nedokázal obejít jednoho z protihráčů.

42
    Matějov se snažil dostat přes Ševčíka. To se mu sice neúpovedlo, ale podle rozhodčího si domácí záložník pomohl za hranící pravidel.

41
    Rozhodně to nebude po další zlínské akce, která končí jen odpískaným ofsajdem.

40
    Závěr prvního poločasu se pomalu blíží. Zatím to vypadá, že se další branky nedočkáme.

39
    Liberečí aktuálně drží míč a dopředu nijak nespěchají. Ani Zlín se zatím do zběsilého napadání nehrne.

38
    Hosté se po delší době dostali až do pokutového území. Tam ale dominoval golman Hladký.

37
    Beauguel už měl namířeno k liberecké brance. Jeho cestu však zkřížil pohotový Kúdela.

36
    Ševčíkův rohový kop nebyl vůbec špatný. Jeho kolega Potočný však v pokutovém území fauloval, čehož si všiml i hlavní rozhodčí.

35
    Prvním karetním hříšníkem je hostující Jugas.

34
    Zmar hostů nyní podtrhla srážka dvou spoluhráčů. Ti se ale naštěstí rychle oklepali a ve hře pokračují.

33
    Zlín se ale dokázal v poklidu ubránit. Hosté se po několika krkolomných odkopech konečně osvobodili.

32
    Domác tým ale nemusí zoufat. Ekpai totiž vybojoval dalšího rok, kdy jeho střela byla sražená mimo tyče.

31
    Součkovi se centr do pokutového území vůbec nepovedl. Nízký pas skončil jen u prvního protihráče.

30
    Nacvičený liberecký signál vypadal v první fázi hodně zajímavě. V té druhé už to bylo o poznání horší. K balonu se totiž nakonec dostal jen brankář Švenger.

29
    Hosté se konečně dostali k první střele na branku. Hladký ale neměl moc práce se zakončením Holíka, který trefil jen střed branky.

28
    Tu ale rychle zhatil praporek pomezního rozhodčího, který signalizoval ofsajdové postavení.

27
    Zlínští se směrem dopředu zatím trochu hledají. Nicméně po faulu Ševčíka budou mít další příležitost.

26
    Ekpai to zkusil individuálním průnikem z pravé strany. Gajič mu ale vystavil důraznou stopku.

25
    Dva dlouhé liberecké nákopy nebyly příliš úspěšné a tak to Slovan bude muset při dalším pokusu zkusti trochu jinak. Stopeři Zlína zatím na vlastní polovině dominují.

24
    Traoreho načechraný lob přeletěl celou libereckou obranu a skončil až v rukavicích domácího golmana.

23
    Balon se dostal až k brankáři Hladkému, který s rozehrávku nijak nespěchá a dává si na čas.

22
    Ostrý centr Potočného ale proletěl celým pokutovým územím a skončil na druhé straně hřiště.

21
    Fotbalisté v bílých dresech ale nebyli u míče příliš dlouho. Naopak je z toho další liberecký roh.

20
    Hlavičkový souboj Gajič – Voltr vyzněl lépe pro hosty, kteří získali balon na svoji stranu.

19
    Karafiát čistým způsobem odzbrojil Živuliče, za což sklidil aplaus prořídlých libereckých tribun.

18
    Holík to se svým napadáním u levé postranní lajny až příliš přehnal. Mikula vybojoval pro svůj tým zhruba na polovině hřiště standardní situaci.

16
    Hosté se snažili dostat na útočnou polovinu soupeře. Slovan se ale nenechal zatlačit a soupeř před svou branku nepustil.

15
    Zlínští si nyní ale mohou oddychnout. Nepřesné zakončení jeho z libereckých hráčů končí vysoko nad.

14
    Poslední minuty patří jasně domácímu týmu, který se úspěšně usadil na útočné polovině.

13
    Karafiát ale svůj centr od rohového praporku poslal pouze do míst, kde stál připravený golman Švenger.

12
    Liberec je úvodní brankou očividně povzbuzen. Výsledkem toho je další roh Slovanu.
    11. Zoran GAJIČ - 1:0

11
    Hosté se teď dopustili obrovské hrubice a domácí Slovan se tak zadarmo dostává do vedení. ZORAN GAJIČ si totiž nerozuměl s vlastním brankářem a jeho malá domů doputovala až za brankovou čáru – 1:0.

9
    Slovan měl k dispozici rohový kop, který ale nerozehrál vůbec ideálně. Místo ohrožení soupeřovi branky z toho je pouze aut pro hostující zlín.

8
    Ekpai hledal svou přihrávkou rozběhnutého Voltra. Ten se však k míči přes bránícího Gajiče nedostal.

7
    Vukadinovič byl až příliš aktivní a za obranou soupeře se zjevil ještě před přihrávkou jednoho ze spoluhráčů. Správně odmávaný a odpískaný ofsajd.

6
    První střelecký pokus má na svědomí liberecký Voltr, který zpoza vápna zamířil jen vedle Švengrovy branky.

5
    Nic vážného to ale pro domácí fotbalistu zřejmě nebude. Hra totiž pokračuje a Vůch se zapojil zpět do dění na hrací ploše.

4
    Hra je hned v úvodu přerušena. U levé postranní lajny zůstává ležet domácí záložník Vůch s bolestivou grimasou.

3
    Traore sice vyhrál hlavičkový souboj na hranici šestnáctky. Podle rozhodčího si ale počínal nedovoleně.

2
    Severočeši ale o balon rychle přišli. Po nepřesné kombinaci jsou u balonu poprvé hosté ze Zlína.

1
    Liberečtí se ujali rozehrávky. Slovan zatím kombinuje na vlastní polovině a dopředu nikterak nespěchá.

1

Oba týmy již nastupují na hrací plochu. Domácí Liberec oblékl modré dresy, hosté ze Zlína bílé.

FC Slovan Liberec: Hladký – Mikula, Kúdela, Karafiát, Bartošák – Souček – Ekpai, Potočný, Vůch – Voltr.

Náhradníci: Kolář – Bosančič, Obročník, Kouřil, Bartl, Da Silva, Polák.

FC Fastav Zlín: Švenger – Pazdera, Jugas, Gajič, Matějov – Hnaníček – Vukadinovič, Traore, Živulič, Holík – Beauguel.

Náhradníci: Dostál – Hubáček, Štípek, Diop, Kopečný, Bartolomeu, Bačo.

Rozhodčí: Houdek – Flimmel, Kožár.

Oba celky se v jarní části již jednou potkaly. Bylo to v prvním kole po zimní přestávce. Výsledek nám však příliš nenapoví. Gólmani obou týmů totiž zůstali nepokořeni a tak diváci u Nisy viděli jen bezbrankovou remízu.

Severočeši měli cestu mezi poslední osmičku týmů o poznání snažší než jejich nadcházející soupeř. Nejdříve si Slovan pohrál s třetiligovým Pískem a zvítězil 5:1. Následně si poradil i na půdě Táborska, kde Liberečtí zvítězili 3:1.

Fotbalisté Fastavu museli na cestě do čtvrtfinále sehrát ještě o jedno utkání více. Zlín si nejdříve poradil s Třebíči poměrem 4:0. Stejný výsledek schytal i třetiligový Tachov. Největší překvapení se pak událo v domácím utkání se Spartou, která prohrála 3:1 po prodloužení.

Hezký středeční fotbalový večer ze severu Čech. Před námi je čtvrtfinále MOL Cupu, ve kterém se na stadionu U Nisy představí domácí FC Slovan Liberec a hostující FC Fastav Zlín.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Jakub Martínek

Branky: 11. Gajič (vla.), 60. Voltr – 52. Vukadinovič (pen.), 57. Matějov, 95. Holík, 119. Kopečný

Karty:   63. Kúdela (LIB), 112. Souček (LIB) – 35. Jugas (ZLN), 64. Vukadinovič (ZLN), 100. Hnaníček (ZLN), 103. Holík (ZLN), 112. Švenger (ZLN)

FC Slovan Liberec: Hladký – Mikula, Kúdela "C", Karafiát (46. Polák), Bartošák (92. Obročník) – Souček – Ekpai, Potočný, Vůch – Voltr (86. Bartl).

FC Zlín: Švenger – Pazdera, Jugas "C", Gajič, Matějov – Hnaníček – Vukadinovič (115. Bartolomeu), Traore (108. Kopečný), Živulič, Holík – Beauguel (92. Diop).

Rozhodčí: Houdek – Flimmel, Kožár

Diváci: 1 527