Hertha – Augsburg 2:0 (kon.) | Ingolstadt – Darmstadt 3:2 (kon.)
FC Ingolstadt 04
3:2 (1:2)
SV Darmstadt 98
Neděle 09.04.2017, 17:30 • Audi-Sportpark, Ingolstadt • Německá Bundesliga • 28. kolo

To je ode mě pro dnešek vše. Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu! (19:24:48)

Ingolstadt vítězí v důležitém zápase nad Darmstadtem 3:2 a přibližuje se záchraně na rozdíl jediného bodu! Domácí vítězí potřetí v řadě, díky čemuž se dostali zpátky do reálného boje o záchranu, zatímco hosté už jsou po dnešku takřka oběma nohama ve druhé lize. Cesta za třemi body dnes nebyl vůbec snadná, přestože byl Ingolstadt jasně lepším týmem. Darmstadt dokázal v prvním poločase zničehonic otočit skóre, ale obrat se ve druhé půli povedl i domácím, díky čemuž získávají důležité tři body.

90+4

90+4
    Rozhodčí ještě trochu prodlužuje avizované nastavení, ale zdá se, že Ingolstadt už si výhru pohlídá.

90+3
    Domácí tým drží hru na útočné polovině, fanoušci už začínají slavit a očekávají závěrečný hvizd.

90+2
    Střídání v týmu FC Ingolstadt 04: ze hřiště odchází Dario Lezcano, přichází Lukas Hinterseer.

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90
    Anthony Jung byl na hřišti pouze minutu a už se málem radoval ze vstřelené branky! Jeho střelu zastavila tyč!

89
    Střídání v týmu FC Ingolstadt 04: ze hřiště odchází Sonny Kittel, přichází Anthony Jung.
    87. Souboj, po němž se oba zúčastnění odebrali do sprch.

87
    Nedovoleně si však v souboji počínal i hostující Čolak, který už měl jednu žlutou kartu a po druhé žluté vidí rovněž červenou. Poměr sil na hřišti tak zůstává vyrovnán!

87
    Domácí Brégerie se ve středu hřiště dostal do tvrdého souboje s Čolakem, po němž se v pádu úmyslně ohnal nohou, za což vidí rovnou červenou kartu!

86
    Hosté jsou teď více na míči a domácí je nechávají celkem v poklidu kombinovat. Vlastní polovinu hřiště však hlídají pozorně.

84
    Holland centroval nebezpečně do domácí šestnáctky, po míči se natahoval Schipplock, ale balón letěl příliš vysoko.

82
    Suttner tentokrát rozehrával přímý kop u autové čáry, kde došlo k úsměvné situaci, při níž domácí hráč doslova poodstrčil pomezního rozhodčího, aby měl prostor k rozběhu. Následný centr do vápna však přesto nebezpečný nebyl.

81
    Střídání v týmu SV Darmstadt 98: ze hřiště odchází Wilson Kamavuaka, přichází Sven Schipplock.

79
    Markus Suttner zkoušel opět střílet, ale tentokrát poslal míč přímo na připraveného brankáře.

78
    Rozhodčí teď ponechal domácím výhodu, ale Ingolstadt z ní nedokázal nic vytěžit, takže se nakonec vrací k předchozímu nedovolenému zákroku. Suttner bude moci opět prokázat své schopnosti při zahrávání přímých kopů.

76
    Hra se teď hodně kouskuje kvůli nedovoleným zákrokům, které přicházejí z obou stran.

75
    Žlutou kartu dostává Almog Cohen (FC Ingolstadt 04).

74
    Domácí tým se snaží pokračovat v útočné hře. Darmstadt to teď bude mít hodně těžké, ale v prvním poločase dokázal otočit skóre během pěti minut, takže Ingolstadt nesmí nic podcenit.
    72. Markus SUTTNER - 3:2

72
    Ingolstadt právě vstřelil branku!
    Domácí otáčejí vývoj zápasu! MARKUS SUTTNER rozehrával přímý kop těsně před šestnáctkou a parádní točenou střelou k bližší tyči rozvlnil síť za Esserem.

71
    Střídání v týmu SV Darmstadt 98: ze hřiště odchází Mario Vrančić, přichází Leon Guwara.
    68. Almog COHEN - 2:2

68
    Je srovnáno! Leckie si zpracoval míč ve vápně a přihrával před bránu, balón proletěl Cohenovi pod nohama, ale hostující kapitán Sulu míč nešťastně odrazil zpátky k ALMOGU COHENOVI, který zblízka překonává gólmana.

65
    Další obrovská šance domácího Lezcana! Tentokrát se před bránou nedokázal prosadit ani ze dvou pokusů, když nejprve neprocpal míč přes obránce a následně vystřelil takřka vleže, ale jeho pokus dokázal zneškodnit brankář Esser ve spolupráci s obráncem, který odkopl balón.

64
    Žlutou kartu dostává Antonio Čolak (SV Darmstadt 98).

63
    Z rohového kopu nic nebezpečného nebylo, ale Darmstadt se teď snaží držet balón v rohu hřiště.

62
    Hosté získali rohový kop. Vrančić se mezitím vrátil na hřiště a zdá se, že je zcela v pořádku.

62
    Střídání v týmu SV Darmstadt 98: ze hřiště odchází Felix Platte, přichází Jan Rosenthal.

60
    Střídání v týmu FC Ingolstadt 04: ze hřiště odchází Roger, přichází Alfredo Morales.

59
    Vrančić zůstává ležet na trávníku a je k němu přivoláno ošetřování. Domácí se mezitím chystají střídat.

58
    Domácí se teď viditelně trápí. Hraje se více na jejich polovině, kde byl nyní faulován Vrančić, takže bude následovat přímý kop pro Darmstadt.

56
    Darmstadt teď hraje paradoxně útočněji než v prvním poločase. Hosté se snaží nedostat se pod tlak.

54
    Rohový kop se hostující obraně podařilo snadno zneškodnit.
    53. Hostující Sirigu si málem srazil balón do vlastní brány.

53
    Hostující Sandro Sirigu si na malém vápně málem srazil centrovaný míč do vlastní brány. Balón nakonec bránu těsně minul, takže následuje roh pro Ingolstadt.

52
    Po Čolakově faulu budou domácí rozehrávat standardku z nebezpečného prostoru.

51
    Hostující brankář odkopával od vlastní brány tak razantně, že balón doputoval až k domácímu gólmanovi.

49
    Lezcano se na hranici vápna snažil dostat do zakončení, ale hostující obrana byla dostatečně rychlá, takže z toho nic nebylo.

47
    Hosté získali v úvodu druhého poločasu rohový kop, ale Vrančićovi se centr příliš nepovedl. Přetažený balón neškodně proletěl nad hlavami hráčů v pokutovém území.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:32.

Ingolstadt měl od začátku herně navrch a zaslouženě se ve 20. minutě dostal do vedení. Zdálo se, že domácí budou mít tento zápas pevně pod kontrolou, ale Darmstadt zničehonic udeřil, když ve 34. minutě parádní trefou zpoza vápna srovnal Vrančić, který o pět minut později dokonal obrat ve skóre, po sporně nařízené penaltě. Darmstadt tedy o poločase senzačně vede 2:1, což rozhodně neodpovídá dění na hřišti. Domácí však těsně před koncem poločasu doslova pohrdli stoprocentní šancí na vyrovnání, když Lezcano zcela sám před bránou napálil míč jen do brankáře Essera.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Nastavuje se jedna minuta nad rámec klasických pětačtyřiceti.
    45. Lezcano dokázal neproměnit nemožné.

45
    Jak tohle mohl Lezcano nedat?! Kittel si na pravé straně naběhl na kolmou přihrávku a následně poslal míč před bránu, kam si nabíhal úplně volný Lezcano, který nikým neatakován zakončil z bezprostřední blízkosti jen přímo do brankáře. Neuvěřitelně promarněná šance na vyrovnání!

41
    Domácí teď kontrolují balón, ale hra se pohybuje daleko od obou šestnáctek. Pro Ingolstadt byla předchozí pětiminutovka doslova studenou sprchou.
    39. Mario VRANČIĆ - 1:2

39
    Darmstadt právě vstřelil branku!
    Penaltu vzal na sebe MARIO VRANČIĆ, který poslal brankáře na opačnou stranu než balón, takže zcela suverénně posílá hosty do vedení.
    38. Zákrok domácího Tisseranda, po němž byla nařízena penalta.

38
    Neuvěřitelné! Čolak se při kontaktu s Tisserandem trochu ochotně poroučel ve vápně k zemi a rozhodčí nařizuje penaltu ve prospěch Darmstadtu! Hosté mohou jít rázem do vedení.

36
    Uvidíme, co vyrovnávací branka provede s obrazem hry, protože doteď si hosté nevytvořili žádnou šanci a hru měl zcela pod kontrolou Ingolstadt.

34
    Hosté zničehonic udeřili! Steinhöfer centroval někam na hranici velkého vápna, jeho centr sklepl hrudí Felix Platte přímo před MARIA VRANČIĆE, který se pohotovou střelou trefuje parádně ke vzdálenější tyči. Asistence: Felix Platte.

33
    Míč se dostal na hranici vápna k Pascalu Großovi, který se pokusil překonat Essera technickým obloučkem, ale přestřelil bránu.

31
    Ingolstadt předvedl rychlou útočnou akci po pravé straně a hosté se ubránili pouze za cenu rohového kopu.

29
    Takřka nemožné se povedlo jednomu z domácích hráčů, který nakopl míč tak vysoko, že překopl celou tribunu stadionu, takže míč končí někde na parkovišti u Audi-Sportparku.

28
    Suttner trefuje z přímého kopu jen připravenou zeď, takže brankář Esser může zůstat v klidu.

26
    Domácí se parádní vykombinovali z vlastní poloviny hřiště a dostali se do přečíslení, které Darmstadt zastavil jen pomocí faulu na Kittela. Přímý kop pro Ingolstadt.

25
    Přetažený centr doletěl až k Brégeriemu, který zkusil vystřelit z halfvoleje, ale jeho pokus neměl dostatečnou razanci.

24
    Ingolstadt bude zahrávat rohový kop.

22
    Hráči Ingolstadtu jsou při chuti. Velmi důležitý zápas se pro ně vyvíjí dobře, ale jsou si vědomi, že by to chtělo ještě nějaký gól přidat.
    20. Pascal GROß - 1:0

20
    Ingolstadt jde zaslouženě do vedení! Lezcano zaútočil po levé straně, odkud posunul míč do vápna ke Cohenovi, který okamžitě parádní přihrávkou posunul balón mezi nohama bránícího hráče k PASCALU GROßOVI, jemuž nedělalo problém zakončit do odkryté brány. Asistence: Almog Cohen.
    18. Obrovská šance Ingolstadtu.

18
    Obrovská šance domácích! Brankář Esser zaváhal při centrovaném míči, kdy balón jen lehce vyrazil přímo k Lezcanovi, který byl překvapen z obrovské gólové šance a v rychlosti trefil jen bránícího Höhna, který teď zachránil Darmstadt od inkasování.

15
    Leckie se ve vápně dostal do zakončení a snažil se trefit přesně ke vzdálenější tyči, kterou nakonec jen těsně míjí!

14
    Domácí dopravili míč do brány, ale pouze při signalizovaném ofsajdu, takže skóre se nemění.
    13. Kittel se dostal do velké šance, kterou mu na poslední chvíli překazil Steinhöfer.

13
    Kittel si naběhl na perfektní průnikovou přihrávku a utíkal s míčem do vápna, kde mu však zakončení překazil pohotovým skluzem Steinhöfer, takže následuje jen rohový kop. Bývalý obránce pražské Sparty teď zachránil svůj tým.

12
    Nepovedený centr domácího hráče byl ještě tečován a míč končí v náruči brankáře Essera.

11
    Groß nebezpečně centroval do šestnáctky, ale k míči se nakonec nikdo z domácích nedostal. Darmstadt bude vhazovat.

9
    Balón ve vápně propadl k Brégeriemu, který však nedostal dost času na zakončení a z otočky netrefil balón, tak jak by potřeboval.

7
    Groß rozehrál přímý kop, který směřoval do velkého vápna, ale tam odvrátil míč hostující Vrančić.

6
    Domácí jsou častěji u míče a drží hru na útočné polovině, ale Darmstadt je momentálně na dostřel své brány nepouští.

4
    Hostující Čolak se napřáhl z dálky a vyslal nepříjemnou střelu, která před Hansenem skočila. Domácí brankář nakonec na dva pokusy balón zkrotil.

2
    Domácí měli k dispozici první rohový kop, ale Großův centr jen prolétl před bránou, aniž by se k němu dostal někdo z hráčů v bílém.

1

FC Ingolstadt 04: Hansen – Matip (C), Roger, Brégerie – Tisserand, Groß, Cohen, Suttner – Leckie, Kittel – Lezcano.
    Náhradníci: Nyland – Hinterseer, Christiansen, Jung, Leipertz, Lex, Morales.

SV Darmstadt 98: Esser – Steinhöfer, Höhn, Sulu (C), Holland – Altintop, Kamavuaka – Sandro Sirigu, M. Vrančić, Platte – Čolak.
    Náhradníci: Heuer Fernandes – Banggaard, Fedeckij, Guwara, Rosenthal, Schipplock.

Rozhodčí: M. Grafe.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Ingolstadt přivítá v duelu dvou dosud nejhorších týmů ligy Darmstadt. Hosté už mají na posledním místě tabulky velkou ztrátu a musí se pomalu smiřovat se sestupem, přestože matematickou šanci na záchranu stále mají. Naopak domácí ještě mají poměrně velké šance zabojovat o udržení a v případě vítězství se přiblíží nesestupovým pozicím na rozdíl jediného bodu. Ingolstadt v minulém kole zvládl extrémně důležitý zápas v Augsburgu, kde vyhrál 3:2. Uspěje dnes v dalším stěžejním duelu s týmem ze dna tabulky?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Martin Švejkar

Branky: 20. Groß (Cohen), 68. Cohen, 72. Suttner – 34. M. Vrančić (Platte), 39. M. Vrančić (pen.)

Karty:   75. Cohen (ING) – 64. Čolak (DAM)   87. Čolak (DAM)   87. Brégerie (ING)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:6. Fauly: 12:11.
    FC Ingolstadt 04: Hansen – Matip (C), Roger (60. Morales), Brégerie – Tisserand, Groß, Cohen, Suttner – Leckie, Kittel (89. Jung) – Lezcano (90+2. Hinterseer).

SV Darmstadt 98: Esser – Steinhöfer, Höhn, Sulu (C), Holland – Altintop, Kamavuaka (81. Schipplock) – Sandro Sirigu, M. Vrančić (71. Guwara), Platte (62. Rosenthal) – Čolak.

Rozhodčí: M. Grafe

Diváci: 14.081