Boston – Ottawa 1:2 (0:1 po s.n.) | New Jersey – Pittsburgh 4:7 (kon.) | Carolina – NY Islanders 0:3 (kon.)
Columbus – Winnipeg 4:5 (kon.) | Toronto – Tampa 1:4 (kon.) | Florida – St. Louis 3:6 (kon.)
Dallas – Nashville 3:7 (kon.) | Colorado – Minnesota 3:4 (kon.) | Arizona – Vancouver 4:3 (kon.)
Anaheim – Chicago 4:0 (kon.) | San Jose – Edmonton 2:4 (kon.) | Los Angeles – Calgary 1:4 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 07.04.2017, 17:30 • Budvar aréna (kapacita: 6 421) • Baráž o extraligu • 5. kolo

Páté barážové kolo je v Budvar aréně u konce. Domácí mužstvo se jako obvykle na svém stadionu dostalo do vedení, ale soupeř dvěma slepenými góly ve druhé části stav utkání obrátil. Do třetí třetiny nastoupil Motor jako nové mužstvo a měl dostatek šancí k vyrovnání. Pajič však krátce před koncem trefil horní tyčku, a tak Rolinek pojistil výhru Pardubic gólem do prázdné branky.

České Budějovice prohrávají počtvrté v řadě a jejich jediná výhra z baráže pochází z vůbec prvního utkání na ledě Dynama. Pardubice se díky tříbodovému vítězství dostávají v tabulce právě nad Motor. (19:58:40)

59:01 Tomáš ROLINEK - 2:4
    Zdroj: Hokejka TV

59:01
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto. Motor trefil tyčku, ale chvíli po ní už se skví puk v jeho síti. Mitch Fillman dnes nemá svůj den, v souboji u levého mantinelu nechtěně posunul puk ve středním pásmu na TOMÁŠE ROLINKA, který byl dostatečně zarputilý na to, aby jej přes obránce domácího celku dopravil až do prázdné branky. Bez asistence.

58:50
    Petr Kváča už opustil branku.

58:30
    Poslední minuta a půl zápasu a fanoušci obou táborů jsou plni napětí.

57:45
    Rok Pajič trefil ranou z vrcholu pravého kruhu horní tyč!

57:17
    Pardubice jsou pod velkým tlakem a fanoušci Motoru se dožadují vyrovnávacího gólu.

56:34
    Pěkná rána Pavlina od modré čáry, ale Miloslav Čermák ji těsně před Růžičkou nedokázal tečovat.

56:22
    Pardubice zahrávají kotouč na zakázané uvolnění, hra se vrací před jejich branku.

56:00
    Dynamo Pardubice si raději bere oddechový čas, aby uklidnilo hráče.

55:36
    Domácí tlačí Pardubice a už mohlo být vyrovnáno. Pavel Pýcha měl puk před bránou, ale ještě si počkal a naservíroval puk před odkrytou klec Žigu Pavlinovi, který byl ale mimo střelecký úhel a nedokázal dopravit puk do branky!

55:07
    Složitou situaci musel řešit Růžička po ráně Filipa Nováka od modré čáry. Souběžně s přerušením hry vypršel trest Trončinskému.

54:37
    Fronk se vrací na led a domácí čeká 30sekundová početní výhoda.

54:01
    Budvar aréna je i na třetí barážový zápas vyprodaná. Celkově už pošesté v řadě – 6 421 diváků!

53:07
    Přesně půl minuty hráli domácí oslabení. Marek Trončinský z kádru Pardubic totiž dostává dvě minuty za podražení.

53:01
    Petr Sýkora vypálil svou pověstnou dělovku od modré čáry a domácí mohou být rádi, že puk letěl kousek nad branku!

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 14. Chovan (Čermák), 46. Pavlin (Čermák, Pýcha) – 27. J. Sýkora (Schaus, Špirko), 28. Trončinský (Schaus), 46. Beran (Tomášek), 60. Rolinek

Banes Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, F. Novák (C), Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha, Žovinec – Chovan, Pajič, Čermák (A) – Fronk, Rob, Heřman – Dostálek, Vlček, Hřebejk (A) – Šulek, Škoda, Babka.
    HC Dynamo Pardubice: Martin Růžička (J. Hübl) – Schaus, Ščotka, Trončinský, Chaloupka, Ovčačík, Čáslava (A), Zajíc – P. Sýkora (A), Nahodil, Rolinek (C) – J. Sýkora, Špirko, Hubáček – Beran, Tomášek, Bárta – Starý, T. Kaut, Panna.

Rozhodčí: Pešina, Pavlovič – Frodl, Zavřel

Diváci: 6 421 (vyprodáno)