Boston – Ottawa 1:2 (0:1 po s.n.) | New Jersey – Pittsburgh 4:7 (kon.) | Carolina – NY Islanders 0:3 (kon.)
Columbus – Winnipeg 4:5 (kon.) | Toronto – Tampa 1:4 (kon.) | Florida – St. Louis 3:6 (kon.)
Dallas – Nashville 3:7 (kon.) | Colorado – Minnesota 3:4 (kon.) | Arizona – Vancouver 4:3 (kon.)
Anaheim – Chicago 4:0 (kon.) | San Jose – Edmonton 2:4 (kon.) | Los Angeles – Calgary 1:4 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
Pátek 07.04.2017, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Kvalifikace o Chance ligu • 3. kolo

Vsetín ve 3. třetině kontroloval své vedení, které dokázal ještě navýšit díky trefám Šilhavého a Vávry. Hosté se nezmohli na příliš velký odpor a Valaši tak dnes mohou slavit zisk cenných tří bodů. Já se s vámi pro dnešek loučím a budu se těšit opět v neděli, kdy se na Lapači představí v odvetě Havlíčkův Brod. Přeji vám ze Vsetína příjemný zbytek pátečního večera. (19:56:58)

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášení za Vsetín brankář Michal Šurý a za hostující Vlky Tomáš Demel.

59:41
    Vsetínský Lapač začíná slavit dnešní důležité vítězství svého týmu.

59:00
    Akce dva na jednoho, Čuřík posílal kotouč na Kajabu, střela z první jen prosvištěla Stejskalovým brankovištěm.

58:40
    Finsterle znovu připravil možnost pro svého spoluhráče, tentokrát pro Šilhavého, jenž z bezprostřední blízkosti trefil břevno!

58:23
    Zakázané uvolnění Vsetína.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a vzhledem ke stavu utkání budou asi dnes opravdu poslední.

57:28
    Také Vsetín hraje kompletní a hned z trestné lavice se do hry zapojil Čuřík, jenž se řítil na Stejskala, střela s příklepem však byla nepřesná.

57:05
    Jablonec v plném počtu.

56:55
    Demel se octl s kotoučem před Šurým, zkoušel zavěsit pod víko, ale branku přestřelil.

56:38
    Nyní to zkoušel na střelu k tyči Vítek, kterou jen těsně minul.

56:08
    Vsetínští výborně forčekují a znemožňují Vlkům rozehrávku.

55:28
    Vsetínská přesilová hra neměla tentokrát dlouhého trvání. Dvě minuty za podražení fasuje Čuřík.

55:05
    Tak trochu zbytečně nyní oslabil svůj tým Frk, jenž se dopustil útočného faulu, dvě minuty za držení jsou proto na místě.

54:37
    Vsetín s přehledem kontroluje hru, ale Vlci se určitě budou chtít ještě porvat alespoň o čestný zásah.

53:45
    Pokorný nabil Finsterlemu na střelu z první, Stejskal vyrazil.

52:32
    Valaši kombinují v útočném pásmu, Vítek si nyní všiml volného Hrazdiry, jenž se v mezikruží s kotoučem vytočil a zkoušel zakončit bekhendem, ovšem jeho úmysl mu ideálně nevyšel, branku minul.

52:11
    Nepřesná rozehrávka Vlků končím zakázaným uvolněním.
    50:39 VÁVRA - 5:0

50:39
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Valaši jdou do pětibrankového trháku! Kucharczyk poslal kotouč Kolaříkovi, jenž jej adresoval TOMÁŠI VÁVROVI, ten si s ním nabruslil před Stejskala a bekhendem zavěsil. Asistence: Radim Kucharczyk, Jan Kolařík.

50:03
    Hraje se nahoru dolů, oba celky se nyní prezentují nepřesnosti v přihrávkách.

48:50
    Jablonec hraje v plném počtu.

48:41
    Mojžíš nedokázal prostřelit chumel hráčů před Stejskalem, hosté se tak mohou osvobodit.

48:00
    Žalud osvobozuje svůj tým a vyhazuje.

47:29
    Pavlů nyní vyvezl kotouč do útočného pásma a dokonce dokázal zaměstnat brankáře Šurého, který byl donucen hru přerušit.

46:50
    Vyloučení na straně Jablonce nad Nisou, dvě minuty za nedovolené bránění pro Brokeše.

46:17
    Do šance se nyní dostal Nevyhoštěný, v tváří v tvář brankáři Šurému však trefil pouze boční síť.

45:43
    Slibná útočná akce Vsetína, Hrazdira rozdal kotouč do strany na Čuříka, ten vyzval přihrávkou vzduchem ke skórování Kajabu, ale zpracovat takový kotouč bylo pro vsetínského útočníka až příliš těžké.
    45:17 ŠIHLAVÝ - 4:0

45:17
    Již při hře 5 na 5 se Vsetín znovu prosazuje! Po levém křídle se rozjel VOJTĚCH ŠILHAVÝ a tentokrát dokázal bekhendem dostat puk za Stejskala. Bez asistence.

45:01
    Šilhavý se dostal ke střele z levého křídla, Stejskal chytá.

44:25
    Chyba v rozehrávce Jablonce, kterou se snažil okamžitou střelou ztrestat Čech, ovšem branku minul.

44:07
    Moravec neudržel útočné pásmo proti dotírajícímu Kucharczykovi, Vlci tak musejí začít od vlastní branky.

43:30
    Dnešní utkání sleduje 5200 diváků.

43:18
    Daněk vyvezl kotouč ze vsetínského obranného pásma a přihrál do jízdy Hrazdirovi, ten zkusil vystřelit, ale Stejskal neměl s jeho střelou žádný problém.

43:06
    Vlci si zahrají v početní výhodě, dvě minuty za nedovolené bránění pro vsetínského Hořanského.

42:39
    Frk nyní vybojoval kotouč a alespoň na chvíli osvobodil Vlky ze vsetínského sevření.

42:20
    Nahození Čecha tečoval Kajaba, kotouč se svezl mimo branku.

41:29
    Vlci se nyní řítili do protiútoku, Demel už mohl střílet, ale zvolil přihrávku na Měrtla, tomu však kotouč sjel z hole.

40:44
    Vsetínská elitní formace usazena v útočném pásmu, Ostrčil vypálil od modré čáry, před Stejskalem však scházel Valachům důraz a hostující brankář si kotouč pohlídal.

40:01

Zásahy brankářů ve 2. třetině:

Michal Šurý (VSE): 10

Jiří Stejskal (JAB): 14

V prostředním dějství dnešního utkání jsme byli svědky zařazení Vsetína na vyšší rychlostní stupeň, což domácí hráči potvrdili hned v úvodu 2. třetiny. Nejprve poslal Vsetín do dvoubrankového vedení Šilhavý. Krátce na to se prosadil dělovkou od modré Čech. Hráčům Jablonce nelze upřít bojovnost a snaha, ale jen s těží se prosazují do útočného pásma. Naopak Vsetín kontroluje hru, tvoří si útočné akce. Většinu z nich zatím dokázal brankář Stejskal ustát a i díky jeho výkonu je rozdíl ve skóre pouze tříbrankový. Třetí třetina odstartuje na Lapači přibližně v 19:24.

40:00

39:52
    Vávra nyní s kotoučem dojel do útočného pásma, kde vybídl na střelu z první Kucharczyka, slibná šance končí mimo branku Vlků.

39:11
    Ostrá střela Žaluda, Šurý nic neviděl, ale hrozící nebezpečí dokázala zblokovat vsetínská obrana.

38:16
    Ozývá se také menší skupinka fanoušků z Jablonce, která se snaží podpořit své hráče ve vsetínském pekle.

38:01
    Další zákrok pro Stejskala, tentokrát zlikvidoval střelu Čuříka.

37:52
    Finsterle nyní zavezl kotouč do útočného pásma, kde jej v mezikruží přenechal na střelu Zúbkovi, jeho pokus Stejskal vyrazil na hůl Šilhavého, ale i jeho dorážku jablonecký brankář dokázal zneškodnit.

36:57
    Zúbek před branku Pokornému, ten se snažil vsítit čtvrtou branku, ale kotouč jej neposlechl a vyletěl až do ochranné sítě, hra se tak stěhuje do středního pásma.

36:50
    Pokorný nyní zkoušel střelu přes obránce, Stejskal si však puk našel a ukryl ve své výstroji, bude se vhazovat po jeho pravici.

35:51
    Jablonec kompletní.

35:46
    Vlci vyhazují.

35:17
    Kucharczyk nyní přihrál do křídla Vávrovi, ten si však nestačil kotouč ideálně zpracovat a ze slibně se rodící šance tak nic nebylo.

34:56
    Vávra si nyní vyměnil kotouč s Kolaříkem, prvně jmenovaný vypálil, Stejskal pohotově vyrazil.

34:28
    Vlci zatím oslabení zvládají, kotouč znovu letí až ke vsetínské brance.

34:07
    Vsetínští si ovšem nyní nerozuměli v kombinaci a musí vyklidit útočné pásmo.

33:51
    Přesilová hra pro Vsetín, s napadáním vsetínské rozehrávky to přehnal Demel a rozhodčí jej posílají na dvě minuty na trestnou lavici za hákování.

33:18
    Pokorný nyní připravil střeleckou možnost pro Ostrčila, jeho rána však branku minula.

32:42
    Slibná akce Vlků, Havlas nyní viděl najíždějícího Nevyhoštěného, jenž napřáhl z první, Šurý však skvěle zasáhl a drží zatím čisté konto.

32:04
    Přízemní ránu Mojžíše se snažil za Stejskalova záda propasírovat Vítek, hostující brankář však projevil vynikající postřeh a puk přikryl ve své rukavici.

31:24

31:06
    Jablonec zatím zvládá krátké oslabení, Žalud nyní střílel na Šurého ze středního pásma a donutil vsetínského brankáře kotouč vyrazit do ochranné sítě, čímž získal vhazování v obranném pásmu Valachů.

30:41
    Vsetín hraje v plném počtu.

30:34
    Od modré čáry vypálil Čechura, pro Šurého snadný zákrok, nikdo mu neclonil a vsetínský brankář měl o puku velký přehled.

30:30
    Havlas znovu ve střelecké pozici, ale tentokrát vsetínský brankář ani zasahovat nemusel, neboť jablonecký útočník trefil pouze zadní plexisklo.

29:52
    Demel nyní vypracoval střeleckou pozici pro Měrtla, jenž mířil přesně k tyči, ovšem včas ze ve volném prostoru zjevila lapačka brankáře Šurého, který okamžitě rozehrává na hole svých spoluhráčů.

29:24
    Poměr sil na ledě se srovná, dvě minuty za podražení pro Nevyhoštěného.

28:41
    S obrannou hrou to nyní přehnal vsetínský Vítek, jenž oslabí své mužstvo na dvě minuty za hrubost.

28:41
    Po delší době práce pro brankáře Šurého, jenž musel krotit nahození Havlase.

28:14
    Na Lapači panuje opravdu vynikající atmosféra, stadionem se nyní ze všech stran nese pokřik "My se vrátíme, tam kam patříme."

27:54
    Finsterle nahazoval kotouč na branku, kde se jej snažil ještě vybojovat Pokorný, ale Stejskal mu hru znemožnil.

27:05
    Krátce po skončení početní výhody ještě Kolařík směřoval kotouč do prázdné branky Kucharczykovi, po jeho dotyku se kotouč svezl přes brankovou čáru, velké štěstí pro Vlky.

27:01

26:29
    Mojžíšovi nyní nesedla rána z první, a domácí se tak vlastní vinou dostali z útočného pásma.

25:42
    Valaši svírali Vlky v obranném pásmu, Kajaba posílal kotouč před branku, kde číhal Čuřík, nikdo však netušil, kam se kus černé gumy zatoulal až si jej všiml brankář Stejskal a přerušil.

25:01
    Vsetínský nápor nyní může umocnit přesilová hra. Dvě minuty za držení protihráče fasuje Čechura.

24:42
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

24:09
    Finsterle se ihned po vhazování ve středním pásmu rozjel na jabloneckou branku, stačil zakončit a způsobit Stejskalovi problémy, ten však nakonec ukryl kotouč ve své moci a bude se vhazovat po jeho levici.

24:05
    Oddechový čas pro hosty.
    24:05 ČECH - 3:0

24:05
    Nápor Valachů končí třetí brankou v síti Jablonce! Vsetínští se znovu usadili v útočném pásmu, Finsterle poslal kotouč na modrou čáru, kde napřáhl FILIP ČECH a prostřelil skrumáž před Stejskalem, který neměl šanci zareagovat. Asistence: Lukáš Finsterle.

23:59
    Vsetín mimořádně aktivní, po levém křídle se nyní vydal na zteč Kolařík, jeho ránu Stejskal zlikvidoval.

23:10
    Jeníkovu ránu se snažil ze vzduchu usměrnit za Stejskala Vávra, kotouč skončil těsně mimo vlčí svatyni.

22:42
    Vsetín řádí, Čech nyní nahazoval kotouč na branku, kde byl připraven Daněk, byl však nesportovně atakován Pilařem, vsetínský útočník si ovšem nenechal nic líbit a rázně mu naznačil, co si o hře svého protihráče myslí. Oba jsou nakonec poslání na trestnou lavici za hrubost.

22:26
    Valaši nadále aktivní v útočném pásmu, nyní pálil z pravého kruhu Hryciow, minul.
    21:52 ŠILHAVÝ - 2:0

21:52
    Skvěle sehraná akce Valachů končí v síti jablonecké brány! Hryciow nyní poslal přesný pas na VOJTĚCHA ŠILHAVÉHO, jenž na nic nečekal a rozjel se vstříc Stejskalovi, zvolil kličku do bekhendu a přesně zakončil. Asistence: Michal Hryciow.

21:30
    Demel nyní svedl souboj na modré čáře s Janáčkem, obětavou hrou osvobodil Vlky.

21:06
    Zakázané uvolnění Jablonce.

20:44
    Podobně jako Havlas zkoušel nyní zakončit i Bříška, Šurý nyní použil svou vyrážečku a následně hru přerušil.

20:34
    Po levém křídle se nyní rozjel Havlas, Šurý vyrazil.

20:03
    Úvodní buly ve 2. třetině vyhrál vsetínský Vávra, zelenožlutí se okamžitě stěhují do útočného pásma.

20:01

Zásahy brankářů v 1. třetině:

Michal Šurý (VSE): 6

Jiří Stejskal (JAB): 15

Skončila 1. třetina kvalifikačního utkání mezi Vsetínem a Jabloncem nad Nisou. Valaši se snažili do soupeře ze severu Čech pustit od prvních minut, ale zdatná obrana Vlků znemožňovala zelenožlutým vytvoření náporu. Postupně však Vsetín přeci jen pronikal do útočného pásma a vypracoval si několik slibných příležitostí. Vsetín dokonce zahrával dvojnásobnou početní výhodu, ale i díky skvělému výkonu brankáře Stejskala ji hosté ustáli bez úhony. Až teprve v závěru první periody se dokázal prosadit Kucharczyk. Vlci se prezentovali převážně hrou na brejky. Uvidíme, jaký průběh nám nabídne 2. třetina, která započne přibližně v 18:26.

20:00

19:20
    Nyní napřáhl od modré Čech, Stejskal pouze vyrazil a znovu se jej snažil překonat Finsterle, napodruhé kotouč poslal Pokornému, ale ten střelu do prázdné branky promáchl!
    18:55 KUCHARCZYK - 1:0

18:55
    Zaplněný Lapač bouří radostí! Z rohu útočného pásma poslal Kolařík kotouč do mezikruží na hůl RADIMA KUCHARCZYKA, ten neváhal a okamžitě napřáhl, s přispěním hole hostujícího obránce kotouč doplachtil za Stejskalova záda. Asistence: Jan Kolařík.

18:15
    Z protiútoku vypálil z levého křídla Hořanský, Stejskal jeho střelu vyrazil a kotouč si přebírají jeho kolegové z obrany.

18:08
    Demel se nyní snažil probít skrz vsetínské obránce, ale byl včas odzbrojen Hořanským.

17:34
    Jablonci se nyní podařilo ubránit obrannou modrou a nahazují kotouč do útočného pásma.

16:45
    Kotouč nyní poskakoval v předbrankovém prostoru, první si ho všiml Šilhavý a okamžitě vypálil, trefil brankáře Stejskala, který si chvíli nebyl vůbec jistý, kde se kotouč nachází, ale poradili mu obránci a jablonecký brankář znovu přerušuje hru.

16:09
    Finsterle se nyní snažil nadvakrát překonat Stejskala, ten však zatím podává stoprocentní výkon.

15:59
    Nyní si vzal kotouč Ostrčil, dojel s ním za modrou čárou a okamžitě vypálil, Stejskal úspěšně zasáhl.

15:51
    Hra nyní plná nepřesností na oboru stranách.

14:55
    Šurý byl nyní nucen přikrýt kotouč před dotírajícím Brokešem, jenž alespoň vybojoval vhazování v útočném pásmu Jablonce.

13:42
    Jablonec přečkal dvojnásobné oslabení bez úhony a hraje v plném počtu.

13:32
    Kolařík nyní poslal kotouč do mezikruží Čuříkovi, ani on však na Stejskala nevyzrál.

13:12
    Janáček nabil na střelu Čechovi, jeho rána od modré čáry šla do pravého růžku, ale skvělou lapačkou se nyní prezentoval Stejskal, který zatím drží vsetínské střelce na uzdě.

12:58
    Kolařík nyní přihrával do prázdné brány Zúbkovi, na poslední chvíli však do přihrávky vložil hůl Nevyhoštěný a poslal kotouč do ochranné sítě.

12:50
    Od modré čáry vypálil Mojžíš, ale Stejskal měl na jeho projektil luxusní výhled a bez problému střelu zkrotil.

12:00
    Vsetín bude mít nyní dvojnásobnou početní výhodu, potrvá dvaaosmdesát vteřin a zapříčinil ji Vojtěch Havlas, dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

11:54
    Čech nyní nadvakrát nedokázal přihrát svému spoluhráči a hosté se osvobodili.

11:42
    Přesilovou hru si tentokrát vyzkouší Vsetín, dvě minuty za nedovolené bránění pro Michala Pavlů.

11:10
    Ostrčil nyní skvělým pasem našel Vítka, jenž si přebral na modré čáře kotouč a upaloval s ním osamocen na Stejskala, zkoušel přehodit beton jabloneckého brankáře, ale ten svůj tým znovu významně podržel!

10:48
    Valaši se nyní ukvapili s rozehrávkou, rozhodčí píská zakázané uvolnění.

10:28
    Vsetín kompletní.

09:49
    Vsetín znovu nedovolil Vlkům usadit se v útočném pásmu, naopak Pokorný vyvezl kotouč, předal jej Zúbkovi, jenž střelou z pravého úhlu zkoušel překonat Stejskala, ten kotouč podržel a hru přerušil.

09:17
    Jablonci se zatím v početní výhodě moc nedaří, nyní dokonce zahráli kotouč na zakázané uvolnění.

09:02
    Vsetín znovu vyhazuje.

08:40
    Kucharczyk zachytil kombinaci hostů a vyvezl kotouč až do rohu obranného pásma Vlků.

08:28
    První vyloučení v utkání, na trestnou lavici míří hráč Vsetína Jan Kolařík, dvě minuty za nedovolené bránění.

08:02
    Vsetínským se nyní nedaří přechod do útočného pásma, pozorní Vlci střeží své výsostné území.

07:18
    Povedený brejk Jablonce, Mulač směřoval kotouč do předbrankového prostoru, kde stál osamocený Homolka, brankář Šurý však naštěstí pro Vsetín kotouč včas zachytil a hru přerušil.

-110:00
    Pokorný se nyní nadvakrát prodral skrz jabloneckou obranu, zkoušel Stejskala překonat střelou mezi nohy, ale hostující brankář včas sklepl betony a podržel svůj tým.

06:13
    Ke střele se nyní dostal hostující Mulač, jeho tvrdou ránu Šurý zneškodnil.

05:51
    Zeman nyní znemožnil Vsacanům přechod do útočného pásma, ti tak musejí začít od vlastní branky.

05:13
    Obrovská příležitost Valachů, Stejskal vyrazil Čuříkovu střelu na hokejku Šilhavého, ten se snažil usměrnit kotouč za Stejskalova záda, ale jablonecký brankář včas po kotouči skočil a zabránil jisté brance!

05:01
    Na druhé straně využil nepřesné rozehrávky hostů Šilhavý, vybídl ke střele Kajabu, jeho rána byla včas zblokována a končí v ochranné síti, vhazuje se po pravici brankáře Stejskala.

04:34
    Frk nyní vybídl ke střele Nevyhoštěného, Šurý jeho pokus vyrazil.

04:15
    Vsetínští znovu nepřesní v útoku, Jablonec posílá kotouč do středního pásma.

03:38
    Vsetínští jsou zatím více na kotouči, hosté však zatím pozorně brání a nepouštějí domácí do náporu.

03:01
    Ránu Mojžíše nyní šikovně tečoval Vávra, kotouč se svezl těsně vedle tyče jablonecké brány.

02:35
    Třetí útočná řada Valachů se usadila v útočném pásmu, zatím ale nepřidělala brankáři Stejskalovi žádnou práci.

01:45
    Vsetín je zatím v útočném pásmu nepřesný, Jablonečtí rychle přistupují k domácím hráčům a tím jim znemožňují kombinaci.

01:15
    Finsterle vedl útočnou akci Vsetína, nabil na modrou čáru Janáčkovi, ten však trefil prvního bránícího hráče Vlků.

00:46
    Moravec vedl kotouč, zadovkou jej přenechal Havlasovi, jenž jako první otestoval brankáře Šurého, ten kotouč ukryl ve své lapačce.

00:05
    Úvodní vhazování vyhrál hostující Bříška, Jablonec nahazuje kotouč do útočného pásma.

00:01

Vsetínské tribuny zdraví Tomáše Demela, ten se Vsetínem prožil léta mistrovská i výsledkově slabší. Dnes bude v roli hrajícího trenéra na straně soupeře.

Ještě než vypukne utkání, vyslechneme si českou státní hymnu v podání Kláry Blažkové.

Po hráčích Vsetína vylézají ze šatny také hostující Vlci z Jablonce nad Nisou. Připomínáme, že dnes je to poprvé v historii, co se střetne Vsetín s Jabloncem nad Nisou.

Lapačem zní vsetínská hymna a domácí borci za obrovského rámusu nastupují na ledovou plochu.

Hezký podvečer ze vsetínského Lapače, který je dnes opravdu nadupaný až po střechu. Potemnělý stadion již čeká na nástup obou celků.

VHK ROBE Vsetín: Šurý (Hromada) – Jeník, Čech, Mojžíš, Janáček, Ostrčil, Stuchlík, Hryciow – Pokorný, Šilhavý, Vávra, Zúbek, Kolařík, Kajaba, Hrazdira, Finsterle, Čuřík, Vítek, Daněk, Hořanský, Kucharczyk.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Stejskal (Bouškal) – Moravec, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Žalud, Hubáček – Nevyhoštěný, Bříška, Havlas, Homolka, Demel, Babec, Mulač, Prokeš, Frk, Pulec, Gecko, Švík.

Rozhodčí: Mikula, Dědek – Hanzlík, Rožánek.

Ve Vsetíně a vůbec na celém Valašsku nadále stoupá hokejová horečka. Poslední domácí utkání Vsetína s Porubou navštívilo 5100 diváků. Obdobný zájem se bezesporu dal očekávat i při předprodeji na víkendová kvalifikační utkání. Tribuna na sezení byla vyprodaná již ve středu. Zbývají však nadále lístky na tribunu k stání, uvidíme tedy, zda se podaří vsetínský Lapač po roce opět vyprodat, naposledy se tak stalo ve finálové sérii play-off 2016 s Frýdkem-Místkem. Víkend s velkým V, tak je na Valašsku označován aktuální víkend, který začíná, celá sezona směřovala k těmto utkáním, ovšem stejně na tom jsou i týmy Jablonce nad Nisou a Havlíčkova Brodu.

VHK ROBE Vsetín: Valaši se poprvé v kvalifikaci o WSM Ligu představí na domácím ledě proslulého vsetínského Lapače, jenž je stále domovem nejúspěšnějšího klubu v samostatné historii českého hokeje. Vsetín touží po návrat do profesionální soutěže a dle toho vypadá i jeho kádr. V prvním kole kvalifikace ovšem zelenožlutí zaváhali. Po nepříliš optimálním výkonu dovedli utkání v Havlíčkově Brodě až do prodloužení, kde se štěstí přiklonilo na stranu domácího týmu. Bruslaři navíc dokázali dobýt také Jablonec a tím pádem má Vsetín co dělat, aby nejprve smazal čtyřbodové manko a pokusil se o zvrat v tabulce kvalifikační skupiny. O Vsetínu se mluví jako o favoritovi kvalifikace, po vítězství Bruslařů v Jablonci ještě více stoupl tlak plný očekávání. Valaši ovšem mají ve svém kádru osobnosti, které jsou na enormní tlak zvyklé. Určitě bychom měli jmenovat Radima Kucharczyka či Filipa Čecha. Na vsetínský kádr dohlíží z pozice hlavního trenéra Jiří Dopita a nic vypustit nedovolí nabité tribuny zimního stadionu Na Lapači.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Pro vsetínského fanouška jde bezesporu o velkou neznámou. Aby také ne, v bohaté historii vsetínského hokeje se nikdy Valaši s Jabloncem nestřetly. Klub z města proslaveného díky skvělé bižuterii a hlavně bohaté fotbalové tradici, se do kvalifikace o WSM Ligu probojoval podruhé za sebou, což určitě svědčí o kvalitách severočeského týmu. Jablonec zakončil základní část skupiny Západ na 3. místě. V play-off ovšem předvedl senzační jízdu, když nejprve vyřadil Nymburk. Skvělý výkon Jablonce pokračoval v semifinále, ve kterém Vlci dokázali vyřadit Kohouty z Tábora, mimochodem oba soupeři se potkali i v loňské kvalifikaci. Poslední překážkou pro Vlky byl stejně jako vloni tým pražské Kobry. I tentokrát však Jablonec dokázal Kobry zkrotit a podruhé za sebou tak tým z Libereckého kraje dokráčel do kvalifikace o WSM Ligu. Zajímavým faktem na straně Jablonce je bilance v prodloužení. Vlci dovedli v letošní sezoně 14 utkání do prodloužení a pokaždé to byli Vlci, kteří si připsali bonusový bod navíc.

Jablonec táhne z pozice hlavního kouče, ale i ostříleného hráče exvsetínský Tomáš Demel. Právě Demel byl u toho, když se ve Vsetíně vyhrávali tituly, aby pak zažil v klubu také strmý pád, nelze však pochybovat o tom, že pro ostříleného útočníka bude návrat na Lapač plný emocí. Vedle Demela je oporou Vlků také kapitán Kamil Bříška. Brankoviště Jablonce nad Nisou střeží Jiří Stejskal.

Hezký den z Valašska. Na vsetínském Lapači se dnes odehraje další díl kvalifikace o WSM Ligu. Budeme svědky historického momentu, protože hokejisté Vsetína a Jablonce nad Nisou se ještě nikdy proti sobě nestřetly. Jejich premiérový duel bude mít pro oba celky důležitý význam. Vsetín jednoznačně touží po třech bodech, kterými by ztenčil náskok vedoucího Havlíčkova Brodu na jeden bod. Naopak Vlci z Jablonce v případě porážky utrpí zásadní ztrátu, a ve Vsetíně tak určitě udělají vše pro to, aby si z Valašska odvezli pokud možno všechny body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 19. Kucharczyk (Kolařík), 22. Šilhavý (Hryciow), 25. Čech (Finsterle), 46. Šilhavý, 51. Vávra (Kucharczyk, Kolařík)

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Stejskal (Bouškal) – Moravec, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Žalud, Hubáček – Nevyhoštěný, Bříška, Havlas, Homolka, Demel, Brabec, Mulač, Prokeš, Frk, Pulec, Gecko, Švík.

Rozhodčí: Mikula, Dědek – Hanzlík, Rožánek